Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   devět set  devět:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  17 18 19 20 21 22 23 24 25

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Na co si dát pozor u kamaráda, který mě už několikrát zradil?
ahoj IN, je dobré věžit svému kamarádovi který vás už několikrát zradil,nebo vám lhal do očí ?A jak mně může takvý člověk ublížit?Naco si mám dát pozor aby až by jsme se pohádali mně nemohl poškodit ?
7.10.2015 20:41
klárka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka začala chodit s klukem. Cítím se přebytečná. Co s tím?
ahojky, moje velmi dobrá kamarádka začla chodit s klukem ze spolča. Když jsme sami dvě a najednou příjde ten kluk, cítím se jako třetí kolo u vozu.
5.10.2015 15:11
Mája, 13 let
Odpověď:
Otázka: Nemám se komu svěřit a často brečím (i v kostele při mších svatých). Prosím o radu.
Dobrý den, nedávno jste tu Lalle psali, jak úžasný je dar naslouchání, ale já s ním mám trochu problém. Ráno se mi cestou do školy na něco stěžuje sestra (posledně už jsem se na ni troch naštvala a pohádali jsme se) a ve škole mám přednášky o všech problémech kamarádky. Já sama bych chtěla mít někoho, komu bych se mohla se vším svěřit, ale jim prostě nemůžu (a stejně by mě neposlouchaly). A ještě jedna věc. Loni mi bylo pár měsíců mizerně, skoro každý týden jsem končila brečící na půdě a bohužel jsem se občas neudržela ani při mších. Teď je to sice lepší, ale o mších je to skoro jako tenkrát. Už tenkrát jsem však zjistila, že možná tak trochu brečet chci - aby mi někdo pomohl (a jednou si na mě pan farář udělal chvilku čas) ale samozřejmě jsem se snažila pláči bránit, protože v kostele je to prostě blbý. I přesto jsem se kolikrát se rozbrečela i v úplně cizím kostele.
4.10.2015 21:03
k, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak se projevuje introvert?
Ahoj,jak se projevuje introvert? Lze tuto vlastnost nějak charakterizovat? Jak? Děkuji a móóóc děkuji i za ty všechny poradny, které tu jsou, protože jsou opravdu úžasné a opravdu pomáhají (alespoň mě)! :) Přeji vám krásné dny a mnoho energie do dalšího měsíce! :) ;) :)
30.9.2015 16:33
Palačinka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak nežárlit na šťastnější kamarády a jak se stát veselou?
Jak nežárlit na šťastnější a veselejší a bezstarostnější kamarády, než jsem já? jak se stát veselou?? díííííííík
27.9.2015 14:57
lalla, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak říct kamarádovi, že o něj nestojím, a neztratit přitom kamarádství?
Milá redakce, jeden spolužák( můj kamarád) se ke mně chová hodně zajímavě. Plácá mě po zadku atd. já si myslím, že ke mně něco cítí povídá si se mnou hodně často, ale já k němu nic moc necítím. Je docela pěkný a v sobě má něco taky. ALE jedna věc mě na něm vadí věřící je i rodina, ale před spolužáky se předvádí a mluví sprostě. Ale je pravda, že mám ráda kluka jiného nevím jak mu to říct, že o něj nestojím,a ale nechci ztratit kamarádství.
22.9.2015 17:02
čtenářka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jaký dárek dát kamarádce k narozeninám?
Milá redakce, moje dobrá kamarádka bude mít 15 a já jí chci dát dárek. Máte nějaký nápad? (Cca do 200,-) Děkuji :) Ps: prosím nic na vyrábění tuto část mám vymyšlenou ;)
14.9.2015 22:31
Katulík, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak se přátelit s kluky?
Jak může holka získat přátelství s kluky? Jsem taková, že se s kluky raději nebavím a většinou je ignoruji... Dík:))
14.9.2015 18:23
Kaktus, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak si najít kamarádky a zvýšit sebevědomí?
Dobrý den, IN!, potřebovala bych poradit. Jsem introvertka a takový přemýšlivý člověk. Na ZŠ jsem neměla \"pořádné\" kamarádky, ze kterými bych chodila ven, svěřovala se a tak. Možná to je tím, že pocházím z velké rodiny (mám dost sourozenců) Maximálně jsem se se spolužačkami bavila o domácích úkolech, písemkách apod. Možná mi navázání přátelství přerušila zkušenost slovní šikany-především ze strany mých spolužáků; byla jsem v podstatě jediná věřící ve třídě, měla jsem jiné zájmy a byla jsem hodně přecitlivělá...uzavřela jsem se do sebe a doma jsem vypustila svůj smutek a hněv na sourozence a rodiče- často jsem si říkala, že se k nim chovám špatně ale nešlo to být jinačíí.když mi něco špatného řekli nebo se mi smáli, hned jsem se rozbrečela-byla to moje slabost. A kdekoliv jsem byla já a někdo se něčemu smál, myslela jsem si, že se směje mě... nebylo týdne, kdy bych nebrečela, nebo si nestěžovala. Snažila jsem se to řešit se třídní uč. ale ona mě nedokázala pochopit... Taky mi říkala, že na střední budu mít problémy (s komunikací-jsem hrozně nesmělá)... Vůbec jsem nevěděla, kým chci být, a tak jsem se dostala na gympl. Nastalo období, kdy jsem si pomalu zvykala na nový režim školy. Byla jsem na adapťáku, kde jsem se s někým z nové třídy aspoň trochu seznámila. Najednou jsem totiž měla čistý štít, nikdo nevěděl o mé předchozí zkušenosti se spolužáky. Začala jsem se s jednou holkou- nevěřící V. , se kterou jsem seděla v půlených hodinách a tak. Nic moc jsme neměly společného- jen jsme obě rády četly (ale jiné žánry). Postupně se z ní stala moje kamarádka. Ale neříkala jsem jí žádné tajemství, dozvěděla se že jsem věřící ale asi jí to nevadilo(a já jsem čekala že se se mnou přestane bavit)... apod. Pak jsem se začala bavit taky se dvěma věřícíma holkama z mé třídy a chtěla jsem abychom byly kamarádky. Na konci roku jsem se s nimi domluvila že k nim přijedu. Stalo se tak, bylo to skvělé odpoledne. Poté začala opět škola-druhák. Znovu se bavím s V. ,ale zdá se mi, že můj vztah s těmi věřícími holkami poněkud ochladl. Když chci s nimi mluvit, vždy jdu za nimi, ony moc nezačínají hovor. Snažím se mít dobrou náladu, dělat vtipy apod. Ale zdá se mi, že asi nikdy nenajdu žádnou dobrou kamarádku... :-( Modlím se za ně a za to, aby naše přátelství vydrželo. Doufám že jsem toho nenapsala moc, ale potřebovala jsem se vypsat. Když se chci svěřit někomu z rodiny, už mě znají, mou přecitlivělou povahu a tak řeknou nic si z toho nedělej apod. Možná to až moc řeším, ale nevím jak mám změnit svou povahu, svůj přístup k životu...Co mám dělat? Jak si najít kamarádku, která mi bude oporou? Jak zlepšit své sebevědomí? Sestry mi doporučovaly centrum mládeže (=animátory) ale já na animátorku pravdu nemám(chybí mi ty schopnosti a odvaha)...Děkuji za jakoukoli odpověď....
10.9.2015 17:43
Přecitlivělá, 16 let
Odpověď:
Otázka: Můžu mít nevěřící kamarády?
Ahoj redakce IN! Chtěla bych znát váš názor na situaci, kterou vám hned vysvětlím. Mám kamarády jak mezi věřícíma, tak mezi nevěřícíma. Tyto prázdniny jsem trávila dost času právě s tou partou, která není věřící. Jezdím s nimi na tábor jako vedoucí. Máme skvělou partu, je mi s nimi dobře. Někdy si dokonce říkám, že mi je s nimi líp než s kamarády, kteří jsou věřící. Připadá mi, že tato parta mi vždy nabídne lepší zážitky, takové adrenalinové, takové, co bych jinak nezkoušela. A baví mě to. Někdy si ale říkám, že to je možná až za hranice slušnosti. (např. jsme na táboře šli v noci do řeky nazí. A všichni - jak kluci, tak holky.) Nějak zvlášť mi to nevadilo, ale nedokážu si představit, co by na to řekli moji rodiče, kdyby to věděli. Moji rodiče neví, co všechno s tou partou dělám. Často pijeme alkohol, ostatní i kouří (já teda ne). Co se týče té víry, tak většina z nich je nevěřící a oni zase ví, že já jsem věřící. Ale jsme v pohodě. Jenom si někdy říkám, že bych měla přece být radši s těmi věřícími kamarády. Že tito mě možná kazí, i když mi to tak nepřijde. Co si o tom myslíte vy?
30.8.2015 20:03
A., 19 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  17 18 19 20 21 22 23 24 25
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz