Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Diskuse - Holky holkám

UPOZORNĚNÍ: Tento prostor slouží k vzájemnému setkávání a obohacování. Dodržujte prosím pravidla slušné diskuse a vyhněte se vulgárním výrazům. Příspěvky nedodržující pravidla diskuse budou smazány. Redakce

Vložit nový příspěvek

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  134
Angel (1.11.2019 12:31)
Ahoj holky, příští týden mě čeká koncert. Hraju sice už pátým rokem, ale před koncertem mám vždy strašnou trému, bojím se, že to zkazím... Nemáte nějaký účinný způsob, jak se trémy zbavit? Díky, moc mi pomůžete:-)
A. (07.11.2019 17:41)
Ahoj. Doporučuju si dát čokoládu - prý pomáhá proti stresu. Ještě si před vystoupením ty písničky zahraj pro lepší pocit a pomodli se. Přeji Ti, aby se Ti to podařilo. A.
LX (08.11.2019 22:20)
Ahoj, já hraju 4. rok na klávesy. Pomáhá mi dát si čokoládu a teplý čaj. Také si nosm balonék abych mohla něco hníst v rukách. Doufám, že ti mé rady pomůžou
mysik (12.11.2019 19:07)
Ahoj, pomáhá si najít nějaké přátele a povídat si s nimi.
L. (30.10.2019 11:35)
Ahoj holky, chci se zeptat, podle čeho jste se rozhodovaly, na jakou střední školu chcete jít, nebo celkově kde (myslím obor :)) by jste chtěly pracovat. Jsem sice "teprve" v osmičce, ale i tak už bych chtěla mít jasno. Ve škole mi všechny předměty jdou více-méně stejně, takže tudy cesta nevede. Koníčky nějaké mám, ale nejsem si úplně jistá, jestli se jim chci věnovat jako práci. Zkrátka absolutně nevím, a budu moc vděčná za jakoukoliv odpověď :) Díky, L.
Viki (30.10.2019 14:50)
Ahoj já jsem také v osmičce tak trochu jasno mám. Chtěla bych jít bud na veterinu nebo na chovatelstí zvířat a nebo na nějakou laborantku u zvířat. Prostě jaksi vím co chci. Co ti však doporučiji nenech si to toho od nikoho kecat vždyt máme ještě dost času. Zkus se hlavně zamyslet nad tím co vlatně je smyslem tvého života. Nevím jesli máš třeba ráda zvířata. ale já jsem do nich blázen a tak si sebe nedovedu představit třeba jako učitelku. Neboj máš čas a na něco přijdeš. Viki
Katka (30.10.2019 15:56)
Ahoj. Ja som tiež nevedela a preto som išla na gympl. :)
Viki (01.11.2019 15:34)
Na gympl bych nešla pokud potom nepůjdeš na výšku tak je ti gympl k ničemu a můžeš být tak akorát prodavačka takže s Katkou nesouhlasím gympl totiž není řešení. Viki
M. (01.11.2019 20:50)
Ahoj, já jsem se rozhodovala podle toho, co jsem si myslela, že by mě mohlo bavit za obory a v osmičce jsem opravdu nevěděla kam chci jít :). Samotný obor mě začal hodně zajímat až při studiu SŠ a teď v něm pokračuji 1.rok na VŠ. Myslím, že je dobré povídat si o tom s lidmi, kteří už jsou na jakékoliv SŠ. Také se ve městech konají veletrhy SŠ, kde má každá škola malý stánek (v Praze je to Schola Pragensis) a dozvíš se tam informace o školách od studentů a učitelů. Přeji hodně štěstí s výběrem :) M.
Elis (02.11.2019 13:31)
Ahoj. Je fajn že nad školou uvažuješ už teď. Sama jsem měla vybráno už v sedmičce a jsem ráda, že se už tím teď v devítce nemusím stresovat. Zkus se zamyslet nad tím, co si od své budoucí práce slibuješ. Např. Nechceš sedět v kanceláři nad počítačem - to byl můj případ. Zároveň si ale uvědom kolik pozic té práce kterou by jsi chtěla dělat v ČR je. Třeba jako zdravotní sestra si najdeš práci vždy. Kdyby jsi chtěla dělat třeba nějakou speciální školu, už by to bylo třeba horší. Potom se rozmysli, jestli by jsi se uživila, kdyby nastala krize. I to se může stát a v období krize si asi lidé nebudou chodit kupovat drahé šperky a tak. Já jsem se třeba rozhodla jít na policejní. Přeju hodně štěstí s výběrem školy!
Sára (03.11.2019 13:12)
Ahoj, je mnoho kritérií, malá doporučení ode mě: rozhodně si řekni, jestli chceš nebo nechceš potom jít na vysokou (jestli VŠ jo, tak rozhodně doporučuji gympl, nic Tě nepřipraví líp, příp. nějaké lyceum, jestli ne, dbej na to, aby Ti poté v zaměstnání stačilo to, co ses naučila na SŠ/SOŠ/SUŠ), jaké má daný obor uplatnění a praktické využití. Mysli na to, že v této době, kdo umí jazyky je king a má to daleko lepší. Dost aktuální a žádané je řemeslo, příp. strojírenské obory. Držím Ti palce, ať se rozhodneš dobře. Hodně štěstí! :)
Jenka (30.10.2019 07:47)
Ahoj, nemáte náhodou nějaké typy pro rychlé a zdravé hubnutí?? Předem děkuji za odpověď.
A. (31.10.2019 17:22)
Ahoj. Nevím, kolik Ti je, ale dívky v pubertě mají často problémy s tím, jak vypadají, i když to často ostatní nevidí. Zkus si na sebe vzít něco hezkého, stoupnout si před zrcadlo a podívat se na sebe cizíma očima. Nikdo nemá možnost Tě vidět tak zblízka jako Ty sama. Jinak doporučuji cvičit podle fitfab strong (je to na internetu a zdarma), ale hlavně neber diety, neříkám odpustit si čokoládu, nebo jiné sladkosti, ale nedodržovat takové ty přísné diety. Tím by sis jenom uškodila. Přeji pěkný den. A.
Katka (29.10.2019 17:57)
Ahojte. Chcem sa poradiť ohľadom vysokej školy. Chcem ísť na psychológiu, som zatiaľ v 2. ročníku na gymnáziu. Plánujete ísť tiež niekto alebo už chodíte? Aké to je? Z okolia nepoznám nikoho kto by to študoval tak sa chcem poradiť tu. Sú nejaké veci ktoré by som mala vedieť pred tým než si túto školu vyberiem? Možno niečo na základe čoho by som si to ešte rozmyslela? Ako sa najlepšie pripraviť na prijímačky? Aké semináre si mám vybrať na 3. a 4. ročník (z čoho maturovať) keď budeme mať prijímačky len z psychológie a taký predmet na škole nie je? Ďakujem vopred! :)
Ana (30.10.2019 10:22)
Ahoj, psychologie se obvykle probírá v základech společenských věd nebo občanské výchově. Co sepřijímaček týče, podívej se na web jednotlivých fakult, dny otevřených dveří nebo můžeš jet na veletrh vysokých škol (gaudeamus). Na webu fakulty se obvykle můžeš proklikat až k jednotlivým předmětům a jejich obsahu (sylabus) a tak zjistit co přesně budeš muset nastudovat :) Pečlivě si rozmysli, co bys chtěla po VŠ dělat a jaká je potřebná kvalifikace. Na druhou stranu, rekvalifikace není nic ojedinělého, ale právě psychologie patří k oborům, které možnosti kvalifikace mimo VŠ studia nenabízejí.
Verča :) (29.10.2019 09:24)
Ahoj holky, milá redakce, chtěla bych se zeptat, jestli neznáte nějakou internetovou stánku nebo knihu, kde bych mohla čerpat texty k adoraci pro mládež. Za nějaké typy budu moc ráda. Děkuji a krásné podzimní dny!
Lenka (03.11.2019 13:16)
Nádherné texty má např. Bruno Ferrero ve svých malých knížkách. Ale rozhodně nikdy nic nepokazíš Biblí.
Aless (24.10.2019 22:04)
Ahoj holky, prosím o radu... Poslední dobou se cítím docela „vyhoštěná“ z našeho třídního kolektivu. Jde hlavně o naši bývalou partu. Tvořila jsem ji já a další čtyři holky. Jenže ani jedna není věřící. A to je první důvod, kvůli kterému se cítím vyhošťovaná. Pak to je chování vůči mě. Moje „nejlepší“ kamarádka se dost často chlubí svými známkami, např. z matiky, protože ví, že mi zrovna nejlépe nejde. Ale copak já se jí chlubím svými známkami z fyziky a těláku?... Je mi to líto. A také zaznamenávám (asi posledních 14 dní), že jedna z těch kámošek mě úplně nemusí. Říká o mě ne zrovna hezké věci, posmívá se mi, a vůbec od ní cítím nějaké nepřátelství, možná i nenávist... Prostě jako parta už se holky rozhodně nechovají. Pořád řeší kluky, podlézají jim. A co mě mrzí úplně nejvíce - moje nejlepší kámoška mi závidí - lepší známky (kromě matiky...), to, že si mě vybrali na olympiádu atd.atd. a taky to, že se líbím jednomu klukovi... Mě to hrozně trápí. Přijde mi, že jí dělá radost,když mě naštve. Neustále mi bere věci, které si přpravím, a když jí řeknu, ať toho nechá, prostě se tomu zasměje a dělá to dál. Někdy mi to přijde jako šikana... :( Nevíte, jak mám takovou situaci řešit? A jak jí mám vysvětlit, že to, jak se ke mně chová, není kamarádské? (Ale zase tak, abychomse zbytečně nehádaly....) Moc vám všem děkuji za odpovědi, protože mi všechny moc pomůžete. Opravdu moc a moc děkuji,:)
Věra Anežka (25.10.2019 20:06)
Ahoj Aless, to mě mrzí. Možná by stačilo kdybys jí vysvětlila,že to jak se chová tě zraňuje. A to,že si věřící není žádný problém a už vůbec ne důvod proč by tě ostatní neměli ve třídě přijímat. To co zažívás ty,jsem zažívala taky. V docela velký míře. A to,že ti někdo něco závidí je sice blbý,ale ty za to nemůžeš. Zkus si s holkama o tom popovídat. Za mě musím říct,že i mě bývalá kamarádka pomlouvala. A to docela dost. Chápu,že tě to mrzí. Ale zkus se pokusit najít i jiné kamarádky. Třeba u vás ve farnosti. Doufám že jsem ti trochu poradila. Ještě k těm kamarádkám ve farnosti. Já to štěstí nemám. Nikdo se se mnou ve farnosti nebaví.Jen pan farář. Měj se hezky. Věra Anežka :)
Leona (29.10.2019 19:58)
Ahoj Aless, zažila jsem něco trochu podobného i když ne moc ale možná ti pomohu. Zeptej se všech tvých kamarádek co proti tobě mají nebo proč tě zrovna nemusí. Samozřemně se zeptej každé zvlášt a uvidíš jaejich reakci. Nic ti nezaručuji , ale uvidíš že jim spadne úsměv z tváře. Když jsem to udělala já začaly se se mnou normálně bavit. Napiš mi potom jak to dopadlo. Věřím , že to nebude až tak zlé a budete zase kamarádky. Leona
Aless (30.10.2019 17:28)
Ahoj Leono, moc ti děkuji za tip, určitě se jich zeptám a dám ti vědět:-) A.
marina commelamer (07.11.2019 16:21)
Ahojky Aless, presne tak souhlasim s Leonou. Zazila jsem si podobne veci. Smaly se mi, protoze nechapaly moji viru, moje hodnoty, moje panenstvi, ze nenosim nejlepsi veci atd. Ted s odstupem casu zjistuji, ze to byly vsechno zabomysi valky. Jsem 10 let ze zs a ty holky nejvetsi kamosky se spolu uz vubec nebavi a priority maji taky nekde jinde. V zivote si clovek prozije tolik bolesti a utrpeni, ze tohle je v podstate jen zlomek. Ale vse toto neprijemne posouva cloveka dal a v neposledni rade i vys ;)
A. (20.10.2019 16:07)
Ahoj. Poslední dobou mám problém, zabavit se jinak než mobilem a učením. Nějaké typy jak se zabavit? Děkuji. Hezký den. A.
Věra Anežka (21.10.2019 20:34)
Ahoj A, nevím co ráda děláš.Ae myslím,že kreslení je dobrá věc. Dají se koupit takzvané stresové omalovánky. Je to jako knížka,ale jsou tam různé obrázky,které si můžeš vymalovat podle své fantazie. Nejsou moc drahé a jsou přitom úžasné. Mě to pomáhá na odreagování se.Bezvadně si u nich odpočinu. A hrozně mě to baví. Pak mě napadla ještě četba. Přeju ti ať najdeš něco,co tě bude bavit. Pěkné podzimní dny. Věra Anežka :)
Malá Mary (23.10.2019 16:56)
Ahoj, já se poslední dobou snažím chodit hodně ven. Nejradši chodím sama, ideálně do přírody. Pročistím si hlavu a nemám pak výčitky, že v posledních letošních hezkých dnech sedím jen u počítače. Jinak antistresové omalovánky jsou úplně úžasné. Já si při jejich vybarvování ještě nejraději pouštím nějakou audioknihu. :-) Dalším nápadem je naučit se hrát na nějaký hudební nástroj, zahrát si se sourozencem nějakou deskovku, začít konečně cvičit, nebo jenom tak zavolat babičce... Snad Ti některé nápady trochu pomůžou... :-)
Klárka (31.10.2019 22:20)
Ahoj, zkuz si třeba domluvit venek s kamarádkou se kterou ses dlouho neviděla. Začni se věnovat něčemu novému cos chtěla vždycky umět( fotit, malovat, cvičit-můžeš zkusit nějaké zajimavé lekce u vás ve fitku nebo jen doma). Vyrazit na vánoční nákupy. Navštívit babičku a dědu(určitě je to potěší).
Šeřík (16.10.2019 21:29)
Ahoj, nemáte tip na nějakou originální modlitbu? Chystáme u nás ve farnosti děkanátko a chtěli bychom něco zajímavého. Klidně i obměnu nějaké běžné modlitby... Budu moc ráda za všechny odpovědi :-)
Věra Anežka (18.10.2019 16:52)
Ahoj Šeřík,napadla mě jedna modlitba před jídlem. Modlili jsme se jí s naším bývalím farářem na farní akci. Ta modlitba je. Rač nám Bože požehnati,co budeme bagrovati. Jinak řečeno jíst. Nebo další modlitba tentokrát táborová.Už se těším až se najím(toto se opakuje 3x po sobě) a nakonec se přidá požehnat nám rač.Toto se opakuje 2x po sobě.Omlouvám se jestli je to nedůstojné.Ale na děkanátko si myslím že se to hodí. Věra Anežka
Momo (18.10.2019 23:07)
Ahoj, skvělá a zajímavá motlitba je 'dialog s Ježíšem', zkus pohledat na netu. Ať se děkanátko podaří;)
💎 (24.10.2019 22:51)
Milý Šeříku, myslím, že pro člověka a zvlášť pro nás mladé je v modlitbě dost důležitá i symbolika. Modlitba Otče náš pro mě získává úplně jiný rozměr, když se ve společenství držíme za ruce, je pro mě snažší věřit, že patřím do velké Boží rodiny. Se symboly se dá pracovat různě - napriklad svíčky. Světlo, plamen Ducha svatého. Viděla jsem nápad vytvořit ze svíček růženec nebo desátek a při každém Zdrávas zapálit jednu svíci. Nebo se společně modlit jen za světla plamínků, v přítmí se můžu lépe na modlitbu soustředit. Dá se předávat svíčka s vyslovením chvály, prosby, díku. Dobře využitelný symbol je i voda - čistota, odpuštění, křest,... Užijte si dekanatko!
Jani (13.10.2019 15:11)
Ahoj holky, mohly byste mi prosím poradit nějakou dobrou aplikaci na menstruační kalendář? Aby to nebylo moc složité, ale aby se tam dala zaznačit i intenzita a bolesti. Díky😉
Evelýna (14.10.2019 16:14)
Doporučuji aplikaci Flo ☺
Arianna (14.10.2019 17:19)
Ahoj Jani, nevím jestli chceš anglicky nebo český. Já používám jenom anglicky a mám dva Flo a Clue. Na intenzitu a bolesti a různe další věci z vlastní skušenosti doporučuji Clue.
Majus (14.10.2019 22:32)
já používám tuto, pokud máš android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.popula
rapp.periodcalendar
Anonymka 😁 (9.10.2019 18:52)
Ahoj holky, Můj dotaz je trošičku intimního charakteru. Poslední dobou mám silnější výtok, vůbec nvm co s tím...(mám od toho špinavé oblečení a je mi to neprijemne) nevíte co s tím? Dekuji
Věra Anežka (10.10.2019 12:26)
Ahoj, můžu ti poradit zkus mycí gel na intimní partie. A večer místo sprochového gelu použij ten mycí. Tento gel obsahuje kyselinu mléčnou, která je typická právě pro intimní partie.Pak by také nebylo od věci dojít na gynekologii.Tam to můžou řešit odborně a s větším úspěchem. Snad jsem ti trochu poradila. Přeju ať se tvůj problém vyřeší. Měj se hezky. Věra Anežka
kopretina (17.10.2019 19:05)
Ahoj, mít výtok je naprosto normální fyziologická věc zdravé ženy. V závislosti na fázi menstruačního cyklu má během měsíce různou intenzitu. Pokud ti výtok vadí, kup si intimky (slipové vložky). Rozhodně to ale není povinnost! pro začátek zkus ty nejtenčí. Používej bavlněné kalhotky. Je také dobré používat při sprchování speciální intimní gel (emulzi) místo mýdla. Intimní partie mají odlišné pH než zbytek těla, a proto jim klasická mýdla a sprchové gely příliš nesvědčí. Dobrý je například Lactacyd.
Sportovní maniak:) (2.10.2019 17:51)
Ahoj děvčátka:D. Mám takový velmi důležitý dotaz - potřebovala bych se po úrazu a měsíci bez sportu dostat co nejrychleji do kondice. Co byste mi nejlépe doporučily? Běh, jízdu na kole, posilování? Případně, kolik bych tak měla běhat? /Myšleno kolik kilometrů/ Je mi 16 a jsem zvyklá na větší fyzickou zátěž.
Rey (13.10.2019 14:42)
Ahoj maniaku, pokud se chceš dostat do kondice, a měsíc, jak píšeš, je hodně dlouhá doba na zahálení, je nejdůležitější hnát výkony co nejvíc na sílu a nebrat žádné ohledy. Běhat co nejvíc, u posilování hodně opakování a tak. V 16 máš nejvyšší čas začít pořádně makat, pokud se chceš někam dostat.
Moon (30.9.2019 15:02)
Ahojte holky, je mi to strašně trapné a vím, že je to nepříjemné o tom mluvit, ale.... Co se dělá při sebeukájení? Nechci si to nikde hledat, protožese bojím, že uvidím něco, co nechci... Klidně se všechny pojmenujte jako ,,anonymka," budu moc ráda za objsnění. Krásné podzimní dny
Věra Anežka (01.10.2019 17:59)
Ahoj Moon, jen pro tvou informací, sebeukájení je velký hřích. Nevím jestli jsi nebo nejsi věřící. Ale toto bys měla vědět.Takže ti v tomto neporadím. Sorry. Přeju ti abys to dokázala zvládnout. Měj se. Věra Anežka
Janča (02.10.2019 17:39)
Ahoj Věro Anežko, kolik ti je let? Jen pro zajímavost, že tu jsi celkem aktivní, že odpovídáš často:) Nemusí to být přesně, třeba rozmezí 5 let :)
Věra Anežka (03.10.2019 13:18)
Ahoj Jančo, proč se ptáš? Je mi kolem 30ti. Jsem aktivní proto,že chci být nápomocná.A obecně se říká víc hlav,víc ví. Možná ti to příjde jako,že jsem stará. To možná i jsem. Ale myslím že to ničemu nebrání. Měj se hezky.Věra Anežka :)
Anička (06.10.2019 14:13)
Sebeukájení, jinak také onanie či masturbace (a také spousta neslušných názvů), je činnost kde člověk sám sobě poskytuje sexuální uspokojení. Přesněji podle Wikipedie: "Masturbace je druh sexu, který v úzkém slova smyslu označuje sexuální vzrušování pohlavních orgánů ženy nebo muže rukou, ať už se provádí jako autoerotismus, nebo s partnerem/kou. V širším slova smyslu označuje i jiné formy nepenetrativního pohlavního styku."
Majus (28.9.2019 15:44)
ahojte, jaká znacka intimek vam nejvíce vyhovuje? a je nějaká z vas, ktera je nosí kazdy den? aleto to může byt škodlivé?
Katka (30.09.2019 12:50)
Ahoj Majus, já moc ráda nosím od kotexu, jsou do několika typů kalhotek (klasické, boxerky, tanga). Nosím je pouze, když vím, že mi to přichází a nebo naopak, když už mi to odchází. Jednu dobu jsem nosila i od Carefree, ale ty mi nejsou tak příjemné. Dále nosím během menstruace Naturella Classic Calmomile, jsou to vložky s křidélky a jsou poměrně savé. Ty si beru hlavně do školy či na procházky, tělák a na noc. Ještě nosím jedny, od Carine, Ultra Wings, ty mám jen na doma. Všechny vložky se pohybují okolo 40 - 50,-/balení. Snad jsem Ti poradila:-)
Amber (03.10.2019 14:29)
Ahoj, já používám značku Discreet a nedám na ní dopustit. Přidávám odkaz na přesný typ intimek. Najdeš je v každé drogerii a cenově nejsou nejhorší. https://www.pilulka.cz/discreet-intimky-waterlily-60ks?g
clid=Cj0KCQjwuNbsBRC-ARIsAAzITudHXYMhL820rRVQXxGvac4Bvai
X5Qh5bkDx0ooCLCqWNmYQ5nzx81QaAuapEALw_wcB
Leni (26.9.2019 07:45)
Ahoj holky, vy které s někým už chodíte/chodily, myslíte si, že by francouzský polibek měl počkat u křesťanských párů až do manželsví? Jak to vidíte :-)
Anička (26.09.2019 21:53)
Ahoj, nemyslím si to. Já jsem se líbala se svým minulým přítelem (bylo mi 13 :-D ) a líbám se i se svým současným. Nelituji toho a nepřijde mi to jako hřích. Vždy než jsme se poprvé takhle políbili jsme spolu byli alespoň půl roku. Jinak se sexem chci počkat až do manželství, nebo do chvíle kdy budu vědět že ON je ten pravý a svatba je jen otázkou času...
:) (28.09.2019 14:20)
Ahoj! Sice jsem s nikým nechodila a nechodím, ale slyšela jsem na to i ten názor, že by se tak neměli líbat ani manželé. Líbání by měla být, jak při chození, tak v manželství, vyjádřením lásky a je otázka, jestli tento způsob líbání nepodněcuje a nedráždí spíše sexuální touhy. Pak by to totiž byl spíše výraz sobectví - člověk chce ukojit svoji touhu, vášeň. Chápu, že vzhledem k tomu, že s tím nemám osobní zkušenost, to může někdo považovat za přehnané, ale je to můj názor. Měj se! :)
Ana (30.09.2019 11:25)
Ahoj, za mě je moc pěkné to období těšení a čekání na ten správný okamžik v čemkoli - držení za ruku, objetí, polibek... To čekání mě fakt moc bavilo a pomohlo mi uvědomit si, co v tom druhém mám :) A pak taky záleží, jak si nastavíte hranice. Podle mě dobré vědět sama s čím chci čekat po svatbě a s tím pracovat ve vztahu a zbytečně se nepřizpůsobovat (protože ten pravý to bude respektovat, když tě vydírá, nestojí za to - taková moje rada).
Fontinai (30.09.2019 19:15)
Ahoj Leni. Nevím, jak se francouzské líbání bere v manželství, ale před manželstvím to podle toho, co o těhlech věcech vím, v pořádku není. Před manželstvím by se vzájemná láska měla projevovat umírněně, slušně a cudně. Francouzský polibek už je za hranicí a snadno probouzí sexuální vzrušení. Když jsem Ti to psala, vyskočil mi ve vedlejším sloupci tenhle článek: https://www.in.cz/clanky.php?idUmisteni=kluci-a-holky&cl
anek=neni-pusa-jako-pusa-cwu.
Možná jsi ho četla, tam je to myslím velmi dobře a jasně vysvětlené. Měj se hezky :)
Kitty (01.10.2019 19:23)
Ahoj, čím dál více kolem sebe pozoruji tyto otázky a odpovědi na ně, že sex je výraz sobectví. Pro ty, co to berou lehkovážně a spí "jen tak s někým", možná ano, ale sex podložený na lásce dvou lidí je především výrazem lásky a sebedarování. Dokonce bych řekla, že je naprostým opakem sobectví. Těžko se to vysvětluje někomu, kdo nemá tu zkušenost. Někdo má možná pocit, že jeden druhého okrádá o "čistotu", aniž by pochopil, že při sexu se darujete jeden druhému. Omluvám se těm, kterým má odpověď přišla nemístná, ale chtěla jsem zde zastoupit tu druhou stranu.
Fontinai (02.10.2019 14:53)
Ano, Kitty, máš pravdu v tom, že podstatou sexu je vzájemné sebedarování mezi manžely - a taky darování nového života dítěti, takže sex je dobrý a není v něm nic hříšného, pokud je prováděný v souladu s Boží vůlí (v manželství platném před Bohem, s ochotou přijímat děti, s ohledem na druhého z manželů apod.). Dokonce jsem někde četla, že manželé se plozením dětí podílejí na Božím stvořitelském díle, což je úžasné.
Ef (02.10.2019 21:44)
Myslím si, že nelze generalizovat. A taky, že by období chození nemělo být naplněné především úzkostlivým hlídáním toho, co by správný křesťanský pár měl nebo neměl před svatbou dělat. Chodit s někým, mít ho rád, milovat...to přece musí být vášnivé, toužící, spalující, krásné a takové aby se bylo na co těšit po svatbě. Jak lze milovat umírněně? Propagují se mezi křesťany páry, které vykládají svá svědectví o tom, jak si před svatbou ani pusu nedali a považují to za ctnost... Nevím, zda bych si vzala někoho, kdo by se mě vydržel ani nedotknout do svatby :)
Fontinai (03.10.2019 13:57)
Netvrdím, že by se kluk s holkou před svatbou nesměli jeden druhého vůbec dotknout. Je ale potřeba nepřekročit v tom hranici a zejména to nedělat pro sexuální vzrušení. Nenechat se ovládat vášní, ani když jsem šíleně zamilovaná - to přece neplatí jen v těhlech věcech, ale i jinde, člověk musí uvažovat, jestli to, k čemu ho vedou jeho touhy, je dobré. Přece i v manželství, kde je sexuální vzrušení v pořádku (a podle mého názoru by tam mohl mít místo i ten francouzský polibek, o kterém byla původní otázka), je potřeba nenechat se tím vláčet, ale brát ohled na druhého z manželů, na situaci atd. A myslím, že je i pro partnery obohacující počkat s některými věcmi až do manželství, kdy budou doopravdy svoji, natrvalo spojení před Bohem. Neumím tyhle věci dobře vysvětlit. Je k tomu asi potřeba pochopit, co znamená láska a manželství před Bohem. Že to není jen mezi těmi dvěma lidmi, ale i Bůh do toho vztahu vstupuje a že je to jedna z nejdůležitějších věcí v životě člověka, která je dá se říct až posvátná, takže je k tomu potřeba přistupovat s velkou zodpovědností.
Anonym (14.10.2019 21:36)
Ahoj,já si myslím že je to naprosto běžná věc v této dobře již. Jsem věřící ale prostě takové líbání ke vztahu mladých lidí patří, i kdyby ten vztah byl chvilkový, pokud nejste nějak extra věřící. Vim že mě některé odsoudíte ale vidím to tak.
Dorka (18.10.2019 18:29)
Myslím si, že líbání je naprosto v pořádku :) Neříkám úplně hned a s každým, ale po nějaké době je to naprosto normální a v pořádku :)
Dorka (18.10.2019 18:29)
Kitty, díky za tvůj názor, souhlas :)
Katy (19.9.2019 15:09)
Ahojky nechodite nektera na oa do Uherského Hradiště?
Annabell (17.9.2019 22:20)
Ahoj holky! Jsem v devítce na gymplu a bojím se špatných známek. Když máme psat test(většinou se jedná o test z matematiky, dějepisu, chemie, fyziky a angličtiny) jsem z toho strašně vystresovaná. Nad učením sedím skoro každý víkend a snážím se do sebe nandat všechnu látku. Do školy vždy musím odejít s pocitem, ze jsem pro to udelala maximum. To se mi ale povede vetsinou jen u matematiky anebo ani to ne. Moje mamka je pak vystresovaná a nastvaná na mě, ze si níčím zdraví atd. Když dostanu špatnou známku, tak jsem smutná. Ve škole se někdy i rozbrecím. Vím, ze známky nejsou všechno a ze se nic nestane, kdyz dostanu spatnou znamku. I kdyz si tohle porad rikam, tak mi to nepomáhá. Neznáte nějaký trik, který by mně mohl pomoct? Taky bych potrebovala poradit, co mam delat, kdyz me ve skole prepadne smutek...abych se nerozbrecela. DĚKUJI ZA VŠECHNY ODPOVĚDI
Fontinai (18.09.2019 10:27)
Ahoj Annabell, pokusím se něco Ti k tomu napsat, protože jsem si procházela něčím podobným a dodnes i zčásti procházím. Pravda je ovšem taková, že mít dobré známky je sice hezké, ale v životě na tom vlastně tak moc nezáleží. Podstatné je školu dokončit (což se Ti určitě podaří, když se tolik učíš, pravděpodobně Ti nějaký hodně vážný neúspěch nehrozí) - až jednou budeš hledat práci, budou chtít vidět doklad o dosaženém vzdělání, ale jaké jsi měla známky z matematiky nebo z angličtiny, to je opravdu zajímat nebude. A gymnázium je někdy dost těžké, a tak se člověk nemusí stydět, když mu některé předměty nejdou - málokdo zvládá všechny oblasti dobře. Jde o to, najít si nějakou oblast, která Ti jde, baví Tě a které se chceš i do budoucna věnovat. Znám mladého muže, který se na gymnáziu učil průměrně, měl i trojky, ale VŠ už vystudoval velmi dobře a dnes je úspěšným IT programátorem a přednáší na konferencích po celém světě. A hlavně, jak sama píšeš, známky a celkově úspěšnost v intelektuální oblasti nejsou všechno. To, že jsi čestná, přátelská, pomáháš druhým apod., je mnohem důležitější. Pokud bys měla kamarádku, která by dostala špatnou známku nebo dokonce propadla, přestala bys ji mít kvůli tomu ráda? Určitě ne, protože ji nemáš ráda kvůli známkám, ale kvůli tomu, jaká je jako člověk. Já jsem si hodně uvědomila na maturitním plese, když naše učitelka říkala charakteristiku každého z nás studentů a o mně řekla, že jsem učenlivá a umím dobře pravopis, ale mně to vlastně vůbec neudělalo radost - můj život se přece neodvíjí jen od výsledků ve škole, pokud by bylo mou jedinou předností, že se dobře učím, bylo by to zoufale málo. A ano, Tvoje maminka má pravdu, že by sis neměla tím stresem s učením ničit zdraví, protože zdraví je taky důležitější než Tvé výsledky. Samozřejmě se uč, ale s mírou, najdi si čas i na odpočinek, zábavu, trávení času s přáteli. Samozřejmě se člověk těžko brání smutku, když se mu něco nepovede. Na to úplně nevím, co Ti poradit, protože takové rady jako hodit to za hlavu nebo si říkat, že na tom nezáleží, v té dané chvíli někdy prostě nefungují. Snad Ti ale poradí ještě někdo další.
Kačka (18.09.2019 21:44)
Ahoj Annabell, také studuji gymnázium - sice v sekundě, ale mám úplně stejné problémy... Z matematiky jsem jako první známku dostala 2-, takže průměr 2,50, ale já i když jsem z toho byla hodně smutná a hlavně zklamaná ze svých výsledků, uklidnila jsem se a řekla si, že si to opravím. Je totiž podle mě důležité neříct si JÁ SI TO SNAD OPRAVÍM, ale JÁ SI TO OPRAVÍM - S POMOCÍ BOŽÍ. Hodně se modlím za své známky, někdy mě Pán Bůh vyslyší, někdy ne, ale jistě ví, proč to dělá. V jednom článku v tomto časopise, bylo psáno o známkách. A bylo tam psáno to, že Pán Bůh nám pomůže, a rád, jen je třeba se učit. Nemůže nám to všecho vecpat do hlavy:-) Takže když se modlím a učím dohromady, většinou se mi to vyplatí. Ale pokud se člověk učí málo (např. já před tou matikou), tak mu Bůh nepomůže tolik, protože za co? Za to, že ses až tolik neučila?... Já se zkrátka řídím podle toho článku v INu. A docela mi to i pomáhá. Jak už jsi psala Ty, známky nejsou vše:-) Tak hlavu vzhůru a uvidíš, že pokud se budeš snažit myslet VŠUDE POZITIVNĚ, tak budou i lepší známky. Také by nebylo od věci se před testem uklidnit (zhluboka dýchat, přečíst si motivační citát,POMODLIT SE a říct si, že TO PROSTĚ DOKÁŽU. Měj se hezky, Kačka
Bety (18.09.2019 21:50)
Ahoj, Fontinai (omlouvám se za možné zkomolení jména :D) Ti odpověděla na první půlku, tak já jdu na druhou. Moc dobře vím, o čem mluvíš, mě hrozně často ve škole přepadá smutek a myšlenky, že jsem k ničemu. Někdy před půl rokem jsem si začala psát do mobilu věci, které mě potěšily (to, že mě někdo pochválil, že jsem zvládla hroznej test nebo i to, že se na mě usmál hezkej kluk), a pak si je ve chvílích splínu čtu. Nevím, jestli to u Tebe zabere, ale mně to pomáhá hodně. Myslím na Tebe a chápu Tě! +
Anet (11.9.2019 16:28)
Ahoj holky, ruším svoji sbírku CD, protože se stěhuji a zabírá to spoustu místa. Mám spoustu věcí, Nightwork, Lady GaGa, UDG, Mandrage, Die Happy a tak. Mám toho kupu. Byla bych ráda, kdyby je ještě někdo využil, protože jsou vlastně nová, některá jsou podepsana. Dejte vědět, kdyby vás něco zaujalo 😊
MAJA (16.10.2019 18:52)
Já bych si ráda nějaké vzala. Je možnost se domluvit přes mesenger třeba?
Bětka (11.9.2019 15:21)
Ahoj holky! Chtěla bych se vás zeptat, jak to máte s upřímností... já třeba lidem většinou říkají to, co chtějí slyšet (např. Ty šaty ti sluší, nejsi tlustá) i když to tak úplně není a přijde mi to normální. Beru to tak, že já to lidem říkám, oni to říkají mě. Jenomže, když mi pak někdo řekne něco nelichotivéhp upřímně, jsem z toho sešlá. Třeba dneska po čtení anglického textu ve škole mi jedna moje hodně upřímná kamarádka řekla: ,,teda Bětko, myslela jsem si, že umíš číst, ale zjistila jsem, že neumíš." Dost mě to sebralo, protože mi to nepřišlo zas tak zlý (Když se podívám pár let zpátky...) Jsem na to od ní zvyklá, ale vždycky to zabolí... Nemáte nějakou radu, jak se s tím vyrovnávat? :)
Věra Anežka (11.09.2019 20:24)
Ahoj Bětka, já to mám s upřímností trochu jiný. Většinou říkám lidem že vypadají dobře ze slušnosti,abych je neranila.No, a když mi někdo řekne nějakou kritiku,tak se nad tím snažím zamyslet jestli ten člověk nemá v něčem pravdu.Ale když ti někdo z kamarádů řekne něco ošklivýho,tak to zamrzí. Já to beru podle sebe.Když si myslím, že jsem něco udělala dobře,tak se pochválím a na řeči nedám.jednou jsem dávala první pomoc a taky jsem slyšela kritiku.Ale já jsem věděla,že to dělám správně. Kritizují lidé,kteří sami mají problémy.Přeju ti ať to dokážeš vstřebat.Důležitý je tvůj pocit.A co ti někdo řekne je vedlejší.Je rozdíl,když ti to řekne dospělý a když ti to řekne vrstevník. Nad kritikou dospělýho člověka bych se zamyslela.A na kritiku od vrstevníka bych se vykašlala. Věra Anežka :)
Maja (21.09.2019 01:49)
Ahojky Bětko, někteří lidé třeba také tvrdí o kandidátovi na prezidenta, který má několik vysokých škol a je akademikem, že je hloupý či blbec. Soudy nedokonalých lidí jsou soudy nedokonalých lidí. Nenech se kamarádkou nijak definovat. Důležité je, jací jsme v očích božích. Většinou lidé, kteří mají sami nějaký mindrák či komplex, si zvyšují své sebevědomí na ponižování jiných lidí. Neřeš ji. Měj se fajn, pa
Anonymně (6.9.2019 18:08)
Ahoj holky, Mám takový problém. Byla jsem u zpovědi a chtěla jsem tam říct že jsem byla závislá na masturbaci a ani jsem kvůli tomu brečela a řekla jsem si že fakt musím jinak mě to bude ztížit celý život no a tak jsem přišla ke zpovědi a tam jsem to nebyla schopna říct a tak jsem místo toho řekla že jsem byla sobecká (něco jsem o tom četla a tam říkali že je to hrozně sobecky) no ale teď si zase říkám že nvm jestli se to dá počítat jakože jsem to vyhnala. Nevíte náhodou někdo?
Via (11.09.2019 10:54)
Ahoj. Já jsem tímhle taky prošla. Nakonec jsem to ze sebe ve zpovědnici vysypala, ale jela jsem na zpověď do velkého města, aby to nebyl kněz v mé vesnici:-) Je to prostě choulostivé. Dneska už se na to ale dívám jinak a říkám si, proč jsem to tak strašně řešila. Ony tyhle věci prostě patří k našemu dospívání a není to nic hrozného! Kněz si vyslechne ve zpovědnici různé věci. My holky si vždycky děláme starosti s tím "co si o nás pomyslí", ale kašli na to. Je jedno, co si myslí ten kněz. Důležitější je tvůj důvěrný vztah s Bohem. On to stejně ví - ví všechno, zná tě do největší hloubky. A má tě rád právě takovou, jaká jsi. A co je nejdůležitější - on je láska a MILOSRDENSTVÍ - takže všechno, úplně všecičko je schopen odpustit. Nic co uděláš tě nemůže odpoutat od jeho lásky, pokud to nechceš ty sama. Myslím, že ďábel se snaží, abychom ty naše hříchy strašně řešili, abychom se v nich babrali a nechali se jimi zraňovat. Ne. Tohle nedělej. Prostě to odevzdej Pánu a už to neřeš. Nech to být a otevři se jeho pokoji a radosti. Hleď s nadějí a radostí do budoucnosti a neohlížej se zpátky.
Ana (11.09.2019 13:03)
Ahoj, zpověď je o Boží lásce a odpuštění, proto bych tě chtěla povzbudit, aby ses netrápila pláčem nebo nepřesným pojmenováním hříchu. A ano, problémem masturbace je sobectví, klíčovým prvkem sexuality je sebedarování. Držím ti palce!
mysik (11.09.2019 17:37)
Ahoj, kněz je "pouze" prostředník a Bůh ví, co jsi tím chtěla říct.
Bar (22.09.2019 21:51)
Neboj se, co si kněz pomyslí, on není ve zpovědnici sám za sebe, ale zastupuje samotného Ježíše. Neboj se a v příští zpovědi to určitě řekni, tak upřímně, jak jen to dovedeš. Jinak se tím budeš trápit ještě dlouho, třeba i celé roky a budeš si pořád říkat, jestli je to vlastně v pořádku a jestli se zpovídám platně, jestli nepřijímám svatokrádežně atd? Vím dobře, o čem mluvím, prošla jsem si něčím podobným, kdy jsem tento hřích v dětství taky u zpovědi nevyznávala, protože v té době si se mnou zpytování svědomí dělali rodiče a ti o tomto hříchu nevěděli. Nakonec jsem si až v dospělosti mnoho let poté udělala generální svatou zpověď, kde jsem to všechno řekla, a strašně se mi ulevilo. Ve svaté zpovědi není místo na nějaký stud, na nějaké "co si o mně ten kněz pomyslí?" Nepomyslí si nic, ten už toho slyšel. Buď upřímná, buď pravdivá, pokud něco chceš ve zpovědi zatajit, před knězem sice budeš vypadat lépe, ale ne před Bohem. Hlavu vzhůru a dej to co nejdříve do pořádku. Držím palce!
Bar (22.09.2019 21:54)
Neboj se, co si kněz pomyslí, on není ve zpovědnici sám za sebe, ale zastupuje samotného Ježíše. Neboj se a v příští zpovědi to určitě řekni, tak upřímně, jak jen to dovedeš. Jinak se tím budeš trápit ještě dlouho, třeba i celé roky a budeš si pořád říkat, jestli je to vlastně v pořádku a jestli se zpovídám platně, jestli nepřijímám svatokrádežně atd? Vím dobře, o čem mluvím, prošla jsem si něčím podobným, kdy jsem tento hřích v dětství taky u zpovědi nevyznávala, protože v té době si se mnou zpytování svědomí dělali rodiče a ti o tomto hříchu nevěděli. Nakonec jsem si až v dospělosti mnoho let poté udělala generální svatou zpověď, kde jsem to všechno řekla, a strašně se mi ulevilo. Ve svaté zpovědi není místo na nějaký stud, na nějaké "co si o mně ten kněz pomyslí?" Nepomyslí si nic, ten už toho slyšel. Buď upřímná, buď pravdivá, pokud něco chceš ve zpovědi zatajit, před knězem sice budeš vypadat lépe, ale ne před Bohem. Hlavu vzhůru a dej to co nejdříve do pořádku. Držím palce!
Anonymně (08.10.2019 19:59)
Ahoj holky, moc děkuji za odpovědi.
Aňa (30.8.2019 12:53)
Ahojky, jak se těšíte do školy??Do kolikáté třídy jdete?
F (30.08.2019 15:37)
Ahoj, prvák a netěším se. :/ Copak ty?
Limi (30.08.2019 22:28)
Ahoj Aňo, já jdu do sedmičky, a vůbec se netěším! Ráda nych poznala někoho, kdo se těší... :-) Měj se ve škole pěkně, ať Ti to tam šlape a ahoj! Limi
Ester (31.08.2019 09:37)
Ahoj, jdu do prvního ročníku na střední. Na jednu stranu se těším (protože moje minulá třída byla vážně strašná), ale taky se dost bojím, že si nenajdu žádnou “spřízněnou duši” a učitelé si na mě zasednou... Doufejme, že to tak nebude. Přeji všem co nejlepší začátek školního roku a mějte se hezky! ❤
Anonymka14 (31.08.2019 21:51)
Ahoj, vůbec se netěším. Připadá mi to jak kdybych luskla prstem a už je konec prázdnin. A snad ten školní rok uteče taky rychle. Jdu do 9. třídy. Užij si poslední dne prázdnin.
Rosemarie (07.09.2019 13:52)
Čau, jdu do druháku. Netěším se, protože ve třídě nemám žádnou spřítněnou duši a moje duše se kvůli tomu utápí v hlubinách zoufalství :-). Ať vám školní rok rychlel utíká :-D
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  134
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz