Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   šest set padesát dva:

Nejnovější dotazy a odpovědi

Otázka: Nikdy jsem s nikým nechodila...
Ahoj. Je mi 18 let, nikdy jsem s nikym nechodila, s klukama sotva promluvím slovo. Hodne tím trpím, sžírám se den co den. Všechny kamarádky s někým chodily nebo chodí. Jenom já se topim mezi romantickými knížkami a filmy. Toužím po tom, aby mě někdo miloval, toužím po tom tak moc, ze se nechavam opojet tou iluzi. V celém těle mi poletuji motylci, spatne se mi dycha a srdce mi busi tak moc, ze mam pocit, ze se mi vyskoci z hrudi. Nepredstavuju si urcitou osobu, ale představuji si ten pocit, jaky to je, kdyz vas nekdo miluje a objímá v náručí. Byla jsem v kine na Bohemian Rhapsody, Rogerse Taylora hraje Ben Hardy, a ja se zamilovala do jeho postavy, kterou hraje, i do nej samotneho. Jelikoz ho nemuzu mít, tak stale dokola posloucham pisnicky od Queen, koukám na videa s ním. A muzu se z toho zbláznit. Mam to jako drogu. Je to spatne, ze se takhle nechavam zdrogovat? Kdyz se mi nejaky kluk zacne nejak dvorit, ja se ho snazim vystrnadit pryc. A on nakonec odejde. Jsem z toho spatna a zoufala. Modlím se za to k Bohu, ale mam strach, ze mi vybere nejakyho moulu, ikdyz se modlim slovy \"at je to kdokoli a at je kdekoli...\". Jsem vybirava a sobecka. Děkuji za odpověď a za radu. Přeji hezky den.
Mona, 18 let
Odpověď:
Otázka: Jak zapadnout do kolektivu, když se nezajímám o to, co moje vrstevnice?
Ahoj. Mám problém v tom, že nezapadám do kolektivu. Holky v mém věku se zajímají o make-up, kluky a nakupování. Já se nemaluji, kluky mám maximálně jako kamarády a baví mě jen nakupování knížek, mám krátké vlasy(skoro na kluka) a hlavně jsem často zavřená doma s knížkou či seriálem. Co mám dělat jinak, aniž bych se musela každý den malovat tak, aby mě nikdo nepoznal nebo musela hned nahodit tričko s výstřihem až k pasu a chodit s každým klukem, který kolem mě projde? To je dnes nemožné mít kamarády a přitom nevypadat jako...ehm... lehká dívka?
Eve, 14 let
Odpověď:
Otázka: Rodiče mě trestají za špatné známky...
Ahoj IN! Mám takový malý problém. Moje mamka je učitelka matematiky, fyziky a chemie. Taťka je učitel dějepisu. Vždy když nedostanu z nějakého předmětu za 1 tak mě rodiče vždy seřvou. Horší je když dostanu za 3 nebo za 4. To mi už vemou mobil a v koupelně mužů být max. 5 min. (osprchovat se, umýt vlasy atd.). Už jsem s nimi i mluvila, ale nic nepomohlo. A když dostanu za 4 z předmětu který oni vyučují tak musím chodit spát v 23:00 a budí mě v 4:25. Vemou mi mobil na měsíc a já si nemůžu ani zavolat. A vždy mně zavezou až pod školu a ze školy mě vždy berou i kdybych mohla jet autobusem a oni tak nemuseli rychle jet z práce, aby mě vzali. Když nestíhají tak po mně pošlou chůvu (je to chůva mého bratra). Když dostanu za 3 nebo za 4 tak mě ani na výlet nepustí (jakože pustí, ale zavezou mě tam a hned jak skončíme, tak mě hned berou domu) a musím ten čas na učení dohnat klidně přes noc (minulý měsíc se mělo jet do Energylandia v Polsku tak mě tam zavezli a čekali, než skončíme). Chtějí, aby že mně byla doktorka, ale já jsem se jim snažila vysvětlit, že chci byt psycholog. Oni to ale vůbec nedokážou pochopit. Prosím mohli byste mi poradit? Předem děkuji.
Mika, 16 let
Odpověď:
Otázka: Ostatní se mi smějí kvůli kabátu...
Ahoj holky, k Vánocům jsem si přála něco mezi dlouhou bundou a kabátem. Dostala jsem černý kabát. Mně se i celkem líbí (ač jsem si tedy přála něco jiného), ale pár lidí už se mi smálo nebo řeklo, že v tom vypadám jako stará babička...Mrzí mě to...Rodiče mi chtěli udělat radost a dopadlo to takto....Stydím se v něm chodit (přinejmenším do školy). Co mám dělat? Podle nich(a možná i podle mě, to nevím, protože se bojím být k tomu upřímná, vypadá staře a ošuntěle...
M., 14 let
Odpověď:
Otázka: Co když si manželé po svatbě nerozumí v otázce sexuality?
Ahoj holky, je mi patnáct, ale ráda bych se zeptala na jednu otázku, kterou by asi měly řešit až starší slečny... Chtěla bych se totiž zeptat na otázku ohledně předmanželské čistoty. Vím, že už se to tady několikrát rozebíralo, ale nenašla jsem tady přece jenom jednu konkrétní odpověď. Jde o to, že jsem nikdy neměla v plánu (a ani nemám) předmanželskou čistotu porušovat, ale za poslední rok jsem se setkala s několika lidmi (někteří z nich byli taky křesťané) a když přišla řeč právě na toto téma, mluvili třeba i o tom, že se někteří manželé vzali bez sexu před svatbou a až po svatbě zjistili, že má každý z nich zcela odlišné postoje a opravdu si v tom nerozumí. No a vzhledem k tomu, že to zjistili právě až po svatbě, začali uvažovat o rozvodu. Je mi jasný, že manželství nestojí jen na základech fyzického kontaktu, ale když se třeba neshodou v tom, jestli mít nebo nemít dítě, už je to podle mě docela závažný problém. Vím, že tohle se určitě nestane každému a že je to zcela individuální, ale přesto bych se chtěla zeptat, jaký názor na to máte vy. Co kdyby se mi pak stalo v manželství něco podobného? Děkuji moc za odpověď
Zuzka, 15 let
Odpověď:
Otázka: Zhubla jsem a přestala menstruovat.
Dobrý den. Před 7-10 mésíci jsem zhubla téméř 10 kg, přestala jsem menstruovat. Teď nemam menstruaci již 14 měsíců a nerostou mi vůbec prsa, vsechny holky z naší třídy už je aspoň trochu mají jen já ne. Co mám dělat ? Je to normální ?
Monika, 13 let
Odpověď:
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz