Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sedm set dvacet :

Nejnovější dotazy a odpovědi

(poslední dotaz z každé poradny)
Otázka: Můžu být vážně na holky?
Ahoj, nevím, kde začít... Mám strach se komukoliv svěřit, tak píšu sem. Jako malá jsem se několikrát zamilovala do spolužáků ve školce a na prvním stupni základky. Poslední rok jsme se ale začly hodně bavit s jednou spolužačkou, se kterou jsem se předtím nikdy moc nekamarádila. Začly jsme spolu trávit dost času. V létě jsme obě byly na společném táboře. Hned druhou noc, když jsme se chystaly spát, se mi pokusila dát pusu. Byla jsem zaskočená, ale líbilo se mi to. Takhle to pokračovalo dál, když to šlo a nikdo nás neviděl, líbaly jsme se a tak podobně. Na konci tábora mi kamarádka řekla, že mě miluje a já to opětovala. Po zbytek léta jsme se ale neviděly a já byla zoufalá - stýskalo se mi, ale zároveň jsem se styděla a říkala jsem si, co by na to asi řekli rodiče a moji ostatní kamarádi, kdyby se to o nás dozvěděli. Přemýšlela jsem, co to všechno znamená - jsem na holky? Je to hřích? Po zbytek léta jsme se viděly už jenom jednou a opakovalo se to, co na táboře - líbání a tak. Od září každá chodíme na jinou střední a máme to daleko, takže se skoro nevídáme. Ze začátku jsme si hodně psaly, ale já se začala čím dál víc stydět a cítit špatně, bála jsem se - co kdyby se to o nás někdo dozvěděl? Co když to je všechno hřích? Tak jsem se začla vymlouvat a postupně jsme si přestaly psát. Já se ale pořád cítím hrozně a mám strach - co když se to bude někdy opakovat? Můžu být vážně na holky?
22.3.2023 20:28
anonymka01, 15 let
Odpověď:
Otázka: Horoskopy a já
Ahoj! Nedávno jsem na youtubu viděla video, jmenovalo se znamení podle oblíbenosti ve třídě.No a já jsem byla poslední.A najednou mi to všechno takzvaně došlo a já se z kolektivu odděluju sama.Vím, že to je horoskop, a že to není pravda ale už se nebavím skoro s nikým. Jak z toho ven?
24.2.2023 09:52
♀, 12 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat, když chci krátké vlasy, ale rodiče s tím nesouhlasí?
Co mám dělat když chci krátké vlasy ale rodiče s tím nesouhlasí
15.3.2023 20:53
Ahoj, 12 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka mě nerespektuje
Ahoj IN, chtěla bych se prosím zeptat, na jednu věc ohledně mojí kamarádky. Abych vše vysvětlila, nejprve začnu u sebe. Vždy jsem byla vychovávaná tak, abych pomáhala ostatním lidem kolem sebe a dokázala jim naslouchat. Bohužel mám ale vnitřní problém říkat lidem NE. Nikdy jsem to neuměla, vždy mám pocit jako bych ostatním ubližovala nebo je dokonce zklamala. A tento problém se týká i mojí kamarádky. Mám ji ráda, ale poslední dobou mi její chování není příjemné. Jedná se o to, že nerespektuje můj čas strávený s ostatními lidmi, nebo dokonce i s mým přítelem. Neustále mi píše zprávy a kontaktuje mě, nebo když jdeme například na nějaký ples nebo zábavu, tak se ode mě nehne ani na krok. Čeká na to kam půjdu nebo co udělám. Nikdy mě nenechá o samotě. Mám takový pocit, že je na mně až závislá, ale bohužel toto chování mě dohání k tomu abych ji přestala mít ráda. Mám hlavně strach o to, že když jí řeknu, že se mi nelíbí, jak se ke mě chová, tak že si nějak ublíží, protože moc kamarádů nemá. Myslíte, že byste mi dokázali poradit? Děkuji za odpověď.
27.3.2023 15:43
Míša, 19 let
Odpověď:
Otázka: Je hříchem jít na popeleční středu na zábavu?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je hříchem, jít na popeleční středu na zábavu. Zatančit si se spolužačkama na české písničky a veselit se. Pokládám si otázku, jestli je půst jen od jídla nebo i o tom, si odřeknout třeba tu zábavu s holkama. Nemáme si spíše odpouštět věcí, které nás tíží a zabíjí nám čas. Já osobně na zábavy nechodím, ale právě na popeleční středu, třída chce podniknout tuto akci. Na jednu stranu jít nechci, protože si připomínáme Kristovo utrpení, na druhou stranu si říkám, že bych chtěla být s holkama. Co je tedy správné? Děkuji za odpověď
21.2.2023 19:41
Andula, 21 let
Odpověď:
Otázka: Menstruace
Zdravím, měla bych dotaz ohledně mého menstruačního cyklu. Menstruuji od 12 let (tzn.7 roků) a téměř od samého začátku jsem měla pravidelnou menstruaci, pouze co si pamatuji, tak jednou mi vynechala, jinak ne. Je pravda, že jsem měla cyklus delší (cca 35 dní), ale vždycky jsem ji měla. Teďka jsem ale zatím menstruaci nedostala (+10 dní). Myslíte, že bych měla to hned řešit na, nebo se stává, že i při pravidelném cyklus může nekrvácení nastat? (gynekologickou prohlídkou se nechci stresovat ještě teď před maturitou, kdy mám spoustu starostí se vším:) Děkuji za odpověď :-)
20.3.2023 09:13
Brigita, 19 let
Odpověď:
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz