Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Diskuse - Holky holkám

UPOZORNĚNÍ: Tento prostor slouží k vzájemnému setkávání a obohacování. Dodržujte prosím pravidla slušné diskuse a vyhněte se vulgárním výrazům. Příspěvky nedodržující pravidla diskuse budou smazány. Redakce

Vložit nový příspěvek

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  1182
Adélka :) (12.6.2021 17:42)
Velké gratulace tenistce Barboře Krejčíkové, první české vítězce Roland Garros ve dvouhře! 🇨🇿❤️🎉🎾
Adélka :) (14.06.2021 10:29)
Přidávám gratulace za výhru ve čtyřhře spolu s Kateřinou Siniakovou. Tímto se Barbora stává první ženskou vítězkou v singlu i deblu na Roland Garros za posledních dvacet let. 🎾🏆❤️🇨🇿
Pegas (14.06.2021 15:07)
Ano, ano, ano! Všechna čest, Báro!!!
Mája💩💩💩 (15.06.2021 20:34)
Super práce, jen tak dál😁!
Mája💩💩💩 (10.6.2021 18:39)
Ahoj holky, mám instagramový účet a rodiče o tom neví. Trápí mě to, protože vím že bych jim to měla říct. Oni moc nejsou fanoušky sociálních sítích. Chtěla bych vás poprosit, jestli mi dáte radu jak jim to říct ( nenacházím k tomu odvahu) určitě jednou vyplave že mám na instagramový účet a možná by se dost zlobili, proč jsem jim to neřekla dřív.
Blueberry (13.06.2021 14:03)
Ahojky, Jestli máš sourozence, řekni mu to, a požádej ho, aby to řekl rodičům on. A ještě mu řekni, aby řekl třeba jako: že se bojíš to říct a nechceš, aby se zlobili..nebo něco takového.. Jestli sourozence nemáš, pokus se to třeba napsat, nebo to prostě řekni..že sis nainstalovala ig a že se bojíš že se budou zlobit nebo tak.. Doufám že ti něco pomůže :>
Bětka (16.06.2021 06:53)
Ahoj. Zkus jim někdy v klidnou chvíli říct: mami/tati (komu nebude tak těžké to říct) já jsem si založila instagram. Omlouvám se že jsem vám to neřekla. Nebo něco takového. Můžeš jim svůj instagram ukázat aby viděli že tam nedáváš svoje fotky a že je to opravdu bezpečné. Tak držím palce
Kiki (9.6.2021 07:31)
Ahoj, před 2 roky když jsem dostala k narozeninám nový mobil mi taťka na něj nainstaloval famili Link. Prvně říkal že to bude chtít povolení jen u důležitější h aplikaci a jinak nic, ale tak to nebylo. Na všechny aplikace musím mít povolení, a nějaké stránky, když si chci něco koupit mi nejdou otevřít. Můj Hrácha to má taky, ale ten to má horší, jemu odstranil i youtube a je mu 12 let. Hodně mě to štve protože sem si nemohla stáhnou Wattpad a ani sociální sítě u kterých jsem si ani netroufla, protože vím že moji rodiče jsou jejich odpůrci. Před pár dny mi bylo 15 let a doufala jsem že to všechno zmizí, ale ne. Půjdu na střední školu a na intr a neznám nikoho kdo by to měl v 15 letech. Připadám si trapně. Chtěla bych mít Instagram, nechci tam dávat všechno, ale třeba jen jednu fotku bez obličeje, a Snapchat... Nevím jak to mám rodičům vysvětlit i když jsem si chtěla stáhnou Mesenger tak se jim to nelíbilo protože vtom všem vidí jen ti špatný (ale nakonec mi ho povolili). Prosím o radu.
Ani (09.06.2021 13:14)
Ahoj, nevím, jestli můžeš třeba najít nějaký kvalitní článek nebo video o tom, jak to chodí na sítích a ukázat ho rodičům? Určitě pomůže se s nimi o tom bavit, když jsou dobře naladění a po troškách. Napadá mě, že jim můžeš ukázat různá zabezpečení (antivir, různé blokace, zamčený účet...) a také výhody, které to může mít i pro ně - videohovor, kde jim můžeš ukázat místa, která vidíš ty, snadnější sdílení informací, využívání např. plánovacích aplikací nebo aplikací k nakupování jízdenek - to všechno se může hodit, když budeš na intru (např. ti do aplikace pošlou peníze na jízdenky a ty je nemůžeš využít na nic jiného, ale domů se dostaneš). Znám rodiny, kde to mají třeba tak, že děti musí mít uzamčené (soukromé) účty na sociálních sítích a rodiče je sledují (přes svůj účet, ten využívají třeba jen k follow svých dětí), třeba by to byla možnost... Chápu, že se o tebe bojí, ale je ti 15, máš občanku a větší zodpovědnost za sebe sama. Na to by měla větší důvěra od rodičů navazovat, myslím. A myslím, že v 15 by měl mít člověk zvládnuté, co je vhodné dávat na sítě a jak sítě fungují (v dnešní době mi to přijde jako běžná dovednost, stejně jako umíš telefonovat nebo něco uvařit).
Pegas (09.06.2021 13:45)
Ahoj, já mám Family link od jedenácti let, ale pořád si na něj stěžuji. Taky ho nemám ráda, ale je to určitě pro Dobrou věc. Mmch, co se týče toho Wattpadu, můžeš ho používat i na webu. Pod adresou wattpad.com můžeš aplikaci normálně používat. Mrzelo mě, že jsem nemohla mít YouTube, a tak jsem se naučila sledovat videa na počítači... Ale máš pravdu, Family link je opravdu s promnutím hrozný. Je škoda že to ani v těch 15 nezmizí. S tím s tebou souhlasím. Zkus se ale domluvit s rodiči, že byste to odstranili a všechno, cp zveřejnis, nejdřív proberes s nimi a budeš na mobilu jen určitou dobu. Zkus s nimi promluvit a určitě najdete nějaké řešení!👍 Držím palce, Pegas
Adélka :) (10.06.2021 07:16)
Ahoj Kiki, já bych zkusila rodičům vysvětlit, že mě všechny sociální sítě jsou špatné. Já sice nejsem žádná velká fanynka, ale vím, že bych se třeba bez Facebooku neobešla, protože přes něj komunikujeme ve třídě a naše předsedkyně třídy tam posílá spoustu důležitých věcí (letos třeba informace k tanečním). Protože budeš na intru, budeš muset být samostatnější než doma a sociální sítě a vůbec volný přístup ke všemu, co bys mohla potřebovat ti můžou hodně pomoct. Zkus to rodičům takhle vysvětlit. (Nevím, jestli se dá přes Family Link kontrolovat i doba strávená na mobilu, ale jestli se ti nějaká aplikace nebo rovnou celý mobil vypne po překročení časového limitu, tak to by měli rodiče zrušit jako úplně první! Je opravdu důležité, abys tímhle nebyla omezená, protože z vlastních zkušeností vím, že na intru musí být člověk připravený na všechno a musí si umět poradit.) To co by za tebe mohli normálně vyřešit rodiče si budeš muset vyřizovat a řešit sama. Proto bys měla mít přístup ke všemu, co by se to mohlo hodit. Snad to rodiče pochopí. Hodně štěstí! Adélka :)
Mája💩💩💩 (13.06.2021 20:27)
Ahoj Kiki, zkus jim vysvětlit, že sociální sítě mají i své dobré stránky. Můžete taky zkusit tohle: tvoji rodiče si udělají účet např. na instagramu (nemusí tam dávat žádné fotky) ty si taky vytvoříš účet např. na instagramu a budeš ho mít soukromý a rodiče tě budou sledovat. Moje kamarádka chtěla mít instagram a rodiče byli jejím odpůrci. Ukázala jim, že není tak špatný a nakonec vymyslela i způsob o kterém jsem už psala výše a instagram už ná přes rok a zatím neměla žádný problém. Snad to vyjde!
Kiki (14.06.2021 06:56)
Moc děkuji, zkusím to rodičům nějak vysvětlit, a pár dnů po 15 letech mi famililink zmizel, ale i tak by měli rodiče vědět jestli mám nebo nemám instagram,... Děkuji.
Cassie (8.6.2021 18:47)
Ahoj holky, nevíte o nějaké věřící gynekoložce/gynekologovi v Praze? Vím, že v Brně existuje CENAP s paní dr. Lázničkovou, ale zajímalo by mě jestli je třeba něco podobného i v Praze. Budu vám moc vděčná za všechny konkrétní tipy na gynekologii v Praze:))
Majda (09.06.2021 10:25)
Ahoj, potřebuješ opravdu věřící? Já to třeba o svém nevím. Nepřijde mi to důležité. Hlavní je aby byl/a fajn, citlivý/á a kvalitní. Zeptej se maminky, kamarádek, spolužaček ... Já chodím do Leťnan.
Tucnak (10.06.2021 00:36)
V Uvalech u Prahy je Smehyl. Mame s nim s kamaradkama dobre zkusenosti. Je verici, celkove se chova dobre, katolicke hodnoty chape a respektuje. S CENAP spolupracuje :)
Rita (10.06.2021 10:05)
já myslím, že je to docela důležité, protože věřící tě nebude tlačit k používání antikoncepce, případně k interrupci nebo IVF...
Majda (10.06.2021 13:46)
No, je pravda, že mi antikoncepci nabízel. Ale ze zdravotních (a ekologických) důvodů jsem si ji napsat nenechala. Žádný doktor tě snad nebude k ničemu nutit :-D. Ty seš pacient, takže pán. Jen dětská doktorka přesvědčila mamku aby mne nechala očkovat proti HPV Ale za to jsem ráda.
Maji (14.06.2021 02:23)
Ahojky. Taky jsem toto driv resila. Ted chodim k nevericimu, jsem panna a respektuje to. Mel drive trosku reci jako ze kdy se necham skolit a jestli jsem mela kluka atd. A vzdycky jsem mu nejak sikovne odpovedela. Dela svoji lekarinu a zbytek uz neresi. Neboj.
Strawberry (7.6.2021 21:18)
Ahojky! Tento týden jdu ke kadeřnici a nevím, jak si mám nechat vlasy ostříhat. Mám je docela dlouhé. Už mě ty dlouhé vlasy tak trochu (hodně 🤣) štvou a chtěla bych je mít kratší, ale tak, aby se dal udělat i vysoký culík. Jaké máte s délkou vlasů zkušenosti?? Co vám vyhovuje? ( Chápu, že má každý jiný typ vlasů...) Předem děkuji za všechny tipy🌼😄🙏
Lu (08.06.2021 17:13)
Ahoj, já jsem před rokem měla dlouhé vlasy a pak jsem si je dala ostříhat a teď mi kratší vlasy vyhovují. Nemusím si je tak dlouho česat, ale pokud si chci udělat nějaký účes tak je to složitější. Doporučuji ti výšku kousek pod ramena, to by mělo být možné udělat i vysoký culík.
Bětka (08.06.2021 19:07)
Ahoj mám kousek po ramena tohle mi vyhovuje a dá se s valsami udělat culík, drdol,copy myslím že tuhle délku si nechám. Asi bych ti poradila to po ramena protože se mi to líbí a mám s tím dobré zkušenosti.
Dana (7.6.2021 15:11)
Ahoj holky, zajímalo by mě, od kolika let můžu jezdit na vespě? Je mi 15 a docela mě to láká... Díky za info a mějte se hezky, Dana
Marie (08.06.2021 13:46)
Pokud má motocykl do 50 cm3 a ty máš řidičský průkaz AM, tak můžeš od 15 😎. Pekný deň :)
Ani (09.06.2021 09:35)
Ahoj, doporučuju prostudovat si příslušné právní předpisy a zvážit, jestli si v 15 dělat ŘP AM do 50 cm3 nebo rok (u tebe možná míň) počkat a řídit do 125 cm3. Pak taky zvaž jestli budeš mít možnost vespu (nebo jiné vozidlo) vlastnit a udržovat. Každopádně komukoliv ŘP doporučuji (alespoň v 18 sk. B nebo zase i s ještě větším Ačkem). Nikdy nevíš, kdy se ti bude ŘP hodit třeba v práci a taky se naučíš něco o pravidlech silničního provozu a to je užitečné i pro chodce a cyklisty. Takže koukni na příslušné zákony, sama nevím, jestli jsem ty objemy napsala dobře :)
Blueberry (7.6.2021 14:52)
Ahojky, Dobrý den! Nevíte někdo prosím, co pomáhá proti stresu? Nebo spíše, jak se rychle zbavit stresu? Předem díky :>
reakce z redakce (08.06.2021 08:37)
Ahoj, zkus si přečíst i tento článek na webu, josu tam rady, jak na to. Z redakce držíme palce. M. https://www.in.cz/clanky/skola/strasak-trema-itc.h
tm
Blueberry (08.06.2021 13:07)
Děkuji moc!
Ani (09.06.2021 09:41)
Ahoj, pomůžou dechová cvičení (nic ezo, ale hodně lidí ve stresu "zapomíná" dýchat a má nedostatek kyslíku), racionalizace a vizualizace (představit si situaci a různé varianty úspěchu a neúspěchu, co by se stalo, kdyby...), existují i doplňky stravy, když je to akutní, tak pokec s kámoškou, před koncertem určitě pomůže cvičit. a nezapomenout na modlitbu, což je určité zklidnění a soustředění na důležité a v kombinaci s přípravou to opravdu pomáhá
Blueberry (7.6.2021 14:49)
Ahojky, Dobrý den! Za týden mě čeká absolventský koncert z klavíru, hodně se bojím..mám docela přísnou učitelku. Nevíte prosím někdo, co pomáhá proti stresu? Předem díky :>
aňa (07.06.2021 17:20)
Ahoj;) proti stresu pomáha smiech (alebo nejaká činnosť ktorá ta privedie na iné myšlienky) a cukor;) (daj si čokoládu alebo niečo sladké) držím palce, nech sa koncert vydarí:)
Lily (08.06.2021 16:27)
Milá Blueberry, já měla absolvák před týdnem a kousek. Taky jsem se bála, ale dopadlo to dobře :). Zkus se uvolnit, třeba před absolvákem mluv s kamarádkou a vyprávějte si vtipné zážitky :). Smích je na stres ten nejlepší. A neboj, určitě to zvládneš, pokud jsi věřící, můžeš o tom mluvit s Bohem, On ti milerád pomůže. Moc ti držím palce! Lily
Blueberry (10.06.2021 14:04)
Děkuji za rady! Moc si toho vážím
Mája💩💩💩 (6.6.2021 12:17)
Ahoj holky, mám jednu kamarádku která se jmenuje Niki a je jí 7 let (mně je 12) hodně často se po mě opičí a dělá a (možná schválně nevím) říká úplně stejné věci jako já. Někomu by se to možná á líbilo, protože by jsi myslel, že ho Niki bere jako svůj vzor nebo něco takového. Mě to, ale hrozně štve. Mám ještě jednu kamarádku (Anetku) a jako bavíme se spolu ještě s Niki bráchou( Tomem) a mojí sestrou (Anežkou). Před několika dny jsme s Anetkou a Anežkou zkusili takový pokus. Řekli jsme si, že já (jakože) změním názor na otázky typu: Máš radši kočky nebo psy? Které jsme si pokládali nejmíň 100krát. No a představte si, že Niki se asi v 90 procentech opičila po mně. Jak mám Niki říct, že mi to vadí, ale přitom ji neurazit?
Ani (07.06.2021 09:38)
Ahoj, co začít jako: zdá se mi, že často měníš názory podle mě...? Psychologický "trik" je mluvit o sobě, ne o tom druhém (lepší/přijatelnější je "vadí mi" než "ty děláš"). Ale je možné, že je to jen období a přejde jí to, možná si to neuvědomuje. Možná si jste fakt podobné (můžete zkusit takové ty "holčičí kamarádské testy", kdy odpovídáte na stejné otázky a pak si je ukážete a porovnáte, ale to spíš pro legraci).
Klarie (4.6.2021 12:24)
Ahoj holky, momentálně mám takové menší trápení.... Jsem v maturitním ročníku a celé 4 roky, jsem poctivě makala a snažila se. Vše má zakončit slavnostní předávání maturitních vysvědčení, ale jde o to, že my co jsme dělali matematiku, jsme ji neudělali (čímž moc děkuji ******, díky kterému přišla veškerá příprava vniveč) a tak tam vlastně půjdeme jen tak. Nic tam nedostaneme, nikdo nás nebude vůbec zmiňovat. A to mě strašně mrzí, jelikož jsem ty 4 roky fakt dřela. Teď řeším, jestli tam jít, abych aspoň podpořila své spolužáky, nebo se na toho vykašlat, jelikož je mi z té představy ceremoniálu kvůli ničemu zle..... Maturitu si v červenci dodělám, ale opravdu mě mrzí ten ceremoniál, který měl být takovým naších posledním oficiálním rozloučením se školou..... Co byste v takové situaci dělali vy ? Děkuju, že jsem si tu mohla vylít srdce a doufám, že se máte krásně ;) Klarie
Any (04.06.2021 16:14)
Ahoj Klarie(máš moc hezký jméno nebo přezdívku), jak jsi psala, že jsi neodmaturovala z matiky kvůli někomu, tak na toho člověka bych se nezlobila nebo ho nijak neobviňovala. To že se ti to nepovedlo vůbec nevadí, určitě to zvládněš později, prostě se všechno nepovede hned na poprvý, tím se určitě netrap. Na tu akci bych já osobně šla, protože miluju tyto akce, ale mrzelo by mě samozdřejmě. Záleží na tom, jestli máš ráda takto společnost a chtěla by ses rozloučit s kamarády-záleží na to jací jsou a jestli je máš ráda, zda by ses z toho nezhroutila, protože kdyby sis to tam nedokázala pořádně užít a byla by jsi celou dobu smutná a styděla by ses, tak to za to nestojí. V tom případě bych tam nešla. Já ti nějak asi nedokážu říct, jestli ano nebo ne, to fakt záleží na tobě a na věcech, co jsem tady psala. Doufám, že jsem ti aspon nějak poradila, jako nejsem žádná profesionální poradkyně, je mi 14. Měj se hezky a snad se dobře rozhodneš. Držím ti palce.
Lily (05.06.2021 09:22)
Milá Klarie, to mě moc mrzí. Věřím, žes tohle nečekala po těch letech práce. Ale taky věřím, že matiku v červenci zvládneš. Počítám, že to už takhle ceremoniál se všemi nebude, že? Je na tobě, jestli tam teď půjdeš. Já být na tvém místě, zeptala bych se spolužáků, kteří matiku taky neudělali, jak to mají oni, jestli půjdou nebo ne a proč. Třeba ti pomůžou. Já, kdybych věděla, že tam budou i jiní, kteří nedostanou vysvědčení, asi bych šla. Je to totiž příležitost, co se neopakuje. Myslím, že kdybych nesla, později bych toho litovala, třeba jen kvůli tomu, že nemůžu vyprávět svým dětem, jaké to bylo. Nechci ti říkat, co máš udělat, to by sis měla rozhodnout sama. Popřemýšlej nad tím, projeď si v hlavě klady a zápory. I když tě tam nebudou jmenovat, můžeš oslavovat spolu s ostatními ty další předměty, ze kterých jsi prospěla. Měla by sis to užít. Kamarádi tě určitě podpoří. Ale pokud tam nechceš jit, nechoď, hlavní je, aby ses cítila dobře, ničeho nelitovala a nic si nevyčítala.uzes to brát i jako předoslavu červencové maturity :). Napiš pak, jak ses rozhodla, popovidej si o tom i s Bohem, pokud jsi věřící. On ti pomůže vždycky. A já taky stojím při tobě. Hlavně buď šťastná. Budu na tebe myslet, Lily
Any (06.06.2021 16:25)
Ahoj Klarie(máš moc hezké jméno), na začátek ti chci říct, aby ses na toho člověka nezlobila a nedávala mu to za vinu. Je mi líto, že jsi maturitu neudělala, ale neboj, určitě jí potom zvládneš, budu ti držet palce. Já sama za sebe bych na to zakončení šla. Ale záleží na tobě, na tom, jestli máš ve třídě někoho se kterým by sis to tam chtěla užít a pořádně se s ním rozloučit a jestli bys tam celou dobu nebyla smutná a neužila sis to. Zkus nad tím popřemýšlet. Doufám, že jsem ti aspon malilinko pomohla. Budu na tebe myslet.
Klarie (08.06.2021 08:53)
Ahoj holky, chtěla bych moc poděkovat za všechny reakce a podporu od Vás, které si moc vážím :) Nakonec se to s tou maturitou vyřešilo tak, že se za nás studenty postavili učitelé, ředitelé a další lidé z oboru, jelikož ten test absolutně neodpovídal úrovni - ta výčitka nebyla na konkrétního člověka, ale na organizaci, která ty maturity dělá, jelikož vznikla chyba na její straně a odnesli jsme to my, studenti..... A absolutně nechápu jak, ale podařilo se mi nasbírat to minimum bodů pro složení maturity (doteď to nechápu, jelikož je to takový malý zázrak) a matiku teda nakonec mám ;) Když jsem se to dozvěděla, rozbrečela jsem se štěstím a ten pocit byl nepopsatelný..... Ještě jednou Vám všem moc děkuju a mějte se krásně :) Klarie P.S. Any, děkuju za pochvalu přezdívky - dříve jsem vystupovala jako K. ale je nás víc, co tuto přezdívku používá, tak jsem ji předělala na Klarie :)
Lily (08.06.2021 16:24)
Klarie, to jsem nadšená! Je úžasné, že maturitu máš! Myslím, že to zázrak je :). Tak si to moc užij a pořádně oslav! Lily
Maggie (2.6.2021 15:19)
Ahojte;) prišiel vám už júnový IN? Mne ešte nie ale dúfam že príde čo najskôr;)
Ahoj (03.06.2021 13:35)
Ahoj, já jsem červnové číslo časopisu IN! našla ve schránce 2.6.
Maggie (04.06.2021 12:15)
Ahoj;) mne prišiel 3.6:)
Bětka (04.06.2021 14:27)
Nám přišlo 31.5. máš se na co těšit!
Pegas (2.6.2021 14:44)
Ahoj, holky. Potřebuji radu. 26. června máme jet k moři, ale vypadá to, že zrovna v těchto termínech budu mít menstruaci. U moře jsem byla jen jednou v životě, a tak se pochopitelně těším. Nevím, jestli bych si vzala tampon nebo kalíšek... Děkuji za odpověď. Pegas:]
Majda (02.06.2021 17:31)
Ahoj, kalíšek je ta úplně nejlepší věc na světě. Ale nevím kolik ti je, ani jak jsi tam dole sama se sebou seznámená, takže by mi tampon přišel jednodušší. Doporučuju koupit si klidně 2, 3 velikosti či značky, s aplikátorem i bez, abys mohla najít co ti nejvíc vyhovuje. Rozhodně se toho neboj, koupat se můžeš v pohodě i s měsíčky. Mám to tak každé léto... Hodně štěstí. Majda
Ani (02.06.2021 18:02)
Ahoj, já bych brala to, na co jsem zvyklá, aby ses cítila pohodlně. Osobně bych vzala kalíšek, protože tampon je potřeba častěji měnit (hlavně po koupání na plážových toaletách, které nebývají nic moc), kalíšek zvládne celý den.
Majda (09.06.2021 10:27)
Ahoj, jedině si nejsem jistá, jak jde dohromady kalíšek a to, jestli jsi ještě panna. Tampony jsou OK, u kalíšku nevím.
z redakce (1.6.2021 07:33)
Jak jsem vám slíbila, posílám správné vyhodnocení páteční Záhady na webu. Žák se jmenoval Jirka. Jednotlivé známky na vysvědčení zároveň ukazovaly na písmenko v daném předmětu, např. dějepis za 3, písmenko J, literatura za 2 - písmeno I, atd. Komu se podařilo vyluštit? Z redakce gratulujeme!:) A kdo ví, třeba se podobná záhada zase někdy objeví:)... Hezký den vám všem. M.
X (30.5.2021 19:44)
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak řešíte vložky v noci. Měním si je večer, a pak až ráno. Ale nevím, když překročím šest hodin nošení, jestli by nebylo lepší měnit si ji i v noci? Jak to řešíte vy? Dík za odpověď
Marie (31.05.2021 15:00)
Používám noční vložky, vydrží déle a kromě toho nemám v noci tak silnou menstruaci.
Pegas (31.05.2021 16:02)
Ahoj, X. Mě se vložka přes noc moc nezašpiní, protože během menstruace spím na boku... A taky si je měním večer a ráno. V noci si je neměň, to podle mě není nutné.
K. (31.05.2021 16:51)
Já používám noční model mens. kalhotek Snuggs. Spokojenost, neptotéká😊.
Hennie (31.05.2021 20:44)
Ahoj, já se většinou sama vzbudím tak kolem 3 nebo 4 hodin ráno a vložku si vyměním. Pokud neprotečeš, tak si myslím, že bysis ji měnit nemusela, ale pokud tě to trápí kvůli nějakým bakteriím, tak si třeba natáhni budíka.
Mandlienka (31.05.2021 22:09)
Ahoj X Podle mě je dobré nosit noční vložky, které jsou myslím přímo určeny na celou noc, což je více než šest hodin. Já si jí dávám vždycky těsně před spaním a pak je všechno v pohodě, takže si myslím, že nemusíš mít starosti ohledně měnění v noci, jestliže používáš noční vložky. Pokud ne, radši bych se zeptala mamky, jestli by ti nemohla pořídit je nemohla pořídit taky, protože s tím nejsou žádné starosti. Měj se fajn, a doufám, že se tvůj problém brzy vyřeší 🙂
Michaela (01.06.2021 18:32)
Ak ti stačí dať si jednu večer a vydrží ti, tak nič nerieš. Ak by si mala silnejšiu menštruaciu, tak sa v noci zobudiš aj sama s pocitom, že je treba vymeniť. Takže je to individuálne. Ja osobne si niekedy menim v noci aj dva krat.
Mája (02.06.2021 12:49)
Ahoj, já jsem normálně dřív používala noční vložky klidně i přes den, jen doma teda :-D. Jsou super, fakt neprotečou. Ale po tamponech jsem začala používat menstruační kalíšek a musím říct, že je to ta nejlepší věc! A dá se používat i v noci :-). Můžeš ho mít klidně i v noci. A od doby, kdy si ho umím dobře zandat jsem ani jednou neprotekla.
Majda (02.06.2021 12:50)
A s menstruačními kalhotkami zkušenost nemám. A ani nechci, stejně jako látkové vložky mi přijdou odporné. Brrr.
Allys (28.5.2021 21:14)
Ahojte holky, zkoušely jste vyluštit záhadu z dnešního článku? Já myslím, že se klučina jmenuje Jirka. Mějte se krásně :-)
Pegas (31.05.2021 16:07)
Jojo, podle mě taky;) nejdřív jsem Koukala na mobil, jak máme uhodnout jméno podle známek, ale pak mi to došlo;) Redakce, pokud budete chtít, zveřejňete nějaké další, třeba víc najednou;) tahle byka super !
Hennie (26.5.2021 19:07)
Ahojky, chtěla bych se vás na něco zeptat... Máte někdo zkušenost s menstruačními kalhotkami Snuggs? Slyšela jsem o nich a je to opravdu super věc, pokud doopravdy funguje. A to bych právě potřebovala poradit, jestli to není jen nějaký podvod a jestli opravdu fungují, jak mají. Kalhotky by mi hodně pomohly s mou nepravidelnou menstruací, takže moc prosím o vaše odpovědi. Děkuju!!!!
Izzy (27.05.2021 18:12)
Ahoj! Ja som na ne čítala samé pozitívne reakcie, tak som si ich kupila a už ich nejaku dobu použivam. A je to veru dobra vec, som s nimi spokojná. Hlavnou výhodou je, že su pohodlne, a nemusíš nič ine riešiť, maš na sebe len tie nohavičky, tak akoby ani nevieš že máš menštuaciu. Nie su hrube, ale zaroven zachytia dosť krvi, takže nepretečieš. Ale, podla mna maju aj par nevyhod - teda podla mna su trochu neprakticke v tom, že v nich nemožeš isť na vylet, alebo na dlhšie niekam, kedže vydržia len nejakych 6 hodin, potom ich treba oprať a dať si nové. A ked ich operiem v ruke, dosť dlho sa schnú. Je jasné, že potrebuješ viac kusov, čo je finančne dosť drahé. Ale oplatí sa to vyskúšať. Ja ich použivam hlavne na doma, alebo aj ked niekam idem a už nemám taku intenzivnu menštuaciu.
Ani (27.05.2021 19:12)
Ahoj, existují i jiné značky, než Snuggs (i jiné české značky, pokud ti na tom záleží). Ještě žádné nemám, ale přemýšlím o tom. Pokud jsi starší, je fajn kalíšek. Na youtube je spousta recenzí na všechno (různé značky, střihy, o kvalitě, o funkčnosti...). Ale asi to, vzhledem k ceně, nebude na každodenní nošení (nevím, jak jsou pohodlné, ale praním se snižuje životnost). A určitě nějaké kalhotky pořídím jednou své dceři (ještě to chvíli potrvá), když si vzpomenu na svoje trápení ze začátku.
Mango (29.05.2021 09:27)
Ahoj, já je dnes použila poprvé a jsou fajn😊. (Mám model Hugger.)
Hennie (29.05.2021 17:44)
Děkuju Vám moc oběma Izzy a Ani, asi si je opravdu koupím. Vypadá, že skutečně fungují, jak mají, podle vašich odpovědí. Děkuju
Máří (31.05.2021 11:18)
Ahoj Ano kalhotky mám doma a rozhodně se nejedná o podvod😘 Jsou vážně skvělé. Stalo se mi jen jednou že jsem protekla, ale to nebyla chyba kalhotek ale toho že jsem měla silnou menstruaci a kalhotky byly určené na střední až slabou menstruaci. Jsou praktické a máš na výběr spoustu svarů. Nosíš je celý den, večer je jen v ruce vypereš a necháš vyschnout. Když si je budeš vybírat tak bycg doporučila si vzít klasický střich kalhotek.( mám s nima zkušenosti a jsou vážne asi nejlepší🤩).¨ Kdybys potřebovala ještě něco vědět tak klidně napiš🤗
Bětka (31.05.2021 19:22)
Ahoj já je používám už 4 měsíce a jsem spokojená. Mám patery ale potřebovala bych více. Kup si třeba jedny na zkoušku a pak přikupuj další jestli ti budou vyhovovat. Jsou pohodlné a vydrží šest až sedm hodin takže jsou dobré i na spaní. Občas ale jsou vlhké protože nesají tak rychle. Jinak bych ti je určitě doporučila. Stojí 700 Kč ale je to na dva a víc roků.
Hennie (31.05.2021 20:40)
Mooooc Ti děkuju, mohla bych se ještě zeptat, kolik máš kusů, protože já třeba čekám týden než se mi menstruace dostaví a nemůžu nosit celý týden jedny kalhotky :). A navíc to není úplně levná záležitost, takže jen pro představu. Jinak jsem ráda, že mi tolik z vás odpovědělo. Děkujuuu
Ani (01.06.2021 08:11)
Ahoj Hennie, chtěla jsem ti "poradit", abys nemusela týden čekat. Zkus vypozorovat nějaké pravidelnosti na svém těle, které menstruaci předcházejí. Mě se například cca týden předem opupínkuje obličej víc než obvykle a také se mi začnou mastit vlasy, někdy mě bolí záda v bedrech. Jsem taková unavená, nic se mi nechce. A vím, že druhý den "to" přijde. V mém případě je takové sebepozorování spolehlivější než menstruační kalendář (aplikace, taky můžeš zkusit, má to úplně nenápadnou ikonku, nikoho by nenapadlo, o co jde).
Hennie (01.06.2021 15:02)
Ahoj Ani, děkuju za rady, ale já se snažím už tak dlouho něco vypozorovat, co moji menstruaci předchází, ale nic zvláštního nevidím. Někdy mě den předem bolí břicho, ale to je zase jen někdy, takže nevím. Menstruaci už mam 3. rok (jsme v prváku), ale nevím jestli by to už náhodou nemělo být pravidelné? Na gynekologii jsem už jednou byla před rokem, ale paní doktorka mi předepsala vitamíny pro pravidelnou menstruaci, které byly hodně drahé. Když jsem je brala bylo vše v pohodě, ale pak mi došly a zase jsem ji neměla pravidelně. To jako mám celý život kupovat a brát ty vitamíny? Právě proto jsou ty menstruační kalhotky asi nejlepší volba ....
Majda (02.06.2021 17:33)
Ahoj, jsem jediná, komu menstruační kalhotky nebo látkové vložky přijdou fakt divné? Zdá se mi to nechutné, odporné, špinavé. Jsem ráda, že se dneska dají běžně koupit vložky i tampony. Mamka mi říkala jaké to bylo dřív. Děs! Osobně ale teď fandím kalíšku.
Klarie (03.06.2021 18:09)
Ahoj Majdo, asi úplně nejsi.... já třeba nemusím klasické vložky, jelikož mě strašně štvou a po osmi letech používání jsem se rozhodla pro kalíšek (akorát s ním teda zatím dost bojuju...). Kalhotky mi taky přijdou jako dobrá alternativa, ale kalíšek je asi praktičtější v tom, že stačí mít jeden kus a můžu s ním i do vody. Na klasické tampóny jsem nenašla odvahu, jelikož mi vadí ta představa té nasáklé krve, což není to nejhorší, ale od vložek mám vypozorovaný "zápach", který mi prostě vadí a hlavně takovéto "mokro". Doufám, že se s kalíškem brzy skamarádím ;)
Bětka (04.06.2021 14:31)
Ahoj máš pravdu v létě se na tebe kalhotky přilepí a je to dost nechutný ale v zimě je to v pohodě. Ono se to rychle vsakuje takže nejsou vlhké až po delším používání začnou být vlhké. Nevýhoda je že musíš mít minimálně patery a spíš více je to v tomhle nepraktické. Ale jinak s tebou souhlasím že to není úplně nejčistější.
Marie (26.5.2021 06:56)
Ahojte :). Jak často si myjete vlasy? Máte nějaké vychytávky, jak mytí vlasů oddálit?
Maggie (26.05.2021 14:35)
Ahoj;) ja si vlasy umývam asi tak raz za 3-4 dni, po športe si ich vždy umyjem. Myslím že umývanie vlasov sa oddialiť veľmi nedá:( ale ak si ich nestihneš umyť tak skús použiť suchý šampón.
Izzy (27.05.2021 18:13)
Ja si umyvam každé dva dni. Ak nestiham, alebo sa mi nechce tak vidno, že su mastne, tak si nastriekam suchy šapom, alebo si spravim drdol, či dam čelenku. To su take zachranne spôsoby :)
Ani (27.05.2021 19:17)
Ahoj, já opravdu málo, cca 1x týdně, před menstruací se mastí víc, tak 2x týdně. Pomohlo mi používat chladnější vodu na myší vlasů i při běžné sprše (moje dilema: mám ráda horkou sprchu, ale nerada si myju vlasy. Výsledek: ne ledovou, ale v horku se pokožka potí a mastí) a opravdu důkladně vymývat šampon, aby nebyly po umytí a uschnutí slepené, ale hebké (takže myju obvykle 2x, můj šampon - jediný, který na mě funguje- musí udělat pěnovou čepici, pak jde dobře vymýt). Ale mastění vlasů se mění i s věkem a s hormony, tak časem to bude lepší třeba :).
mysik (30.05.2021 19:25)
Ahoj, já si je myju jednou za 2-3 dny. Ale když vím, že nikam nepůjdu, tak jednou za 4 dny. Pomáhá mi udělat si odvar z kopřivy a vmasírovat si ho do vlasů, ale pokud bydlíš ve městě, myslím, že by to šlo i s kvalitním kopřivovým čajem
Katus (25.5.2021 20:58)
Ahoj, prosím Vás, nevíte, jak mám jít na sladké věci :) ? V poslední době je jím hodně často...v pondělí jsme měli výchovu ke zdraví a tam jsme se právě bavili, co může cukr s tělem udělat, a tak se Vás ptám, jestli na toto nemáte nějaký tip, předem děkuji za příspěvky, vaše Katus :D
Izzy (27.05.2021 18:19)
Ahoj, rada ti v tejto téme poradím! Ja milujem sladkosti, koláčiky a podobné záležitosti, ale pred rokmi som si uvedomila, že ich jem dosť, preto by som mala urobiť nejake opatrenia. A tak som sa síce nevzadala mašktrenia, ale vyberám si čo jem. Namiesto balených sladkostí si upečiem niečo sama a viem čo je v tom, nepouživam pri pečeni veľa cukru. Skvele su aj ovocne dezerty - smootie, alebo ovocie s horkou čokoládou. Namiesto sladkych jogurtov si možeš dať smotanu s dochucovadlom - mám rada flavdrops. Alternatívou k cukru je aj med, ktorý je tiež sladký, ale je to prírodný produkt, alebo ešte použivam aj agavovy sirup. Na desiatu do školy si napriklad už nekupujem balene croisanty, ale ryžové chlebíky s horkou čokoládou. A napriklad aj taka nutela - kto by ju nemal rád? No obsahuje samý tuk a cukor. Na trhu je veľa alternatív, ktoré su chutnejšie a zdravšie - proteínová nutela, alebo orechové maslá. Dufam, že som ti dobre poradila a niečo z toho vyskušaš.
Elík (27.05.2021 19:14)
Ahojky, nevím jestli úplně pomůžu (sama s tím také leckdy bojuju), ale pokusím se :) Je super, že máš nějakou motivaci a důvod, proč začít :D Kromě motivace je určitě důležitý pozitivní přístup. Ve chvílích, kdy bude těžké si něco sladkého odříct, určitě pomůže, když se řekneš, že děláš něco pro své zdraví, myslíš na své tělo a na to, aby se cítilo a fungovalo lépe. Podle mě je dobré nastavit si nějaké pravidlo, kolik sladkého denně můžeš sníst (tak aby to pro tebe bylo realizovatelné, ale zároveň aby to bylo v nějakých zdravých mezích). Ze začátku může pomoct i třeba nějaký časový interval - např. si řekneš, že sníš maximálně 1 sušenku a 2 kostičky čokolády denně a že to takhle budeš dodržovat 1 týden. Po tom týdnu si to můžeš vyhodnotit, jak moc náročné to bylo, jesli se ti to dařilo plnit atd. a říct si, jak budeš pokračovat. Případně můžeš své pravidlo změnit (ideálně třeba ještě trochu sladkého ubrat, ale může se stát, že si to na začátku nastavíš moc přísně a pak je lepší si to pravidlo upravit tak, abys ho byla schopná dodržet, než ho pořád porušovat). Jinak poměrně jednoduchá cesta, jak se sladkému vyhnout je prostě ho nemít po ruce (nekupovat), případně zvolit zdravější alternativu mlsání (např. ořechy, sušené ovoce nebo hořkou čokoládu, která cukru obsahuje méně). Tak držím palce, ať se ti to podaří a nezapomeň, i malé krůčky jsou úspěch :)
Ani (27.05.2021 19:25)
Ahoj, není cukr jako cukr :D Já si dám třeba jen kostičku místo celé tabulky čokolády, vybírám si takové sladkosti, které nejsou tak zlé (upeču buchtu místo supermarketové, bílý jogurt, klidně tučný místo toho s umělým pseudoovocem), hodně piju, ale limonády jen vyjímečně (nemám ráda vodu, tak mám kvalitní čaje nebo si do vody něco přihodím - mátu, ...). Taky se zaměstnávám, vím, že když sedím u počítače, tak mám chuť, tak se jdu projít, dělám domácí práce... A čistím si zuby, protože nesnáším ten povlak po některých jídlech.
Mája💩💩💩 (06.06.2021 12:30)
Ahoj Kaktus, jako tobě, se mi zdá že poslední dobou jím hodně sladké. Asi předevčírem jsem si vzala jablko a přišlo mi úplně slaďoučké a dobré. Fakt VŮBEC netuším čím to bylo a myslela jsem si, že mi to jablko nebude ochutnat atd. takže jsem z téhle situace hodně zmatená a snažím se teď sladké omezit aspoň na týden.
Marie3 (25.5.2021 20:24)
Ahoj holky, potřebuju pomoct v téhle situaci. Poslední dobou se mi zdá, že moje máma nadržuje mojí sestře. Ve škole mi nejde matika a dost mi dělá problém se učit. Anežka (moje sestra) se učí velice dobře a v její třídě patří k nejlepším. Anežka je mojí mámě velmi podobná a je to nejmladší dítě naší rodiny. Já jsem třetí nejstarší. S rodiči jsem o tom nemluvila a myslím si, že kdybych to udělala máma by mě vůbec nepochopila. Např. Dost často dělám práce, které má dělat Anežka. Máma mě dost často kontrolují jestli se učím, ale nad Anežkou mávne rukou a i kdyby se moc neučila myslím si že by jí to prošlo. Myslíte si že máma opravdu Anežce nadržuje nebo se mi to jen zdá? Předem díky všem, kteří se do této diskuze zapojí.
K. (26.05.2021 21:19)
Ahoj, já si myslím že se k Anežce chová jinak pro vaše dobro, ne že by ji měla třeba více ráda. I u nás je to tam že moje nejmladší sestra nedělá skoro žádné domácí práce, myslím si že často rodiče mají u nejmladších děti pocit, že jsou pořád ještě maličké a při tom jsi třeba ty v jejich věku musela více pracovat, jestli mě chápeš. Co se týče učení si myslím že je normální že rodiče mají u některých dětí pocit že potřebují větší dohled.
Eli (28.05.2021 17:24)
Ahoj, já mám někdy trošku podobný pocit u mého nejmladšího bráchy. Že mu mamka třeba promine víc než nám, když jsme byli v jeho věku. Ale ono to může být tím, že jak děti mámě postupně odrůstají, stejně má pořád pocit, že se někomu musí věnovat, být takovou tou maminkou. Tím možná povoluje v přísnosti u těch nejmladších. U těch starších má zase možná pocit, že je musí ještě hlídat, přestože už by spoustu věcí dokázali sami. Proto sleduje, jestli se učíš, kdežto Anežku ne. Ale pokud jde o domácí práce, tak tomu moc nerozumím. Možná bych poprosila o nějaký řád pro rodinu, kterého by se opravdu všichni drželi a neházeli Anežčinu práci na tebe. Nebo se domluv s ní, pokud se nepohádáte... Držím palce!😃😄😉
Bětka (31.05.2021 19:28)
Nepadá mě že když si byla v jejím věku rodiče byli ve výchově přísnější a teď jsou starší a tak si třeba myslí že to dělali spátne a snaží se to dělat lépe nebo už jsou z výchovy unavení. Zkus si o tom s nimi v klidu promluvit.
Marie3 (09.06.2021 12:38)
MOC DĚKUJI ÚPLNĚ VŠEM ZA RADY!!!
Bětka (21.5.2021 19:15)
Ahoj holky mám takové starosti protože mi na vysvědčení vychází dost dvojek: z matematiky, dějepisu němčiny a fyziky. Nemáte nějaký typ jak si co nejrychleji vylepšit známky abych aspoň jeden předmět vytáhla na jedničku? Vím že matematiku už nezvládnu mám průměr 2,11 ale třeba z dějepisu mám 1, 84 a z němčiny 1,72 a z fyziky 1,65 jenže fyzice vůbec nerozumím neumím vzorečky a nevím jak si mám zapamatovat 15 vzorečků. Kdyby někdo měl radu budu moc vděčná. Mějte se hezky
Maggie (24.05.2021 18:44)
Ahoj Bětka:) Skús sa spýtať učiteliek/učiteľov či by ťa nemohli preskúšať aby si si opravila známky. Držím palce;)
K. (24.05.2021 21:47)
Ahoj Bětko, myslím že je dobré se s učiteli domluvit, jestli by sis nemohla nějakou písemku opravit nebo si třeba udělat nějaký referát nebo úkol navíc. Taky doporučuju se snažit být aktivní a hlásit se, ať učitele vidí že se snažíš. Přeji Ti ať jsi se svým vysvědčením spokojená.
kim (25.05.2021 18:54)
u některých učitelů u nás můžeme udělat referát nebo prezentaci pro třídu k danému tématu. Zkus se zeptat jestli by to u vás taky nešlo, protože je to moc fajn způsob na získávání jedniček. :D
Pegas (26.05.2021 14:18)
Ahoj! Co takhle jen tak ,, nenápadně" nabídnout při nějakém novém tématu, že uděláš prezentaci nebl referát?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  1182
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz