Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   osm set třicet tři:

Nejnovější dotazy a odpovědi

(poslední dotaz z každé poradny)
Otázka: Začala jsem chodi s klukem, je to můj první vztah...
Před necelýma dvěma měsíci jsem se seznámila s jedním klukem. Zaujal mě a brzo jsme si začali psát. Asi o dva týdny později jsme spolu začali chodit ven, a za měsíc jsme spolu začali chodit. Připadá mi to všechno hrozně rychlé a mám hrozně zmatené pocity. Jednu chvíli mi přijde, že ho mám vážně ráda, a další chvíli moje pocity ochladnou. Hlava mi říká, že je to úžasný kluk, má všechny vlastnosti, které bych hledala u svého partnera a já ho nechci ztratit, protože tak skvělýho kluka bych už nemusela najít. I po fyzické stránce mě přitahuje. Ale moje srdce? To nevím. Myslíte, že je možné, že moje city k němu narostou? Myslím, nebo spíš vím, že on mě má rád mnohem víc než já jeho a připadá mi vůči němu nefér, že já to necítím stejně. Nechci mu ublížit, nechci mu zlomit srdce... Co mám dělat? Navíc je to můj první vztah a já ani pořádně nevím, co mám od něj očekávat a jak se vůbec lidé ve vztahu běžně cítí…
27.4.2022 21:38
Bernadette, 20 let
Odpověď:
Otázka: Spolužáci mě neberou
Ahoj Marti a Verčo, no řekla bych že se chovám tak, že se chci s holkama bavit, ale když holky (spolužačky) řeknou něco vtipného, zasmějou se tomu všichni… Ale zase když já řeknu spokužačkám něco vtipného (myslím si že to je vtipné) oni třeba například řeknou: „Hmmmm. To je fakt vtipný a kdo se ptal? Nikoho to nezajímá….” A takový moc mě to mrzí kamarádím se nejvíc se spolužačkou která sedí přede mnou v první lavici. Mám teďka brýle asi už od 6. třídy a moji spolužáci (kluci) mi jednou řekli: „Hmmmm, hezký hípízácký brýle (nevím jak se to píše pardon:)) moc si toho nevšímavý ale i když to rěknu učitelovy/učitelce tak řeknou že si to máme řešit mezi sebou ale já se s nimi bavit FAKT NECHCI❌❌. Pomoc prosím❤😭
5.4.2022 20:08
Eliška, 13 let
Odpověď:
Otázka: Nelíbí se mi moje jméno
Ahoj redakce, už od malička se mi moc nelíbí moje jméno. Je takové zastaralé a zní tvrdě. Mamka chtěla, abych se jmenovala po její mámě, která umřela 5 let před tím, než jsem se narodila, a tak se takto jmenuji. Vím, že to není žádný velký problém, ale prostě bych byla šťastnější, kdybych se jmenovala jinak (mám už i vymyšleno jak). Nechci být ale neuctivá k babičce a rozesmutnit mámu a zároveň nevím, jestli by to lidem kolem mě nepřipadalo divné. Znám taky pár holek, co se jmenují stejně, a nerada bych je urazila. Už měsíc se teď, když se představuji někomu novému, představuji tím druhým jménem, ale to dlouhodobě určitě nepůjde, aby mě každý znal pod jiným jménem. Kdybych si opravdu měnila jméno, byla by to určitě velká administrativa i ve škole a tak... Je v pořádku se přejmenovat? Jde to vůbec? A nebudou mě za to lidé kolem, spolužáci i mamka odsuzovat, že to vůbec řeším? Děkuji za radu!
10.4.2022 16:18
F., 16 let
Odpověď:
Otázka: Jde o jednoho chlapce...
Milá redakce, chtěla bych Vás poprosit o radu... Jde o jednoho chlapce, mého dobrého kamaráda, se kterým se znám už několik let. Dříve jsme se spolu moc nebavili, ale vždy jsme byli kamarádi. Vážím si ho a mám ho ráda, rozumíme si, teď prý dokonce začal více číst Bibli. Ale mám posledních pár měsíců pocit, že je mezi námi něco trošinku jinak... Nejsem úplně pro, jelikož si připadám příliš malá/mladá na to, někoho mít, ale také protože si myslím, že do něj nejsem zamilovaná. Je to vážně skvělý kamarád, o kterého bych nechtěla nijak přijít. Na druhou stranu vím, že (alespoň zatím) nejsem schopná ho mít radši...a nechci mu dávat \"falešné naděje\", pokud tedy připustím, že by o mě mohl mít skutečně zájem. Nevím moc, jak se zachovat. Mám třeba trochu omezit kontakt s ním? Je mi ale třeba zase hloupé si vymýšlet jinou cestu domů, když ji máme společnou... Moc Vám předem děkuji za odpověď a také za všechno, co pro mě a ostatní děvčata děláte.
16.5.2022 20:33
Fanny, 14 let
Odpověď:
Otázka: Biřmovací patronka - patron.
Dobrý den. V budoucnu bych ráda přistoupila k biřmování. Vím, že si mám vybrat nějakého patrona. Můžu si vybrat i mužského patrona, nebo jako holka musím mít patronku? Já bych chtěla sv. Jana apoštola. Oslovoval by mě biskup Jano? Předem děkuji za odpověď.
24.4.2022 10:42
Anička, 14 let
Odpověď:
Otázka: Tampony
Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda považujete za vhodné/běžné používat tampony. JÁ, přesto že mám menstruaci už 6 let, jsem k tomu ještě zatím nedošla. Chtěla bych vyzkoušet, zda mi to bude vyhovovat, když to bude třeba. Ale slyšela jsem, že to může způsobit mnoho problémů a mám jisté obavy. Takže nevím, na které straně více stát. Určitě nemám potřebu to používat stále, ale někdy to člověku může usnadnit život :-) Děkuji moc za váš názor/radu!!!
19.5.2022 15:01
anonymka, 18 let
Odpověď:
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz