Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   čtyři sta šedesát :

Nejnovější dotazy a odpovědi

Otázka: Líbí se mi nejlepší kámoš mého bráchy
Ahoj, prosím o radu-líbí se mi nejlepší kámoš mýho bráchy. Bavím se sním, ale vždycky mně připadá, že ho spíš otravuju. Není to ten uvoněnej rozhovor. Mluvím já, on přikyvuje a usmívá se. Co dělat, abych se mu líbila??? Děkuju, ahojky:)
Isabell, 11 let
Odpověď:
Otázka: Mám velkou trému ze zkoušek na gympl
ahoj, mám hroznou trému ze zkoušek na gympl. Jsem na zkoušky připravená , ale když se bojím tak to všechno zapomenu.... dá se s tím něco dělat?
Anitka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Chtěla bych se skamarádit se vzdáleným bratránkem...
Chci se seznámit s bratrancem.. Ahoj! Mám bratrance přes druhé koleno. Jelikož naše rodiny se moc už nevídají tak jsme o sobě nevěděli. Dozvěděla jsem se to před čtyřma měsíci na pohřbu jeho dědy. On to asi neví ale furt po mně pokukuje. Chodíme spolu na stejnou školu, z vidění se známe ale jinak nic. Napadlo mě jednou že bych se s ním chtěla skamarádit a poznat ho. Jednou ve školské jídelně si sedl o jedno místo vedle mě, přišlo mi to divné, protože všude jinde bylo volno. Tak jsem sebrala odvahu a přisedla si k němu. Zeptala jsem se ho jak se má a řekla mu že jestli ví že je můj bratranec. On se na mne tak udiveně podíval, pak byla chvíle ticha a on se mě zeptal jestli bych si neodsedla.. Po asi týdnu jsem furt čekala že za mnou zajde a omluví se nebo aspoň mě pozdraví. Teď to je už měsíc a on stále za mnou nepřišel. Mám s ním dál navazovat kontakt a snažit se s ním skamarádit?
sestřenka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak spolužačce vysvětlit, že jí to víc sluší bez make-upu?
Ahoj, mám jednu spolužačku,která dnes ráno přišla do školy nalíčená tak příšerně, že se na to nedalo dívat. Pandí oči, make-up v odstínu, který jí vůbec neseděl...Řekla jsem jí, aby si to nebrala osobně, ale že jí tenhle tip líčení nesluší. Jenže ona se urazila. Nevím, jak jí vysvětlit, že jí to sluší víc bez tun make-upu.Děkuju
mysik, 11 let
Odpověď:
Otázka: Byla zpověď platná?
Dobrý den, prosím o radu. Nedávno jsem byla u zpovědi a před rozhřešením se za mě kněz modlil a říkal \"Bože, prosím za Pavlu, která je před Tebou svatá..\" nebo něco v tom smyslu... V tu chvíli na mě padlo takové překvapení a pýcha, myšlenky ve smyslu \"tak já jsem svatá? týjo to ten kněz asi pozná, kdo se blíží ke svatosti? tak já jsem tak dobrá?... a jak je ten kněz ze mě paf...\" Až potom jsem si uvědomila, co to dělám, že to kněz takhle určitě nemyslel a že byla chyba a hřích takhle to vzít.. Nepamatuji si přesně, zda jsem si toto uvědomila ještě před rozhřešením, nebo až po zpovědi, nebo snad až po přijímání. Pak jsem si až uvědomila, že to ne já, ale Bůh je ten, kdo si zaslouží obdiv... Ještě mě napadlo že jsem si u té zpovědi a i po ní ani tolik neuvědomovala Boží lásku a to, že to On mi dává milost, a že mi vše, co jsem tam vyznala, skutečně odpustil... spíš jsem se soustředila na své hříchy, na sebe, na to, jak jsem dobrá a ne tolik na Boha... Teď mě to trápí a při všech těchto věcech mě teď napadá, jestli třeba vůbec ta zpověď byla platná... Děkuji
Pavla, 20 let
Odpověď:
Otázka: Jsem podvyživená?
Ahoj, prosím o radu, jsem celá nesvá. Na BMI kalkulačce mi vyšlo 15.77, idealně by to mělo 18.5 - 18.25. Podle nich jsem ,těžce podvyživená.\" Nevím, co si o tom myslet. Mezi spolužačkami jsem váhově uprostřed. A mamka vyhrabala někde jinou statistiku, podle které jsem sice o něco hubenější, ale pořád normální. Holka v mém věku by podle BMI měla vážit 48 kg, ale to neváží ani můj dvanáctiletý bratr(ten je podle nich normální). ???? Díky za váš názor a čas, IN!ky, moc si toho vážím. :) O.N.
Oteklá nit, 11 let
Odpověď:
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz