Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

PORADNY
jsou během dovolené uzavřeny
(od 29.7.2022 do 21.8.2022)
Těšíme se na vaše nové dotazy od 22.8.2022 6:00.

Nejnovější dotazy a odpovědi

(poslední dotaz z každé poradny)
Otázka: Kdy je nejlepší se rozejít?
Ahoj, kdy si myslíte, že je nejlepší se rozejít? Jaké jsou dobré důvody pro rozchod? Jaké jsou naopak špatné? Moc se bojím, že nepoznám, kdy je dobré se rozejít, nebo kdy je dobré ve vztahu zůstat. Bojím se, že nepoznám, kdy by nějaká věc mohla být komplikací v budoucnu. Prosím, poradíte mi? Děkuji. B.
15.6.2022 11:06
B., 16 let
Odpověď:
Otázka: Všeho se bojím
Ahoj In!, vůbec jsem nevěděla kam to zařadit, tak jsem to zařadila sem. Mám takový problém. Hodně se bojím. Bojím se své budoucnosti, jak to bude s globálním oteplováním, válkou, budou sucha, málo dešťů, tornáda, ... Je toho spousta. Nebo teď. Žijeme v rodinném domku na vesnici. Máme zahradu a já se večer vždycky bojím že tam někdo je. Nemůžu ani spát. Nemáte prosím nějaké tipy co s tím? Děkuju
23.7.2022 22:40
Delfín, 12 let
Odpověď:
Otázka: Chtěla bych být nejlepší
Dobrý den, studuji vysokou školu, dokončila jsem teď druhák a čeká mě psaní bakalářky, ale mám jeden problém - strašně moc lpím na známkách. Nedokážu to změnit, snažila jsem se, ale nejde to. Vlastně nejde ani tak o známky, ty nemám zas tak hrozné (Mám většinou A, B, C, teď jsem měla jedno D, ale to jsem si opravila). Horší je můj přístup k celkovému studiu. Zjistila jsem, jaké jsou podmínky pro dosažení červeného diplomu a snažila jsem se, abych na něj dosáhla, ale až nedávno jsem si všimla, že je nutné mít ještě určitý průměr, který zatím nemám. Strašně jsem se k tomu upnula a z mého přístupu v prváku (kdy jsem se učila a brala studium vážně, ale zároveň jsem byla více v pohodě a chtěla jsem hlavně projít a mít už volno :)) se stal přístup, kdy potřebuju mít všechno správně a dostávat nejlépe jen A, abych stáhla průměr a červený diplom jsem dostala. Od 1. třídy jsem mívala na vysvědčení samé 1, maximálně pár 2, dokonce jsem měla i maturitu se samými 1, ale tehda mě učení opravdu bavilo a šlo to tak nějak samo, ale teď je to jiné a stojí mně to strašně moc energie a nervů a ač bych chtěla, tak to nedokážu pustit a nedokážu se smířit s tím, že bych měla ten diplom modrý, protože mám pocit, že to bude ten dokument, který budu všude ukazovat a zrovna já ho nebudu mít v podstatě dokonalý a s vyznamenáním. Strašně moc mě to trápí, navíc jsem dneska promeškala šanci si jednu známku opravit (mimochodem to jsem taky nedělala, ale už jsem si začala známky i opravovat) a přitom mi chyběl jen 1 bod, ale vyučující mi už napsala, že má dovolenou a nemůžu si to opravit. Vnímám, že si tím nahrazuju lásku, která mi chybí v okolí a stavím na tom svoji hodnotu, protože na základní škole jsem si připadala jako neviditelná a jediné, čím jsem vynikala byly známky. Mám asi strach, že se ztratím v davu, že musím mít všechno dokonalé. Vím, že je to špatně, ale nedokážu s tím hnout. Také se mi poslední dobou zhoršuje rozhodování, nedokážu si vybrat mezi více variantami, svazuje mě strach, že se rozhodnu špatně, že toho budu litovat. Prosím, poraďte, co s tím. Děkuji za odpověď.
30.6.2022 14:55
Anežka, 21 let
Odpověď:
Otázka: Jak docílit toho, abych se nesrovnávala?
Ahoj, chtěla bych se zeptat jak docílit toho, abych se nesrovnávala. Mám kamarádku, která je hezká a mám pocit , že ji jde všechno. Nechci v sobě dusit nějakou zášť nebo závist. A nechci se s ní srovnávat. Občas flirtuje s mým klukem a i když vím že má sama přítele, tak mě to dokáže hodně namíchnout. Občas mám pocit, že uplně hledám něco co se ji nepovedlo. Štve mě to srovnávání s ní a trvá to už nějakou dobu a chci s tím něco udělat. Děkuji za Váš čas nad mou otázkou.
27.7.2022 12:10
Králík, 17 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat?
Ahoj. Se svýma kamarádkama se znám už od první třídy kdy jsme spolu chodili na náboženství, měly první příjmání a pak jsme spolu chodili na spolčo. Já pak už (někde od páté třídy chodit přestala protože se mi s tím kryla hodina akordeonu a taky bylo těžký dojíždět když bydlím v několik km vzdálené vesnici). Ony chodí mnohem častěji do kostela než já a taky se účastní třeba scholy, farních táborů a veškerých setkání ohledně farnosti. Mám pocit že ony znají několik písní a ,,ukazovaček,, naspaměť, modlitby (které já jsem snad nikdy neslyšela). A já se vedle nich citím jako uplný idiot když už se na takové akci ukážu. Někdy mi věnují i takový překvapený pohled když mi musí vysvětlovat nějaké pojmy. Děkuji T.
21.7.2022 12:00
Terka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak se mám vypořádat s různými myšlenkami, vším, co mě v budoucnosti čeká
Ahoj, chci se poradit, jak se mám vypořádat s různými myšlenkami, starostmi, vším, co mě v budoucnosti čeká, ale mám z toho obavy a nejistoty. Přijde mi, že v hlavě nemám nic jiného a můj mozek stále na to myslí, i když se snažím o opak a regeneraci. Především teď přes prázdniny namísto abych si odpočinula, tak můj mozek, emoce jsou silnější než já sama a nedokážu se mnohdy se vším nějak v klidu srovnat, vypustit nepodstatné i podstatnými věcmi se tak nezatěžovat. Děkuju za jakoukoli radu. Hezké prázdniny všem :-)
19.7.2022 14:35
anonymka, 18 let
Odpověď:
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz