Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sto sedmdesát dva:

Poradna 'Škola'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  21

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Přísudek a doplněk
Ahojky, potřebovala bych se zeptat na otázku ohledně češtiny. Když mám větu ,,Byl jsem rád, že to dobře dopadlo\'\' je přísudkem byl jsem rád, nebo jen byl jsem a rád je doplňkem? POtřebuji to na přijímačky. Díky moc za odpověď
6.4.2020 15:31
Já, 14 let
Odpověď:
Otázka: Bojím se špatných známek a písemek...
Ahoj, chodím na gympl do kvarty a od sekundy nebo od tercie mám problém. Bojím se špatných známek a písemek. Nepomáhá mi nic. Ať si říkám, že nemusím být nejlepší, že se svět nezboří, když dostanu pětku, že si mohu špatné známky opravit, že to není konec světa atd. Prostě už fakt nevím, co s tím. Učím se hodně a ještě více se stresuji. Nemyslím na nic jiného, než na školu a na písemky, které mě čekají. Kroužky mám (je jich 5) a moje mamka nechce, aby jich bylo míň, že bych se jenom pořád učila. Brečím, když nestíhám se učit do školy, brečím vlastně už kvůli všemu. Někdy nemůžu usnout. Nikdo mně za známky nenadává, nikdo se mi nesměje. Jen já mám prostě pocit, že musím dosáhnout nejlepšího výkonu. Moji rodiče jsou z toho hotoví. Říkají, že mě vezmou ze školy a půjdu na učňák. To já ale nechci. Chtějí mě poslat k psychologovi, ale já taky nechci. Možná už proto, že nechci, aby se pak mí rodiče dozvěděli, co s psychologem probíráme a taky nechci za psychologem, kterého mi vybrali. Je sice věřící, ale není mi vůbec sympatický a jezdím k němu cvičit na záda. Také se nerada svěřuji mužům. Ale ani k psycholožce bych asi nešla dobrovolně. S tím souvisí i druhý problém. Jsem hodně uzavřená a mám problém s mluvením o pocitech. A to hlavně před rodiči. Vždy to ze mě musí tahat, jak z chlupaté deky. Také se před rodiči neumím modlit. Modlím se jenom sama. Tam vím, že Bohu můžu říct vše a nikdo to nemusí vědět. Vím, že bych se neměla bát říkat rodičům vše, ale já to prostě neumím. To si jdu raději pobrečet u modlitby se svíčkou, než jim něco říkat. Nemám ve škole moc kamarádek, vlastně jen jednu. Nedokážu se seznamovat a tak. Nikdo ze sourozenců se školou nemá problém a ani s otevřeností. Vím, že známky jsou naprostá maličkost a že jsou na světě důležitější věci, než toto. Také mi přijde dost špatné, že se modlím vlastně jenom za dobré známky a né moc třeba za zdraví v rodině nebo tak. Na vysvědčení jsem v pololení měla 4 dvojky a jsem spokojená. Ale mám pořád dojem, že to nestačí. Prosím, poraďte mi. S rodiči se snažím o tom mluvit, ale nic mi nepomáhá. Už nevím jak dál. Díky za odpověď. Lucka
8.3.2020 20:48
Lucka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Mám jít na vysokou, když chci vstoupit do kláštera?
Ahoj, v poslední době hodně přemýšlím nad tím, že bych, až budu starší, šla do kláštera. Ale nevím, jestli v tom případě mám řešit vysokou školu a tak podobně, protože v klášteře se mi asi nebude moc často hodit.. ale zase mi přijde líto zahazovat možnost studia, když bych tím mohla lidem pomáhat.. Co myslíte?
16.2.2020 09:58
Bety, 15 let
Odpověď:
Otázka: Co dělat, když si na mě učitelka zasedla?
Ahoj, chodím do 6. třídy a už máme odpoledky. Chodím na přírodovědná praktika a bohužel i na anglickou konverzaci. Ta učitelka je na mě zasedlá. Vždy v úterý se mi tam nechce. Každé přestávky nářečím na zachodech. Poraďte mi prosím co s tím. Děkuji
4.1.2020 22:55
Viki, 11 let
Odpověď:
Otázka: Mám přestat s vrcholovým sportem?
Dobrý deň, profesionálne sa venujem jednému športu. Som aj v reprezentácií ale to znamená že musím každý deň trénovať, často dochádzam inde na tréningy, cez víkendy som na turnajoch, cez prázdniny musím každý deň trénovať, vymeškávam školu a potom si nestíham doberať. Zároveň chcem mať len 1tky. Vôbec napríklad nechodím von s kamarátmi alebo do mesta. Rozmýšľala som aj že by som s tým skončila ale bojím sa že by som to neskôr ľutovala ale aj to neviem jedným ťahom stopnúť. Ďakujem za všetky rady.
7.12.2019 19:47
Anka, 13 let
Odpověď:
Otázka:
Ahoj, jsem perfekcionistka a nejchytřejší (nejsnaživější) ve třídě. Jsem jedničkářka a učitelky mě chválí. Ale poslední dobou je toho na mě moc. Každý den tři písemky, generálka v dramaťáku, koně... Horším se a schytávám trojky. Navíc na mě učitelé koukají takovým tím způsobem: Zklamala jsi mě, proč se víc nesnažíš? Nevím co s tím a mívám hysteráky. Díky, R.
5.12.2019 19:38
Rochelle, 11 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém s matematikou...
Mám problém si matematikou. Učitelka jede příklad za příkladem ale žádný nevysvětlí. Vůbec nic nechápu
6.11.2019 20:13
Terka, 18 let
Odpověď:
Otázka: Sexuální výchova
Ahoj IN!, potřebovala bych poradit. Ve škole budeme mít příští rok sexuální výchovu a já si nejsem jistá: není hřích dívat se do učebnic na obrázky nahých lidí? Děkuji za odpověď.
22.8.2019 14:48
mysik, 11 let
Odpověď:
Otázka: Mám velkou trému ze zkoušek na gympl
ahoj, mám hroznou trému ze zkoušek na gympl. Jsem na zkoušky připravená , ale když se bojím tak to všechno zapomenu.... dá se s tím něco dělat?
20.3.2019 15:09
Anitka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak zapadnout do kolektivu, když se nezajímám o to, co moje vrstevnice?
Ahoj. Mám problém v tom, že nezapadám do kolektivu. Holky v mém věku se zajímají o make-up, kluky a nakupování. Já se nemaluji, kluky mám maximálně jako kamarády a baví mě jen nakupování knížek, mám krátké vlasy(skoro na kluka) a hlavně jsem často zavřená doma s knížkou či seriálem. Co mám dělat jinak, aniž bych se musela každý den malovat tak, aby mě nikdo nepoznal nebo musela hned nahodit tričko s výstřihem až k pasu a chodit s každým klukem, který kolem mě projde? To je dnes nemožné mít kamarády a přitom nevypadat jako...ehm... lehká dívka?
14.11.2018 21:42
Eve, 14 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  21
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz