Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sto  pět:

Poradna 'Péče o zdraví'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  53

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Úsměv
Moc zdravím! Potřebovala bych poradit. Bude to asi zvláštní dotaz ale prostě. Asi před dvěma roky jsem se rozhodla, že se budu usmívat na svět kolem mě. Prvních pár týdnů bylo všechno super, ale pak jsem si všimla, že to budí velkou pozornost kluků a všimla jsem si, že už to dělám jenom kvůli nim. Usmívam se pořád jenom aby si mě všimli, a třeba i když mi není dobře tak se nutím do úsměvu, abych ten zájem neztratila. A pak když přijdu domů tak ten úsměv zmizí, protože už nemám důvod se usmívat. Přijde mi to jako hrozné přetvařování a já nevím co s tím. Jak se usmívat opravdově, nebo mám s tím usmíváním se úplně přestat? Děkuji moc za odpověď. =)
26.1.2023 12:26
Úsměv, 15 let
Odpověď:
Otázka: Když usínám, potřebuji pořád dokola na záchod.
Mám otázku na jeden problém.Když usínám (nebo se o to spíš pokouším) potřebuji pořád dokola na záchod. Tak si vždycky poprvé zajdu. Ale jen co vyjdu ze záchoda, už se mi chce zase. Potom to na třicet sekund poleví a já si lehnu.Peřina se začíná zahřívat, ale zase potřebuji na záchod.A tak pořád dokola.Někdy to ignoruju a usnu, někdy taky ne.Kvůli tomu usnu třeba v jednu ráno a potom jsem strašně unavená.Co mám dělat?
24.1.2023 17:45
anonymka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak se zbavit náladovosti?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli existuje nějaký trik jak se zbavit náladovosti. Přijde mi, že jsem neustale náladová a myslím si, že to musí být nepříjemné pro okolí. Nevíte jak se třeba vyhnout tomu abych z ničeho nic byla na všechny naštvaná a za chvíli úplně usměvavá?
13.12.2022 18:25
Já, 16 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém
Ahoj, před pár lety, když jsem psala k vám do poradny, asi by mě fakt nenapadlo, že budu zrovna řešit redukci váhy. Letos jsem hodně přibrala, jakože fakt hodně, loni touhle dobou jsem měla o 25 kg méně. Mám psychické problémy, asi jsem začala zajímat hodně jezením velkého množství sladkého, což bylo zvýšené ještě tím, že se u mě zase začala projevovat kleptomanie skoro až. Každopádně kvůli depresi a ostatním stavům je pro mě hodně těžké jít do nějakého pohybu, zvlášť v tomhle počasí. Zkouším se tedy podívat po nějakých tabletách a tak. Vím, že třeba ketodieata a tyhle věci, že to není zdravé. Objevila jsem teď přírodní spalovač tuku (tablety) a asi to vyzkouším, vypadá to oukej. Chtěla jsem se zeptat, co byste mi mohli doporučit. Mám terapie i doktorku, řeším skutečně jaké tablety a tak mohou skutečně pomoci, protože věřím, že mate v poradně i někoho, kdo o tom bude vědět více.
20.11.2022 19:30
M., 18 let
Odpověď:
Otázka: Kdy mám jít poprvé na gynekologii?
Ahoj, mám dotaz ohledně gynekologie. Skoro všechny kamarádky v mém věku už někdy na gynekologii byly, ale já tam ještě nikdy nebyla. Tak bych se chtěla zeptat, jestli je nějaký věk, kdy tam zajít nebo až po prvním pohlavním styku?
29.9.2022 19:46
pajuška, 20 let
Odpověď:
Otázka: Je normální, že mě uklidňuje násilí?
Zdravím! Je normální, že mě uklidňuje násilí? Po večerech koukám na psychologické thrillery nebo velmi násilné filmy. Samozřejmě se občas obohatím i skleničkou (či více) nějakého alkoholu. Bojím se, že jsem závislá... ať už se jedná o alkohol, nebo násilí. Měla bych navštívit psychologa?
21.9.2022 22:38
Ella, 24 let
Odpověď:
Otázka: Patří to k pubertě?
Ahoj, v poslední době se snažím být pozitivní ( náladou 😁),sportovat, zkoušet nové věci a dělat co mě baví. Přesto ale často mívám blbou náladu a jsem na všechny protivná. Zároveň se ale i já necítím při těchto náladách necítím dobře a mám ze sebe špatný pocit. Máte tipy jak to překonat a patří to k pubertě? Díky❤
29.8.2022 18:44
L, 13 let
Odpověď:
Otázka: Ráda bych začala s novým sportem...
Dobrý den, ráda bych začala s novým sportem. Tak jsem se na internetu koukala a najednou na mě vyskočil takový sport který se jmenuje vzdušná akrobacie na šálách. Jde o to že jste ve vzduchu zavěšené na šále a děláte různé triky. Moc se mi to líbilo a říkala jsem si že bych to fakt hodně chtěla zkusit. Nevím ale jak bych to stíhala protože mám jednou týdně flétnu, jednou týdně skaut a jednou týdně balet a ještě jednou týdně sbor. To je hodně kroužků a k tomu ještě škola a učení. Navíc bych určitě musela dojíždět, protože bydlím ve vesnici u Kladna. Nevíte o nějaké aplikaci kde by jste zadali sport místo kde bydlíte a ono vám to ukáže nejbližší kluby myslím že nějaká taková aplikace existuje. Moje kámoška říkala že si myslí že někde na Kladně něco takového je. Nevím ale kolik to stojí asi by to bylo drahé a to by mi rodiče nezaplatili. Když bych se učila doma musela bych si šálu koupit a někde jsem četla že jenom samotná šála stojí 2 000-3 000 Kč. K tomu u nás doma by prostorově nebylo šálu kam dát. A co ještě zbytek toho vybavení. K tomu bych si ten sport chtěla zkusit než bych začala. Rodiče o tom ještě neví že bych to chtěla zkusit a nevím jestli by mi to dovolili. Oni moc nechtějí aby jsem zkoušela nové věci, nebo mi to tak aspoň připadá. Kdyby všechno vycházelo (což pochybuju) tak by mi to taťka možná dovolil ale u mamky by to bylo mnohem horší Navíc školní rok začíná už za několik dní a já jsem ještě vůbec nenašla žádný klub nebo tak. Na sbor už chodit nemusím takže kdybych na něj nechodila měla bych o kroužek míň, ale mamce už jsem řekla že tam chodit chci i když už nemusím a ona už to asi i zaplatila takže tam budu muset. Možná by bylo lepší nechat to na příští školní rok abych nemusela na poslední chvíli shánět přihlášku atd... K tomu ten další rok budu asi mít už míň kroužků... Co si o tom všem myslíte? Omlouvám se za tak dlouhý a nepřehledný příspěvek. Předem děkuji za odpověď. Anonymka
27.8.2022 11:07
Anonymka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak se mám vypořádat s různými myšlenkami, vším, co mě v budoucnosti čeká
Ahoj, chci se poradit, jak se mám vypořádat s různými myšlenkami, starostmi, vším, co mě v budoucnosti čeká, ale mám z toho obavy a nejistoty. Přijde mi, že v hlavě nemám nic jiného a můj mozek stále na to myslí, i když se snažím o opak a regeneraci. Především teď přes prázdniny namísto abych si odpočinula, tak můj mozek, emoce jsou silnější než já sama a nedokážu se mnohdy se vším nějak v klidu srovnat, vypustit nepodstatné i podstatnými věcmi se tak nezatěžovat. Děkuju za jakoukoli radu. Hezké prázdniny všem :-)
19.7.2022 14:35
anonymka, 18 let
Odpověď:
Otázka: Návštěva gynekologa
Dobrý den, měla bych dotaz ohledně první návštěvy gynekologa. Doporučuje se tam jít před začátkem intimního soužití. Chtěla jsem si najít gynekologa v Praze, protože tam oba se svým snoubencem studujeme a budeme chvíli bydlet. Gynekologie, kterou jsem si vyhlídla, má volno až v říjnu a já se vdávám v září. Je možné tam jít na první prohlídku až po svatbě? Případně je možné jít na prohlídku k jinému gynekologovi, třeba teď o prázdninách v jiném kraji, ale nezakládat si tam kartu? Děkuji moc za odpověď.
17.7.2022 09:54
Akvarelka, 22 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  53
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz