Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   pět set padesát devět:

Poradna 'Škola'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  9 10 11 12 13 14 15 16 17  >>  21

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Kam na školu
Dobrý den, vůbec si nevím rady ohledně střední školy a i doma je to teď docela rušné téma. Já bych chtěla na střední zdravotnickou školu, jenomže je dost možné, že mi to doktoři kvůli silnějšímu astmatu, problémy se zrakem a koleny nedovolí. Zase ale mamka říká, že tělo dospěje do 18 a problémy s hlavně s koleny mohou ustat. A taky bych pravděpodobně musela být na intru, ale zase mám bezlepkovou dietu a musela bych si všechny jídla dělat sama. Ono je to tak půl napůl, co chápou, že se mi nechce na gympl, jako že opravdu nechce a dokonce už jsem kvůli tomu opravdu smutná a brečím, protože to tak asi dopadne. Ještě jsem přemýšlela nad zdravotnickým lyceem, kde by ale asi taky byl intr jednodušší. Ale je pravda, že bych po tomto oboru mohla jít vlastně kamkoliv, jen bych se vyhnula, pro mě nepředstavitelného gymplu, kde se mi vůbec na dni otevřených dveří nelíbilo, ta atmosféra a ani to prostředí, kde bych 4 roky trávila, se mi spíše až trochu hnusilo. Prosím o radu, jak třeba vysvětlit doma, že tam opravdu nechci a jak to vlastně celé vyřešit, protože přihlášky klepou vyloženě na dveře. Prosím o pomoc.
27.1.2017 17:41
Eliška, 14 let
Odpověď:
Otázka: Mám nechat školy?
Ahojky, prosím o radu. Jsem na konci prvníhosemestru na vysoké škole a zrovna máme zkouškové. Problém je ale v tom, že to nezvládám. Učím se hodně, ale připadá mi, že mám v hlavě úplně prázdno a ty výsledky podle toho taky vypadají... Škola mě nebaví, takže čím dál častěji přemýšlím nad tím, jestli to nemám vzdát a ukončit studium a raději si hledat práci. Jenže se bojím, že zklamu lidi kolem sebe, a že budu za \"blbou\", že jsem neudělala vejšku. Co mám dělat?
16.1.2017 15:56
J., 20 let
Odpověď:
Otázka: Mám zůstat na škole?
Ahoj In, mám takový problém. Studuji druhým rokem na gymnáziu a už to nějak nezvládám. Tuto školu jsem si vybrala proto, že jsem nevěděla, co bych v budoucnu chtěla dělat. Už v prváku mi dělaly problémy předměty jako matika, fyzika, chemie. Všichni mi říkali, že za rok to bude lepší. Ale mě přijde, že je to čím dál horší. Kvůli učení přestávám mít čas na rodinu, kamarády, svoje koníčky... S kamarádkou už se skoro nescházíme a mě přijde, že ji začínám pomalu ztrácet. Už několikrát jsem se kvůli škole pohádala s mamkou. Není to kvůli známkám, spíš kvůli tomu, že mamka mě radí, že si pořád nemám na školu stěžovat, že mám \"bojovat\" a vydržet a nebo si vybrat jinou školu. Jenomže já se snažím jak jen můžu. Kolikrát týdně se učím až do půlnoci a déle, ráno jsem pak unavená a protivná a stejně mi přijde, že látku neumím pořádně nebo jí nerozumím. Každý večer když nad školou přemýšlím to většinou pořádně obrečím. Jediné, co mě na té škole drží jsou kamarádky a to, že za dva roky to budu mít za sebou. Přemýšlela jsem i o tom, že bych přestoupila jinam, pořád však nemůžu najít nějaké zaměření nebo práci, která by mě bavila. A taky nechci ztratit další dva roky kvůli přestupu. V naší rodině je teď můj problém aktuálním tématem, ale přijde mi, že mi všichni radí aniž by chápali moji situaci. Proto se obracím na Vás. Předem děkuji za každou radu a pochopení :)
8.1.2017 15:04
Katy, 17 let
Odpověď:
Otázka: Jak bojovat s leností?
Ahoj jak mám bojovat s leností?
4.1.2017 21:21
verunnka14, 14 let
Odpověď:
Otázka: Nebudu mít samé jedničky, cítím se provinile.
Dobrý den, chodím na osmiletý gympl do třídy, kde všichni máme vyznamenání, a moji rodiče chtějí, abych měla ty nejlepší známky. Někdy mi testy nevycházejí, jak bych chtěla, a tak nebudu mít v pololetí samé jedničky, což bych chtěla... :( Před testy se učím, ale před testem (někdy i při něm) jsem hrozně nervózní, až se mi někdy stane, že to najednou neumím a ten test se mi nepovede. :( Pak se cítím strašně zklamaná, cítím se hrozně provinile vůči rodičům, kteří budou ze mě také zklamaní, protože někdy se se mnou trochu učí... :( Mám pak pocit, jako bych se vůči nim nějak provinila, že mi věnují svůj čas a já pak stejně nemám za jedna z toho testu. :( Co mám dělat? Nějak víc se učit? Ve třídě máme hodně chytrých lidí, kteří nikdy neměli dvojku na vysvědčení, a proto se cítím podřadně, nebo hloupěji, než oni, když nějakou mám, a vadí mi to... :( Nebo nemám tolik řešit moje známky? Děkuji moc za rady. A.
4.1.2017 20:32
Adéla, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak zjistit, co mám v životě dělat? (budoucí zaměstnání)
Ahoj IN! Jsem teď ve druháku na gymplu a stále nevím, jaký obor si zvolit, co vlastně chci v životě dělat. Prosím o pomoc, radu, jak se rozhodnout, jak přijít na to, co je tím správným cílem, za který mám bojovat. Tento rok si také budeme muset vybrat semináře - předměty, které se budou podrobněji probírat a připravovat se tím na maturitu. Nevím, co si zvolit, protože mám pocit, že to souvisí také s tím, na jakou vysokou školu pak půjdu, což právě nevím. Děkuji za jakoukoli radu.
4.1.2017 16:40
Anonymka, 17 let
Odpověď:
Otázka: Je normální, že měním názor na své povolání?
Ahoj In mám otázku poslední dobou se mi mění názory, v některých směrech. Jako např. povolání, neustále měním názor na svoji novu střední školu. a něják nevím jestli jsem z toho nadšená. Jako jo ale né tolik jak jsem si představovala... i učit se mi nechce tak jak jsem si vysnila... Někde jsem četla že pokud člověka něco baví třeba i škola pak mu jde i studium ale ve škole se snažím jen kvůli známkám... co se proti tomu dá udělat? Než přejít na jinou školu? A je to vůbec normální? je špatné že bych chtěla být herečkou i když mám absolutně neslučitelný obor? Děkuji za každou odpověď
2.1.2017 02:11
Nevědoucí, 15 let
Odpověď:
Otázka: Francouzštinu nebo španělštinu na střední?
Ahoj, za chvíli půjdu na střední a ráda bych se vás zeptala, jaký jazyk bych si měla vybrat. Mám na výběr mezi francouzštinou a španělštinou.
31.10.2016 21:23
Kaaja, 15 let
Odpověď:
Otázka: Ahoj IN! neznáte nějaký recept na posílení vůle?
Ahoj IN! neznáte nějaký recept na posílení vůle? Děkuju
21.9.2016 13:25
tygřík, 13 let
Odpověď:
Otázka: Líbí se mi jeden mladý učitel, co s tím?
Ahoj, líbí se mi jeden mladý učitel z naší školy, což není moc dobré a asi se to ani normálně lidem nestává. Jak se mám \"odzamilovat\"? Někdy mi přijde že na hodinách, kdy nás učí tento učitel, nejsem moc sama sebou. Co s tím?
6.9.2016 16:48
Hloupě zamilovaná, 13 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  9 10 11 12 13 14 15 16 17  >>  21
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz