Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Diskuse - Holky holkám

UPOZORNĚNÍ: Tento prostor slouží k vzájemnému setkávání a obohacování. Dodržujte prosím pravidla slušné diskuse a vyhněte se vulgárním výrazům. Příspěvky nedodržující pravidla diskuse budou smazány. Redakce

Vložit nový příspěvek

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  948
Elle (22.1.2020 21:14)
Ahoj, náhodou jsem narazila na stránky časopisu IN!, tak jsem se podívala, o čem se tady bavíte, a co píšete za dotazy v poradně. Zarazilo mě, jak moc řešíte předmanželský sex. Nejsem katolička, nerozumím, proč je to pro Vás tak přísné. Vysvětlil by mi to někdo, prosím? Necitujte mi ale katechismus, to jsem si už našla, chci prostě důvod člověka, ne komplexně církve. Děkuji :-)
Maja (23.01.2020 13:50)
Ahojky, vítáme Tě tu :-)♥ Řešíme to zaprvé tolik proto, že je to přímo řečeno v Desateru, že nemáme mít mimomanželský sex a zadruhé, že lidské tělo je taková svátost a má se dát jen člověku, s kterým jsme svázáni slibem věrnosti (svatba.) Když bychom spaly s kdekým a pak se rozešly, rozchody budou o to více bolet, do vztahu s oním pravým si nakonec přineseme jen zbytečné harampádí v podobě nepotřebné sexuální paměti. Nechceme být vnitřně deformovány pro manželství, a proto volíme monogamii a manželskou věrnost. Všechno se dá ale řešit, i to, pokud toho člověk v životě hodně pokazil. Kdyžtak napiš a zatím se měj co nejlépe.
Anonymka (20.1.2020 19:44)
Ahoj, chcela som písať do poradny, ale nešlo mi to odoslať. Mám 17 ročnú kamarátku, ktorá ma priateľa. On má 19 a už nie je panic. Hovorila mi že by chcela počkať so sexom až do 18-tky. Avšak už boli medzi nimi aj rôzne intímne dotyky. Naposledy mi povedala, že sa bojí, že nevydrží, ale do tej 18-tky by chcela počkať, do svadby čakať nechce. Dávala som jej už pár argumentov, prečo si počkať. Nakoniec som vytiahla zbraň, na základe ktorej by sa mohla zamyslieť. Išlo o to, či jej nevadí že je to porušenie 10 Božích prikázaní. Povedala že jej to je jedno. Toto ma strašne zranilo. Ona bola vždy veriaca tak na pol plynu, mala sviatosti, ale bola to takzvaná nepraktizujúca kresťanka. Ako môže o sebe povedať, že je veriaca, keď „neverí” v prikázania? Nakoniec som ešte trochu argumentovala, už nie s prikázaniami. Jej postoj k sexu sa začal v priebehu rozhovoru meniť. Bola plná entuziazmu, že je odhodlaná čakať (neviem však do kedy) a bude sa so mnou radiť o ďalších krokoch. Najviac ma však trápi, čo mi povedala k prikázaniam. Ako mám posilniť jej vieru? Aký postoj by ste zachovali vy v takejto situácii?
Jani (23.01.2020 16:07)
1.) modlit se za ni 2.) navrhnout jí, že byste si společně četly Bibli (+povídat si o tom) 3.) modlit se společně 4.) povídat si o tom/povídat jí o tom, jak Bůh působí v Tvém/jejím životě, co jsi s Ním za poslední týden (nevím jak často se vídáte) zažila,... 5.) hlavně nic nevnucovat, respektovat i její názor, musí k tomu dojít sama (Pan Bůh ji to může ukázat)
Emily (20.1.2020 17:56)
Ahoj holky, teď, jak se blíží vysvědčení, mám pocit, že mi vůbec nic nevychází. Sice jsem matiku a fyziku vytáhla na jedničku, ale zase mi teď nevychází angličtina. Vždycky jsem s ní měla problémy, ale kdykoli přišel nějaký test na opakování lekce, vždycky jsem se našprtala a nějak jsem to naspala...nejhůř tak 2-. Jenže dneska jsem z ájiny dostala z velkého testu 3 s váhou 10, 2 a 2- s váhou 6... Je mi to strašně líto, jsem na sebe naštvaná. Tolik jsme se těšila, až doma rodičům oznámím, že snad poprvé, co jsem na střední, budu mít samé jedničky. A najednou je všechno pryč. Hledám podporu u Boha, za svoje známky a výsledky se modlím, učím se co nejvíc můžu, ale... zlepšení se v ájině? Ani náhodou :( Už mi dochází trpělivost něco s tím dělat. Nemáte nějakou radu, popř. webovky na nějaké procvičování, kde bych všechnu látku pochopila? Je mi jasné, že už si angličtinu do vysvědčení neopravím. Ale abych byla připravena na další pololetí:-) Moc vám všem děkuji, každá vaše odpověď pro mě bude rohodně psychickým posílením:-), Emily
Anonymka14 (21.01.2020 10:34)
Ahoj Emily, asi ti úplně neporadím, ale mám s tím úplně stejný problém. I když se to naučím dostanu 2- nebo 3. Nejčastěji si myslím, že jsem ta nejhorší ze třídy a tak to moc lidem neříkám. Když už se ale učím slovíčka, většinou si udělám kartičky z jedné strany česky a z druhé anglicky. Aplikaci ti asi žádnou neporadím. Mě většinou vyhovuje se učit bez mobilu. Doufám, že jsem ti aspoň trošku pomohla.☺ Anonymka14
X (21.01.2020 19:42)
Ahoj, já můžu doporučit Duolingo
Hančis (23.01.2020 07:45)
Ahoj Emily, Mám asi podobný problém... Angličtina mi moc nejde... Sice nejsem člověk, kterému by tolik záleželo na známkách ve škole (možná míň než by mělo 😅), ale spíš mě to štve kvůli tomu, že se moc nikde nedomluvím, nebo si někde něco nepřeložím. A to je přece to důležité! Abychom všichni uměli základy k dorozumění při cestování nebo i doma s cizinci. Nejde jen o známky! Jestli to vidíš podobně od hodně lidí jsem slyšela že angličtina se nejlépe naučí odcestováním a strávením času treba v anglii, nebo někde jinde, kde se tak mluví, chápu ale, že to je asi teď nereálné a proto mám další nápady : čti knížky a hlavně koukej na seriály v angličtině, nebo si povídej s nekym, kdo ji umí. Vím o spoustě a spoustě lidí, kteří umí díky tomuhle anglicky líp než google překladač (to teda nevím, jestli je dobré přirovnání, ale budiž) a neznám nikoho, kdo by se dobře naučil anglicky jen díky škole a učebnicím atd.. Chápu, že ti možná teď jde hlavně o ty známky, ale chci ti jen vysvětlit, ze to na angličtině není to důležité. Prostě možná budeš muset přijmout to, že budeš mít už na vždycky horší známku z angličtiny, ale ta tak úplně nevypovídá o tom, jestli anglicky umíš. Můj kamarád měl třeba celou základku vždycky 3 z angličtiny, ale když začal mluvit na nějakého Čecha, každému by klidně namluvil, že je rodilý mluvčí. Bylo to jen obtom, ze byl lajdák. Nevím, jestli jsem ti pomohla, ale doufám že aspoň trochu ano. Jinak se měj moc hezky a držím palce😉
Jani (23.01.2020 16:01)
Ahoj, podle mě je nejlepší mluvit s rodilým mluvčím. Nebo látku doopravdy pochopit a pak procvičit.
anky (20.1.2020 15:27)
Ahoj. Zamilovala jsem se do svého učitele.Byl vipný,mladý,věřící...Pověděla jsem to své kamarádce.Ta to,ale roznesla po celé třídě a dokonce,na adaptačním kurzu,tajně chodila za holkama a vymýšlela si o mě,že jsem za učitelem v noci šla a,že jsme spolu spali a další nepravdivé věci o mě.Tak jsem jí řekla,že ho nemiluji ,že se mi jen zdál sen o něm a,že jsem z něj byla jen poblázněná.To,ale nepomohlo,protože se mi už smála celá třída,kvůli tomu,že to roznesla.O 2 měsíce později,při třídnické hodině si mích pár dobrých kamarádek řeklo,že mi pomůžou,a tak učiteli všechno řekly.Mou kamarádku si pozval a řekl jí,že si pozve její rodiče,a mě si také brzy hodlá pozvat.Hodlám mu předložit verzi se snem,ale to,na něj můžu rovnou zapomenout.Bojím se mu,ale říct, co k němu cítím.Co mám tedy udělat?
Ana (21.01.2020 08:33)
Ahoj, nevím kolik je tobě a kolik učiteli. Ale takový vztah do školy fakt nepatří. Ani učitel si to nemůže dovolit, mohl by kvůli tomu třeba i skončit v práci. Byla hloupost od kamarádky, že to začala vykládat. Nikdy nevíš, jak si to lidé přeberou, každý si něco přidá a zadělává učiteli na problémy (s manželkou, jestli je ženatý, v karieře, když ho někdo křivě obviní). Tebe může někdo obvinit, že ti přilepšuje... Že se zamiluješ do učitele se stát může, ale je potřeba použít lidskou vůli. Jiná situace může být, když už na škole studovat nebudeš, ale to nějaký pátek potrvá :)
Amálka (20.1.2020 15:19)
Ahoj holky, začala jsem chodit do jednoho společenství ( společenství mladší mládeže- povídáme si o víře atd.) Moc se mi tam líbí 😊 A pak tam je kapela a já bych do ní hrozně ráda chodila,ale já neumím zpívat ve více lidech- protože se neslyším tak šeptám nebo jenom otvírám pusu a dělám že zpívám.. Normálně ( nebo když zpíváme s rodinou doma) zpívám krásně ( nebo aspoň rodina to říká 😁) A prostě nevím jak se překonat abych zpívala nahlas... Další možnost je že hraju na kytaru, ale vždycky jsem se učila jen vybrnkávat, takže umím jen asi čtyři základní akordy... Nevíte co s tím mám dělat? ( Hlavně ten zpěv)
Fontinai (22.01.2020 15:33)
Ahoj Amálko, já bych Ti poradila tohle: nesoustřeď se na to, že jsou kolem Tebe lidi, ale mysli na to, že zpíváš pro Boha. Mně osobně to pomáhá, abych se nestyděla zpívat mezi lidmi v kostele, přestože po pravdě až tak dobře zpívat neumím.
Adriana (19.1.2020 01:50)
Ahoj holky, mám takovou otázku, ohledně jedné, pro mě moc důležité, věci... Studuji na církevním gymnáziu a poslední dobou se mi dějí takové zvláštní věci... Jsem z nich už zoufalá. Na jednu stranu se mi trochu dvoří o dva roky starší kluk. Mě se i líbí, ale... trochu jsem z něj zmatená. Údajně není věřící, protože na žádné mše nechodí. Ale když se konají povinné mše (např. teď o Vánocích), byl u přijímání. Kamarádka mi řekla, že to třeba dělá kvůli mě. Abysme se potkali. Ale proč, když se potkáváme denně na chodbě a chodí i k nám do třídy? To mi trochu vrtá hlavou. Potkáváme se i ve školní jídelně... Vždy, když jsme nějak vedle sebe, tak se mě snaží dotýkat a... mě je tak nějak hezky. Ale stále se mě drží velká nejistota, protože... Jak by na vás zapůsobilo, kdyby se vám někdo podobný dvořil, ale přitom byste ho viděly sedět v jídelně pokaždé s jinou holkou? To mě vždycky hrozně zabolí a najednou mám zkažený celý den:( Jednou jsem ho potkala ve městě. Nepozdravil mě, já jeho taky ne - neměla jsem odvahu a tak jsem prostě mlčela. Jen jsme se na sebe podívali. Druhý den ve škole, při shromáždění, mi dal z ničeho nic ruku na rameno a pak zase někam rychle odešel... Už vážně nevím, co si o tom mám myslet. Myslíte, že z toho něco vzejde? Že se třeba bojí mojí reakce? A.. nebo jen hledá, zkouší, kdo mu vlastně sedí? Moc všem díky za rady, pomůžete mi:-) Adriana
Nšo-Či (20.01.2020 08:52)
Ahoj Adriano, zajímalo by mě jen, jestli se s tím klukem bavíš, nebo jestli se potkáváte pouze v jídelně, na chodbě atd. Jestli si spolu povídáte a podobně, možná by bylo dobré se ho zeptat, jak máš jeho chování vnímat a chápat. A možná by ses ho měla i zeptat, jak je na tom s vírou. Víš, možná na mše nechodí tak úplně pravidelně, i když věří, a ostatní si to špatně vykládají. Podle mě bys to měla vědět od něho. Taky není úplně jasné, co myslíš tím, že se ti ,,trochu dvoří". Podrží ti např. dveře nebo něco podobného, nebo na tebe jen kouká, položí ti ruku na rameno, snaží se tě dotknout? Jestli je to ten druhý případ, myslím, že se mu pouze fyzicky líbíš. Pokud se s tebou nebude snažit seznámit, tak je to podle mě jenom ,,zamilovanost" ve smyslu fyzické přitažlivosti. Možná že se odhodlá a seznámí se s tebou. A možná sedí na obědě s jinýma holkama proto, že se bojí, že se s ním nebudeš chtít bavit. Že se mu líbíš a on se bojí, že se mu ta jeho krásná víla ,,roztříští" v rukou. Že jsi pro něj křehká a on se bojí, aby ti ,,neublížil". Anebo možná ne. Já do té situace nevidím tolik jako ty. Myslím, a věřím, že sama nejlépe vycítíš, co dělat. Přeju hodně štěstí :)
Zuzka (20.01.2020 10:20)
ahoj něco podobného jsem zkusila. proto bych byla na tvém místě opatrná. s chlapcem, který se mi líbil mi velmi pomohlo, když jsem se za něj modlila k svatému Josefovi a 3 Zdrávasu k Panně Marii, každý den. na začátku to s ním bylo složité ale nyní jsme spolu a je to krásné. proto bych v tvé situací nic nesilila, modlila se za tohoto chlapce. vždyť Bůh ví kde schovává toho pravého pro tebe. nezapomeň zachovat čistotu a stále se za něj modlit, i když už budeš mít chlapce. hodně štěstí a lásky přeji 😉
mysik (20.01.2020 18:07)
Ahoj, zkus nejdřív přemýšlet o tom, co k němu cítíš ty. Pokud si myslíš, že se ti líbí atd. , můžeš mu jemně něco naznačit. Vím, že se to lehko řekne, ale hůř udělá, ale tak zní má rada. PS: svěř se s tím v modlitbě Bohu, On ti pomůže
Adriana (20.01.2020 21:54)
Ahoj, mamka to už možná trochu prokoukla... Prý ho potkala a on prý vyzvídal... Samozřejmě mě to moc zahřálo u srdce:-) Ale... Co si myslíš o tom, když mi máma řekla, že se se mnou radši nebaví, protože „se mě bojí“? Já jeho popravdě taky:-) Máme k sobě vlastně navzájem určitý odstup... A co se týče toho dvoření - nemáme příležitost potkat se tak, aby mi mohl podržet dveře:-) Ale po jisté době jsem si všimla, že kdykoli se potkáme, úplně přestane vnímat kámoše, co mu něco vypráví, a začne se usmívat:-) Já doufám, že teď nezním jako neuvěřitelně (beznadějně) zamilovaná, ale... čím déle se známe, tím je to snad silnější:-) A díky za rady:) Měj se hezky, Adriana
Gabriela (16.1.2020 10:15)
Ahoj holky, dlouho přemýšlím nad tím, zda je dobré nosit crop topy. Mě se to celkem líbí, ale někde jsem slyšela, že to úplně ok není. Jaký je váš názor? Nosíte je? DÍKY
Zuzka (17.01.2020 11:14)
Ahoj, ja rada nosím klasické dlhé topy a k nim napr.bolerko. Myslím si, že pri krátkych topoch si treba davať pozor na prechladnutie močových ciest, vaječníkov, ladvín. Je to dosť bolestive, už som také mala. A tiež si treba dávať pozor na to, aký príklad pri obliekaní chceš dať ostatným - z kresťanského hľadiska. Nie je správne v mužoch vzbudzovať nemravné myšlienky. Maj sa krásne. 😉
Lily (18.01.2020 15:00)
Ahojky, já jako crop topy nosím a mám je ráda, jen nesmí být příliš uplé, krátké a prostě odvážné a vyzívající. To už pak moc ok není. Jinak si myslím, že nejsou špatné a hlavně v létě k nezahození :)
Klarie (18.01.2020 16:31)
Ahoj Gabrielo, dlouho jsem se odhodlávala, než jsem si ho pořídila. Myslím si, že je velmi důležité umět crop top zkombinovat a také by ses v něm měla cítit dobře. Já ho mám koupený k sukni, která je až do pasu - tím pádem, mě neodhaluje a vypadá to dobře :) Crop topy se mi líbí, ale volila bych k nim méně "odhalující" spodek.... (kraťoučké minisukně, odhalující kraťasy,...) Měj se hezky :)
Anna (18.01.2020 18:08)
Ahoj, ja je nenosim ne proto, ze by to nebylo spravne treba v souladu s virou nebo nejak podobne, ale proto, ze me osobne se nelibi a necitila bych se v nich prijemne; pro me osobne jsou moc odhalene. Mej se hezky ;)
Aless (19.01.2020 01:30)
Ahoj Gabrielo, já crop topům fandím:-) Záleží ale na jejich délce. Je jasné, že končí těsně nad pasem, ale já si vždy vyberu ten, který mi přeci jen končí „trochu pod pasem“. Zkrátka - když se natáhnu, aby mi nebylo vidět to, co nemá:-) Do školy bych si je ale asi nebrala. To mi přijde neslušné. Crop topy si beru třeba někam do města, na vycházku... Líbí se mi styl modelky Emily Ratajkowski. Někdy sice je až trochu moc odhalená, ale pro inspiraci, jak nosí crop topy, je tady odkaz:http://wheretoget.it/look/2138197 Na crop topech se mi také líbí to, jak je lze kombinovat. Hodí se jak ke klahotám, tak třeba k sukni nebo kraťasům... Takže pokud nejsi až moc odhalená, nechceš je nosit do školy a zvolíš velikost tak, aby jsi nechodila skoro polonahá, tak podle mě není problém:-) Měj se hezky, A.
mysik (20.01.2020 18:14)
Ahoj, záleží také na tom, jaké máš křivky. Někomu crop topy sluší a jiným ne. Z křesťanského hlediska si myslím, že není úplně OK nosit nějak odhalující oblečení celkově. Ale na léto bych je do svého šatníku asi zařadila.
Emily (14.1.2020 18:16)
Ahoj holky, občas se mi stane, že mám možnost se jít třeba koupat s kámoškami do bazénu atd. A bohužel se často trefí zrovna když mám menstruaci. O tamponech už jsem přemýšlela, ale trochu se bojím jejich zavádění... Nebolí to? A co toxický šok? Moc vám všem děkuju za info:-) Em
Ana (16.01.2020 06:55)
Ahoj, zavádění tamponů nebolí. Ale je potřeba dělat to v klidu, když máš svaly uvolněné a ne ve stresu. Toxický šok je velmi vzácný. Důležitá je správná hygiena (umýt ruce, nepoužít spadnutý tampon, zavést před bazénem a po koupání vyndat, to se dočteš v návodu v balíčku). Můžeš si na zkoušku koupit nejmenší balení a zkusit to až budeš mít klidnější den. Jo a při zkkoušce je dobrý použít intimku jako pojistku :) Bude to v pohodě, uvidíš.
Emily (16.01.2020 20:28)
Ahoj, díky moc, uklidnila jsi mě:-) Měj se hezky, Em.
Nancy (20.01.2020 18:24)
Ahoj Ann,já mám stejný problém,takže mi to taky pomohlo.Mooc díky.Měj se hezky
Lily (12.1.2020 18:34)
Ahoj holky, nečetl někdo z vás trojdílnou sérii knih Panův tajemný odkaz? První díl se jmenuje Mezi elfy proti své vůli. Já ty knížky četla nedávno a fakt moc moc se mi líbily. Nedoporučila byste mi některá nějakou knížku podobného žánru (román pro náctileté holky) se kterou máte dobrou zkušenost? Díky moc. Lily
Zuzka (13.01.2020 10:44)
Ahoj Mne se moc libila serie Selekce. Ale taky je dobra serie Mariontovi dedici Jenže tu jsem četla jenom v slovenštine
mysik (14.01.2020 18:32)
Ahoj, doporučuji Selekci a Hvězdy nám nepřály.
Maruška (15.01.2020 18:24)
Ahoj, selekci a hvězdy nám nepřály jsem četla, ale přišlo mi to hodně jednoduše napsané, snažící se spíše vyvolat emoce, než dát podněty k přemýšlení. Jako oddechovka fajn, ale nemohla bych tyto knížky číst pořád. Nedávno jsem dočetla Malé ženy. V podstatě taky romantická oddechovka, jen mi přišlo, že ty holky mají v hlavě i víc věcí než jen vztahy. Resp... To mají i ty holky z těch druhých dvou knížek, ale není to tam rozepsané. Mohla bych ti ji i poslat, stejně už jsem ji přečetla.
Zuzka (17.01.2020 14:14)
Moc sa mi páčila aj kniha od Rachel Hauck- svadobné šaty
Katy (18.01.2020 11:09)
Ahojky ja cetla Falesny polibek a i kdyz nemam rada fantasy tak to bylo fajn.
Limi (9.1.2020 17:59)
Ahoj holky, moc vás všechny prosím o pomoc... Příští týden totiž píšeme písemku z matiky, jedná se o čtvrtletku. Jenže já jsem nestihla pobrat všechno to učivo a prostě... nestíhám. Ve vešm mám hrozný zmatek a úplně nejhůře mi jde počítání povrchu hranolů:-( Neměly byste nějaký tip na to, jak se to mám do úterý doučit? Moc vám všem děkuji za rady a příspěvky:-) Mějte se hezky, Limi
Majda♥️ (4.1.2020 23:13)
Nevíte jak se lépe učit?
mysik (06.01.2020 18:06)
Co konkrétně myslíš? Existuje spousta skvělých stránek pro učení. Já používám Pravopisně.cz na češtinu.
Kath (3.1.2020 23:49)
Ahoj, byla jsem na Silvestra na chatě s pár lidma z ročníku a jeden kluk mi dost jasně ukazoval, že má o mě zájem. Vím, že to není kluk pro mě, protože je víc věcí, které se mi na něm nelíbí, než věcí které ano, ale nemůžu na něho přestat myslet. A proto mám takovou otázku....jak mám na něho přestat myslet? Jak se mám "odmilovat"?
Malá Mary (11.01.2020 19:15)
Ahoj, myslím, že hlavní je dostat se nohama pevně na zem a uvědomit si, že chodit s někým není jen hra, ale jedna z možností, s kým strávit zbytek života. Já na Tvém místě bych se snažila vytěsnit všechny myšlenky na něj s podtextem „co kdyby“ a zkrátka ho brát tak jak to je a jak to hlavně zůstane i dál. Zkrátka kluk z ročníku, kterého znám. Pozdravím ho, když ho potkám a když něco bude potřebovat, tak mu pomůžu. Hlavně mu ale nějak nedávat najevo, že bych si s ním něco klidně začala... Jo, a jinak doporučuju knihu Joshua Harris: S nikým nechodím a nejsem cvok. Mně v „odmilování se“ dost pomohla a naučila mě na na vztahy koukat úplně jinak než dřív. :-) Přeju hodně zdaru a doufám, že jsem pomohla...
Aňa (1.1.2020 18:15)
Ahoj holky, Potřebovala bych poradit, chystám pro moji kamarádku a spolužačku, která bude mít narozeniny, speciální cestu od skříňky do třídy, na které bude plnot úkoly, které budou rozmístěny různé po škole, ale nemůžou mě napadnout žádné dobré úkoly. Budu ráda když mi poradíte. Děkuji ❤
Maruška (04.01.2020 09:51)
Třeba někoho obejmout, nebo si dát papuče na kozí nohu až do třídy, dát si do vlasů přiloženou kytku, poprosit o požehnání pro člověka, který jde kolem a nemá ho ráda ... Mají to být legrační úkoly na rozšiřování komfortní zóny nebo na potěšení ostatních?
klara (31.12.2019 05:08)
potřebovala bych poradit nejake vložky na silnou menstruaci dekuji
Jani (01.01.2020 17:07)
Jakékoli dlouhé s křidýlky, nebo si dej dvě za sebe
Maruška (01.01.2020 23:49)
Já mám ráda floralys z lidlu. Jsou vatové a oproti alwayskám plným bělidel o něco ekologičtější. Ale jinak je u těch vložek na obalu vždy počet kapek, což značí propustnust.
anky (13.01.2020 21:07)
Já bych ti poradila určitě vložky Bella
Kika (30.12.2019 17:47)
Ahoj holky, u nás na škole se dělají ročníkové práce a opravdu NUTNĚ bych potřebovala nějaké doporučení na knihy o misiích a weby, kde by byla jejich historie atd... Teď nemám na mysli web missio.cz, spíš nejaké jiné. Moooooc díky, fakt to spěchá.
mysik (30.12.2019 10:41)
Nezná někdo dobrou aplikaci nebo web na učení jazyků? Vyzkoušela jsem Duolingo, ale přestalo mi fungovat. Díky moc.
Majda (30.12.2019 21:55)
Ahoj, Duolingo funguje i jako internetová stránka (nejen aplikace) tak se můžeš učit tam. Sama duolingo požívám, ale občas mám fázi, kdy mě to přestane bavit, jak se tam ty typy úkolů pořád opakují. Nic jiného neznám :(
Maruška (01.01.2020 23:46)
Ahoj, o jaký jazyk jde? Mám v mobilu English Grammar Test, kde občas cvičím ájinu.
mysik (02.01.2020 17:05)
Když aplikace nabízí víc jazyků, tím líp. Ale potřebovala bych angličtinu, francouzštinu a němčinu.
Marta (29.12.2019 06:39)
Ahoj neznáte prosím nějakou hru asi pro deset dětí?
Majda (30.12.2019 21:58)
Já mám ráda městečko Palermo, dá se to hrát třeba i ve 20 lidech. Hrajeme to každou chvíli ve třídě a taky na táboře.
Ana (31.12.2019 08:18)
Ahoj, chybí další informace, abychom ti mohly poradit: věk dětí, záměr (cíl, co se tím mají naučit), příležitost (jestli se ta skupinka zná, farní akce, skaut...). Sama můžeš kouknout na nějakou databázi her třeba na hranostaj.cz (jestli ještě funguje) nebo knihu (zlatý fond her, hry v klubovne/přírodě/nahřišti)..
Katy (20.12.2019 11:53)
Ahojky😊všem vám přeji KRÁSNÉ A POHODOVÉ VÁNOCE❤ a hodně dárků🎁.
Hančis (28.12.2019 23:01)
Dikyy.. Tobě teež😁❤️
K. (9.12.2019 14:16)
Ahoj holky, mám rychlou otázku: jak často si umýváte vlasy? Nedávno jsem ty svoje ostříhala a musím je mýt mnohem častěji, než dříve a mám pocit, že to není úplně ok. Díky moc! :)
Nancy (10.12.2019 18:26)
Ahoj,mě se vlasy dost mastí. Takže já si je myju po 3 dnech. Měj se hezky.
MickeyMouseGirl (12.12.2019 21:17)
Ahoj, já si je myji po pěti dnech, ale vzhledem k tomu, že mám vlasy pod pas, je to dost málo:). Hezké svátky
Jani (13.12.2019 15:59)
Já jsem si je myla 2x týdně, ale uvažuji o tom, že si je začnu mýt jen jedenkrát, protože se mi moc nemastí a zbytečně si je tak vysušuji.
Limi (19.12.2019 21:52)
Ahoj, já si vlasy myju každý den. Hodně se mi mastí a když si vlasy dlouho nemyju, svědí mě z toho hlava. Ale abych si je neničila, používám přírodní šampon i kondicionér od Bione. Je to celkem cenově dostupná značka, je bez chemikálií, které vlasy doopravdy vyživí - výsledkem nebudou pouze lesklé vlasy, ale hlavně zdravé a vyživené. Také si je nechávám schnout přirozeně, nikoliv fénem.
redakce (29.11.2019 14:43)
Ahoj holky, máme na vás z redakce prosbu: Co nejraději čtete? Jaká kniha je vaše nej? Díky za všechny odpovědi. M.
Momo (29.11.2019 21:02)
Ahoj, co se týče knížek, miluju především válečné romány, kromě toho také klasické detektivky (Sherlock), a Shakespeara
anny (29.11.2019 21:25)
Já mám nejraděj knihu Malý bílý koníček.
Adéla (30.11.2019 18:52)
Ahoj, já mám nejradši detektivky, hlavně Agathu Christie, přízrak pak Letopisy Narnie a dobrodružnou literaturu, May, Foglar, Batlička a další.
N (30.11.2019 22:44)
Já mám ráda sérii knih sestry naděje.
Anonymka14 (01.12.2019 14:55)
Já mám nejraději knížku Jeden z nás lže, Den co den a všechny Young adult knížky.
Nancy (01.12.2019 17:27)
Ahojky,já ted asi nejraději čtu holčičí romány a různé životopisy inspirativních osobností..Nemůžu si vybrat nejlepší knížku tak napíšu dvě: Já jsem Malála a Malé ženy. Hezkou adventní dobu a Vánoce.
Marie (02.12.2019 12:19)
Moc se mi líbila knižní série Sestry Naděje. První díl je Podepsána Charlotte a je to od autorky Sophie de Mullenheim. Vždy jsem se těšila na další díl, který jsem pak přečetla jedním dechem.
Claire (02.12.2019 21:49)
Já miluju VŠECHNY knihy Jacqueline Wilsonové. Nemůžu si vybrat :)
Katy (03.12.2019 15:08)
Já miluju knihy od Daniele Steel.
Katka (04.12.2019 18:27)
Moje najobľúbenejšie knihy ktoré som prečítala alebo čítam v poslednej dobe sú napr. V tvojom rúži je olovo (o nebezpečných chemikáliách v kozmetike ktorú používame každý deň); Anna zo zeleného domu/ Avonlea; Nevyžádané rady mládeži od Mareka Váchu, Papierové mestá od Johna Greena. :)
mysik (04.12.2019 18:58)
Asi série Ohnivá křídla a Sedmý smysl
Věra Anežka (06.12.2019 19:41)
Ahoj, nejraději čtu příběhy jiných lidí a dívčí romány. Oblíbila jsem si knížky z edice holky na vodítku.
A. (10.12.2019 17:51)
Ráda čtu o holocaustu, ale moje nejoblíbenější knížka je Země příběhů.
Klarie (10.12.2019 20:27)
Taky je miluju :) Nejraději mám Sladké časy a knihu Moje sestra Jodie :)
Claire (12.12.2019 21:22)
Super! Jsem ráda, že tyhle supeeeeeeeeeeeer meeeeega cool knížky někdo další zná:D. Já když ve škole řeknu, že miluju knihy J. Wilsonové, nikdo neví, oč běží. Mimochodem, u Mojí sestry Jodie jsem si i pobrečela:) Měj se skvěle, Klarie!!!
Claire (12.12.2019 21:25)
P.S. Četla jsi sérii První...(láska, starosti, trápení, slzy)? Jestli ne, fakt doporučuju;)
Majda (15.12.2019 15:17)
Mám moc ráda knížky Karla Maye po tátovi. S mým bráchou na nich ujíždíme. Další třeba Bratři Lví srdce od A.Lindgrenové, Dárce od Lois Lowryové, Vojmírova cesta nebo Vzpoura v Assisi od Oldřicha Seluckého. Mám ráda opravdu různé žánry :)
Adéla (18.12.2019 11:54)
Hurááááá!!!! Někdo další, kdo čte Maye! ❤ Máš nějakou konkrétní oblíbenou?
Majda♥️ (04.01.2020 22:13)
Já mám ráda Léto kdy jsme se potkali a Jen 27 dnů.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  948
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz