Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   devět set osmdesát sedm:

Nejnovější dotazy a odpovědi

(poslední dotaz z každé poradny)
Otázka: Nevím, co dělat.
Ahoj mám otázku jak se chovat ke klukovi který je o tři roky starší a možná má holku. Bohužel už asi rok se mi líbí a tak nevím jestli mu naznačit že něco cítím nebo čekat jestli za mnou nepřijde sám. ( Ale nevím kdo jsem jen že zahlédnutí) prosím a děkuji za radu.
15.9.2021 21:15
Jana, 14 let
Odpověď:
Otázka: Spolužáci mě ignorují...
Ahoj poradno, ve své nové třídě jsem téměř rok. Mám tam jednu známou, se kterou se docela bavím. Pak ještě asi 2 až 3 holky mě berou. Ale ostatní snad ani neví, že existuju. Když se jich na něco zeptám, tak buď vůbec neodpoví nebo odpoví, co nejstručněji. Nechci, aby se se mnou nějak moc bavily, ale aby mě alespoň vzaly na vědomí a třeba pozdravily. Jenže nevím, jak jim to říct nebo ukázat. Možná se se mnou nebaví, proto že moc ráda a často čtu i tehdy, kdy ony si povídají nebo hrají hry na mobilech. Děkuji
21.6.2021 20:25
H., 12 let
Odpověď:
Otázka: Rodiče neví, že mám Instagram...
Ahoj IN! asi čtvrt roku mám profil na instagramu. Nedávno jsme s rodiči jeli k babičce na Moravu a při cestě jsme si povídali o únosu dítěte apod. rodiče se nás ptali jestli máme nějaký účet na sociálních sítích a obě se sestrou jsme odpověděli, že ne ( 10letá sestra instagram měla, ale asi za 3 týdny si ho smazala). Mám špatné svědomí, že rodiče neví o tom že mám obstarání ale hlavně že jsem jim lhala.Kromě instagramu nemám žádnou jinou sociální síť. Jestli chcete klidně su vyhledejte: (Název účtu byl redakcí smazán z důvodu ochrany uživatelky.) (zatím tam nemám žádný příspěvek, ale už mám v hlavě několik nápadů). Účet mám soukromý ( tozn. že než ě někdo začne sledovat tak mu to musím potvrdit) VŽDY když mě někdo chce sledovat tak si jeho účet vyhledání (pokud tedy není soukromý) a podívám se na něj. Aktuálně jsem ani žádnému cizímu člověku žádost nepovolila.Můj 15letý bratr má také obstavena dokonce veřejný (0 příspěvků) 18 letý bratr měl instantní asi rok možná víc nevím) u obou případů netuším jestli o tom rodiče věděli. Možná mi i málo a s taťkou budou kontrolovat mobil, jestli tam nemám žádnou hru ( protože na mobilu jsem hodně často, na instagramu klidně skoro celý den dokud mě nezačne bolet hlava) obstaráme na mém mobilu už BYL nainstalovaný když jsme si ho kupovali v zastavárně. Možná bude obstavena i kluk, který se mi hodně líbí a já bych ho chtěla sledovat, protože to vypadá že ho uvidím až za rok jako minulý rok.Opravu NETUŠÍM co mám dělat prosím poraďte mi. PŘEDEM MOOOC DÍKY ZA RADU😘!!!
6.9.2021 18:45
Mája 😎, 12 let
Odpověď:
Otázka: Je špatné ukončit kamarádství?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je špatné ukončit kamarádství a kontakt s tím člověkem, když v něm například nejsi spokojený a tak. Když to tomu člověku poté ublíží, je to hřích? Mohou křesťané ukončovat kontakty s lidmi, kamarádství a tak? Děkuji
8.9.2021 18:20
X., 14 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích stahovat filmy?
Dobrý den, je hřích stahovat filmy z uloz.to? Mohou se filmy stahovat? Děkuji
13.9.2021 07:54
Anonymka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém s řečí...
Milá redakce, mám jeden problém a moc vás prosím o radu. Od září, co jsem nastoupila do druhaku na střední škole, mám problém se svou řečí. Když s někým i s kamarády mluvím, tak neřeknu snad ani jednu větu, kde bych se nepřeřekla. Jsou to úplně obyčejná slova, ale já třeba řeknu jiné písmeno. Taky se mi začalo hodně špatně vyslovovat, hlavně když jsou třeba ve třech slovech stejná písmena (např. sup se sesypal, je to blbost, ale ať máte představu,nebo třeba tam kde je hodně písmen b,m a p...) Vždycky mi všichni říkali že čtu moc hezky a nejlíp ze třídy, to mi opravdu šlo. Ale teď když jsem měla minulý týden přečíst krátkou báseň v čítance, přetekla jsem se asi osmkrát, to se mi nikdy nestávalo. Možná s tím vším souvisí, že jsem byla vlastně rok doma a moc jsem s nikým až tak moc nemluvila, jako když jsem ve škole. Nebo taky, že asi od ledna nemám rovnátka na pevno, ale to je uz celkem dávno a tyto problémy mám až teď od září. Kvůli těmto problémům jsem pořád ve společnosti nervózní a mlčenlivá, dříve jsem byla spíš extrovert, ale teď se ze mě stal introvert, což mě mrzí. Nemám moc nových kamarádů, protože si sama sobě nevěřím. Vždy se bojím,že zase řeknu nějakou blbost a ostatní se mi budou smát. Jde to vše vyřešit nějak doma, bez nějaké odborné pomoci? Dost jsem si o tom načetla, ale nic moc nového jsem se nedozvěděla. Asi jen, že si mám doma nahlas číst, že se to možná časem zlepší. Ale já už to dál nevydržím, už chci být zase normální. Prosím poraďte mi, co mám dělat. Co byste na mém místě dělaly vy? Moooc děkuju.
12.9.2021 08:27
Ellie, 16 let
Odpověď:
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz