Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   dvě stě devadesát čtyři:

Poradna 'Škola'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  11 12 13 14 15 16 17 18 19  >>  21

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Co je to bílý šum?
Co je to \"bílý šum\" ??? Děkuji ;)
6.3.2016 18:25
konev, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak se naučit mluvit?
Ahoj In, chtěla bych se Vás zeptat na to, jak se naučit komunikovat třeba v diskusi, ve škole s ostatními lidmi. Většinou o daném tématu vím, ale jsem příliš stydlivá a většinou vůbec nemluvím. Otázka zní docela vtipně, ale... jak se tedy naučit mluvit? Jak se naučit komunikovat, vylézt ze své bubliny?? Díííík
28.2.2016 16:18
talker, 15 let
Odpověď:
Otázka: Zasedla si na nás učitelka náboženství nebo ne?
Ahoj inko :D Já s kámoškami v náboženství sedíme normálně a chci si od nich půjčit např. bělítko a paní učitelka nás hned rozesadí a seřve nás. Myslíte, že si na nás zasedla a nebo nás nemá ráda? Když z tama odejdeme cítíme se "otráveně" a kvůli tomu se většinou netěšíme do náboženství. Předem děkuji.
18.2.2016 12:31
Locika, 11 let
Odpověď:
Otázka: Nerozumím si s většinou třídy. Jsme v devítce, mám to ještě řešit nebo počkat na konec roku?
Ahoj In! V poslední době mám problém se třídou... První roky, zejména v sedmičce (jsme spolu 6.-9. třída) jsem naší třídu měla vážně ráda... Měla jsem tam nejlepší kamarádku a i dobrých víc kamarádek, svoje nejlepší kamarádky jsem měla tam a dokázala jsem se jednoduše povznést nad řeči kluků, byla jsem veselá... Pak, v osmičce, se se mnou moje nejlepší kamarádka přestala bavit a i jako holky jsme se \"roztrhaly\" na dvojice... Já jsem si našla nejlepší kamarády ve spolču a ve třídě mám teď už jen jednu lepší kamarádku, s kterou si dobře rozumím, ale i ona má nejlepší kamarády včetně svého kluka ve vedlejší třídě, tak tam chodí o přestávkách a já zůstávám sama... Zbytek holek se se mnou už tolik nebaví, kromě nás dvou se všechny baví spolu a já mám s některýma problém (např. jedna se vždycky baví s těma, kdo jsou pro ní výhodný a \"jede na sebe\" a ostatní jí úplně v pohodě berou a to já nedokážu... všechno musí být podle ní (má sklony k politikaření) a já nejsem moc poddajný typ-hlavně vůči ní) (je nás ve třídě 8 holek)... A teď jsem projevila ve třídě svoji nespokojenost během vybírání třídních triček (zase si to vzala na starost ta holka a společně s třídní (která je jindy v pohodě) prosazovaly svoje návrhy, z kterých vzniklo něco příšerného...) a kluci si teď ještě o to víc na mě vybíjí svojí blbost... v poslední době mají kluci hodně někdy až zlých řečí i vůči ostatním... Já už teď ve škole jsem úplně negativně naladěná, přestávky trávím chatováním s kamarády ze spolča (což spolužáci taky komentují) a jsem asi i uzavřenější, už se těším, až se na konci roku rozejdeme... Mám to vydržet, když do konce základky zbývá pár měsíců, nebo se mám ještě snažit s tím něco udělat a popř. co? Jsme třída, kde jsme vybraný, takže tam nemůžu pořádně pomoct s něčím, protože vždycky se tam najde někdo chytřejší... Děkuji napřed moc za odpověď a omlouvám se za nestručnost... Hezký jarní čas :)
17.2.2016 14:46
Smutná deváťačka, 15 let
Odpověď:
Otázka: Mám strach, že nezvládnu studium na VOŠ. Jak zvýšit sebevědomí?
Ahoj, studuju vyšší odbornou školu a zkoušky už mám za sebou (na první pokus naštěstí). I tak mám pořád ale pocit a strach, že tu školu nezvládnu. Já přitom měla vždycky hodně dobrý známky, ale i tak se pořád akorát stresuju a když slyším od starších studentů, co všechno budeme muset umět a kolik toho bude, tak je mi z toho hrozně :( nevím, jak takový nápor zvládat, připadám si, že je toho na mě moc. Ze začátku roku jsem pořád akorát brečela, když sem odcházela ze školy a ani o zkouškovém jsem se nenervovala tak jako tehdy. Už je to sice lepší, ale i tak pořád bojuju se strachem z budoucna a mám malé sebevědomí :( nemáte nějaký tip, jak stres ze školy zvládat? Předem děkuji za odpověď :)
10.2.2016 21:36
Leňa, 20 let
Odpověď:
Otázka: Jak zlepšit třídní kolektiv?
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na otázku ohledně kolektivu. Dá se nějak zlepšit? Máme ve třídě hrozný kolektiv, ale nikdo s tím nic nedělá. Škola nám sice zaplatila program na zlepšení kolektivu, ale myslím, že to situaci spíše zhoršilo. Navíc si problém mnozí nechtějí přiznat, ti kteří kolektiv nejvíce boří, říkají, že je dobrý. Co s tím? Moc děkuji za odpověd´
1.2.2016 10:45
nevědoucí, 14 let
Odpověď:
Otázka: Co dělat s nervozitou při písemce?
Ahoj IN mám problémy při písemkách z matiky.Když se začne písemka psát tak se nic neděje,ale jakmile někdo odevzdá písemku hned se ve třídě začne šeptat a mě to hrozně znervózní a pak špatně vypočítám příklady a už mám trojku.Co mám dělat,abych se stresu zbavila?
25.1.2016 15:29
Lucka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Strašně mi vadí kluk, který mě šikanuje. Je to normální?
Ahoj IN. Když jsem Vám psala poprvé tak jsem se zmiňovala o tom klukovi co mě kopnul. Asi měsíc si mě nevšímal, ale pak začal znovu. Ale neříká mi jménem pokřikuje na mě sprosté nadávky(jsem Kráva, Kundatka apod.), což mi je opravdu nepříjemné. Tím to, ale nekončí. Bavím se třeba s kámoškou z vedlejší třídy a on příjde a začne se s ní bavit a o mě mluví jako o tý krávě. Nebo nedávno na TV kluci si vybírali do týmu. Mě si vybrali dobrovolně, což mě samotnou překvapilo, protože většinou jsem mezi těma co zbydou. On, ale začal pokřikovat na kapitána týmu proč si jako vybral takovou krávu, že asi není vpohodě. Naštěstí ten kluk co byl kapitán je normální a ignoroval ho,ale stejně mi to nebylo příjemné. Pak se mi tam posmíval, když náš tým prohrával. Taky, ale když se se spolužáky před školou koulujeme hází po mě záměrně sních tak, aby mě to bolelo. Narval mi sních za krk a to jako dost. Spolužačka mi ho pak vytahovala a zděšeně říkala, že tam mám přímo ledové koule. Střelil mi sních do obličeje z asi ani ne dvou metrové vzdálenosti. Hází po mě tu břečku ze silnice. Jo já vím, že je normální po sobě házet sních a já se s ostatními kouluji každý den, ale všichni si nějak tak podvědomně dáváme pozor, abychom si navzájem neublížili. On se mi naopak snaží ublížit. Sice do druhého pololetí nemá přijít, ale ještě čtyři dny musím přežít s ním ve škole! To je asi něco kolem 25 vyučovacích hodin! Už se mi i nedávno zdál sen, že mě skopal. Rodiče říkají ať ho ignoruji, ale to občas ani nejde. Mám blbou náladu už, když ráno vidím jeho bundu v šatně. Rodiče slíbili, že pro mě budou po vyučování ty čtyři dny chodit. Mě, ale už fakt deptá. Chtěla jsem se Vás zeptat jestli jsem ještě normální, když mi tak vadí. Vím, že stačí už jen čtyři dny a vypadne(snad), ale mě už se z něj dělá úplně blbě. Vím, že je to neskutečný ubožák. Vím, že ho musím ignorovat, ale prostě jsem se potřebovala vypsat. Omluvám se jestli obtěžuji, ale když si postěžuji tak se mi aspoň z části uleví. Bariky
23.1.2016 18:20
Bariky, -1 let
Odpověď:
Otázka: Jak zvládnout matematiku?
Ahoj IN! :). Potřebovala bych poradit: Mám problém s matematikou- vždy jsem to tak nějak zvládala (na 2 / 3) a nějak to šlo. Ale dost se to horší, učitelky toho po nás chtějí víc a já se den ode dne horším. Nevíte co s tím? Nějaké tipy/rady na zlepšení? Mooooc díky za radu a úúúúžasný časopis. Pěkný večer, Zizi :)
18.1.2016 17:37
Zizi, 14 let
Odpověď:
Otázka: Spolužačky chtějí kamarádku pomluvit u jejího kluka. Jak jí můžu pomoci?
Ahoj IN. Moje kamarádka má problém se třídou.Její bývalé nejlepší kamarádky jí přečetly 40 SMS s jejím klukem, teť si zjistily jak se jmenuje chtějí mu napsat na facebook nějaké nepravdy o ní.Jak jí můžu pomoct?
4.1.2016 14:47
Klalixa, 12 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  11 12 13 14 15 16 17 18 19  >>  21
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz