Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   šest set sedmdesát čtyři:

Nejnovější dotazy a odpovědi

(poslední dotaz z každé poradny)
Otázka: Kdy je nejlepší se rozejít?
Ahoj, kdy si myslíte, že je nejlepší se rozejít? Jaké jsou dobré důvody pro rozchod? Jaké jsou naopak špatné? Moc se bojím, že nepoznám, kdy je dobré se rozejít, nebo kdy je dobré ve vztahu zůstat. Bojím se, že nepoznám, kdy by nějaká věc mohla být komplikací v budoucnu. Prosím, poradíte mi? Děkuji. B.
15.6.2022 11:06
B., 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak se mít ráda taková jaká jsem?
Zdravím! Moc prosím o radu. Mám jedno trápení. Jsem na osmiletém gymnáziu v pátém ročníku. A vůbec si nerozumím se třídou. U kluků by mi to bylo jedno, ale já si nerozumím ani s holkama. Oni mají jednu velkou partu, kde se spolu baví, ale já v té partě nejsem. On je tu totiž jeden problém. Od toho co jsem nastoupila se bavím s jednou holkou, se kterou jsem se znala už z dřívějška. Na začátku to bylo v pohodě, normálně jsme se spolu bavili jenom my dvě, ale asi dva roky zpátky se to hrozně zvrtlo. Nevím, kde se to ve mně vzalo, ale začala jsem ji hrozně závidět povahu a to jak se chová. A ona se ještě ke všemu začala bavit s tou partou holek a se všemi ostatními spolužáky a prostě jí mají všichni rádi, smějou se všemu co řekne, ve všem s ní souhlasí. Čím víc se projevuje ona, tím méně se projevuju já. S nikým se moc nebavím, a nikdo se nebaví se mnou, ale hrozně tím trpím a trápí mě to. Protože bych taky chtěla patřit do nějaké party. Mít lidi, kterým na mě záleží. Kterým bych scházela. Hrozně mě to trápí. Prosím, co mám dělat? Jak se té závisti zbavit? Jak se mít ráda taková jaká jsem? Jak si najít partu přátel? Jak zapadnout do třídy i jinde? Děkuji mockrát. A promiňte za tak dlouhý dotaz. Díky moc.
3.11.2022 12:54
eeee, 15 let
Odpověď:
Otázka: Mám strach o naši rodinu
Zdravím, nevím si rady kudy kam. Celý svůj život jsem vyrůstala v normální, skvělé rodině (já, bratr se sestrou, táta, máma a náš kocour) s krásným dětstvím. Ale poslední dobou se dost prudce zhoršil vztah mezi mými rodiči, má máma se mi dnes přiznala, že kdyby mohla, sbalila by kufry a odešla, jenže tohle by nám dětem prý neudělala a ani by to neudělala svým rodičům. Moc spolu nekomunikují, máma vyčítá tátovi že ji nikdy o ničem neřekne, ať už se to týká práce či maličkostí jako je např. to kdy se vrátí domů. Táta zase bere mámu za tu zlou, ta co pořád kolem nás dělá haló, byť se snaží jen o nás a hlavně o mé sourozence postarat (což ji zrovna moc neulehčují, protože brácha jde zrovna do puberty a sestra je občas hodně tvrdohlavá) a zkrátka je to celé nešťastné. Co mě ale tíží jako balvan asi nejvíc je to, že se nemůžu zbavit pocitu toho, že kdybych nebyla, oba dva by už dávno sice nebyli spolu, ale za to by byli oba šťastní. Narodila jsem se totiž \"omylem\" jako nemanželské dítě a mí rodiče se vlastně vzali a zůstali spolu jen kvůli mě. A tak se ptám sama sebe, proč jsem vlastně tady? Jaký je smysl mé existence tady na zemi? Co se mnou vlastně Bůh zamýšlel a proč zrovna já? Nechtěla jsem zničit dva životy úžasných lidí jen kvůli tomu, že jsem se narodila... Prosím nepochopte mě špatně, za svůj život jsem z celého srdce Bohu vděčná, přeci jen je to dar, ale je to dar který jsem si opravdu zasloužila? Celá situace se ještě zhoršuje tím, že za pár měsíců mi bude osmnáct a příští rok mě čeká maturita. Moc bych si přála se potom dostat na jednu vysokou školu, dost daleko od mého domova, ale copak je tady v takovém stavu můžu nechat? Jak dlouho vydrží houstnoucí atmosféra, byť se oba rodiče snaží nedávat nic najevo? Copak tady můžu nechat sourozence v takovém ovlivňujícím napětí, s možností výbuchu? Zároveň ale vím, že to časem přestanu zvládat i já. Omlouvám se za možný chaos, ale já už vážně nevím co mám dělat. S nikým si o tom promluvit nemůžu, protože mí přátelé mají svých problémů dost a nerada zatěžuju ostatní lidi, zvlášť když vím, že často prožívají i horší věci než já. Díky za možnost se tak nějak svěřit a za případnou odpověď.
10.11.2022 23:02
Daria, 17 let
Odpověď:
Otázka: Jde o moji povahu. Proč to tak mám?
Ahoj! Ráda bych s vámi něco probrala... Jde o moji povahu. Rozlišuji v kamarádství dva typy lidí: ty co mi nevadí. Ale drtivá většina mých kámošek patří do druhé skupiny. U těch je to tak že se je snažím držet od těla... Třeba tak že když mám pocit že se s nima kamarádím MOC tak se s nimi třeba na nějakou dobu míň bavím atd. A mám pocit že i u těch co to u nich tak není - dva lidé - to je jen proto že se s nima nebavím tolik. Jedna je holka z kroužku a jedna holka ze třídy ze kterou se bavím dost málo. Chci se jen zeptat je to normální? Proč to tak mám? Díky moc za odpověď!
6.11.2022 17:58
Riley, 12 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat, když jsem ztratila víru v Boha?
Ahoj, chtěla jsem se zeptat na nějaké rady co mám dělat, když jsem ztratila víru v Boha. Ani vlastně nevím jak se to stalo, ale nedokážu se nějak přinutit k tomu, abych věřila, připadá mi celá víra trochu jako bláznovství...A přitom jsem dříve byla hodně věřící tak nevím. Občas poslouchám na youtube argumenty ateistů proč nevěří a něco dává smysl, něco zas méně... Ale je pravda, že kdyby Bůh chtěl, mohl by se nám ukázat, mohl by vše změnit k lepšímu lusknutím prstu... Ale co já vím. Byla jsem nedávno na zpovědi a svěřila se panu faráři a on mi jen řekl ať chodím do kostela a na přijímání. Ale je to vůbec správné chodit na přijímání když mi i dělá problém věřit že je hostie tělo Páně? Jediné co mě napadlo je, že bych se mohla začít modlit růženec, vzpomněla jsem si, že Panna Maria pomáhá těm, kdo se ho modlí. Ale jinak nevím. Pan farář taky říkal že víra je dar od Boha, ale to já potom ten dar asi nemám, nebo jsem ho měla a nějak jsem o něj přišla.
6.11.2022 16:55
Rita, 21 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém
Ahoj, před pár lety, když jsem psala k vám do poradny, asi by mě fakt nenapadlo, že budu zrovna řešit redukci váhy. Letos jsem hodně přibrala, jakože fakt hodně, loni touhle dobou jsem měla o 25 kg méně. Mám psychické problémy, asi jsem začala zajímat hodně jezením velkého množství sladkého, což bylo zvýšené ještě tím, že se u mě zase začala projevovat kleptomanie skoro až. Každopádně kvůli depresi a ostatním stavům je pro mě hodně těžké jít do nějakého pohybu, zvlášť v tomhle počasí. Zkouším se tedy podívat po nějakých tabletách a tak. Vím, že třeba ketodieata a tyhle věci, že to není zdravé. Objevila jsem teď přírodní spalovač tuku (tablety) a asi to vyzkouším, vypadá to oukej. Chtěla jsem se zeptat, co byste mi mohli doporučit. Mám terapie i doktorku, řeším skutečně jaké tablety a tak mohou skutečně pomoci, protože věřím, že mate v poradně i někoho, kdo o tom bude vědět více.
20.11.2022 19:30
M., 18 let
Odpověď:
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz