Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   tři sta jedenáct:

Poradna 'Škola'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  9 10 11 12 13 14 15 16 17

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Musím si vybrat volitelné semináře, ale nevím, kam bych chtěla dál. Prosím o radu.
Ahoj redakce IN!, už delší dobu mě trápí jedna věc. Jsem druhým rokem na gymnáziu a na konci druháku (prý už v březnu) si máme zvolit tzv. semináře= příprava na maturitu a zároveň na výšku. Problém je v tom, že já opravdu netuším, kam mám jít dál, láká mě dějepis, ale to bych musela být hooodně dobrá ale stejně bych se asi nijak neuplatnila. Taky mě baví jazyky- hlavně AJ. Jenže mám pocit, že v tom jazyku nejsem až tak dobrá, jak si myslím. Chtěla bych i něco studovat s jazyky, ale nejsem moc komunikativní a stydím se mluvit před větším počtem lidí...Taky AJ studuje na VŠ moje starší sestra, té to moc nejde a proto mě od toho nějak odrazuje.... Mám takový pocit, že VŠ zvládnu, protože mi gympl celekm jde-až na chemii a fyziku... Jsem z toho celá zmatená-vím, že mám ještě čas, ale učitelé na nás pořád tlačí a tak a já mám z toho neurózu. Poradíte mi, prosím, podle čeho si mám vybrat ty semináře, a jak se nějak dopídit k tomu, kam dál po gymplu? Díky moc za odpověď.
4.11.2015 21:51
Brown, 16 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém s mluvením a poslechem v angličtině. Co s tím?
Ahoj in, mám jet do Anglie a bojím se, že se nedomluvím. V angličtině mám problém hlavně s mluvením a posloucháním. Ale také mi dost často chybí slovíčka. Jak se naučit anglicky?
12.10.2015 19:36
Peťa, 14 let
Odpověď:
Otázka: V testu mi vyšlo, že jsem flegmatik. Jsem z toho rozpačitá. Co s tím?
Ahoj IN. Podle hodně dobře hodnoceného testu temperamentu mi vyšlo že jsem flegmatik. Dávala nám ho učitelka a tvrdila že to opravdu funguje. Já mám od té doby z toho ale divný pocit. Vím že flegmatik je člověk, který je klidný a nedává najevo city, ale stejně mi to nějak vadí. Všem mým kamarádkách vyšel melancholik. Říkaly že se mám, když mi vyšel flegmatik, ale stejně...Je tohle vůbec normální? Je normální ten pocit? Předem děkuji PS: O tom že jsem flegmatik jsem věděla i předtím a ten divný pocit začal až při tomhle. ANNA
4.10.2015 10:10
Anna, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak se učit na vysoké škole?
Ahoj In:) Nastoupila jsem na VŠ (filosofická fakulta, humanitní obor) a chtěla bych se zeptat, jestli nemáte v redakci nějaké tipy, jak se během roku učit:) Mám se učit každý den? A kolik zhruba minut? Budu ráda za jakékoliv tipy:) Děkuji.
1.10.2015 18:25
lady lai, 21 let
Odpověď:
Otázka: Učitelka si na mě zasedla. Co mám dělat?
Milá poradno, mám dotaz ohledně naší paní učitelky na matematiku. Zasedla si na mě a já nevím co s tím udělat. V jejích hodinách se hlásím a odpovídám na její "ujeté" otázky, ale nic nezabírá. Slyšela jsem už i dokonce našeho pana profesora, který se s naší třídní učitelkou bavil o tom že mě nemá ráda. Už nevím a hlavně nevím co jsem jí udělala.
28.9.2015 09:23
Dona, 14 let
Odpověď:
Otázka: Připravuji se na práci v lékárně. Co když ale budu muset vydat přípravek, který je z křesťanského hlediska nevhodný?
Ahoj IN,(už jsem sem o tomle jednou psala) jsem v prváku na farmaceutickém asistentovi, takže když školu dostuduju, budu moct být v lékárně na volný prodej nebo připravovat různé mastičky a tak...Jenomže v poslední době nad tím přemýšlím a nevím, jestli jsem si nevybrala špatně. Na tento obor jsem šla ze zdravky s tím, že alespoň budu mít v budoucnu více času na svou rodinu a nebudu dělat dvanáctky v nemocnici a mám taky problémy se zády. Už jako malá jsem chtěla dělat v lékárně. Jenomže co když se dostanu do situace, že budu muset vydat lék, který je z křesťanského hlediska nevhodný? (např.antikoncepce, homeopatika, atd.) Jenomže zase si říkám, že tohle si může říct více lidí u různých oborů a pak by ve zdravotnických zařízeních a tak pracovalo málo křesťanů, takže jaké bychom mohli čekat změny... Nejvíc mě trápí asi ty homeopatika... Bojím se, že jednou neseženu práci, když majiteli řeknu, že tyto léky nebudu vydávat :( A zrovna naše třídní učitelka je taková, že homeopatii hodně propaguje...
19.9.2015 16:15
Leňa, 20 let
Odpověď:
Otázka: Odkládám nejdůležitější věci na poslední chvíli. Jak to změnit?
Ahoj INe! Poslední dobou mám takový problém, že dávám nejdůležitější věci na poslední místo. Příklad, vím že bych se měla učit/pomáhat rodičům, ale místo toho dělám nic, brouzdám po internetu a koukám na talentové soutěže, na televizi, dělám blbosti, které mi nic nedají... Potřebovala bych nějakou radu na to, abych pořád nekoukala do monitoru a obrazovky a konečně začala dělat to nejdůležitější prvně. Díky:)
14.9.2015 18:17
Otáleč, 15 let
Odpověď:
Otázka: Proč začínají vysoké školy s výukou tak pozdě?
Dobrý den, nevím jestli to sem úplně patří, ale chtěla jsem se zeptat, proč vlastně vysoké školy začínají až v půlce (někdy skoro až na konci)září? Je to kvůli zářijovým maturantům? Děkuji.:)
18.8.2015 14:33
otázka, 21 let
Odpověď:
Otázka: Jak se dostat na studia do Ameriky?
Ahoj IN! Slyšela jsem že někdo jel na rok studovat do ameriky. Jak je to možné získat? Je tam nějaká křesťanská škola nebo jsou nějaké výběry? Moc by mě to zajímalo, i když nevím jak by mi to tam vůbec šlo, ve škole ani aj nejsem dobrá. Ale bojím se neověřených internetových stránek a ani tomu moc nerozumím. Děkuji za vysvětlení a věnování času s odpovědí pro mě :)
30.7.2015 20:05
Studentka, 18 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém s učitelkou angličtiny a zřejmě i blok k tomuto předmětu. Prosím o radu.
Ahoj IN! Mám problém se školou, resp. s učitelkou na angličtinu. Což o to, mám ji ráda, dokážu se s ní úplně normálně bavit, ale při hodinách je to hrůza. Kdybychom měli někoho jiného, možná by mi i angličtina šla, ale téhle se při hodinách prostě bojím. Často mně před třídou shazuje, že to flákám a že se neučím. Jenže mám v sobě nějaký blok, když se snažím třeba naučit slovíčka, něco si zapamatuju, ale pořád musím myslet na to, že se třeba při zkoušení seknu a ona zase bude mít řeči. Kromě toho mně shazuje i kvůli víře, přesto že její dcera chodí na náboženství. A mám pocit, že kvůli angličitě, nebo hlavně při hodinách, mně spolužáci odsouvají. Když máme při angličtině dělat něco ve skupině, nikdo mně k sobě nechce, posílají mně jinam. Kromě toho si skoro vůbec nevěřím, angličtinu se naučit nedokážu, ale ostatní předměty, zvlášť ty, které mně baví (třeba němčina, čeština, občanka) mi stačí si přečíst o přestávce před hodinou. Ale na tu angličtinu mám v sobě blok, před hodinami je mi špatně, všechno se ve mně svírá a celá se třesu... Přestože se s učitelkou dokážu i normálně bavit... Díky za odpověď...
17.5.2015 22:18
tazatelka, 14 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  9 10 11 12 13 14 15 16 17
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz