Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   pět set devadesát devět:

Nejnovější dotazy a odpovědi

Otázka: Mám velký problém...
Ahoj :) Mám velký problém. Onehdy jsem byla na jedné akci a bylo nas tam asi 180 a já se zamilovala. Zamilovala jsem se do jednoho kluka. Když jsme kolem sebe občas prošli, tak me srdce začalo být mnohem rychlejší a me telo se začalo trepat. Problém je, že se na mě sice občas podíval, ale podle mě si me nepamatuje. Jsem nevýrazný typ člověka se spoustou vad na kráse, tak se nedivím. Už loni jsem ho na akci viděla a je možné, ze i příští rok. Tak se chci zeptat a žádám o radu, jak se zbavit zamilovanosti? Jak přestat žít naivně, ze na mě třeba fakt promluví a jak si přiznat, ze nemám na někoho takového? Předem moc děkuji. ;)
:), 17 let
Odpověď:
Otázka: Mám velkou trému ze zkoušek na gympl
ahoj, mám hroznou trému ze zkoušek na gympl. Jsem na zkoušky připravená , ale když se bojím tak to všechno zapomenu.... dá se s tím něco dělat?
Anitka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Taťka chodí do kostela maximálně 2x do roka.
Ahoj, potřebovala bych poradit. Jsme věřící rodina a můj tatka chodí do kostela maximálně 2 do roka. Když mamka mluví o charismatické a nebo se zmíní o kostele (že by tam tatka měl s námi jít), nechce. Nevím co mám dělat a chtěla bych, aby jsme celá rodinka šla do kostela.
Klára, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka se na mě naštvala...
Ahoj In. Prosím o radu. Už od dětství jsem s mojí nejlepší kamarádkou trávila všechen můj čas. Všechno jsem podřídila tomu, abychom se mohly potkat, ale když přišel čas našeho společného koncertu a já ji chtěla půjčit šaty, které měly hodně velkou hodnotu. Zeptala se mě, jestli jí je vezmu do školy, ale já řekla ne, protože byly skutečně drahé a ona se na mě naštvala a řekla, že už se mnou nechce být nejlepší kamarádka. Mě to ranilo a kvůli tomu jsem s ní týden nepromluvila. Už po měsíci, když jsem myslela, že se všechno uklidnilo a že je to jako dřív, tak se začala chovat zas, jako by mě neznala. Prosím o radu. Děkuji a AHOJ! :-)
Andulinka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Opravdu potřebuje odpuštění čas?
Opravdu potřebuje odpuštění čas? Zdravím do poradny :) Mám mladší sestru je jí 12let a ještě dva mladší sourozence. Společně teď žijeme u tety z tátovi strany, která je naší tetou a zároveň pěstounkou. Žijeme u ní necelý rok. Ale už něco přes rok se nestýkáme s rodiči. Nechovali se k nám dobře. Moje sestra říkala a stále říká, že nedokáže odpustit oboum rodičům, především matce. Rozumím jí, chápu to, ale myslím si, že kdyby se rozhodla, že odpustí nevázala by se k nim tolik. Bylo by jí lépe, nebo ne?? Odpustit je rozhodnutí. Odpustit znamená přát člověku dobro. Je to tak? Moje sestra není věřící. Krátký čas, když jsme byli už nějakou tu dobu od rodičů jsme chodili do kostela spolu a společně jsme se připravovali na první svaté přijímání, ale přípravu jsme nedokončili potom už na to nezbyl ani čas a navíc nám kněz, který nás připravoval řekl něco na způsob abychom nebyli jako naše babička, která do kostela nechodí. Nevím jak přesně to řekl, třeba to nemyslel zle, ale mé sestry se to dotklo, možná i takhle mohla ztratit důvěru ke kněžím. Já jsem si přípravu k prvnímu svatému přijímání dodělala na střední. Chtěla bych jí nějak pomoct, ale nevím jak. Je vůbec něco co bych pro ní mohla udělat? Už jsem jí říkala, že stačí když jim bude přát dobro, že na to, jak se k nám chovali se nemusí snažit zapomenout, vždyť to ani nejde. Taky jsem jí říkala, že je v pořádku, když se na ně za některé věci zlobí, taky se na ně zlobím a vadí mi to, co dělali. Pořád mi opakuje, že jim neodpustí. Já jí nechci nutit ,aby odpustila ,ale myslím si, že by jí to mohlo pomoci, alespoň by jí to tak netrápilo. Už jsem jí o tom odpuštění říkala tolikrát, že už bych jí o tom ani říkat neměla. Možná, že na ní tlačím a tím jí odpuštění bude trvat ještě déle. Chtěla bych vás poprosit jestli byste mi poradili ,co bych pro ní mohla udělat, jestli je vůbec něco. Moc předem děkuju za odpověď.
Anonym, 16 let
Odpověď:
Otázka: Chci se zeptat na váš názor...
Dobrý den, jsem věřící a chtěla bych se vás zeptat na váš názor ohledně Kegelových cviků na posílení pánevního dna a na Venušiny kuličky. Myslíte, že je to z hlediska víry a čistoty v pořádku ?
Nejistá, 16 let
Odpověď:
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz