Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Diskuse - Holky holkám

UPOZORNĚNÍ: Tento prostor slouží k vzájemnému setkávání a obohacování. Dodržujte prosím pravidla slušné diskuse a vyhněte se vulgárním výrazům. Příspěvky nedodržující pravidla diskuse budou smazány. Redakce

Vložit nový příspěvek

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  133
Emilia (17.7.2019 23:15)
Ahojte holky, jsem Ceska-Američanka (narodila jsem v U. S. A.) takže neumím dobře česky :) . Je mi 16.5 let, ale mam telo jako žena a taky jsem trochu nadvana. Proto je mi těsky žít jako holka. Prosim mate tipy jak běhat, a byt aktívni když maš takový kondíce? Moje sestrinicí jsou sportovici, a stejne jsou moje spolužacy, tak ze ja chci byt aktivni taky. :) Děkuju, Emilia
Bety (14.7.2019 18:24)
Ahoj! Chci se vás zeptat, jestli máte nějaký zkušenosti s maskami na obličej? Chtěla bych o prázdninách nějakou vyzkoušet, ale nevím, jestli je lepší nějaká domácí (jaká) nebo nějaká z drogerie (jaká).... Díky za všechny rady! B.
Dorka (15.07.2019 14:19)
Zkus použít google a zadat "domácí maska na obličej". Já dávám přednost jim - víš přesně, co v nich je. Já si dělala z ovesných vloček s jogurtem a hezky mi vyhladila pleť. Pak si můžeš udělat třeba medovou... Stačí trošku hledat :)
Věra Anežka (15.07.2019 19:39)
Ahoj Bety, já osobně mám dobrou zkušenost s pleťovými maskami kupovanými.Dobré pleťové masky má kosmetická značka Ryor. Je to kosmetika čistě přírodní a má prodejny po celé republice. Zkus mrknout na web ryor.cz a tam najdeš všechny informace. Nebo si můžeš vyrobit svou vlastní.Na internetu najdeš spoustu receptů.Klidně se nechám inspirovat. Krásné léto. Věra Anežka
Klára (15.07.2019 20:43)
Já používám masky Balea z drogerie nebo Elle. Doma jsem zkoušela kokosový olej + káva (je to spíš scrub). Jinak se můžeš podívat různě na internetu. Snad ti to malinko pomohlo :))
Katy (15.07.2019 22:24)
Ahoj Bety, mě se osvědčila maska ze sody. Vezmi si malý šálek, do toho dej tolik vlažné vody, kolik budeš chtít masky (pozor - maska je jen na jedno použití) a do toho dej tolik sody, aby jí bylo více než vody. Teď to rychle zpracuj (maska bývá často tekutá). Pokud možno ještě teplé/vlažné nanes na obličej, nech působit 10 minut a smej teplou vodou. Ahoj, Katy
Anna (16.07.2019 16:41)
Ahoj, já používám černou masku od Avonu, která má černošedý obal, obsahuje černé uhlí hlavně a je perfektní na černé tečky. Obvykle stojí okolo 75 Kč, ale z jejich katalogu kde je skoro pořád ve slevě, se dá koupit za 50 Kč. Měj se hezky a doufám, že ji seženeš! ;)
Renča (16.07.2019 19:16)
Ahoj, dobrý je zelený jíl. Je vhodný hlavně na problematickou pleť, vyčistí ji apod. Měj se krásně.
Klára (14.7.2019 11:30)
Ahoj, potřebuji malinkou radu. "Rozešla" jsem se se svojí nejlepší kamarádkou (BFF) a ted bych ji chtěla zpět. Jako bavíme se a tak, ale zase chci být s ní nejlepší kamarádka. Nemáte nějakou radu, jak jí to říct a tak? (jsem docela stydlivá). Bojím se, že mi něco řekne jako: ,, však jsme přestaly být nejlepší kamarádky kvůli tobě a."
Dorka (15.07.2019 14:27)
Jestli problém mezi vámi nastal spíš tvojí vinou, tak se zkus třeba omluvit a v klidu sis s ní o tom promluvit. Nevím, co se mezi vámi pokazilo a proč vztah ochladl. Víš "bff" není titul, který se dá získat a vzít. Z tvého příspěvku vyplývá, že se spolu stále bavíte. Takže kamarádkami jste. Dobrými přáteli se člověk nestává tak, že si řeknou "budeme bff?" "jo, takže odteď už jsme bff.". Takhle to prostě nefunguje. Časem "obyčejné" kamarádství může přerůst v dobré přátelství, ale taky nemusí a nikdy do toho člověk nemůže toho druhého nutit. Važ si toho, že se spolu bavíte a dej tomu čas. Snažila bych se vyřešit ten problém a časem uvidíš, zda se to mezi vámi spraví, či nikoli. Držím palce :)
Klára (16.07.2019 19:33)
Děkuji ❤ jako "BFF" chtěla být se mnou ona. Když teď nejsme, tak jsou problémy a za všechno mužů já. Oboje mami řeší naše přátelství a to mě štve. Pro mě je "bff" úplně na prd.
mája (12.7.2019 22:23)
Ahoj holky! :) Od září nastupuji s kamarádkou na VŠ do Brna a hledáme nějaký pokojíček pro nás 2. Kdybyste některá náhodou o něčem věděla budu moc ráda za radu. (Církevní ubytování jsme už zkoušely, ale mají plno.) Třeba některá vaše teta má nevyužitý pokojíček a nájem by se jí hodil. :D Díky! Mějte hezké prázdniny.
Cilka (10.7.2019 07:05)
Ahoj holky, mám dotaz...za pár dnů jdu poprvé na preventivní prohlídku ke gynekologovi... mám z toho pěkný nervy teda...a dotaz se týká vyšetření. Jsem panna, takže mě pravděpodobně bude vyšetřovat přes konečník. Dočetla jsem se, že předtím je potřeba dojít si na wc. Na druhou stranu se prý ale dělá i ultrazvuk přes břicho, a k tomu je třeba mít plný močový měchýř... nevím teda, v jakém stavu mám přijít... Poradíte? Jak jste to případně měly vy?
Tereza (10.07.2019 21:06)
Ahoj Cilko, vůbec se ničeho neboj! Já teda nejsem žádná odbornice na gyn. vyšetření, ale ke gynekoložce chodím pravidelně na prevenci a jsem taky panna. To, co popisuješ mi nepřijde jako obyčejná preventivní prohlídka, nevidím důvod, proč bys měla podstupovat vyšetření přes konečník - to jen kdyby byl vážný problém a potřeba důkladného vyšetření všech částí/oblastí - stejně tak ultrazvuk s plným měchýřem. Mně gyn. dělá ultrazvuk (ne s plným MM), prohlídku na křesle (to se v podstatě ,,jenom dívá"), příp. výtěr i přes panenskou blánu, která je průchodná a pružná - neměla by se porušit ani když používáš malý tampon - a to dělala ještě spíš nad rámec prevence, měla jsem problém. Proto ještě bylo vyšetření sondou, která bez problému prošla přes p. blánu. Není to bolestivé, jen trošku nepříjemné, spíš pocitově - a tohohle, myslím, budeš na prevenci určitě ušetřená :-). Jestli jsi to četla na třeba internetu, tak bych to brala s rezervou - myslím, že se rozhodně nejednalo o běžnou preventivní prohlídku - ta má z mojí zkušenosti úplně jiný průběh a opravdu není čeho se bát! :)
Cilka (11.07.2019 13:03)
Milá Terezo, moc ti děkuju za odpověď! Uklidnila jsi mě :) ať se daří! :)
Helena (13.07.2019 16:05)
Ahoj Cilko, na první preventivní prohlídku jsem šla jako panna. Nevyšetřovali mne přes konečník, ale ultrazvukovým přístrojem, který se zaváděl do pochvy. Nebylo to nic bolestivého.
Dorka (14.07.2019 14:26)
Ahoj, já se poprvé taky bála, ale vůbec není čeho. Já měla nějaké problémy, ale i tak se paní doktorka dívala jen zvenku a udělala výtěr. Pak jsem byla ještě na ultrazvuku přes břicho a jinak mi nic víc nedělali. Je to sice trošku nepříjemné, že je člověk před doktorkou roztažený. Ale já jsem hodně stydlivá. Hodně mi pomohla myšlenka, že to jej její práce a uvidí jich ještě hodně, moje nebyla ani první, ani poslední co viděla. Určitě se ničeho neboj :)
Kiki (9.7.2019 13:10)
Ahoj holky, chtěla bych se s vámi o něco podělit a tak nějak se vypsat. Je mi 20+ a už asi rok se mi líbí jeden kluk. Jsme takříkajíc na stejné vlně. Byl to on, kdo mi začal psát a tak nějak dávat najevo náklonnost, ale já jsem v tom byla dosti pasivní a nechávala to prostě na něm. Teď vidím, že to byla asi chyba. Když jsme se viděli po delší době, už byl spíše takový odměřený a myslím, že tuhle šanci jsem propásla... To mě přivedlo k takové úvaze. Nebojte se klukovi, který je vám sympatický dát svůj zájem najevo, být úplně pasivní není dobrý nápad. Nemyslím tím hned tomu klukovi říkat, že jste zamilované a nabízet mu vztah, přece jenom tohle by mělo být na něm. Existuje ale spoustu způsobů, jak klukům svůj zájem naznačit. Řekla bych, že aktivní přístup neplatí pouze ve vztazích, ale v životě obecně. Nenechávejte věci pouze na druhých, ale aktivně do nich sami zasahujte. To vy měníte věci okolo sebe, ne druzí. Jednou budete mnohem více litovat věcí, které jste mohli udělat a neudělali, než těch, které jste udělali. Další šanci už totiž nemusíte dostat. Přála bych vám, ať jednou ničeho nelitujete, ať už ve vztazích nebo v životě. Buďme aktivní účastníci v našich životech a dejme se do něho celé, nikdo jiný ho za nás žít nebude a jaký si ho uděláme, takový ho budeme mít. + PS: Budu ráda za všechny vaše podobné zkušenosti nebo připomínky:))
Adéla (10.07.2019 15:40)
Ahoj Kiki, asi si myslíš, že jsi svou šanci už propásla. Ale možná je tady ještě šance to napravit. Vysvětlit své chování. Pokud to ještě nevzdal, pokus se to napravit. Jak jsi psala, možná už další šance nebude. Zkus to. Věřím, že se to povede a modlím se za Tebe. Adél❤
Dorka (14.07.2019 00:21)
Jak píšeš, lidé by měli být aktivní... Tak když sis to uvědomila, proč jsi to nezkusila - asi nemáš co ztratit. Zkus mu napsat, nečekej až to udělá on. Jak sama píšeš, lituje se víc věcí, které člověk chtěl udělat a neudělal, než těch, které udělal. Nestane se nic horšího než to, že to prostě nedopadne... A promiň, ale je jasné, že vše se na klucích nechat nemůže. Nebo může, ale myslím, že to dřív nebo později ztroskotá. Chtěla bys mít snad kluka u kterého bys neviděla zájem? Já ne. A věř mi, není to něco jiného. Neber to zle, ale spíš to vypadá jako příspěvek od 14ti leté nezkušené dívky. Svému štěstí musí jít každý jít vstříc. Samo za vámi nic nedojde.
Katy (17) (6.7.2019 18:08)
Ahoj holky, chtěla bych být modelka. Rodičům je to tak nějak jedno:-), ale chtěla jsem se ujistit - když jsem věřící, nevadí,že chci být modelka? Protože kdyby to vadilo, tak bych to pochopitelně nechtěla dělat... Moc díky za odpověď, ahoj, Katy
Dorka (14.07.2019 00:23)
Z mého pohledu určitě nevadí. Neděláš tím nic zlého. Hodně štěstí a úspěchů ;)
Katy (17) (15.07.2019 22:20)
Ahoj Dorko, moc Ti děkuji za reakci. A samozřejmě i za přání. Měj hezké prázdniny, Katy
Dorka (16.07.2019 13:29)
Tobě taky hezké prázdniny a nemáš zač! :)
Klára (18) (2.7.2019 10:13)
Ahoj holky, mám ráda jednoho kluka (je mu 20, věřící), píšeme si od Velikonoc a před týdnem jsme byli poprve spolu venku. Ja jsem nevěděla jestli to mám brát jako rande. Nikdy jsem na žádném rande nebyla, ani pusu jsem nikdy nedostala. Byla jsem strašně nervozní a zeptat jsem se ho na to nechtěla. Nakonec to rande opravdu bylo, bylo to moc hezký a fajn, povídali jsme si a procházeli jsme se po městě. A pak přišlo loučení. A on mě chtěl políbit. Ale já jsem nechtěla, bylo to na autobusové zastávce ve frontě na lístek. Ale on mě chtěl políbit dvakrát, jeětě před tím než jsme šli do fronty, ale já to za prvé nepochopila a za druhé nás někdo vyrušil. Po druhé v té frontě mi to musel naznačit, řekl, že se teda se mnou rozloučí po druhé ještě jednou a začal se ke mě naklánět, ale já nic neudělala, neuhnula jsem, necukla jsem, možná jsem se zatvařila polekaně, protože mě nakonec jen pevně objal. V tu chvíli jsem opravdu nechtěla dostat první polibek. Připadám si hloupě. Četla jsem článek pro kluky, jak poznat, že holka chce dostat pusu, olizuje si rty, usmívá se, kouká se mu na rty. To všchno jsem dělala, něco nevědomky, něco ne. ALe já tu pusu chtěla ne ale tam kde jsme byli, ale pak jsem si to prostě rozmyslela. Když jsem nastoupila do busu, tak jsem byla zklamanná, ale zárověn ráda. On dává hodně najevo lásku, z něj to uplně tryská, že mě má rád. Ale já k němu nejspiš nic perojevuju, asi jenom přes chat, ale on všude, přes chat a i takhle na živo. Bojím se druhého rande, že mě bude chtít znovu políbit a já to opět zkazím. Nevím totiž co bych měla dělat a bojím se, že to bude blbé. Ráda bych s ním chodila, ale nedokážu projevit lásku, jsem nějaká zašprajclá. Víte, mě by asi ani nevadilo, kdyby chození vypadalo takhle, letmé doteky, ale žádné líbání. Bojím se, že se nedokážu pro něj otevřít aon bude zklamanný, zaslouží si někoho kdo mu bude dádvat stejně lásku jao on.Ale já mám dojem, že bych to mohla být já, mám pocit, že me srdce je jedna velká přehrada lásky a stačí jen uvolnit kámen a všechno bych to na něj vyšplouchla. Ale nevím jak uvolnit ten kámen. Prosím za radu a přeji krásné a požehnané prázdniny. Děkuji.
© redakce (02.07.2019 21:02)
Ahoj Klárko, odpovíme ti tady a ne v poradnách. Je zbytečné to rozebírat na dvou místech :-) Shodly jsme se na tom, že je vše v pořádku a že aniž bys o tom věděla, chováš se zamilovaně (po svém) a to, že jsi nesmělá je tvoje přirozenost, které se nemusíš bát. Odejde sama, až získáš důvěru ve svého kluka. On to jistě pochopí :-) Hlavně si nehraj na nějakou suveréní holku podle časopisu. Bude to působit hloupě, směšně a navíc tě to bude uvádět do ještě většího stresu. Tak to nech plynout tak jak to je. Tvoje redakce
Tak prý budu rádkyně... (2.7.2019 02:48)
Ahoj holky, Za týden jedu na tábor a mám mít připravené zamyšlení k jednotlivým tajemstvím růžence.. Nejsem úplně člověk, co by uměl o takovýhlech věcech mluvit a vždycky když pak něco řeknu mám pocit, že to nedává smysl.. Stačí mi vždy 3-4 věty ke každému tajemství.. Nemám už moc času shánět nějakou knížku. Neznáte nějaký dobrý web, na který byste mi mohli sem poslat odkaz, odkud bych mohla čerpat nebo něco "opsat"? Moc by to pomohlo mě a dalším 130 lidem na táboře, aby nemuseli poslouchat moje nesmyslné žbleptání.. Předem moc díky😊
Ivet (03.07.2019 20:18)
Mně nejvíc pomáhá knížka Do boje s růžencem v ruce od Štěpána Smoena, pokud by se ti ji podařilo sehnat...ja ji ted bohuzel u sebe nemam, ze bych ti poslala nejaky info z ni.... Držím palce ;)
Anonym :) (29.6.2019 13:31)
Ahoj holky, doporučily byste mi nějakou dobrou gynekoložku (nebo gynekologa, ale radši bych tedy ženu :D) v Praze? Díky moc a hezké prázdniny!
Marie (28.6.2019 17:38)
Užijte si prázdniny!
Nancy (01.07.2019 10:45)
Ty taky :)
Fontinai (01.07.2019 15:26)
Díky, Ty taky :)
Aňa (01.07.2019 21:28)
I ty si je užij.
Věra Anežka (03.07.2019 11:09)
Ahoj Marie,díky za přání.Ty si také užij prázdniny.Ať tě na nich Pán provází. Věra Anežka
Věra Anežka (04.07.2019 10:02)
Ahoj, díky za přání.Ty si je taky hezky užij.
Anonymka (27.6.2019 20:14)
Ahoj. Bola by som rada keby ste sa vyjadrili k mojej situácii a poradili mi čo mám robiť. Poznám 1 chlapca od detstva a teraz sa mi začal páčiť. Keď nás videla moja sesternica ako sa rozprávame, tak mi naznačila že so mnou ten chlapec flirtuje. Už som s ním bola viackrát sama a zatiaľ nespravil 1. krok ku vzťahu v ktorom už nebudeme len ako kamaráti. Vždy keď sa stretneme správa sa ku mne milo, priateľsky, nemá trému, nikdy sa mi nestalo že by bol na mňa hnusný. Nemá problém sa mi zdôveriť aj s osobnejšími vecami. Keď ho o niečo poprosím tak to nemá problém splniť. Napríklad sa mi stalo že som nemala s kým ísť na ples a on sa ponúkol že by išiel so mnou. Je odo mňa o rok starší (ja mám 16 rokov) a je veriaci. Ako mám spraviť 1. krok? Ako mu mám naznačiť že chcem byť niečo viac ako kamarátka?
:) (29.06.2019 15:39)
Ahoj, z toho, co píšeš myslím, že vůbec nemusíš dělat první krok, protože on ho udělá sám. Jen mu dej trochu času. Taky se tím můžeš cvičit v trpělivosti. ;) Měj se a užívej prázdnin!
Jani (30.06.2019 20:37)
Otevřeně si popovídat o vašem vztahu ("Jak to vidíš s naším vztahem?")
Anonym (25.6.2019 16:15)
Ahoj holky! Mám problém se svou BFF, teda už bývalou. Byli sme skvělé kamarádky, ale na jednou přišla do třídy nová holka a moje BFF se s ní začala hodne bavit, až se na mně úplne vykašlala a začala být BFF s ní. Je to hrozné, nevím co mám dělat..
Sisi (25.06.2019 17:33)
Mně se to taky stalo, ale časem jsem si našla jinou kamarádku.Snad se to povede i Tobě:) A přečti si super knihu "Moje nej kámoška a jiní nepřátelé." Název je s nadsázkou, ale je to přímo o tvém problému.:) Měj se!
Klárka (25.06.2019 17:45)
Urcite se neboj! To že nejste bff neznamená že nemůžete být dobré kamarádky! Muzes si ve třídě najít nové kamarádky, všechno co Bůh dělá, dělá pro naše dobro!
mysik (26.06.2019 14:52)
Ahoj, zkus si o tom se svou BFF promluvit. A pokud to nedopadne dobře, věřím, že máš ve třídě spousty dalších úžasných lidí, se kterými se můžeš bavit. Ať to dobře dopadne.
X (26.06.2019 14:57)
ahoj, rozhodně neuškodí svěřit se Bohu. ten ti vždy pomůže.
Věra Anežka (05.07.2019 18:57)
Ahoj Anonym, já před časem řešila stejný problém.jen to nebylo s kamarádkou ve škole,ale mimo školu.Také jsme spolu byli velké kamarádky,ale pak si našla jinou. Mě to mrzelo,ale nebylo to tak hrozný.Pak si našla další a s tou mě pomlouvala.Snažila jsem se s ní promluvit,ale nešlo to.Proto ti můžu poradit jednu věc.Zkus se jí zeptat co si jí udělal tak hrozného,že se nas tebe vykašlala.A podle situace.Buď ti odpoví a nebo ne.Podle toho se pak zachovej.Buď s ní jako kamarádka ne nejlepší,ale prostě kamarádka anebo to nech plavat.Přeju ti ať se tvoje situace vyřeší. Věra Anežka
Vanilka (21.6.2019 17:57)
Ahoj holky, chtěla bych se poradit. Co mám dělat, když moje BFF chce být s někým jiným ve stanu než se mnou. A to tvrdila , že nejvíc chce být se mnou! Budu ve stanu asi sama. Co mám dělat?
:) (29.06.2019 15:35)
Ahoj, nemůžeš si domluvit stan s jinou kamarádkou?
Karla (19.6.2019 14:33)
Ahoj zrovna jsem vzpomínala na to jak skvělé bylo setkání mláděže v Olomouci a chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, na kdy je plánované další setkání mládeže u nas?
Ana (26.06.2019 19:56)
Ahoj, celostátní setkání bývají cca po 5 letech. Mezi tím bývají světová setkání mládeže. Také existují celostátní setkání animátorů pro ty, kteří se chtějí na životě svého společenství (farnosti) podílet aktivně, to bude letos v Chotěboři (signaly.cz nebo google ti řeknou víc). CSM má hlavně povzbudit v běžném, každodenním životě ve víře, není to o účasti na co nejvíce akcích, ale o budování vztahů ve svém okolí. Nicméně pokud tě baví velké akce, každý rok bývá UNITED na Vsetíně nebo prázdninové akce DCŽM. Hezké léto!
Kateřina (18.6.2019 11:14)
Ahoj holky, ráda bych vás požádala o radu. Je mi 20 let a už přes 3 roky jsem zamilovaná do jednoho kluka. Vždycky se střídají takový stavy, kdy jsem do něj fakt blázen, a kdy si říkám, že do něj zrovna zamilovaná nejsem (bohužel to ale není pravda a jen si to nechci přiznat abych do toho úplně nespadla). Ten kluk je strašně milý, i přesto, že veškerá naše konverzace je vlastně o tom, že si jeden z druhého děláme srandu a tak se jakoby popichujeme. No a já nevím jestli mu to mám říct nebo ne.. je fakt skvělý a mám pocit, že na mě se dívá, tak nějak jinak, než na ostatní nebo že se na mě jinak usmívá, jsou tam občas i letmé doteky, takový jakože nechtěný a prostě mám pocit, že by mohl taky něco cítit, ale zároveň jak ho znám dlouho, tak si myslim, že on ještě na vztah není moc připravený a chce pořád takovou tu chlapskou svobodu. Jinak je hodně žádaný a chce ho hodně holek a on si to moc dobře uvědomuje, ale čeká na tu pravou, která nejdýl vydrží čekat. Tak co myslíte? Mám mu to říct? Už třeba jenom pro můj pocit, abych věděla jestli je to vůbec do budoucna možný? A jestli jo, tak jak mu to mám říct? Nikdy jsme spolu nevedli nějaký vážný rozhovor. Omlouvám se za tak dlouhý dotaz a předem děkuji za všechny odpovědi. Požehnaný zbytek úterý!
Jani (20.06.2019 08:45)
Ahoj, já si myslím, že nejlepší je mít v tom jasno. Nežít v nejistotě nebo si něco namlouvat. Proto by bylo asi nejlepší si o tom promluvit. Abys věděla, na čem jsi. Prostě si popovídat o vašem vztahu, jak to vidí/vnímá.
:) (21.06.2019 17:13)
Ahoj! Já osobně bych to klukovi nikdy asi sama neřekla. Myslím si, že stačí, jak se k němu chováš a on už pozná, že se Ti líbí. Potom Ti řekne sám, když Tě bude chtít taky. Mám dojem, že když to holka klukovi řekne na rovinu, tak on se pak cítí svázaný a už si tu holku nemůže dobýt. Ale je to na Tobě. Měj se!
Koffffffffffffffffola (25.06.2019 17:28)
Ahoj Kati, myslím, že "co se škádlívá, to se rádo má":) A jinak, já bych spíš počkala, až se rozkýve on. Dál se s ním bav, buď mu sympatická. Ale je to na tobě, nerada bych, aby kvůli mé /blbé(?)/ radě byla nešťastná zamilovaná dvacetiletá slečna:) Je mi o dost míň:) Hodně úspěchu a taky - mluv o tom s Bohem:) Ahoj!!!!
Dorka (16.07.2019 13:52)
Ahoj. Já jsem bývala člověk, který vždy šel do všeho po hlavě a tak jsem se snažila vždy vše vyjasnit na začátku. Musím říct, že mi to vždy vyšlo. Buď jsem se dozvěděla, že je to vzájemné a já se už nemusela trápit tím, jak to teda je. Nebo mi bylo řečeno, že se dotyčný omlouvá, ale necítí to stejně. Pak opravdové přátelství vydrželo, to falešné ne. Každopádně se ti zkusím poradit \"s chladnou hlavou\". Určitě bych mu své sympatie dala najevo. Napsala mu první, pochválila mu oblečení, účes, oplácela zářivé úsměvy atd. Z legrace mu můžeš pocuchat vlasy. My jsme se s přítelem \"fyzicky dali dohromady tak\" (už předtím nás to k sobě táhlo, jen jsme to nechali prostě se vyvinout), že jsme se \"prali\" o termosku a on jí měl v ruce nad hlavou a já neměla šanci jí dostat a tak jsem se snažila vyskočit a on využil momentu a chytl mě. Tím chci říct, že to laškování, popichování a letmé dotyky můžou přerůst v něco víc, když to tak cítí obě strany :) Buď si s ním o tom zkus promluvit, uleví se ti a budeš vědět na čem jsi, nebo tomu dej ještě čas, nevím jak dlouho se znáte atd. Přeji ti hodně štěstí a ať to dobře dopadne :)
Anežka (17.6.2019 19:51)
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli se někdo chystáte tento víkend na Kefasfest. Mám jeden volný lístek (kamarádka nekonec nemůže jet), kdyby ho některá z vás chtěla, tak se můžeme domluvit.
Klárka (17.6.2019 10:41)
Ahojky, jsem hodně silný introvert a poslední dobou si začínám všímat, že to pro mě má spíš negativní důsledek ( ... jsem až moc stydlivá, s lidma se moc nebavím, někdy se až zakoktám, jsem nervozní, vystresovaná a pak všechno spíš pokazím). Zkouším to nějak překonávat, ale moc to zatím nejde. Už jsem z toho chvílemi úplně zoufalá, nevím co s tím dělat. Chápu, že nikdy se ze mne nestane přesný opak - extrovert, ale něco by se s tím snad mělo dát dělat. Máte někdo nějaké rady? Byla bych ráda za každý nápad :).
Introvertkkaa (17.06.2019 17:53)
Ahoj Klárko, taky jsem introvertka. Není na tom nic špatného. Dnešní svět je ale nakloněn spíše extrovertním lidem, což je pro nás introverty trochu nevýhoda. Jen bych chtěla podotknout, že se nemusíš škatulkovat, jestli jsi extrovertka nebo introvertka. Můžeš mít v sobě obojí. Pocházím z velké rodiny a od malička jsem byla obklopena lidmi. A přesto jsem introvertka. Prostě mám ráda čas o samotě. Vyloženě si ho užívám a můžu být sama i celý den. Přesto lidi potřebuji, zažila jsem už chvíle, kdy jsem se cítila příliš osamoceně. Taky jsem moc stydlivá, je to občas fakt extrém. Ale to je asi tím, že nejsem zvyklá být v prostředí, kde jsou \\\"cizí\\\" lidí, kteří mě neznají tak dobře, jako moje rodina. Proto si myslím, že je důležité nebát se a riskovat. Prostě jít na tu akci, i když jsou tam samí cizí lidé, začít se s někým bavit,.. Všichni jsme zpočátku nervózní a nesmělí, ale kdyby ses úplně uzavřela a ani trochu by ses nesnažila vyklouznout ze své bezpečné ulity, z komfortní zóny, bylo by to moc smutné. Já jsem to zkusila a věci se začaly hýbat. Neříkám, že jsem teď super oblíbená apod. ale objevila jsem svou cenu. Protože mě takhle stvořil Bůh a On netvoří špatné tvory. Všechno stvořil velmi dobré. A jsi stvořená k Božímu obrazu, to znamená, možná to zní šíleně, že Bůh miluje tvou introvertní osobnost. Možná se ti zdá, že jsi příliš uzavřená, ale to může být jen strach z toho, že tě ostatní nepřijmou. Doporučuji ti modlit se - děkovat za svou osobnost a prosit Ho, aby ti ukázal, jaká jsi doopravdy a aby ses dokázala otevřít. Snad jsem ti aspoň trochu pomohla. Měj se krásně a nezapomeň, že jsi Jeho milovaná.
Jani (20.06.2019 08:40)
Ahoj, taky jsem měla podobný problém, na základce jsem se s nikým moc nebavila. Pak jsem ale přišla na gympl a seznamovala se s dalšími lidmi. To mi hodně pomohlo, hlavně společné akce. Myslím, že je to o zvyku. Chce to cvik. Neboj se proto za někým zajít a prostě se začít bavit. Časem to bude snadnější a snadnější. :)
:) (21.06.2019 17:17)
Ahojky, někdy stačí jen za někým zajít a časem podotknout třeba něco k tématu a konverzace se už rozjede. Když to nevyjde, nevzdávej se. Většinou to chce čas. :) Měj se!
beri (14.6.2019 17:37)
Ahoj holky,jdete někdo na farmacii do Hradce Králové? Díky.
Elík (18.06.2019 14:29)
Ahoj Beri, já se tam letos chystám. Jsem z toho celkem nervózní - nové prostředí, noví učitelé, náročné dojíždění a vůbec... Ty tam taky nastupuješ? Chystáš se jet na seznamovací kurz? Já tyhle akce moc nemusím, ale říkala jsem si, že by bylo fajn to zkusit, protože jinak se s nikým neseznámím (v tom totiž zrovna nevynikám) ;)
beri (19.06.2019 09:25)
Taky mám z toho trochu strach. Na seznamovací kurz asi pojedu. Bylo by super kdybychom tam byly spolu:) Jak to řešíš s ubytováním v Hradci? Můžeme si dát na sebe kontaktní údaje.
Elík (19.06.2019 13:27)
V Hradci budu bydlet na Palachových kolejích. Určitě by bylo fajn se nějak kontaktovat, jen si teď nejsem jistá, jak je to tu s těmi e-maily (pokud se nepletu, tak už je tu nesmí zobrazovat...) Jinak jsem ale moc ráda, že jsem našla někoho, kdo se na farmacii taky chystá :)
beri (20.06.2019 11:25)
Já budu na kolejích NA KOTLI. Odkud budeš dojíždět?
Elík (20.06.2019 17:55)
Z Mariánských Lázní přes Plzeň a Prahu... Co ty, bydlíš také daleko?
Elik (21.06.2019 14:07)
Bylo by vážně super se nějak spojit (i mimo tuto diskuzi :)) a tak jsem přemýšlela jak to udělat. Upřímně nevím, jestli to takhle projde, ale říkala jsem si že to zkusím. Je to trochu bojový úkol, ale jdi na stránku databazeknih.cz a do vyhledávání zadej e-fox_slow Pod nápisem "Vyhledávání" a okénkem s příslušným zadáním vyber sekci uživatelé. Tam najdeš můj účet i s mailem (bude v popisu "kdo jsem") :)
© reakce z redakce (25.06.2019 12:28)
Ahoj holky, v rámci GDPR opravdu žádné kontakty, i když malinko šifrované.) nepouštíme do éteru, právě kvůli tomu, abychom vás chránili. Hezký den. M.
studentka (26.06.2019 20:37)
Ahoj holky, sama farmacii v HK studuji, moc vám doporučuju chodit na mše a akce VKH(v Hradci je to Salaš), tam poznáte spoustu dalších věřících vysokoškoláků :) Přeju hodně štěstí a vytrvalosti ve studiu :)
beri (27.06.2019 10:24)
Já jsem z Ostravy.
Danča (10.6.2019 07:20)
Ahoj, chtěla bych se zeptat.. jaký máte názor na tanga? jsem v prváku na gymplu a během roku jsem si všimla, že je začala nosit snad polovina holek u nás ve třídě (typicky když se převlékáme na tělocvik). S žádnou z nich se zrovna moc nebavím, tak je mi hloupé se jich na to ptát.. ale proč se tanga nosí? Jen, že je to sexy pro kluky, nebo to může být i pohodlné? Chtěla bych je možná taky zkusit..
Fontinai (13.06.2019 13:44)
Ahoj Dančo, pohodlné to není - tedy aspoň mně to bylo spíš nepříjemné, když jsem si zkusila vzít tanga. Kromě toho můžeš nastydnout nebo chytit nějakou infekci v intimních partiích, protože je máš málo zakryté. Je to spíš prostě módní trend, který některé holky nosí nejspíš právě proto, jak píšeš, že se jim to zdá sexy. Což taky není v pořádku - holka by se měla oblékat hezky, ale slušně a tak, aby nedráždila kluky. Takže celkově si myslím, že tanga nejsou chytrý nápad. Měj se hezky :)
...... (14.06.2019 12:17)
Ahoj. Já tanga nosím třeba na koncerty pod šaty, aby mi nebyly vidět kalhotky. Jinak mně osobně nevadí a jsou mi i docela pohodlné. Naopak mi jsou nepříjemné příliš objemné kalhotky. Asi spíš ale zlatá střední, tanga rozhodně každý den nenosím, jak už tu je napsáno, hrozí riziko infekce a prochladnutí (i když to teď v létě spíš asi ne:)). Záleží na tobě, jak se v nich budeš cítit. Ale na sport úplně nedoporučuji, riziko infekce je vyšší. Nakonec je to na tobě, každá jsme jiná a něco jiného nám vyhovuje ;).
Dorka (16.07.2019 13:39)
Ahoj Dančo, někdo může nosit třeba tanga pod upnuté společenské šaty, aby se pod nimi nerýsovaly obrysy kalhotek. Já bych si je ovšem na každodenní nošení nebrala. Jednak ze zdravotních důvodů - ideální jsou prodyšné bavlněné kalhotky, aby to tam mohlo dýchat :) Další věcí je nepohodlí, může se stát, že tě to tam bude dřít, škrábat. Ovšem určitě záleží i na typu. Jde spíš tedy jen o módní trend a chápu, že se cítíš při převlékání třeba nepříjemně. Můžeš je vyzkoušet a uvidíš, ale za mě na každodenní nošení ne. I klasické kalhotky můžou být hezké, ozdobené třeba krajkou apod. Samozřejmě je to na tobě a za zkoušku asi nic nedáš, jen nějako tu korunu.. Měj se hezky :)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  133
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz