Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sto padesát čtyři:

Poradna 'Péče o zdraví'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  43

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Ráda bych trochu zhubla.
Ráda bych zhubla, ale nevím jak na to... Ahojky IN!, mnoho pozdravů do redakce. Jak nám začalo jaro, myslím, že už je pomalu čas se připravovat na sezonu krátkých triček, plavek a podobných náležitostí šatníku, které si příliš nerozumí se špíčky:D. Tož ráda bych trochu zhubla. Měřím přibližně 169 centimetrů, vážím asi 58,5kg. Jsem zvyklá poměrně hodně sportovat, i když velmi nepravidelně (florbal, fotbal, běhání, kolo, skateboard), ale od té doby, co začaly omezení kvůli pandemii, se bohužel skoro nehýbu:(. No, zkrátka bych se ráda zeptala, co je pro hubnutí důležité i z hlediska stravovacích návyků. Případně, jak můžu cvičit i doma, aby to bylo efektivní? Předem děkuji a přeji mnoho zdraví a sluncem prozářené jarní dny!
Sušenkožrout:), 16 let
Odpověď:
Otázka: Poslední dobou se chovám divně...
Ahoj IN, poslední dobou se hrozně stresuji, mám depresivní náladu, ale před kamarády se chovám a směji, jako by nic a ani si nejsem jistá jestli je to přetvářka. Když ale přijdu domů je mi psychicky opravdu špatně. Často si večer píšu s kamarádama a to se tam chovám velmi divně a je mi úplně jedno jaké to bude mít následky. Například začnu dělat něco, co už jsem se radši odnaučila, jako třeba psát spolužákům, kteří o psaní si se mnou nestojí, a vím, že je otravuji, ale je mi jedno jaký to bude mít následek, nebo třeba napíšu na skupinu mých nejlepších kamarádů, že s nimi nikam nechci jít. Co s těmito depresemi můžu dělat? Můžu se jich nějak zbavit?
Anonymka, 14 let
Odpověď:
Otázka: V poslední době se usmívám nepravidelně, mám křivý úsměv. Co s tím?
Ahoj redakce.V poslední době jsem si všimla že se usmívám nepravidelně.Zkrátka mám křivý úsměv.A hrozně mne to štve.Všechny holky se usmívají tak pravidelně a ja jednu pulku obličeje taham vic k uch když se směju a nafotkach to vypada jeste huř.I hoky mi říkajíže se spíše šklebím než usmívám.Poraďte mi, prosim.Nedá se s tím něco dělat?Chci být spokojena s lepším výrazem ve tváři.Budu vám vděčná za každou radu.Děkuji.
Lea, 15 let
Odpověď:
Otázka: Rovnátka a brýle
Ahoj, mám hodně křivé zuby a máma mě asi před měsícem objednala k ortodontovi, který rozhodl, že budu muset nosit fixní (stálá) rovnátka. Dostanu je už za DESET dní a mám velké starosti, protože k nim nejspíš dostanu i brýle. Jenomže mně zrovna brýle vůbec nesluší. Nechci vypadat jako nějaká obluda. Nevíte, co dělat, aby ty rovnátka a brýle nebyly tak nápadné???
Ta, která nechce mít kov v puse a brýle na nose, 11 let
Odpověď:
Otázka: Na dvou předních zubech mám již delší dobu jiný odstín.
Hezký den, redakce, mám na vás otázku: Na dvou předních zubech mám již delší dobu malý předěl odstínu barvy- od dásně zhruba do poloviny mírně tmavší a od poloviny po konec zářivější a světlejší. Nepiji kávu, čaj, sladké, samozřejmě nekouřím, ale poslední dobou se \"dvoubarevnost\" stala trošku viditelnější, takže když si stoupnu blíž k zrcadlu, je to vidět. Zuby si pečlivě čistím. Nevíte, co s tím? Moc děkuji :)
Já, 17 let
Odpověď:
Otázka: Mám dotaz týkající se mého zdraví.
Ahojte, mám dotaz týkající se mého zdraví. Několikrát se mi stalo, že na nějaké akci se mi udělalo velmi zle, točila se mi hlava, nemohla jsem udržet rovnováhu a špatně se mi dýchalo. Stává se to často právě na různých víkendech apod., ve škole jen v mírnější podobě a velmi zřídka, v životě mne to takřka neomezuje. S rodiči o tom v žádném případě mluvit nechci, vždy jsou na mě kvůli jakémukoli úrazu naštvaní, hlavně mamča. Mám s tím zajít k doktorovi? A vyšetří mě vůbec bez vědomí a souhlasu rodičů? Případně, bude to něco stát? Omlouvám se za tak komplikovaný dotaz a předem děkuji za jakoukoli odpověď.
Lu, 16 let
Odpověď:
Otázka:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat co mám dělat když mám 2krát do měsíce menstruaci?
Anika, 127 let
Odpověď:
Otázka: menstruační kalíšky
Menstruační kalíšky...
ekoložka, 19 let
Odpověď:
Otázka: Menstruační kalíšky
Ahoj, zrovna jsem pročítala poradnu a našla v jedné odpovědi, že určitě nedoporučujete kalíšky. Proč? Vždyť jsou ekologické, nezpůsobují toxický šok, nemusíte stále měit vložky/tampony. S tím se trochu pojí i má další otázka. Kalíšek jsem si koupila a chtěla ho použít při nejbližší menstruaci. Kamarádka mě ale dost vystresovala. Řekla mi, že mi se ho opravdu bála používat, protože by se mohl vevnitř zaseknout. A to halvně kvůli panenské bláně. Na internetu jsem ale četla, že pokud nemám problém s tampony, nebude problém ani toto.
ekoložka, 19 let
Odpověď:
Otázka: I když jsem se narodil jako holka, cítím se odmala jako kluk.
Ahoj IN! mám takovou věc. I když jsem se narodil jako holka, cítím se odmala jako kluk. Vybral jsem si klučičí jméno, kamarádi mě tak berou a už to řeším i ve škole. Rodiče se za to na mně hrozně zlobí a i brácha se se mnou nechce bavit. Začal jsem to řešit na zpovědích, ale nepomáhá to. Vůbec nevím, co mám dělat. Je to špatně? I když se tak cítím dobře? Kvůli tomu se na mně přece Bůh nemůže zlobit, nebo jo? Děkuju za odpověď.
Jan, 17 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  43
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz