Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   čtyři sta čtyřicet šest:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  25

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jak povzbudit kamarádku, aby se začlenila do kolektivu?
Ahoj In!! Mám trápení ohledně mé kamarádky. Letos jsem nastoupila do primy na gymnázium a potkala jsem tu nejlepší osobu kterou jsem kdy mohla potkat. Jsme nerozlučná dvojka a všichni nám naše kamarádství můžou závidět. Ale teď jsem si začla o mojí kamarádku dělat starosti. Poslední dobou sedí celou přestávku v lavici a kouká do mobilu. Normálně se chodíme bavit s ostatníma spolužákama ale teď je jako vyměněná. Když jsme sami dvě tak se chová normálně, ale když jsme ve třídě tak se s nikým nebaví. (ani se mnou se moc nebaví) Mrzí mě to protože vždycky když se jí zeptám jestli jí něco není nebo jestli je smutná tak mi odpoví že ne. Chtěla bych se tedy poradit jak jí trochu povzbudit aby se s náma bavila a zařadila se trochu do kolektivu. Moc Vám děkuji za odpověď :)
26.6.2021 13:51
Monča, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak se v kvartě začlenit do kolektivu?
Ahoj, chodím do kvarty. Od primy jsem se nezvládla začlenit do kolektivu a bavila se pořád jen s kamarádkou ze základky, která přišla se mnou. Ona teď ale přechází na jinou školu a já zbytek třídy vpodstatě neznám. Jak se mám začlenit do kolektivu?
3.5.2021 17:46
Anonym, 14 let
Odpověď:
Otázka: Co znamená někomu odpustit?
Milá poradno, mám dotaz. Zajímalo by mě co znamená někomu odpustit. Znamená to, že mi už nevadí, co mi daný člověk udělal, nebo na to úplně zapomenu? Snad jste pochopili moji otázku. Předem děkuji za odpověď. Verča
24.4.2021 12:55
Verča, 14 let
Odpověď:
Otázka: Mám strach, že mi sestra přebere kamarádku
Dobrý den. Mám problém s kamarádkou. Ona se totiž nedávno viděla s mojí sestrou (poprvé) a od té doby jí sestra pořád volá píše chce aby se sešli beze mě. Ta kamarádka se spíš baví se mnou ale mám obavy že se bude víc bavit se sestrou. Protože já jsem taková stydlivá a tichá když to sestra je hrozně ukecaná. Kamarádka není ani ukecaná ani tichá takže si spolu rozumíme. Ale bojím se že se postupně začne bavit se sestrou a dá jí přednost přede mnou. Nechci být žárlivá ale je mi to nepříjemné. Co mám dělat? Děkuji za radu.
10.3.2021 17:54
Bára, 12 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka ráda píše...
Ahoj redakce! potřebovala bych pomoc. Moje kamarádka má sen. Chtěla by být redaktorkou časopisu. Moc ráda bych ji ho splnila, ale nevím jak. Píše pořád dokola, a ráda by i jednou vydala knihu. Porto Vás chci poprosit, jestli by vás nenapadl nějaký nápad. Děkuju, kamarádství je pro mě všechno.
9.3.2021 11:57
Katarína, 16 let
Odpověď:
Otázka: Chybí mi skaur...
Dobrý den. Chtěla bych se svěřit. Dříve jsem chodila do skauta. Mám tam spoustu přátel a je to naše velké společné téma se sestrou na povídání. Ale všechno u v březnu minulého roku zavřeli a od té doby se to moc nezlepšilo. V září se sice mohlo chodit do skauta ale náš oddíl v září nefungoval protože vedoucí napsal že v září nemá čas. On ten náš vedoucí to trochu fláká. V září jsme totiž mohli se scházet. Tak sem se viděli jenom v říjnu jednou na schůzce. V létě jsme byli na táboře a na vodě ale od té doby zase nic. Už mě to fakt ničí jak nemůžu chodit do skauta. Chodila jsem tam 6 let a vždy jsem to tam měla ráda tam jsem se cítila sama sebou a bylo to fakt super. Já nevím jak to mám teď zvládnout bez skauta protože si myslím že bych už to vážně potřebovala. S nejbližší kámoškou že skauta si píšu ale jinak na ostatní jsem ani nestihla sehnat číslo. A tak trochu se bojím napsat těm co mám v přátelích na Facebooku je jim totiž 16 ,17 takže moc nezapadají do mé věkové kategorie ale teď bych ocenila cokoliv klidně bych si psala i s nimi ale bojím se aby to nebrali jako otravování. A jak se mám smířit s tím že teď ještě tak pár měsíců do skauta nebudu moct? Prosím co mám dělat? Děkuji moc za radu.
6.3.2021 08:25
Bětka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jsem trapná, když nemám sociální sítě?
Milá redakce, mám problém, že mi rodiče nechtějí dovolit sociální sítě, a bojím se, že jsem před ostatními mého věku trapná a nemoderní. Na druhou stranu si uvědomuji, že je opravdu nepotřebuji a ani vlastně nechci, kdyby je neměli všichni ostatní... Ale sociální sítě (i ty méně bezpečné) používají i děti o čtyři toky mladší než já, proto mi to vadí. Jak se s tím mám vypořádat? Děkuji.
3.3.2021 21:19
Mari, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak mám odpustit?
Dobrý den. Jedna holka mi dříve hodně ublížila. Lhala mi podváděla mě posmívala se mi a hrála si na mojí kamarádku. Teď už je vše v pořádku ale nevím jak jí mám odpustit. To pro mě není úplně jednoduché. Ale cítím že odpustit bych měla, je špatné v sobě živit nenávist. Co mám dělat? Moc děkuju za radu.
26.2.2021 21:40
Anna, 13 let
Odpověď:
Otázka: Výběr povolání
Ahoj redakce. Chtěla bych se zeptat jak pomoc kamarádce (sice se to týká i mě, ale jí víc). Kamarádka chtěla být nějakou reportérkou, herečkou, YouTuberkou, nebo mít vlastní podnikání, atd. A podle průzkumu z ČT (https://decko.ceskatelevize.cz/alenka-v-risi-gifu ) Pot, slzy a YouTube (cca. 3:56) dívala se na to s mladší sestrou. Nevím jak ji pomoc. I když jsme chtěli jít na přesně takové povolání. Je mi jí líto. Jak ji pomoc? A chtěla la bych malou pomoc od Vás. Jaké povolání být ať nejsem jako všichni? Myslím ať nejsem jako ostatní. Děkuji
25.2.2021 11:27
Káča, 16 let
Odpověď:
Otázka: Co mě čeká během dospívání?
-Ahoj redakce! -Co mě čeká během dospívání? Co kluky? -Díky za odpověď
1.2.2021 10:18
Karolína, 12 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  25
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz