Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   tři sta šedesát pět:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  92

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Když za mnou někdo cizí přijde, že chce peníze, co mám dělat?
Ahoj! Mam veliký problém s tím když někdo za mnou přijde a chce po mě peníze. Ne, že bych byla lakomá a nechtěla mu nějaké peníze dát. Jenže já nevím co s těmi penězi udělá nebo jestli je doopravdy chudý nebo se jen za chudého vydává. Dneska jsem potkala dva takové žebráky a nic jsem jim nedala... Teď mám z toho velké výčitky a bojím se slov z evangelia: byl jsem hladový nedali jste mi najíst... Co mám v takovych situacích dělat?
17.12.2022 23:26
Anonymka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Fyzické tresty ano nebo ne?
Ahoj, chci se zeptat, jestli je správné při výchově používat přiměřené fyzické tresty. Co na to říká církev? A co vědecké výzkumy? Co vyroste z dětí bez fyzických trestů? Jaký vliv má na agresivitu?
14.12.2022 23:21
Veverka, 17 let
Odpověď:
Otázka: Akupresurní podložka
Ahoj, chtěla bych dát taťkovi k Vánocům akupresurní podložku, ať mu ulevím aspoň trochu od bolesti zad. Teď jsem ale četla, že to vychází z tradiční čínské medicíny. Já to ale beru tak, že mu ty ostré hroty na podložce uvoní od bolesti a že to je skoro stejné jako podložky s hroty na chodidla, co taky používá hodně lidí. Co si o tom myslíte vy? Je používání podložky pro nás křesťany hřích? Děkuji.
8.12.2022 13:50
Hennie, 17 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat, když jsem ztratila víru v Boha?
Ahoj, chtěla jsem se zeptat na nějaké rady co mám dělat, když jsem ztratila víru v Boha. Ani vlastně nevím jak se to stalo, ale nedokážu se nějak přinutit k tomu, abych věřila, připadá mi celá víra trochu jako bláznovství...A přitom jsem dříve byla hodně věřící tak nevím. Občas poslouchám na youtube argumenty ateistů proč nevěří a něco dává smysl, něco zas méně... Ale je pravda, že kdyby Bůh chtěl, mohl by se nám ukázat, mohl by vše změnit k lepšímu lusknutím prstu... Ale co já vím. Byla jsem nedávno na zpovědi a svěřila se panu faráři a on mi jen řekl ať chodím do kostela a na přijímání. Ale je to vůbec správné chodit na přijímání když mi i dělá problém věřit že je hostie tělo Páně? Jediné co mě napadlo je, že bych se mohla začít modlit růženec, vzpomněla jsem si, že Panna Maria pomáhá těm, kdo se ho modlí. Ale jinak nevím. Pan farář taky říkal že víra je dar od Boha, ale to já potom ten dar asi nemám, nebo jsem ho měla a nějak jsem o něj přišla.
6.11.2022 16:55
Rita, 21 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat?
Ahoj. Se svýma kamarádkama se znám už od první třídy kdy jsme spolu chodili na náboženství, měly první příjmání a pak jsme spolu chodili na spolčo. Já pak už (někde od páté třídy chodit přestala protože se mi s tím kryla hodina akordeonu a taky bylo těžký dojíždět když bydlím v několik km vzdálené vesnici). Ony chodí mnohem častěji do kostela než já a taky se účastní třeba scholy, farních táborů a veškerých setkání ohledně farnosti. Mám pocit že ony znají několik písní a ,,ukazovaček,, naspaměť, modlitby (které já jsem snad nikdy neslyšela). A já se vedle nich citím jako uplný idiot když už se na takové akci ukážu. Někdy mi věnují i takový překvapený pohled když mi musí vysvětlovat nějaké pojmy. Děkuji T.
21.7.2022 12:00
Terka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Neznáte nějakého svatého od náměsičnosti?
Ahoj, neznáte nějakého svatého od náměsičnosti? Jsem náměsičná a celkem se toho bojím... Myslím, že by mi pomohlo mít parťáka v nebi...☺️
23.6.2022 22:30
Weru, 17 let
Odpověď:
Otázka: Biřmovací patroni
Zdravím, chtěla jsem se zeptat. Psali jste, že si žena může vzít v biřmování mužského patrona. Náš kněz to, ale zakázal. Mluvila jsem s ním o tom, ale trvám si na svém. Nejhorší je, že si zavolal mé rodiče, že něco není se mnou v pořádku, že by mě měli poslat na léčení. Pak je další věc. Sestřence se má za pár týdnu narodit dítě a poprosila mě, abych byla kmotrou dítěte. Kněz měl zase námitky, že ještě nejsem po biřmování a že moje názory (mužský patron) by mohly ohrozit dítě (můj vliv na něho). Že by nepoznalo pravdu a dobro. Nevím, co si o tom mám myslet. Jestli si vzít ženskou patronku, aby byl klid a pak si promluvit s knězem, že i tak jdu k biřmování tak by to nemusel být problém. Prosím pomozte mi. Vzít si ženskou patronku (moc se mi do toho nechce a nechápu proč to kněz zakázal). A co mám dělat s sestřenkou a bytí kmotrou dítěte. Předem děkuji za pomoc. Cara
14.6.2022 15:09
Cara, 19 let
Odpověď:
Otázka: Biřmovací patronka - patron.
Dobrý den. V budoucnu bych ráda přistoupila k biřmování. Vím, že si mám vybrat nějakého patrona. Můžu si vybrat i mužského patrona, nebo jako holka musím mít patronku? Já bych chtěla sv. Jana apoštola. Oslovoval by mě biskup Jano? Předem děkuji za odpověď.
24.4.2022 10:42
Anička, 14 let
Odpověď:
Otázka: Zajímal by mě názor církve na umělé oplodnění.
Zajímal by mě názor církve na umělé oplodnění. V katechismu 2377 se píše, že v takovém případě je plození zbaveno své dokonalosti. Co to znamená? Je takto zplozené dítě nějak vadné?......................... Předpokládám, že plození dětí je závažná látka, pak mohou být splněny všechny 3 podmínky smrtelného hříchu: §1857 Hřích se stává smrtelným, když při něm spolupůsobí tři podmínky: „Hříchem smrtelným je skutek, jehož předmětem je závažná látka …, a jehož se někdo dopouští s plným vědomím a uváženým souhlasem.“ Pokud tedy člověk podstoupí úmyslně, vědomě a dobrovolně umělé oplodnění a nelituje toho, pak ho čeká věčná smrt (§1874). Je tento závěr správně?............................ V katechismu je celá kapitola s názvem Šesté přikázání obsahující mnoho pravidel. Znamená porušení některého z těchto pravidel automaticky porušení šestého přikázání?
19.4.2022 20:56
P, 25 let
Odpověď:
Otázka: Duchovní a psychické problémy
Ahoj, můžu se zeptat co vlastně znamená duchovní boj nebo boj víry? A jak člověk rozezná duchovní problémy od psychických?
18.4.2022 12:06
An, 15 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  92
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz