Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   šest set šedesát pět:

Nejnovější dotazy a odpovědi

(poslední dotaz z každé poradny)
Otázka: Kamarádkám, sestrám i mně se líbí jeden kluk.
Dobrý den. Líbí se mi jeden kluk od nás že skauta ale 2 kamarádkám a 2 sestrám taky. Přijde mi to takový divný. Protože když se s ním bavím tak se na mě sestra zlobí že to nemůžu a že jí akorát chci naštvat protože u něj prý nemám šanci. Děkuji za odpověď.
30.11.2020 07:36
Elen, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak zvládat školu, když je toho teď moc?
Dobrý den potřebovala bych poradit. Jsem pořád smutná. Je to kvůli škole. Dostáváme toho hrozně moc. Nezvládám to. Prostě je to na mě moc těžké. Nemá mi to kdo vysvětlit protože jsem doma sama se sourozenci rodiče jsou v práci. Sourozenci chtějí abych jim pomáhala já jim pomáhám ale pak nemám čas na svoje dělám to pozdě večer a kvůli tomu se to špatně naučím. Pracovní listy mám vyplněné dobře ale prostě si to nazapamatuju. A abych se to naučila tak když máme online hodinu přírodopisu tak se učím němčinu. No a výsledek je že neumím ani jedno. Chodím na klavír. Kvůli škole nestíhám cvičit a pak to neumím a pan učitel je nespokojený že se nic nezlepšilo. Já se pak na sebe zlobím. Jsem neustále ve stresu že něco bude špatně že dostanu špatnou známku že tohle nestihnu a tak. Prosím poradíte mi jak se lépe učit a celkově jak tohle těžké období zvládat? Moc se omlouvám za tak dlouhý dotaz ale potřebovala jsem se svěřit. Moc děkuji za radu a přeji hezké dny.
25.11.2020 09:02
Faustyna, 14 let
Odpověď:
Otázka: Nevím, co chci v životě dělat, a jak poznat, že ke mně mluví Bůh...
Ahoj! Čím více jsem starší, tím víc se v sobě nevyznám (ve svých emocích (někdy se bezvýznamně naštvu nebo rozbrečím) , v tom, co chci dělat). Mám pocit, že mi nic nejde (jako ve škole), nemám žádný oblíbený předmět. Moc mě to trápí a moc se za to modlím, ale odpověď nikde. Budu proto moc ráda, když mi odpovíte. Mám kámošku, která přešla na jinou školu, protože už asi tak nějak ví, co chce dělat. Je moc spokojená a já si připadám vedle ní fakt strašně. Nevím, co chci, jaký mám životní cíl, sen...kdybych to věděla, možná, že bych šla (a nebo taky ne) i někam jinam na školu, kde budu spokojenější. Ve třídě už nemám moc kámošek, jako byla ta, co odešla. Teď tam mám jen kámošky na \"pozdravení a úkoly\" . Jsem humanitní typ, mám moc ráda děti. Mým velikým snem v 13 nebo 14 letech bylo (možná je stále) jet do Indie a učit a hrát si s dětma. O tom ale s nikým mluvit nemůžu, protože mamka mi stále říká, že to potřebuju být silná, že tam nejezdí lidé, jako já, co se sesipou a rozbreči, když nestíhám se učit do školy. A mooc mě to bolí, když to říká. Pardoon, odbočila jsem od hlavní myšlenky, jen jssm se potřebovala vypsat.... Už skoro každý v naší třídě ví, co by chtěl dělat, a už se trochu zaměřuje na předměty, ze kterých chce maturovat. A já prostě nevím, co chci, nevím co mám dělat. Na otázky kladené Bohu nedostávám odpověď. Bojím se, že se špatně rozhodnu, že to zkazím, že zkalmu mamku,... jak mám poznat hlas Boha, že ke mně mluví? Omlouvá se moc, za tak dlouhý popis toho, co mě trápí. Budu ráda za jakoukoli odpověď. Díky a mám vás ráda. B.
20.11.2020 22:10
B., 15 let
Odpověď:
Otázka: Cesta do školy...
Dobrý den, mám jednu známou. Chodíme spolu do školy a ze školy. A mně to trošku začíná vadit. Chodily jsme ještě s mojí sestrou (zavřeli jí školu) a teď už chodíme jen my dvě. Někdy bych ráda šla do školy i ze školy jen s mojí sestrou, protože se známe odmalička a vím, že jí můžu říct všechno. Jsem té známé vděčná, ale trošku mě mrzí, že si nemůžu povídat se sestrou. Moc ráda si s ní povídám na cestě do školy. Prosím poraďte mi, co mám dělat. Přeji hezký den
23.11.2020 09:39
H., 12 let
Odpověď:
Otázka: Masturbace...
Ahojte, kdysi jsem vás prosila o radu ohledně omezení sebeuspokojování. Pořád s tím mam problém, v tu chvíli na všechno /kašlu/, jednam pudově, jako zvíře. Cítim se odporně a poníženě a stydím se před Bohem, ale přiště to udělám zase. Je mi opravdu hloupé, že Boha stále prosím o odpuštění,i když to příště udělám znovu a VĚDOMĚ I DOBROVOLNĚ. Je to v mem véku /normální/, nebo mám zkontaktovat psychologa? Chci se toho zbavit, a i když to zní hrozně, ze třídy jsem pořád největší slušňacka, spolužáci sledují pornografii místo zpráv. Pomůžete mi se to odnaučit, prosím???!!!
30.11.2020 14:08
Lexi, 13 let
Odpověď:
Otázka: Mám nadváhu, co mám dělat?
Ahoj, mám nadváhu. Můžu Vás poprosit o rychlou odpověď? Díky
23.11.2020 10:27
Millie, 0 let
Odpověď:
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz