Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   čtyři sta čtyřicet šest:

Poradna 'Péče o zdraví'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  53

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Je normální, že mě uklidňuje násilí?
Zdravím! Je normální, že mě uklidňuje násilí? Po večerech koukám na psychologické thrillery nebo velmi násilné filmy. Samozřejmě se občas obohatím i skleničkou (či více) nějakého alkoholu. Bojím se, že jsem závislá... ať už se jedná o alkohol, nebo násilí. Měla bych navštívit psychologa?
21.9.2022 22:38
Ella, 24 let
Odpověď:
Otázka: Patří to k pubertě?
Ahoj, v poslední době se snažím být pozitivní ( náladou 😁),sportovat, zkoušet nové věci a dělat co mě baví. Přesto ale často mívám blbou náladu a jsem na všechny protivná. Zároveň se ale i já necítím při těchto náladách necítím dobře a mám ze sebe špatný pocit. Máte tipy jak to překonat a patří to k pubertě? Díky❤
29.8.2022 18:44
L, 13 let
Odpověď:
Otázka: Ráda bych začala s novým sportem...
Dobrý den, ráda bych začala s novým sportem. Tak jsem se na internetu koukala a najednou na mě vyskočil takový sport který se jmenuje vzdušná akrobacie na šálách. Jde o to že jste ve vzduchu zavěšené na šále a děláte různé triky. Moc se mi to líbilo a říkala jsem si že bych to fakt hodně chtěla zkusit. Nevím ale jak bych to stíhala protože mám jednou týdně flétnu, jednou týdně skaut a jednou týdně balet a ještě jednou týdně sbor. To je hodně kroužků a k tomu ještě škola a učení. Navíc bych určitě musela dojíždět, protože bydlím ve vesnici u Kladna. Nevíte o nějaké aplikaci kde by jste zadali sport místo kde bydlíte a ono vám to ukáže nejbližší kluby myslím že nějaká taková aplikace existuje. Moje kámoška říkala že si myslí že někde na Kladně něco takového je. Nevím ale kolik to stojí asi by to bylo drahé a to by mi rodiče nezaplatili. Když bych se učila doma musela bych si šálu koupit a někde jsem četla že jenom samotná šála stojí 2 000-3 000 Kč. K tomu u nás doma by prostorově nebylo šálu kam dát. A co ještě zbytek toho vybavení. K tomu bych si ten sport chtěla zkusit než bych začala. Rodiče o tom ještě neví že bych to chtěla zkusit a nevím jestli by mi to dovolili. Oni moc nechtějí aby jsem zkoušela nové věci, nebo mi to tak aspoň připadá. Kdyby všechno vycházelo (což pochybuju) tak by mi to taťka možná dovolil ale u mamky by to bylo mnohem horší Navíc školní rok začíná už za několik dní a já jsem ještě vůbec nenašla žádný klub nebo tak. Na sbor už chodit nemusím takže kdybych na něj nechodila měla bych o kroužek míň, ale mamce už jsem řekla že tam chodit chci i když už nemusím a ona už to asi i zaplatila takže tam budu muset. Možná by bylo lepší nechat to na příští školní rok abych nemusela na poslední chvíli shánět přihlášku atd... K tomu ten další rok budu asi mít už míň kroužků... Co si o tom všem myslíte? Omlouvám se za tak dlouhý a nepřehledný příspěvek. Předem děkuji za odpověď. Anonymka
27.8.2022 11:07
Anonymka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak se mám vypořádat s různými myšlenkami, vším, co mě v budoucnosti čeká
Ahoj, chci se poradit, jak se mám vypořádat s různými myšlenkami, starostmi, vším, co mě v budoucnosti čeká, ale mám z toho obavy a nejistoty. Přijde mi, že v hlavě nemám nic jiného a můj mozek stále na to myslí, i když se snažím o opak a regeneraci. Především teď přes prázdniny namísto abych si odpočinula, tak můj mozek, emoce jsou silnější než já sama a nedokážu se mnohdy se vším nějak v klidu srovnat, vypustit nepodstatné i podstatnými věcmi se tak nezatěžovat. Děkuju za jakoukoli radu. Hezké prázdniny všem :-)
19.7.2022 14:35
anonymka, 18 let
Odpověď:
Otázka: Návštěva gynekologa
Dobrý den, měla bych dotaz ohledně první návštěvy gynekologa. Doporučuje se tam jít před začátkem intimního soužití. Chtěla jsem si najít gynekologa v Praze, protože tam oba se svým snoubencem studujeme a budeme chvíli bydlet. Gynekologie, kterou jsem si vyhlídla, má volno až v říjnu a já se vdávám v září. Je možné tam jít na první prohlídku až po svatbě? Případně je možné jít na prohlídku k jinému gynekologovi, třeba teď o prázdninách v jiném kraji, ale nezakládat si tam kartu? Děkuji moc za odpověď.
17.7.2022 09:54
Akvarelka, 22 let
Odpověď:
Otázka: Chci zhubnout
Dobrý den. Za poslední dobu jsem dost přibrala a dost mě to trápí. Dokonce se mi začíná dělat Celulitida. Nevíte prosím jak se toho zbavit???
11.6.2022 18:53
Anonymka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Chtěla bych nějakou změnu
Dobrý den, mám otázku chtěla bych nějakou změnu a nevím přesně jakou, přemýšlela jsem že bych si obarvila hlavu na jinou barvu( ale někteří z mé rodiny nejsou úplně pro i když já bych do toho šla) jen prostě nevím jestli je to dobrý nápad nebo jsou nějaké spousty nápadů na nějakou změnu a popřípadě jaké, protože občas mě něco takovehleho chytne a chci se cítit dobře
9.6.2022 19:29
Anna, 15 let
Odpověď:
Otázka: Hormonální antikoncepce
Ahoj IN, chtěla bych se zeptat, co si myslíte o hormonální antikoncepci. Uvažuji o ní ne kvůli antikoncepci jako takové, ale abych neměla menstruaci. Mám ji už dva roky, nemám vlastně žádné bolesti ani nic takového, ale prostě mi to samo o sobě úplně kazí dny, kdy to mám, je to pro mě opravdu nepohodlné a nepříjemné. Mám mnoho mimoškolních aktivit a dost náročný režim, a tak je to v těch dnech pak ještě protivnější. Vím, že jde o úplně přirozenou věc, ale děti chci nejdřív tak za osm let a ráda bych si teď užívala všechny dny bez komplikací, které s sebou menstruace přináší. Nechala jsem se taky vyšetřit a nemám predispozice ke krevním sraženinám, takže by to ani nebylo nebezpečné. Četla jsem si už zkušenosti holek a žen, které to braly, a často zmiňovaly různé vedlejší účinky, ale mně menstruace tak vadí a překáží, že bych to klidně podstoupila... Bylo by podle Vás v pořádku brát hormonální antikoncepci z těchto důvodů?
8.6.2022 21:37
Sofie, 16 let
Odpověď:
Otázka: Tetování
Zdravím! Mám takový dotaz týkající se tetování. Je před Bohem špatné ho mít? Nemám na mysli, žádné pochybné velké obrazce, ale jen něco malého, decentního, pěkného. Nikdy se mi to moc nelíbilo a moc jsem tomu nefandila, ale toto by pro mne bylo jako takové spojení s jedním člověkem, na kom mi neskutečně moc záleží. Nikde (v Bibli ani v jiných dobrých zdrojích) jsem o tom nic nenašla - možná jen špatně hledám. Jen spousta různých postojů a názoru od spousty různých lidí. Tak se teda obracím na vás. Je to v pořádku? Přece jen není to nic proti Bohu a víře... Nebo se to považuje za hřích? Jestli ano, tak proč? Díky za odpověď;)
1.6.2022 14:50
Z :), 17 let
Odpověď:
Otázka: Jak říct mamce, že jsem dostala menstruaci?
Ahoj! Před půl rokem jsem dostala mestruaci vím o tom vcelku dost dokážu si s ní v pořádku poradit ale přesto si myslím že by o tom měla vědět moje mamka ale nevím jak jí to říct? Nevím jak sebrat odvahu a jít jí to říct?
31.5.2022 19:49
Sárka, 12 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  53
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz