Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   šest set patnáct:

Poradna 'Škola'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  20

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Mám přestat s vrcholovým sportem?
Dobrý deň, profesionálne sa venujem jednému športu. Som aj v reprezentácií ale to znamená že musím každý deň trénovať, často dochádzam inde na tréningy, cez víkendy som na turnajoch, cez prázdniny musím každý deň trénovať, vymeškávam školu a potom si nestíham doberať. Zároveň chcem mať len 1tky. Vôbec napríklad nechodím von s kamarátmi alebo do mesta. Rozmýšľala som aj že by som s tým skončila ale bojím sa že by som to neskôr ľutovala ale aj to neviem jedným ťahom stopnúť. Ďakujem za všetky rady.
7.12.2019 19:47
Anka, 13 let
Odpověď:
Otázka:
Ahoj, jsem perfekcionistka a nejchytřejší (nejsnaživější) ve třídě. Jsem jedničkářka a učitelky mě chválí. Ale poslední dobou je toho na mě moc. Každý den tři písemky, generálka v dramaťáku, koně... Horším se a schytávám trojky. Navíc na mě učitelé koukají takovým tím způsobem: Zklamala jsi mě, proč se víc nesnažíš? Nevím co s tím a mívám hysteráky. Díky, R.
5.12.2019 19:38
Rochelle, 11 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém s matematikou...
Mám problém si matematikou. Učitelka jede příklad za příkladem ale žádný nevysvětlí. Vůbec nic nechápu
6.11.2019 20:13
Terka, 18 let
Odpověď:
Otázka: Sexuální výchova
Ahoj IN!, potřebovala bych poradit. Ve škole budeme mít příští rok sexuální výchovu a já si nejsem jistá: není hřích dívat se do učebnic na obrázky nahých lidí? Děkuji za odpověď.
22.8.2019 14:48
mysik, 11 let
Odpověď:
Otázka: Mám velkou trému ze zkoušek na gympl
ahoj, mám hroznou trému ze zkoušek na gympl. Jsem na zkoušky připravená , ale když se bojím tak to všechno zapomenu.... dá se s tím něco dělat?
20.3.2019 15:09
Anitka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak zapadnout do kolektivu, když se nezajímám o to, co moje vrstevnice?
Ahoj. Mám problém v tom, že nezapadám do kolektivu. Holky v mém věku se zajímají o make-up, kluky a nakupování. Já se nemaluji, kluky mám maximálně jako kamarády a baví mě jen nakupování knížek, mám krátké vlasy(skoro na kluka) a hlavně jsem často zavřená doma s knížkou či seriálem. Co mám dělat jinak, aniž bych se musela každý den malovat tak, aby mě nikdo nepoznal nebo musela hned nahodit tričko s výstřihem až k pasu a chodit s každým klukem, který kolem mě projde? To je dnes nemožné mít kamarády a přitom nevypadat jako...ehm... lehká dívka?
14.11.2018 21:42
Eve, 14 let
Odpověď:
Otázka: Mám nejlepší kamarádku, které jsem slíbila, že s ní půjdu na stejnou školu. Jenže jsem objevila jinou školu, na kterou bych chtěla mnohem víc.
Mám nejlepší kamarádku které jsem slíbila že s ní půjdu ta stejnou školu.Jenže jsem objevila jinou školu na kterou bych chtěla mnohem víc.Jak jí mám vysvětlit že jsem změnila názor a přitom zachovat naše přátelství?
31.10.2018 19:17
Maty, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak se sžít s třídou, do které jsem přistoupila?
Ahoj redakce, potřebuji pomoct. Jde o to, že jsem nastoupila na gympl - byla jsem doplněna do kvinty, kde jsme noví jenom 3 (ty dva se znají). A jsem velký introvert a neseznamovací typ (na základce jsem měla kamarádku podobného typu). A všichni jsou takový ,,živý\". Neumím ani nijak se zajímavě oblíkat, mluvit - a ještě k tomu koktám. Prosím, jak se alespoň trochu sžít se třídou. Moc děkuji, jsem fakt zoufalá. Kuky
3.9.2018 11:34
Kuky, 15 let
Odpověď:
Otázka: Zvládnu odolat pokušení?
Ahoj redakce! Poslední dobou se hrozně bojím budoucnosti... Mám strach, jak zvládnu to období mezi 15ti až 20ti roky. Když vidím, jak spolužáci ve škole odpočítávají až jim bude 15 a budou moc s někým spát nebo mluví sebeuspokojování... Děsí mě to. Bojím se, že nezvládnu všechny ty pokušení dnešní doby v tomhle věku. Nechci chodit na žádné diskotéky ani nic podobného, ale zvládnu to...? Hrozně moc se toho bojím... Prosím poraďte mi. Děkuji!
11.6.2018 16:50
Káťa, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak si mám víc věřit?
Ahoj! POtřebovala bych poradit... Minulý rok (v primě) se se mnou nikdo ve třídě nebavil. Trvalo to asi půl roku, když počítám ještě nějkaý kouske sekundy. Nebylo to nijak příjemné období, protože tehdy se ještě takoví, řekla bych oblíbenci třídy na IG vydali za jednoho tichého spolužáka a pak si se mnou psali, sice jen jeden víkend, jelikož jsem to odahlila včas, ale i tak. NApříklad to, jak se mu líbím a jestli spolu budeme chodit. Pak to přešlo do poměrně velké úchylnosti, což jsem ale dokázala zkrotit. Během toho víkendu jsem byla schopná se do toho spolužáka příšerně zamilovat. Napsala jsem mu všechno, i věci dotýkající se hlouběji v soukromí. PAk mi spolužačka řekla, že si ti oblíbenci třídy založili profil a psali pod jménem spolužáka. O těch SMS věděli všichni. Cítila jsem se strašně, zranitelná a podvedená, ale nechtěla jsem to víc řešit. Rodičům jsem to řekla a oni to řešili i když já moc nechtěla. Nakonec se mi omluvili, ale co zmůža jedna omluva na obrovský pocit studu a bezmoci ve třídě? A v tu dobu už se se mnou spolužáci nebavili a já se cítila ve třídě strašně sama. Brečela jsem kvůli tomu několikrát, ale neměla jsem odvahu přijít za někým a povídat si s ním. Bála jsem se jejch reakci, kdybych s nimi měla mluvit. Strašně to bolelo, byla jsem kvůli tomu i jednou u školního poradce. Pak to naštětsí ustalo, ale doteď vnímám mé nízké sebevědomí. Nemám odvahu říct svůj návrh a jsem spíš tichá, i když dříve jsem byla spíš opak. Meg amoc jsem se bála reakce osttaních, co si o mně budou myslet, až za nimi přijdu. Nyní už se s tím snažím něco udělat, je to lepší, ale pohybuji se na lehké hranici a kdykoli mohu klesnout zase zěpt dolů. Jak si mám více věřit a jak získat sebevědomí?
22.5.2018 22:16
Mandy, 14 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  20
 
 
   

  Vydavatelství IN s.r.o.
  Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

  objednávky:
  tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
  mail: objednavky@in.cz

  redakce:
  Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

  tel.: 775 598 603
  mail: redakce@in.cz