Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   pět set třináct:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  15 16 17 18 19 20 21 22 23  >>  25

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: V minulosti jsem někomu ublížila, ale nevím, jak se zbavit pocitu provinění.
Ahoj. Jsem dost citlivá a poslední dobou mě trápí taková věc a nevím komu jinému ji svěřit... Uvědomila jsem si, že jsem možná v minulosti (asi 4 roky nazpět) někomu ublížila, ale v té době jsem to ani nepostřehla. Nevím to vůbec jistě, ale jak tak vzpomínám bojím se, že to jak jsem se k nim zachovala - byla špatná kamarádka a ignorovala někoho pouze kvůli vzhledu - jim mohlo opravdu ublížit. Chtěla bych zjistit, jestli to tak bylo a jestli ano, tak bych to chtěla nějak odčinit. Jenomže nejsem v kontaktu ani s jednou z těchto osob a nějaké setkání je prakticky nemožné. Byla jsem možná taková, ale změnila jsem se a už nikdy něco podobného neudělám. Zkrátka teď vnímám city druhých. Vidí Bůh to, jak jsem se chovala, jako prohřešek? Modlím se za všechny, komu jsem v minulosti ublížila. Je způsob jak se očistit od pocitu provinění? Děkuji za Váš čas.
20.2.2016 21:54
Louise, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak si popovídat a nezažívat po každém slově trapnou chvilku ticha?
Dobrý den, mám takový problém... nedokážu navázat konverzaci, když si chci s někým povídat třeba po chatu, skončí to že on napíše že se má dobře a já nevím o čem si s ním povídat. Nebo ve škole, když třeba čekám ve třídě na učitele a je tam jen pár spolužáků, nevím co si s nimi říct. Mám strach z toho, že třeba až budu dospělá s nikým se neseznámím a budu sama. Co s tím?? Jak si umět popovídat a nezažívat po každém slovu trapnou tichou chvilku?
20.2.2016 18:22
Anežka, 0 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka chce přejít na jinou školu. Nechci jí bránit ani ji ztratit. Co dělat?
Ahoj redakce... Jsem v 9. třídě na gymnáziu (na osmiletém). Mé známky jsou docela dobré. Na vysvědčení jsem měla tři trojky - matika, fyzika, chemie... Pak dvojky a samozřejmě na ty nejlehčí předměty jedničky. Mám nejlepší kamarádku, její známky se od mojích zas tak moc neliší, měla jen více trojek a hrozila jí 4 z matematiky. Nechce dál studovat na gymnáziu a chce jít na lyceum... prý tam je míň fyziky, chemie a matematiky. To já nevím. Ptala jsem se jí proč chce odejít, řekla mi, že se nedokáže doma dokopat k učení... Hodně se kvůli tomu stresuje a někdy i nespí. Ji to trapí a trápí jí, že se kvůli ní trápí i její rodina... Každý se stresuje se školou, i já... Mám strach z různých předmětů. Tak i ona. PROSÍM o radu... Nechci ji ztratit, ale zase ji nechci nutit aby tu zůstala. Nechci ji tu držet. Máme spolu skvělý vztah... Děkuju moc.
16.2.2016 19:32
Klára, 15 let
Odpověď:
Otázka: S kamarádkou se přestala bavit její spolusedící ve škole. Jak jí pomoct?
Ahoj redakce, potřebovala bych poradit, co mám dělat, když mám kamarádku, která se trápí, protože její druhá kamarádka, co s ní sedí ve škole, se s ní najednou z ničeho nic přestala bavit :/. Jediný o čem se s ní dá bavit jsou kluci, té kamarádky se jenom pořád ptá, co těm klukům má napsat za otázky a kamarádku to štve. Teď ji začala ignorovat na facebooku a neodepisuje jí ani na SMS. Pak jí konečně napsala na facebooku, ale řadu sprostých slov a pod to napsala, že se učí sprostý slova česky :(( (protože k nám přišla na začátku 8. z Francie). A přitom je věřící a chodí do kostela. Nevím, jak jí mám pomoct a ona sama neví, co má dělat. :(
12.2.2016 15:08
A, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka mě odkopla. Cítím se osamělá. Co s tím?
ahoj.moje nej kamoska odesla v petce na gympl.od te doby jsem osamnela.pak se projevila jako hodna jedna spoluzacka. hodne jsem ji verila a se vsim se svezovala.tak to slo az do rijna sedmicky.mela me taky rada.ted me ale odkopla a tvrdi ze ji hrozne stvu a pritom se naopak snazim ji porozumet.jsem ted osamela a dost smutna.co mam delat??Předem děkuji za odpověď.
1.2.2016 15:03
Sedmačka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka se začala chovat jinak. Co mám dělat?
Ahoj In! Kamarádka je o dva roky mladší jak já a vždy jsme spolu vycházely a rozuměly sme si, ale změnilo se to a teď mi připadá, že mi prokluzuje, je uzavřenější a chová se ke mě jinak:( mám jí moc ráda a nevím co mám dělat.
27.1.2016 20:36
Terka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Od kolika let se chodí na maturitní plesy?
Ahoj. Dřív jsem si myslela, že na maturitní plesy chodí jenom maturanti, jejich rodiny a zbytek že je věková skupina tak třeťák až první ročník na VŠ. V poslední době mám ale pocit, že na tyto plesy chodí i studenti o něco mladší, třeba od šestnácti. Od kolika se tak chodí podle vás? Jsem ještě na základce, ale pár měsíců a střední se týká i mě. Děkuji
26.1.2016 17:54
Vlčí mák, 15 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém se bavit s klukama. Jak překonat ostych?
Ahoj redakce, mám takový problém. Nevím proč, ale mám problém bavit se s kluky. Většinou jediné, co řeknu, je Ahoj. Myslím si, že to určitě dokážu, protože se úplně normálně bavím s bráchou. A také, když třeba potkám někoho v tramvaji, tak se snažím něco říkat. Ale jinak prostě, když jsme s kamarády, tak nedokážu prostě sama jít a začít se bavit s klukem. Také jsem za poslední roky nabyla dojmu, že mě kluci nemají rádi. Ale asi to nebude pravda u všech, asi je to spojené i s tím, že se jich tak trochu bojím a nedokážu se s nimi bavit. Nevím, co s tím a vím, že je to vážně hrozné, ještě v mém věku. Někdy se mi stalo, že když jsem už s nějakým klukem mluvila a cítila jsem, že proti mě nic nemá a že si se mnou dokonce chce povídat, tak to bylo v pohodě. Ale většinou to tak nebylo a prostě jsem se bála něco říct.. Prosím, poraďte mi, co mám dělat. Moc děkuji :)
24.1.2016 20:54
Maruš, 20 let
Odpověď:
Otázka: Ve škole na mě pokřikují sprosťárny a posmívají se mi. Co mám dělat?
Kamarádky se na mne spikly co mám dělat? Ahoj IN. Jsem v koncích. Všechny kamarádky mě pomlouvají ve škole a cokoli úplně cokoli co se mi stane nebo co mám přirovnají ke sprostýmu.. Taky mě navíc pomlouvají. Mě by zas tak ani nevadilo že mě pomlouvají ale nejhorší je že o mě říkají že jsem už měla sex a že jsem zamilovaná do tohoto kluka a pořád mluví o takových věcech přitom to vůbec není pravda. Potom je ještě hrozný že mě pomlouvají i kluci. Musím si dávat pozor co na sobě nosím co dělám a tak. Protože vše přirovnávají k sexu a takovým dalším věcem. Snažím se to nějak vydržet ten pobyt ve škole ale někdy to bývá strašně těžké. Někdy se chodím vybrečet na záchod. A když se jich zeptám proč se ke mně tak chovají tak spolužačka řekne že si za to můžu sama. Už nevím jak dál potřebuji pomoc..... Poraďtě prosím.... Any
23.1.2016 18:58
Any, 11 let
Odpověď:
Otázka: Trápí mě, jak se ke mně chová kamarádka. Co mám dělat?
Ahoj, chodím do třídy s kamarádkou a máme spolu takový zvláštní vztah. Říká, že jsme nejlepší kamarádky, ale já to vidím jinak, myslím, že by se nejlepší kamarádka chovala jinak. Napíšu několik příkladů. Já mám dobré známky ve škole, a tak se mě často ptá, jaké máme úkoly? Co zítra píšeme? I když si vše zapisuje do svého deníčku ( úkoly,testy ...). Dokonce mi jednou napsala, ať jí napíšu všechny úkoly a testy do budoucna. Jednou jsem se s ní o tom bavila a říkala jsem jí, že nejsem wikipedie, abych jí všechno říkala, aby to taky zkusila sama. Ptala jsem se jí, co bude dělat, až půjde na gympl a já tam nebudu, ona mi odpověděla, že si najde mě číslo dva. Nebo mi vnucuje věci, které nechci. Řeknu jí, že to nechci a ona mi to strčí až pod nos ( např. jídlo). Nebo mi vynadala a pohádaly jsme se kvůli tomu, že jsem jí neřekla, že jdu k doktorovi a jiná kamarádka to věděla ( díky tomu, že se mě zeptala, jestli jedu na lyžák a jestli s nimi budu na pokoji, tak jsem jí řekla,že když mi to dovolí doktor, tak ano, jinak by to taky nevěděla) Nebo se na mě naštve, protože se bavím i s jinými holkami než je ona. Ráda bych jí ty věci řekla do očí, ale nezvládnu to, proto se chci zeptat, co mám dělat? Myslím, že pravé přátelství takhle nefunguje. Jsou s ní i hezké chvilky . ale tohle mě trápí. Také vím, že to nemá doma lehké, žije jenom s maminkou, která se k ní prý nechová dobře, že jí prý vynadá i za dvojku z testu, i když je to dobrá známka, nebo jí prý srovnává se mnou. Prosím, poraďte mi nějak, nevím, co mám dělat. Děkuji
23.1.2016 11:51
Kašíí, 13 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  15 16 17 18 19 20 21 22 23  >>  25
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz