Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

PORADNY
jsou během letní dovolené uzavřeny
(od 24.7.2020 do 9.8.2020)
Těšíme se na vaše nové dotazy od 9.8.2020 8:00.

Poradna 'Škola'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  8 9 10 11 12 13 14

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Ve škole se se mnou nikdo nebaví. Cítím se opuštěně. Co mám dělat?
Milá redakce. Na konci září jsem přestoupila ze střední na jinou. A na té nové, ze zatšátku spolužačky měly zájem se se mnou bavit. Ale později, když jsem něco přispěla k rozhovoru, nikdo mě neposlouchal a říkala jsem si to přejde, než se s nimi poznám. Ale teď je to, eště horší jsem jim úplně ukradená, nevnímají ani jedno mé slovo, jsou na mě protivný a spoustu dalšího, takže jsem se s nimi přestala bavit a snažit. Nevím s kým se bavit. Cítím se opuštěně. A s kamarády ze ZŠ se už moc nevídám.
Myš, 16 let
Odpověď:
Otázka: Někdo se mi asi dostal do gmailu. Co mám dělat?
vím, že tohle do školy moc nepatří, ale nevěděla jsme, kam to mám napsat...přihlásila jsme se na gmil a omylem jsme něco klikla (něco ke google plus) a na internetu se mi ted vpravdo nahoře v rohu objevuje vlevo vedle křížku, toho okýnka a čárečky ještě taková hlavička, a jsem si někde na tom gmailu četla, že by se nějak mohlo přes to podívat někdo, na jaký stránky na pc chodím.. já nevím, jestli to teda tak je, nebo ne..ale bojím se, aby mě někdo nesledoval, protože jsme si na gomailu přečetla, žče se mi na něj přihlásil několikrát někdo z Prah..POMOC!! PS: Prosím, odepište co nejdřív, je to vážně důležité!! Bojím se :(
anonym, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak se dobře bavit na lyžáku?
Ahoj Naše třída jede po Jarních prázdninách na lyžák. Budeme tam slavit moji oslavu narozenin (bude mi 13). Tak neznáte dobrý tip na to aby se tam spolužáci dobře bavili? A ještě něco nikdy jsem nelyžovala! Je to těžké? Děkuji za Odpovědi. Medvídek Pú :-)
Medvídek Pú, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jsem na nové škole na intru a chybí mi dřívější kamarádi. Prosím, poraďte.
Mila redakce, nastoupila jsem na stredni skolu a jsem na intru. Hrozne michybi mi pratele a kamaradi ze spolca..skola nebyla nikdy moje silna stranka, ale dostala sem se na skolu, kam sem chtela, pomerne tezkou, ale nejak se to na me vsechno sype a nestiham uceni a jsem ve stresu, ze nejsem se svymi prateli :-( ..
Anonymka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Moji kamarádku začínají šikanovat. Jak jí můžu pomoci?
Dobrý den, chtěla bych poradit... Loni jsem začala chodit na gympl a až na pár posledních dní jsem celý rok neměla žádné kamarádky, s nikým jsem si nepovídala... Letos mám dobrou kamarádku, sedíme spolu v lavici... Ona je moc hodná, hraje na plno hudebních nástrojů... Ale nesnese třeba jen pomyšlení na to, že by mohla dostat na vysvědčení dvojku. Nechápala jsem to, až do chvíle, než mi řekla, že ji na minulé škole šikanovali. A to se začíná pomalu vracet- přes úšklebky, přes Facebook (který já nemám.) Děkuji
nikdo, 15 let
Odpověď:
Otázka: Mám velké problémy se sebedůvěrou. Jde s tím něco dělat?
Dobrý den, mám velký problém se sebedůvěrou. Bojím se mluvit s lidmi, které neznám moc dlouho, špatně začínám nová přátelství atd. Ztratila jsem svou nejlepší kamarádku již od školky. Nesnažila jsem se nějak si hledat nové kámošky v průběhu našeho přátelství- myslela jsem, že se se mnou bude pořád bavit...Nehlodlám se měnit kvůli tomu, že si moje kámoška myslí, že nejsem populární, ale nevadilo by mi si trošku zlepšit sebevědomí. Dá se sebedůvěra zlepšit? Ve škole nemám problém s učením, ale nejdou mi předměty jako tělocvik, výtvarka...Myslíte, že to může být jeden z důvodů, proč si nevěřím? Děkuji moc.
anonym, 13 let
Odpověď:
Otázka: Ve škole jsem šedá myška. Jak to změnit?
Dobrý den, chtěla bych poradit, co mám dělat. Ve škole nejsem moc oblíbená a když vejdu na ulici, připadá mi, že se mi všichni lidi, kteří kolem mě projdou, vysmívají. Vždycky nevím, co mám dělat, uhýbám pohledem, .... ale já se jim nedivím, kdybych potkala na ulici někoho, kdo vypadá jako já, taky bych se na něj dívala zvláštním, pohledem. Nikdy jsem neměla problémy se sebevědomím, ale teď asi už trochu jo. Co mám dělat? Nechci, aby se mi ostatní vysmívali a čím více takových situací zažívám, tím víc se ze mě stává šedá myška, která se bojí něco říct... Děkuji za všechny rady...
Marulinka, 15 let
Odpověď:
Otázka: Učitelka nám chce zadat vypracování horoskopu na příští týden. Jak se k tomu postavit?
Dobrý den... V angličtině teď probíráme budoucí čas a učitelka nám chce zadat projekt, kde bychom měli napsat horoskop na další týden. Jednu hodinu nám v rámci hry vysvětlovala numerologii a pak nám dala za úkol vypočítat sousedovi číslo a dle toho určit jeho budoucí povolání (která jsme ale k jednotlivým číslům měli sami vymyslet, tudíž nešlo o nějaké věštění). Její dcera ale chodí na náboženství... Jak se k tomu mám stavět, a co dělat v případě, že nám opravdu zadá ten horoskop?
Akdis, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jsem totálně nesebevědomá a připadám si neschopná. Prosím, poraďte.
Ahoj, In, mám takové trápení. Jsem totálně nesebevědomá, dokonce tak, že se bojím jít někam na brigádu, nebo do práce. A to nemluvím o vysoké, toho se děsím strašně. Bojím se totiž, že by mě odkudkoliv vyhodili kvůli tomu, že dělám všechno špatně, a jsem děsně neschopná. Dřív jsem to tak neměla, bohužel v červnu 2013 mě jedna učitelka dostala totálně na dno, protože mě ponížila a shodila pro mě v citlivé oblasti. Ta učitelka byla nejobávanější osoba na škole. Dost mi to ublížilo, a teď se bojím kamkoliv hlásit. Ráda bych třeba měla nějakou práci nebo brigádu, ale jsem zablokovaná. Připadám si totálně neschopná, jako že všechno zkazím: Bojím se třeba i jen urovnávat někde na praxi ubrousky, že by bylo trošku nakřivo a oni by mě kvůli tomu vyhodili.( Nemáte nějaké rady, jak tento blok překonat? Díky.
Arwen, 20 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádky mě pomlouvají, cítím se na dně. Prosím, poraďte.
Jsme absolutně na dně..rodiče se možná rozejdou, a mé kamarádky..? Pořád mě pomlouvají, říkají o mě škaredé věci a vůbec je nezajímám..já tedka málem brecím..už toho mam docela dost! Celej život se přetvařuju kvůli tátovi, aby nebyl nervózní, hledám nejlepší kamarádku..a už brecím..někdy (docela často) prosím Boha, aby na mě seslal tčeba mdlobu, abych jela do nemocnice a mohla si odpočinout..modlím se, někdy si připadám silná, že to zvládnu, ale někdy si připadám na nervové zhroucení.. (přestávám brečet)...Nina, která sem psala : Jak odejít od kamarádky, aby to nemělo žádné následky? to psala o mě..přitom se dřív chovala podobně..ale nezlobím se na ni..jen mě to zranilo..trochu..ale víc mě zranujou ty ostatní kamarádky..asi byly celou tu dobu falešný..ta, co mě ted pomlouvá nejvíc nebo ještě s jednou nejvíc porad rikala: Jsme ještě nej kamosky, že? Ja cjci byt s tebou nej kamoska..pak prislo mé smutné období a ona si jednoduše odejde..minulý rok brecela asi měsíc a já s ní celou dobu byla..ale at jsou spolu! Klidne..akorat jsem vam to prostě potrebovala napsat, jelikož jsem prostě na dně..
Klárka, 12 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  8 9 10 11 12 13 14
 
 
   

  Vydavatelství IN s.r.o.
  Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

  objednávky:
  tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
  mail: objednavky@in.cz

  redakce:
  Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

  tel.: 775 598 603
  mail: redakce@in.cz