Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   osm set čtyřicet :

Poradna 'Škola'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  12

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Sexuální výchova
Ahoj IN!, potřebovala bych poradit. Ve škole budeme mít příští rok sexuální výchovu a já si nejsem jistá: není hřích dívat se do učebnic na obrázky nahých lidí? Děkuji za odpověď.
mysik, 11 let
Odpověď:
Otázka: Mám velkou trému ze zkoušek na gympl
ahoj, mám hroznou trému ze zkoušek na gympl. Jsem na zkoušky připravená , ale když se bojím tak to všechno zapomenu.... dá se s tím něco dělat?
Anitka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak zapadnout do kolektivu, když se nezajímám o to, co moje vrstevnice?
Ahoj. Mám problém v tom, že nezapadám do kolektivu. Holky v mém věku se zajímají o make-up, kluky a nakupování. Já se nemaluji, kluky mám maximálně jako kamarády a baví mě jen nakupování knížek, mám krátké vlasy(skoro na kluka) a hlavně jsem často zavřená doma s knížkou či seriálem. Co mám dělat jinak, aniž bych se musela každý den malovat tak, aby mě nikdo nepoznal nebo musela hned nahodit tričko s výstřihem až k pasu a chodit s každým klukem, který kolem mě projde? To je dnes nemožné mít kamarády a přitom nevypadat jako...ehm... lehká dívka?
Eve, 14 let
Odpověď:
Otázka: Mám nejlepší kamarádku, které jsem slíbila, že s ní půjdu na stejnou školu. Jenže jsem objevila jinou školu, na kterou bych chtěla mnohem víc.
Mám nejlepší kamarádku které jsem slíbila že s ní půjdu ta stejnou školu.Jenže jsem objevila jinou školu na kterou bych chtěla mnohem víc.Jak jí mám vysvětlit že jsem změnila názor a přitom zachovat naše přátelství?
Maty, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak se sžít s třídou, do které jsem přistoupila?
Ahoj redakce, potřebuji pomoct. Jde o to, že jsem nastoupila na gympl - byla jsem doplněna do kvinty, kde jsme noví jenom 3 (ty dva se znají). A jsem velký introvert a neseznamovací typ (na základce jsem měla kamarádku podobného typu). A všichni jsou takový ,,živý\". Neumím ani nijak se zajímavě oblíkat, mluvit - a ještě k tomu koktám. Prosím, jak se alespoň trochu sžít se třídou. Moc děkuji, jsem fakt zoufalá. Kuky
Kuky, 15 let
Odpověď:
Otázka: Zvládnu odolat pokušení?
Ahoj redakce! Poslední dobou se hrozně bojím budoucnosti... Mám strach, jak zvládnu to období mezi 15ti až 20ti roky. Když vidím, jak spolužáci ve škole odpočítávají až jim bude 15 a budou moc s někým spát nebo mluví sebeuspokojování... Děsí mě to. Bojím se, že nezvládnu všechny ty pokušení dnešní doby v tomhle věku. Nechci chodit na žádné diskotéky ani nic podobného, ale zvládnu to...? Hrozně moc se toho bojím... Prosím poraďte mi. Děkuji!
Káťa, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak si mám víc věřit?
Ahoj! POtřebovala bych poradit... Minulý rok (v primě) se se mnou nikdo ve třídě nebavil. Trvalo to asi půl roku, když počítám ještě nějkaý kouske sekundy. Nebylo to nijak příjemné období, protože tehdy se ještě takoví, řekla bych oblíbenci třídy na IG vydali za jednoho tichého spolužáka a pak si se mnou psali, sice jen jeden víkend, jelikož jsem to odahlila včas, ale i tak. NApříklad to, jak se mu líbím a jestli spolu budeme chodit. Pak to přešlo do poměrně velké úchylnosti, což jsem ale dokázala zkrotit. Během toho víkendu jsem byla schopná se do toho spolužáka příšerně zamilovat. Napsala jsem mu všechno, i věci dotýkající se hlouběji v soukromí. PAk mi spolužačka řekla, že si ti oblíbenci třídy založili profil a psali pod jménem spolužáka. O těch SMS věděli všichni. Cítila jsem se strašně, zranitelná a podvedená, ale nechtěla jsem to víc řešit. Rodičům jsem to řekla a oni to řešili i když já moc nechtěla. Nakonec se mi omluvili, ale co zmůža jedna omluva na obrovský pocit studu a bezmoci ve třídě? A v tu dobu už se se mnou spolužáci nebavili a já se cítila ve třídě strašně sama. Brečela jsem kvůli tomu několikrát, ale neměla jsem odvahu přijít za někým a povídat si s ním. Bála jsem se jejch reakci, kdybych s nimi měla mluvit. Strašně to bolelo, byla jsem kvůli tomu i jednou u školního poradce. Pak to naštětsí ustalo, ale doteď vnímám mé nízké sebevědomí. Nemám odvahu říct svůj návrh a jsem spíš tichá, i když dříve jsem byla spíš opak. Meg amoc jsem se bála reakce osttaních, co si o mně budou myslet, až za nimi přijdu. Nyní už se s tím snažím něco udělat, je to lepší, ale pohybuji se na lehké hranici a kdykoli mohu klesnout zase zěpt dolů. Jak si mám více věřit a jak získat sebevědomí?
Mandy, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak být svá?
Ahoj IN!, chtěla bych být ve třídě více oblíbenější, jak u kluků, tak i u holek. Také bych se chtěla naučit být svá... Jak toho můžu dosáhnout? Děkuji za odpověď.
Káťa, 13 let
Odpověď:
Otázka: Nechci jet bez kamarádky na vodák...
Ahoj, máme se třídou za dva týdny jet na vodák... ve třídě mám jen jednu kamarádku - jsem tichá, pro někoho nudná, nejde mně tělák, klasický introvert a ta kamarádka si zlomila ruku. Nechci tam jet, nikoho tam nebudu mít a toho se bojím, protože v naší třídě dobrý kolektiv není... Ale táta je sportovně založený a chce abych jela. Pomoc potřebuji poradit - jsem z toho zoufalá. Nevím jestli jsem to srozumitelně napsala - je to můj 1. příspěvek sem do INu. Díky za jakoukoliv odpověď
KáťaNaj, 15 let
Odpověď:
Otázka: Bojím se, že přijdu o kamarády...
Dobrý den. Chodím do sedmé třídy. Na 1. stupni jsem neměla moc kamarádů. Často mě spolužáci pomlouvali. Teď když jsem na 2. stupni a mám jinou třídu je to o hodně lepší, ale stále mám v sobě ten strach, že mě bude někdo pomlouvat nebo že přijdu o kamarády. Nechtěla bych znovu zažít to, co, jsme si prožila na 1. stupni. Až moc řeším svoje oblečení, vlasy a celkově to, jak vypadám. Stále jsem v takové křeči. Bojím se, se tak \"odvázat\", říct si, že je to přeci jedno že např. ten účes není dokonalý nebo že nemám tolik oblečení, jako ostatní. Chtěla bych být svá... Jak toho můžu dosáhnout? Jak se mám zbavit strachu, že přijdu o kamarády nebo že mě bude někdo pomlouvat? Děkuji za odpověď.
Katka, 13 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  12
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz