Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Diskuse - Holky holkám

UPOZORNĚNÍ: Tento prostor slouží k vzájemnému setkávání a obohacování. Dodržujte prosím pravidla slušné diskuse a vyhněte se vulgárním výrazům. Příspěvky nedodržující pravidla diskuse budou smazány. Redakce

Vložit nový příspěvek

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  1199
Romana (27.1.2022 16:39)
Ahojte, rozmýšlala som nad darčekom pre žiakov na konci školskeho roka. Mam dva napady, napíšte mi prosim, čo sa vam pozdava viac, čomu by ste sa vy potešili. Pomožete mi rozhodnuť sa :) 1. batoh/vrecko na chrbát s obrázkom/iniciálmi napísanými fixkou na textil 2. zápisník+ceruzka s menom+sladkosť
Inka (25.1.2022 15:30)
Ahoj děvčata, hledám nějakého dobrého gynekologa/gynekoložku v okolí Olomouce. Někoho, kdo je ohleduplný má pochopení např. i pro to, že nechci předepsat antikoncepci. Znáte některá z vás někoho? Máte s někým dobrou zkušenost? Děkuji. Mějte se krásně :)
Hennie (22.1.2022 20:46)
Ahojte holky, poslední dobou mám problém s červenáním se. Hlavně při zkoušení a testech ve škole. Přitom já nejsem nervózní, ani se nebojím, tak nechápu proč se červenám. Je mi pak trapně. Nevíte, co na to pomáhá? Máte někdo podobnou zkušenost?
Rikky (24.01.2022 13:06)
Ahojky, ano, mám úplně stejnou zkušenost. Jsem extrovert a mluvení před lidmi mi nedělá problém, ráda jsem středem pozornosti a nijak mě to nezneklidňuje...ale přesto když mluvím tam jsem většinou červená jako rak...taky nechápu proč.
Lu (24.01.2022 15:32)
Ahoj, já mám asi podobný problém, ale teď se to u mě zlepšilo, ale nevím proč. Zkus jestli to není třeba nějaká alergie.
Hennie (26.01.2022 18:58)
Moc vám děkuju, tak nevím čím to bude. Ale myslím, že alergie ne... Snad se to časem zlepší.
Alyss (18.1.2022 20:31)
Ahoj holky, moje kamarádka začala nosit v pouzdře a tak různě minerály - takové ty barevné kamínky, které mají ,,zázračnou moc", acháty, ametysty... - na naší škole jsou poslední dobou dost rozšířené. Vím, že z hlediska křesťanské víry je to špatně, že je to propojené s vesmírem, horoskopy, manifestacemi a že to nevede k ničemu dobrému, ale nevím, jak se s ní o tom bavit, jak argumentovat. Setkaly jste se s tím někdy? Víte o tom něco víc? Budu opravdu vděčná za jakoukoli odpověď.
Bětka (19.01.2022 11:17)
Ahoj. Podle mě to určitě nefunguje. Myslím že je to hezká ozdoba ale to je tak všechno. Nějaký kámen (ať je sebehezčí) ti přece nemůže pomoct v nějakém trápení. Já jsem se s tím na naší škole nesetkala takže moc nevím. Zkus jí dát přečíst nějaký horoskop a pak se jí zeptat jestli to opravdu na všechny sedí jestli jí to opravdu připadá tak skvělé a přesné. Horoskopy jsou vymyslený a nefunguje to. Můžeš jí říct že jestli hledá nějakou oporu že ji může hledat u Boha. Vzít jí někdy do kostela a třeba si to s těma kamenama pak rozmyslí. Přeju hodně trpělivosti.
Ani (19.01.2022 18:53)
Ahoj, já bych ji v tom respektovala. Ty by ses asi (doufám) taky nenechala přesvědčit na její víru v kameny a energie. Ale můžeš být dobrým příkladem a modlit se. Třeba jí pak začne v hlavě hlodat červíček :) Myslím, že nějaké argumentování a vymlouvání vede spíš k tomu, že se zatvrdí.
Michaela (27.01.2022 16:21)
Tiež som si všimla, že niektore baby zbieraju minerály a ja sama mám pár náhrdelníkov s kryštalom. Ale je podla mna rozdiel, ako to človek berie. Pre mna je to súčasť prírody, je to kamen,nepripisujem mu žiadne učinky, len sa mi to vizuálne páči. Takže to podla mna možeš skusiť vnimať u kamaratky ako záľubu v zberatelstve, rozpravať sa s nou skôr v tom význame. Ved aj v škole na biologii je v niktorom ročníku geológia kde sa preberaju kamene, minerály, to ako vyzerju, kde sa ťažia..
DCH (17.1.2022 20:59)
Ahoj holky! Nemáte nějaké zkušenosti jak pomoct člověku se sebevražednými myšlenkami. Mam kamaráda který trpí depresemi a chce to tady skončit. Jak mu mám pomoct?
Ana (18.01.2022 15:31)
Ahoj, já bych zavolala na linku důvěry nebo na nevypustdusi.cz, aby mi poradili. Protože sama nevím.
Míša (18.01.2022 16:00)
Ahojky Vím o čem píšeš užívám antidepresiva a skončit jsem chtěla také. Zachránily Mě v léčebně a pan farář který mi pomohl pochopit že život je dar a každý na této planetě máme svůj úkol. A moc mi pomohly modlitby a uvědomění si že nemusím být tak perfektní a dokonalá. Každý děláme chyby a to je právě na tom to krásné. Dobré by bylo si s ním sednout a pomoci mu aby dokázal říct co je spouštěčem těchto stavů. Člověk který se chce zabít má dlouhodobé problémy a stavy může za to buď atmosféra v rodině, nepochopení že strany přátel či špatně zvolené antidepresiva jejich dávkování či vysazování to vše může mít spoustu příčin. Jestli jste si blízcí je fajn a dobré být neustále v kontaktu hlavně když to na něj přijde myslím ty sebevražedné sklony vysvětlit mu že by to byla velká škoda kdyby to udělal. Držím palce ať to dobře dopadne Ahoj Míša z Ostravy
Lu (18.01.2022 18:12)
Zkus mu říct o Ježíši, o Boží lásce. Zkus mu půjčit Bibli.
maky (18.01.2022 18:27)
Ahojky. Moc mě mrzí, že se tvůj kamarád takto cítí. Jestli víš o nějakých jeho starostech, kvůli kterým by to chtěl udělat, je důležité se na ně zaměřit. Má špatné vztahy v rodině? Netrápí ho výsledky ve škole a očekávání jeho rodičů? Nepřijde si osamělý? Nedůležitý? Je OPRAVDU hroozně moc důležité mu za všech okolností dávat najevo, že si ho vážíš, protože i když máš třeba ten den blbou náladu a máš chuť se na všechny mračit, on by si to mohl vyložit proti sobě. Pozvi ho třeba na nějaké setkání s kamarády, kde budete třeba hrát hry nebo dělat něco společně. Můžete spolu začít pravidelně něco dělat, třeba sportování, sledování filmů, chození na procházky atd. Pokud bude mít v blízké době svátek nebo narozeniny, přichytala bych mu milou oslavu s dortem, aby věděl, že na něj myslíte. Samozřejmě se za něj můžeš modlit, nebo za něj obětovat mši svatou, pokud jsi věřící. Jestli znáš jeho rodiče, měla bys jim o jeho chování říct, protože to je velmi důležité. Zvlášť v této době je důležité, aby věděl, že kolem sebe má lidi, co ho podrží. Držím palce a modlím se za vás.
Alyss (18.01.2022 20:12)
Ahoj, v první řadě by bylo super jít k psychologovi nebo psychiatrovi. Tohle je vážný problém a ty, jakkoli chceš, nepomůžeš tolik jako studovaný odborník. Je tu problém, že člověk do 18 let nemůže k těmto lékařům jít sám-bez vědomí rodičů. Vyřešit se to tedy dá se školním psychologem, tam by to mělo být anonymní. Každá škola nějakého má, tak zjisti, jak je na tom ta vaše a klidně tam můžeš kamaráda doprovodit. Ty sama buď velmi opatrná na to, co říkáš, i nechtěně tomuto člověku můžeš velmi ublížit. Spíše se snaž naslouchat, dát mu najevo, že o něj stojíš, že se ti může svěřit. To je lepší než dávat nevyžádané rady. Ještě můžu doporučit aplikaci Nepanikař, nemám to sice z vlastní zkušenosti, ale nedávno jsem poslouchala podcast s tvůrkyní této aplikace a spoustě lidem to pomohlo, zachránilo život. A jako poslední (ale ne v důležitosti) doporučím modlitbu. I já na vás budu myslet.
Bětka (19.01.2022 11:12)
Zkus si s ním popovídat o tom co ho trápí o jeho pocitech. Že tu budeš vždycky pro něj to může hrozně pomoct. A určite to nenech byt a zkus kontaktovat nějakou linku nebo psychologa
Lili (12.1.2022 16:19)
Ahoj holky! Pojedu na lyžák a učitelka nám řekla, že máme nachystat nějakou zábavu na večer. Budeme po pokojích. Jsem na pokoji ještě s kamarádkou a nevíme, co máme vymyslet. Nemáte někdo nějaký tip? (Na lyžáku budou děcka od 6. do 9. třídy kluci i holky.) Díky za všechny odpovědi. Lili
maky (13.01.2022 16:54)
Jestli máte hru Twister, pak není, co řešit. 😀
Pegas (13.01.2022 17:53)
Ahoj, my teda na lyžáku hráli flašku 😉 ale co je zábavné pro celý druhý stupeň, tak třeba pantomima nebo Activity 😇🙂
Adélka :) (14.01.2022 14:26)
Ahoj. My jsme si oblíbili fotbálek s míčkem na ping pong. Stačí stůl a něco na vymezení branek (my jsme použili několik fidorek, co posloužily i jako odměna pro vítěze). Ale pozor! Do míčku se jenom FOUKÁ, žádné popostrkování, a nikdo si nesmí položit hlavu na stůl. Dá se hrát na jednotlivce i na týmy, ty jsou lepší zvlášť u většího stolu. S vícero týmy už se dá uspořádat turnaj. Délka jednoho zápasu by neměla přesáhnout pět minut, pak už se všem točí hlavy. Ale je to fakt sranda! :)
Lily (14.01.2022 17:14)
Ahojky Lili, za mě jsou dobré klasiky - hra Dobble, obyčejné karty na Prší, kostky Story cubes, ze kterých se tvoří příběhy nebo třeba historky. Najdeš je i na internetu. Jsou Černé historky, zelené a já nevím, kolik různých barev existuje, ale za mě jsou ty Černé nejlepší. Doufám, že vám lyžák vyjde a užijete si ho!
Izzy (27.01.2022 16:26)
Mam rada hru na spôsob activity, ale netreba nosiť krabicu, stači na papieriky napísať rôzne slová a potom hádať podla pantomíny, alebo obrázku. Potom su dobre aj rôzne hry čo bývali v televiznej relacii Partička. Take slovné hry, kde hádaš postavy, osoby... Alebo vymyšlanie basničky na dane slová. Dať si rozhovor na danu temu a použiť v nom slovička, ktore si vytiahneš na listku. Pre skupinu su dobre aj hry s hudbou- stoličkovy tanec, alebo hra, že sa zapne hudba, všetci tancuju a ked sa zastavi nesmieš sa pohnuť.
MM (7.1.2022 22:10)
Ahojky, mám na vás malou prosbu, nenapadá někoho z vás nějaká aktivitka, která by se nechala přidat k chválám, které budou hlavně zaměřeny na děkování? Moc děkuji za všechny vaše nápady
maky (10.01.2022 12:46)
Napadlo mě zpívání a hraní nějakých písniček, zaměřených na děkování např. Chceme ti děkovat.
Veru (11.01.2022 15:01)
Ahoj, mohl by třeba každý, nebo kdo chce napsat/říct za co děkuje a symbolivky zapálit malou svíčku ue kterých můžete poskládat třeba velké srdce nebo kříž
Věra Anežka (17.01.2022 18:00)
Ahoj MM, napadlo mě jedna aktivitka, že byste při každém poděkování zapálili čajovou svíčku. Když je těch svíček víc, tak se z nich dá vytvořit třeba holubice nebo kříž. Věra Anežka
anonymka (3.1.2022 17:29)
Moderní gymnastika Ahoj holky, mám na vás otázku chtěla bych dělat moderní gymnastiku, ale je mi 14 a v takovém věku je už prý pozdě. Holky v takovém věku už končí, kvůli toho, že na ně toho bude moc. Kdybych začala moderní Gymnastiku, v tomto věku, tak by to už nebylo závodně, ale jen jako koníček. V budoucnu bych, ale chtěla být reprezentantkou ČR. Nebo bych chtěla, být kriminální policistkou. Na moderní gymnastice začínám zatím doma s ohebností už půl roku. Mám do budoucna, takový plán, ale nevím, jestli je dobrý. Chtěla bych slyšet váš názor na to. PLÁN SI PŘEČTĚTE NĚKOLIKRÁT NEŽ TO POCHOPÍTE. PLÁN: Chodím do 8 třídy. Po základce, bych šla na chemickou, abych měla více času na moderní gymnastiku. Když bych chodila na tu střední, tak bych dojížděla každý den po škole někam na tréninky na 3-5 hodin. Tím pádem bych dělala moderní gymnastiku 6 let. Pak po střední bych chtěla jít na střední do Českých Budějovic. Mohla bych se zeptat, ještě, jestli se dělají talentovky, když jdeš na druhou střední?? Talentovky po devítce, bych nedala, ale po 6 letech moderní gymnastiky, bych je mohla dát. Tam bych chodila 4 roky takže, bych moderní gymnastiku dělala 10 let. Pak bych chtěla jít do RUSKA studovat na vysokou. Moc mě na vaší odpovědi záleží. Děkuji vám za odpověď, ať bude jakákoli. Než mi odpovíte budu trénovat. :)
Lyli (07.01.2022 10:30)
Ono jde vystudovat dvě střední školy?
Sarlotte131 (07.01.2022 19:01)
Ano, pokud se rozhodneš na té první, že to zaměstnání nechceš dělat, tak jdeš ještě na jednu, ale tu si musíš platit.
mysik (1.1.2022 18:24)
Ahoj, píše letos někdo z vás přijímačky na střední? Jak moc intenzivně se připravujete? A na jakou školu se chcete hlásit? Já teď absolutně nevím, kam půjdu, tak by mě zajímalo, jak jste se rozhodovaly. Díky moc za odpovědi♥
Týnka (04.01.2022 22:14)
Ahoj, já se učím každý předmět 30 minut. Každý den. Když něco nechápu nebo to neumím tak tomu se věnuji hlavně. Takže nějaký ten čas navíc. Jinak se hlásím na chemickou obor bezpečnoprávní a do českých budějovic na sportovní gymnp. Doufám, že tito trochu pomůže. A učím se už od září.
maky (05.01.2022 16:59)
Já se budu hlásit na gymnázium u nás ve městě. Ve škole máme zařízené zvláštní hodiny Přípravy na přijímací zkoušky, takže tam chodím a doma dělám úkoly z těchto hodin. Jinak se učím ostatní předměty, abych měla hezký pololetní vysvědčení.
Louisa (06.01.2022 18:50)
Ahoj! Já se hlásím na gymnázium a původně jsem s učením chtěla začít už v listopadu ale měla jsem toho moc a tak začínám až teď ( začátkem ledna) ale zatím vše v pohodě stíhám:) Hodně štěstí k přijímačkám vám všem! :) Louisa
Emiko (31.12.2021 20:36)
Čau holky ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2022😜. (Jinak pardon že nepíšu ve 12:00) Vaše Emiko
maky (05.01.2022 17:00)
Sice o pár dní později, ale i tak se přidávám. ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!!! 🥳
Emiko (29.12.2021 20:48)
Ahoj na čem koukáte na filmy,anime,seriály atd. ? Máte Netflix ? Moc bych chtěla ,ale nemám ? Emiko
Lili (31.12.2021 17:49)
Ahoj! Já si najdu filmy (, anime, seriály, atd...) na youtube a když to tam není tak si to stáhnu do počítače přes Ulož to (z toho to stáhneš zdarma, jenom musíš počkat) https://ulozto.cz/ a počítač napojím na televizi (přes kabel). Dělá to někdo ještě jinak? Krásný den. Lili
Ananas (03.01.2022 17:40)
Děláme to taky tak a funguje to 😉. Krásný nový rok
anet (29.12.2021 18:01)
Čaute, dievčatá, tak som rozmýšľala poslednú dobu, aké ste vlastne staré? Koľko máte rokov? Zaujíma ma to čisto zo zvedavosti. :) Krásny deň všetkým.
maky (31.12.2021 17:36)
Ahoj. Mně je 14. 😀
l. (31.12.2021 17:42)
Ahoj! Taky by mě to zajímalo. Mě je 11. Je tady někdo stejně starý jako já? l.
Klarie (31.12.2021 20:21)
Ahoj Anet, také se nad tím občas zamýšlím :) Mě bude za chvíli 20 ;) Podotýkám, že mi každý tipuje tak 15 let a můj skutečný věk mi věří málokdo :D Měj se krásně :) Klarie
Týnka (03.01.2022 17:32)
Ahoj mně je 14 let.
Emiko (03.01.2022 18:14)
Nejseš jediná.
Bětka (10.01.2022 17:23)
Mě je 14
Lyli (17.01.2022 09:29)
Mě je 12.
Emiko (27.12.2021 11:02)
Cs, mám moc ráda ANIME nevím jestli je tu ještě někdo??? Mohly by jste mi něco doporučit??? Předem všem moc díky myslím na vás jste mé kámošky ahoooj. vaše Emiko
Flaut (29.12.2021 16:27)
Ahoj Emiko. Za mě můžu doporučit Your lie in april (Shigatsu wa kimi no uso). Je to anime zabývající se i hudbou a je trochu smutnější, ale mě bavilo. Soundtrack, animace i příběh je skvělý. Jinak mě napadají ještě filmy od studia Ghibli, jako například Howl's moving castle (Zámek v oblacích), Můj soused Totoro anebo Léto s Marnie. Snad se ti něco bude líbit. : )
Lili (22.12.2021 15:15)
Ahoj holky! Neznáte nějaké hezké citáty? Mě napadlo, že bych je mohla dát do jednoho vánočního dárku... Moc mi tím pomůžete... Předem díky za odpovědi! Lili
© redakce (22.12.2021 16:52)
Ahoj Lili, zdravím tě z redakce. Když si na našem webu rozklikneš na levé straně Citáty (jsou hned pod Aktuálním číslem), objeví se jich tam spousta a můžeš vybírat. Přeju Ti krásný vánoční čas. Marie
Anemarie (22.12.2021 09:09)
Ahoj holky a celá redakce, moc vám přeju krásné, radostné Vánoce prožité v pokoji a ve zdraví. PS: Redakci moc děkuju za průvodce adventem tady na webu. Je to úžasná inspirace. Mějte se moooooc krásně 😊
Bětka (22.12.2021 13:59)
Ahoj děkuju a taky přeju moc krásné vánoce a šťastný nový rok.
z redakce (20.12.2021 08:47)
Ahoj holky, luštily jste o víkendu přesmyčky na našem webu? Podařilo se vám to nebo jste nevydržely a mrkly na správná řešení?:) Pochlubte se. Marie
Adélka :) (21.12.2021 07:58)
Zdravím. Ano, luštila a vyluštila a moc děkuju za zpestření víkendu. :D
Lu (19.12.2021 20:28)
Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit jestli byste napsaly nějaké vyslyšené modlitby a psaly za co se za vás můžeme modlit. Klidně pište i malé věci , za které byste byli rády, abychom se modlily.
Týnka (16.12.2021 20:44)
Ahoj holky, mám tady pár problémů se kterýma bych se Vám chtěla svěřit. Pokud s nějakým máte zkušenosti prosím napište. 1. Už rok a pár měsíců mi hučí v uších. Řekla jsem to mamce, ale ta s tím nic nedělá. Nevím, co mám dělat. 2. Mám pocit, že mě ve škole šikanují je to zatím teprve začátek. Chtěla bych se toho zbavit, ale nevím jak. 3. Zablokovala jsem si telefon. Mám dát puk jinak mám jen 5 pokusů než se mi úplně zablokuje. 4. Chci dělat moderní gymnastiku, ale ve čtrnácti je prý pozdě. Má to ještě cenu? 5. Nevíte jak je to s talentovkama, když jdete na druhou střední? Dělají se nebo ne? 6. Chci začít ve škole mluvit jsem totiž tichá, ale nevím, jak začít. 7. Chci být sama sebou, ale nevím, co dělat vždy mě něco donutí, abych to nedělala. 8. Nevíte nějaký způsob na hubenější tváře? To je zatím vše. Děkuji všem za odpovědi. :)
Ana (17.12.2021 17:49)
Ahoj Týnko! Tohle bude delší, ale píšu pro tebe. 1. Můžeš zjistit, jestli hučení má nějaké podněty (žárovky, psychická nepohoda) a požádat mamku, abyste šli k lékaři (dětskému, ten tě přepošle). 2. Tohle je nutné řešit v počátku, pojmenuj, co se ti děje a jestli to jsou vtípky nebo ne, a svěř se komukoliv z učitelů (škola má pověřeného "metodika prevence", ten by to měl řešit), může tě doprovodit i kámoška, nebo se svěř rodičům. 3. V krabičce k mobilu nebo SIM kartě je lísteček s kódem PUK nebo zkus dojít do servisu (ale tím si nejsem jistá). 4. Je pozdě na "olympijskou" gymnastiku, není pozdě na gymnastiku pro radost. Pro začátek třeba bude v okolí něco dostupnějšího podobného (nějaké cvičení nebo tanec, moderní cirkus...). 5. Myslím, že ano. Ale záleží na konkrétní škole - hledej na stránkách nebo zavolej/napiš e-mail. 6. Je v pořádku být tichá. Pokud chceš mluvit, znám jedinou cestu a to zkoušet to. 7. Nenuť se do něčeho, co ti není vlastní jen proto, aby ses někomu zalíbila (třeba to mluvení). Každý den si řekni něco hezkého, udělej si z toho takový rituál, kdy pro sebe něco uděláš (pochválíš sama sebe, poděkuješ si). 8. Nevím, to by se mi taky hodilo. Ale beru se taková jaká jsem a moje tváře ke mě patří, bez nich bych to nebyla já. 9. Líbí se mi tvoje strukturované myšlení. Přeji ti, abys vše, co tě trápí, dokázala vyřešit.
Anemarie (17.12.2021 20:31)
Ahoj Týnko, asi ti nezodpovím všechny otázky, ale některé zkusím. 2, Jestli si myslíš,že tě ve škole šikanují, zkus to někomu svěřit, třeba dobré kamarádce, paní učitelce, mamce.. Nejen že se ti uleví, ale zkusíte spolu vymyslet nějaké řešení. Fakt, z vlastní zkušenosti vím, že takhle se někomu otevřít, chce odvahu,ale rozhodně to stojí za to. Nebo taky můžeš zavolat na linku důvěry.7, Nejdřív Tě chci povzbudit, že se to (doufám) časem zlepšuje. Taky s tím trochu bojuju ;) Pro mě je důležité si uvědomit, že se nemám bát, jako nám to i tolikrát ( na každý den v roce)v Bibli vzkazuje Bůh. Tak je to pro mě taková výzva: zkouším se nebát ,že třeba se v hodině přihlásit a odpovědět a nebát se, ikdyž to bude špatně, svět se přece nezboří. 8, S tím mám taky problém, ale doufám že už je to lepší a lepší. ;) A zase se snažím, se nebát a hlavně vím, že Bůh každého ( I Tebe) má opravdu moc rád. Takže něj ráda samu sebe a neboj se být taková jaká jsi. A určitě je zase dobrá věc, si o tom s někým popovídat s kamarádkou, ségrou, Bohem v modlitbě. Omlouvám se za tak dlouhou zprávu a přeji Ti ať už je to všechno dobré. A štastné a veselé Vánoce.
Věra Anežka (18.12.2021 21:26)
Ahoj Týnko, se dvěma problémy mám zkušenost.Píšeš, že ti hučí v uších. Nemusí to nic znamenat,ale také to může být problém.Sama jsem ten problém měla,chodila jsem k doktorce na ušní a ta mi pokaždé řekla, že mám zánět středního ucha. Nakonec mě bolí hlava a teď se přišlo na příčinu na vyšetření magnetická rezonace mi zjistili chronický zánět v hlavě. Nechci tě děsit. Ale poradila bych se s ušní lékařkou. A k té šikaně. Já jsem sama na základce zažívala šikanu. Když jsem byla na obědě tak mi vzali tašku a hodily jí do odpadkového koše. A smály se mi že jsem bufeťačka, protože se hrabu v odpadkovém koši. Učitelé dělali že to nevidí. Nikdo to neřešil. Navíc v mém případě hrálo to, že jsem neměla super věci, které byli v modě a chodila jsem v oblečení ze sekáče. Navíc to byli děcka rodičů, kteří byli máminými klienty.A když máma udělala něco co rodiče naštvalo, tak to řekli doma a jejich děti mi to dávali za vinu a šikanovali mě. S tou šikanou ti poradím jednu věc. Zkus se o tom zmínit třídní učitelce nebo učiteli. Je důležité udělat tomu konec hned v začátku. Promiň že je má odpověď tak dlouhá. Měj se krásně. Věra Anežka
Emča (14.12.2021 22:16)
Ahojky holky! Moc vás zdravím. mám v plánu, že bych rozjela u nás scholu spolu s holkama. CHtěla jsem se zeptat, jestli nemáte nějaké zkušenosti ohledně začátcích a tak. Moc děkuji!
maky (16.12.2021 07:03)
Do sboru chodím, takže trochu vím, co je třeba. Myslím si, že byste měly mít ve schole alespoň pro začátek dospělého, nebo někoho, kdo má zkušenosti. Pak se zamyslet nad praktickými věcmi. Kde budou zkoušky? Budeme hrát i při mších v kostele? ( To by se měl dozvědět pan farář.) Máme dostatek zpěvníků nebo sešitých papírů s písničkami pro lidi v kostele, kteří s námi chtějí zpívat? Na jakém místě v kostele bychom zpívaly? Je nás dost, abychom byly slyšet přes celý kostel? Jaké máme nástroje a na jaké úrovni? Držím palce, aby se vám se scholou dařilo.
Ana (17.12.2021 17:35)
Ahoj, záleží, jakou máš představu, ale myslím, že to nemusí být nic velkolepého. Spíš když z vás bude sálat radost a nadšení. Jestli máš pár kámošek, které rády zpívají, můžete se začít scházet. Určitě nějaké písničky a zpěvníky znáte (Hosana, zpěvníky CSM nebo křesťanských kapel) a další najdete na internetu. Když vás to bude bavit, můžete se domluvit s farářem, že byste občas zazpívali - třeba na dětské. Je dobré domluvit si pevný čas a místo (třeba fara nebo u někoho doma) a to dodržovat, hodí se i klavír nebo kytara na doprovod (i jiné nástroje).
Zuza (11.12.2021 23:27)
Ahoj holky, jen bych se chtěla zeptat, co děláte, když se vám líbí spolužák. Je mně 15, ještě bych s nikým asi ani chodit nechtěla, ale jen tak flirtovat zvyklá nejsem. Jsem do něho ale blázen a chtěla bych s ním navázat alespoň obyčejné přátelství. Co mám dělat, abych mu nebyla spíš protivná??? Děkuju všem ♥️ a přeju Šťastný a Veselý!!!☃️
zamyšlená (14.12.2021 10:59)
Můžeš ho třeba pozvat na horký nápoj ke stromečku na náměstí(jestli u vás máte), nebo na svoje narozeniny, svátek, nebo jinou oslavu.
Kersti (15.12.2021 19:25)
Ahojky, Zuzko :) s tímhle moc zkušeností nemám, ale chtěla jsem ti jenom říct abys byla opatrná. Píšeš, že chceš s tím spolužákem navázat přátelství, ale jsi do něj blázen. Přátelství je krásné, ale myslím, že dřív než o něj začneš usilovat, měla by sis uvědomit, co od něj očekáváš; budete opravdu jen kamarádi? nebo budeš v skrytu duše doufat, že tam vznikne něco víc než jen přátelství? Navázat přátelství s někým, do koho jsi tajně zakoukaná může totiž skončit velkým srdcebolem :( Takže... buď na sebe opatrná a chraň si srdce, máš jenom jedno ♥
Valča (16.12.2021 20:14)
Ahoj, mohla by jsi s ním navázat větší kontakt, aby jste se více seznámili. Jít s ním někam na procházku nebo jen tak na nějaké jídlo nebo nápoj. Ale POZOR ne vždy, když někdo vypadá mile, tak je to dobrý člověk. DÁVEJ SI POZOR NA HÁDKY, které mezi vámi se způsobí, někdy se i stává, že tvá soukromý použije proti tobě. POKUD, ALE máš zjištěné dobře jeho chování, tak by to nemusel být žádný problém s ním někam zajít. NĚKDY se ve vztahu, ale však objeví ( po letech), že ten člověk ti začne být nějakým způsobem nějaký jiný, takový divný skoro zlý. Začne tě vydírat nebo i horší věci... Dávej si na takové lidi POZOR. Zkoumej jak se chová k tobě a k ostatním. Po tom, co si budeš jistá, že je v pořádku. Chová se k tobě i k ostatním hezky, tak s ním, někam zajdi. Vezmi si třeba jeho telefonní číslo nebo nějakou sociální síť, aby jste si mohli volat a psát. :) Třeba se ho zeptej, jaký tip holek má rád, co mu na holkách vadí a naopak co na holkách obdivuje. To by ti mohlo pomoci, aby ses mu více líbila. Zjisti, jestli má holku. Může jí mít, ale třeba o tom ani nevíš. Pokud, má tak je lepší se zaměřit více sama na sebe a pomalu si svojí závislost na něm krotit až se ti přestane líbit. Je lepší se neptat jeho, ale jeho blízkého kamaráda, aby tě neodmítnul a nemusela jsi být z toho špatná. Pokud, nemá tak se s ním začni hodně bavit, ale zase to moc nepřeháněj, aby jsi mu nepřišla otravná. Začněte být kamarádi, až pak nejlepší kamarádi a po letech, co se budete znát a oba budete připravení, tak můžete spolu začít chodit. RYCHLÉ VZTAHY nemají cenu pak stejně rychle skončí, dej tomu čas. Nedělej ani vztahy na dálku ty taky nevydrží. Zuzy přeji ti hodně štěstí ať se ti to podaří a Hezké Vánoce.
Ani (17.12.2021 18:00)
Ahoj Zuzi, když se mi líbí spolužák, tak to tajím :D Protože nechci chodit se spolužákem, co kdyby nám to nevyšlo, a pak bych s ním pořád musela chodit do třídy... Jinak navázat kontakt se spolužákem není těžký, máte společná témata - písemky, učitelé, zkoušení, školní akce.......
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  1199
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz