Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   čtyři sta osmdesát pět:

Poradna 'Škola'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  18

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Spolužáci mě ignorují...
Ahoj poradno, ve své nové třídě jsem téměř rok. Mám tam jednu známou, se kterou se docela bavím. Pak ještě asi 2 až 3 holky mě berou. Ale ostatní snad ani neví, že existuju. Když se jich na něco zeptám, tak buď vůbec neodpoví nebo odpoví, co nejstručněji. Nechci, aby se se mnou nějak moc bavily, ale aby mě alespoň vzaly na vědomí a třeba pozdravily. Jenže nevím, jak jim to říct nebo ukázat. Možná se se mnou nebaví, proto že moc ráda a často čtu i tehdy, kdy ony si povídají nebo hrají hry na mobilech. Děkuji
21.6.2021 20:25
H., 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak se začlenit do kolektivu a seznámit se spolužáky?
Ahoj IN! V září mám jít na gymnázium a už mám z toho pořádný stres. Nevím jak se mám začlenit do kolektivu a jak se skamarádit. Vždy jsem měla ze seznamování tak trochu nervozitu. Nemáte nějaký tip, jak bych se měla chovat a najít si kamarádky. S velkou vděčností Vám děkuji za odpověď.
20.6.2021 20:42
Katarína, 15 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích radit si se spolužačkou při písemce?
Ešte mám jednu otázku. Chcela by som sa opýtať či je hriech keď si so spolužiačkou počas písomky poradíme? Ďakujem
6.6.2021 21:32
Miška, 15 let
Odpověď:
Otázka: Nemám v osmé třídě Instagram...
Milá poradno, mám problém. V naší třídě má většina instagram (chodím do osmé). Dříve jsem ho neměla já, spolužačka, se kterou sedím v lavici a jsme dobré kamarádky, a jeden spolužák, který ale po sedmé třídě odešel na gymnázium.Tak jsme ve třídě zbyly jen já a kamarádka. Jenže v pátek se zjistilo, že kamarádka má instagram nainstalovaný už od prosince, a řekla to jen později. Po cestě ze školy o tom pořád mluvila, proč si ho nainstalovala, ohledně sledujících atd. Teď si připadám strašně divně a out, navíc ze sociálních sítí mám jen YouTube, YT Music, Viber a Facebook, který na mobilu byl nainstalovaný už když jsem ho dostala (ten ale nepoužívám a ani nejsem zaregistrovaná), Zbytek sociálních sítí nemám, i přes to že ostatní ano, např. mají WhatsApp, Messenger, Tik Tok a jiné sociální sítě. Ale na druhou stranu si jej (i ty ostatní sociální sítě) ani instalovat nechci, protože je nepotřebuji - žádné fotky, videa ani nic jiného bych tam nedávala, a psát si mohu i přes jiné aplikace, např. přes Microsoft Teams, přes který máme online hodiny a mám přístup napsat komukoliv ze školy, nebo přes Viber (když ho má ten člověk, kterému chci napsat), popř. přes Zprávy. Co si o tom myslíte?
16.5.2021 19:51
Verča, 14 let
Odpověď:
Otázka:
Milá redakce, mám problém s tím, že nevím, na čem s ostatními jsem. Vždycky jsem měla nízké sebevědomí, a čím méně se na svět dívám dětskýma očima, tím více si uvědomuji, že všechno nemusí být tak, jak si myslím... Ve třídě nebo i jinde jsem byla většinou oblíbená a s kolektivem neměla problém. Všichni mě měli rádi. Všichni říkali, že jsem fajn a kamarádská. I učitelé mě chválili za pečlivost. Ale poslední dobou mi přijde, že všechno musí být nutně jinak. Možná je to tím, že jsem nikdy neměla kamarádku, které bych svěřila všechno. Každopádně mám pocit, že mnou ostatní opovrhují, že si o mně myslí divné věci, a že když o mně řeknou něco hezkého, nemyslí to vážně... Nechci, aby to někdo vyvracel, vy ani nemůžete vědět, jak se kamarádky chovají, takže se to špatně posuzuje. Ale ráda bych věděla, jestli se nějak dá poznat, jestli člověk říká pravdu. Zároveň mám ale problém i s povyšováním a pýchou, protože mi jde škola a lidé mě prostě chválí, takže se proti tomu špatně bojuje... Omlouvám se za tak dlouhý článek, ale já už nějak nevím, co mám dělat. Hezký den!
17.4.2021 20:40
Eli, 14 let
Odpověď:
Otázka: Chtěla bych si dát po maturitě rok pauzu, než půjdu na vysokou...
Zdravím, letos maturuji a rodiče chtějí, abych šla na vysokou. Já bych ale radši šla na rok pracovat, abych si dobře promyslela kam jít. Jak jim to mám říct, aby na mě nebyli naštvaní?
14.4.2021 10:34
Pavlína, 18 let
Odpověď:
Otázka: Je nějaká učebnice náboženství pro starší?
Zdravím, před časem jsem vystudovala osmileté biskupské gymnázium, ale dost jsem tam postrádala nějakou učebnici (katolického) náboženství. Existuje vůbec nějaká taková? Co jsem tak hledala, tak se snad dají sehnat pouze nějaké učebnice pro základní školu. Pro vyšší gymnázium už nic není. Nemohl by to konečně někdo napsat a vydat? Ano, znám Youcat i Tančící skály od Marka Váchy, ale ty se při gymnaziálním vyučování nepoužívají. Potom to dopadá tak, že si každý vyučující učí, co ho napadne. Víte, měli jsme třeba pěknou učebnici fyziky, která obsahovala veškeré učivo vyššího gymnázia. Člověk si tam mohl v případě pochybností všecko dohletat. Takováhle učebnice by se hodila i do předmětu náboženství.
2.4.2021 19:14
Alena, 24 let
Odpověď:
Otázka: Nechce se mi dělat úkoly a opisuju...
Ahoj redakce IN, mám problém když mi skončí online hodina nejdu dělat úkoly ale jdu hrát hry nebo se dívám a YouTube.A potom se mi úkoly nechcou dělat a pak mě svádí podvádět když si kontrolujeme úkoly tak jenom opisuji. Díky a předem děkuji.Klárka
31.3.2021 09:28
Klárka, 10 let
Odpověď:
Otázka: Brečím nad tím, jak teď při pandemii žijeme...
Dobrý den. Nevím co mám dělat já totiž každý večer brečím nad tím jak žijeme že se nemůžeme vídat s kamarády že mě to vůbec nebaví a nejde ve škole hádám se s bratrem už to fakt špatně snáším. Co mám dělat? Strašně moc děkuju jsem vám vděčná.
19.3.2021 18:27
Faustyna, 14 let
Odpověď:
Otázka: Moc mi to teď nejde ve škole...
Redakce, zdravím. Dopsala jsem test z Přírodopisu, a vůbec mi to nešlo. I u předchozích testech jsem byla naprosto zhroucená, a začala vyhledávat informace v sešitu. Mrzí mě to, ale protože se mi v této době všechno hroutí, nejsem schopná si to zapamatovat... A je mi hrozně. Vím, moc dobře, že je to hřích, ale mě se nic nedaří... Vždycky jsem byla nejlepší na češtinu, ale z testu jsem dostala tři. Děkuji za odpověď. Mějte se krásně.
18.3.2021 11:07
Méďa, 12 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  18
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz