Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   pět set sedmdesát tři:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  25

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Chtěla bych pomoci všem...
Dobrý den, nevím co mám dělat. Mojí kamarádku asi před 5 měsíci odvezli do nemocnice protože má anorexií. Hrozně jsem si vyčítala že jsem se jí neptala jestli je v pohodě atd. Já jsem věděla že jí něco je ale když jsem se ptala jestli se něco děje a jestli chce pomoct řekla že je v pohodě i když jsem věděla že nebyla. Nevěděla jsem co mám dělat. Včera jsem byla na instagramu a kámoška (jiná) měla na story jsem propuštěná tak jsem se jí zeptala kde byla a ona napsala že byla na psychině v Motole, protože se pokusila o sebevraždu. Měla velké problémy s psychikou řezala se a jednou jsem i viděla jak má na celé ruce červené čáry od žiletky. Pak už byla víc v pohodě tak jsem si myslela že už to zvládla. A teď tohle. Už toho na mě bylo moc. Včera jsem se strašně rozbrečela když jsem zjistila že se pokusila zabít. Znovu jsem si vyčítala proč jsem se jí víc neptala, víc jí nepsala. Jako u té kamarádky s anorexií jsem se jí ptala jestli je v pohodě a jestli potřebuje cokoliv. Taky vždycky odpovídala že je v pohodě. I když jsem věděla že není. Obě jsou strašně fajn kamarádky a nechci je ztratit strašně se o ně bojím. Ale nevím jak jim mám pomoct. Když se zeptám jestli jsou ok řeknou jo jsem v pohodě. Taky jsem v jednu dobu měla úzkosti takže vím jaké to je ale prostě se strašně bojím. Chtěla bych pomoct všem lidem s psychickými problémy ale je jich tolik na světě že nemůžu. Vždycky když vidím ty statistiky kolik lidí se zabilo atd. tak se mi vždycky chce brečet. Opravdu prosím pomozte mi. Omlouvám se za tak dlouhý text. Anonymka
12.8.2023 11:22
Anonymka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Chtěli bychom jet s kamarády pomáhat na Ukrajinu
Zdravím! Chtěli bychom jet s kamarády pomáhat na týden na Ukrajinu ideálně do nějakého dětského domova pro děti, co ztratili rodinu ve válce. Potřebovali bychom ale poradit, kam jet, jestli je lepší jet pod někým nebo individuálně atd... Neměli byste pro nás nějaké tipy? Díky
25.6.2023 12:45
Zdeni, 19 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat, jak se mám začlenit mezi ostatní?
Dobrý den, moc vám chci poděkovat za tuhle poradnu. Často si v ní čtu a je super se zaměřovat na různá témata, která zde můžeme řešit. A teď k otázce. Chtěla bych poradit co mám dělat. Už odmalička jsem hodně stydlivý, introvertní typ a dělá mi problém seznamování a nějaká komunikace s cizími lidmi. Dříve jsme celá naše rodina chodili do jiné církve než je katolická. Před delší dobou jsme přešli do katolické církve. Doteď jsou pro mě všichni lidé nový a znám je jenom od pohledu. Chtěla bych se s těmi lidmi v mém věku nějak seznámit, ale nevím kde začít. Neznám ani jejich jména ani o nich nic nevím. A oni už jsou jak už to bývá nějak po skupinách rozdělení kdo se s kým baví. Nevím jak mezi ně přijít a nějak se mezi ně začlenit. Týká se to toho když si tam chci najít nějakou kamarádku nebo budoucího kluka. Mám za někým přijít a udělat první krok? Nebo mám počkat až se naskytne situace třeba pokud by byla za nějakou dobu nějaká mládež nebo spolčo? Tady ta věc mě trápí už delší dobu a nevím co s tím. Děkuji za odpověď.
11.6.2023 20:49
Tazatelka, 15 let
Odpověď:
Otázka: Nepřišel mi IN
Ahoj. Tento měsíc mi ještě nepřišel červnový In!. Přitom moje kamarádky ze stejné vesnice jej dostaly už před víkendem (1. nebo 2. června). Nevím, co se stalo s tím mým. Můžu v případě, že mi časopis nedojde, požádat o poslání dalšího?
6.6.2023 13:28
Anička, 15 let
Odpověď:
Otázka: Holky mi nadávají, pomlouvají mě a ponižují před spolužáky...
Dobrý den, chodím do 7 třídy a je tam skupinka asi 15 holek které jsou proti mě nadávají mi, pomlouvají mě, ponižují před ostatními spolužáky i když jsem jim nic neudělala. Teď se se mnou baví jen 2 holky a oni mám furt dělají naschvály. Když jsme to říkali učitelům, tak nám řekli že si to máme vyřešit sami a že jestli přijdeme ještě jednou dostaneme 2 z chování rodiče o tom ví, ale nemůžou s tím nic dělat. A já nevím co s tím mám dělat. Děkuji za radu.
13.4.2023 18:31
Anežka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka mě nerespektuje
Ahoj IN, chtěla bych se prosím zeptat, na jednu věc ohledně mojí kamarádky. Abych vše vysvětlila, nejprve začnu u sebe. Vždy jsem byla vychovávaná tak, abych pomáhala ostatním lidem kolem sebe a dokázala jim naslouchat. Bohužel mám ale vnitřní problém říkat lidem NE. Nikdy jsem to neuměla, vždy mám pocit jako bych ostatním ubližovala nebo je dokonce zklamala. A tento problém se týká i mojí kamarádky. Mám ji ráda, ale poslední dobou mi její chování není příjemné. Jedná se o to, že nerespektuje můj čas strávený s ostatními lidmi, nebo dokonce i s mým přítelem. Neustále mi píše zprávy a kontaktuje mě, nebo když jdeme například na nějaký ples nebo zábavu, tak se ode mě nehne ani na krok. Čeká na to kam půjdu nebo co udělám. Nikdy mě nenechá o samotě. Mám takový pocit, že je na mně až závislá, ale bohužel toto chování mě dohání k tomu abych ji přestala mít ráda. Mám hlavně strach o to, že když jí řeknu, že se mi nelíbí, jak se ke mě chová, tak že si nějak ublíží, protože moc kamarádů nemá. Myslíte, že byste mi dokázali poradit? Děkuji za odpověď.
27.3.2023 15:43
Míša, 19 let
Odpověď:
Otázka: Jde o moji povahu. Proč to tak mám?
Ahoj! Ráda bych s vámi něco probrala... Jde o moji povahu. Rozlišuji v kamarádství dva typy lidí: ty co mi nevadí. Ale drtivá většina mých kámošek patří do druhé skupiny. U těch je to tak že se je snažím držet od těla... Třeba tak že když mám pocit že se s nima kamarádím MOC tak se s nimi třeba na nějakou dobu míň bavím atd. A mám pocit že i u těch co to u nich tak není - dva lidé - to je jen proto že se s nima nebavím tolik. Jedna je holka z kroužku a jedna holka ze třídy ze kterou se bavím dost málo. Chci se jen zeptat je to normální? Proč to tak mám? Díky moc za odpověď!
6.11.2022 17:58
Riley, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak poznám že jsem já nebo někdo jiný toxický?
Jak poznám že jsem já nebo někdo jiný toxický? Dobrý den, chodím do 8. Třídy a jednoho dne jsem viděla jak jsou holky od nás ze třídy v kroužku a O něčem si povídají. Šla jsem blíž a zjistila jsem že mě pomlouvají. Zaznělo tam, že jsem toxická, můžu se zeptat jak poznám že je někdo toxický? A co mám dělat, když mezi nimi byla moje nejlepší kamarádka a souhlasila s nimi?
29.10.2022 22:23
Marie, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak docílit toho, abych se nesrovnávala?
Ahoj, chtěla bych se zeptat jak docílit toho, abych se nesrovnávala. Mám kamarádku, která je hezká a mám pocit , že ji jde všechno. Nechci v sobě dusit nějakou zášť nebo závist. A nechci se s ní srovnávat. Občas flirtuje s mým klukem a i když vím že má sama přítele, tak mě to dokáže hodně namíchnout. Občas mám pocit, že uplně hledám něco co se ji nepovedlo. Štve mě to srovnávání s ní a trvá to už nějakou dobu a chci s tím něco udělat. Děkuji za Váš čas nad mou otázkou.
27.7.2022 12:10
Králík, 17 let
Odpověď:
Otázka: Jde o jednoho chlapce...
Milá redakce, chtěla bych Vás poprosit o radu... Jde o jednoho chlapce, mého dobrého kamaráda, se kterým se znám už několik let. Dříve jsme se spolu moc nebavili, ale vždy jsme byli kamarádi. Vážím si ho a mám ho ráda, rozumíme si, teď prý dokonce začal více číst Bibli. Ale mám posledních pár měsíců pocit, že je mezi námi něco trošinku jinak... Nejsem úplně pro, jelikož si připadám příliš malá/mladá na to, někoho mít, ale také protože si myslím, že do něj nejsem zamilovaná. Je to vážně skvělý kamarád, o kterého bych nechtěla nijak přijít. Na druhou stranu vím, že (alespoň zatím) nejsem schopná ho mít radši...a nechci mu dávat \"falešné naděje\", pokud tedy připustím, že by o mě mohl mít skutečně zájem. Nevím moc, jak se zachovat. Mám třeba trochu omezit kontakt s ním? Je mi ale třeba zase hloupé si vymýšlet jinou cestu domů, když ji máme společnou... Moc Vám předem děkuji za odpověď a také za všechno, co pro mě a ostatní děvčata děláte.
16.5.2022 20:33
Fanny, 14 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  25
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz