Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sto dvacet :

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  20

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Nevím jak se zachovat
Dobrý de. Už před tím jsem psala a yv jste mi poradili, že si mám kamarádkou promluvit. OK udělám to. Ale změní se něco? Já myslím, že ne. Já jí nebudu bránit jít ode mě. Bude mě to trhat srdce. Ale co já? Já taky potřebuji kamarády. Tuhle jsem se se spolužáky bavila jako nikdy a moc se mi to líbilo. Jenže to už skončilo. Teď jsem jen obyčejná šprtka. Prosím pomozte mi. Už to nezvládám. Prosím
Jarorýma, 14 let
Odpověď:
Otázka: Letní tábory
Ahoj, nemáte nějaký dobrý typ na letní tábor?
verunnka14, 14 let
Odpověď:
Otázka: Moje nej kamarádka?
Dobrý den. Prosím pomozte mi. Mám kamarádku, a dlouho jsem si myslela, že je i moje BFF. Kamarádku znám od 1. třídy a byly jsme v jednom kuse spolu (jen ve škole, protože bydlím v jiné vesnici). Až teď se nespíš ,,zabouchla\" do jistého kluka. Nejdřív jsem stála u jejího boku, ale potom se začala povídat s jinou holkou. A mě tam nechala stát. Bavíme se spolu jen někdy a jen těžko k sobě hledáme slova. Nevím o čem se baví. Ani se mnou nesedí na obědě. Kdybych neseděla s ještě jinou kamarádkou tak snad puknu. Mezi mnou a moji (bývalou) BFF je velký rozdíl. Já jsem šprt, ráda čtu a pro ostatní nejsem tak zábavná. A mě je to líto. Nechtějí mě do party přestože je tam i BFF. A já vás prosím o pomoc. Jak mám začít rozhovor? Je to moje BFF? Co mám udělat aby mě ostatní brali jako sobě rovnou?
Jarorýma, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak pomoci kamarádce, která se odstěhovala?
ahoj, mam jednu kamaradku, ktera se tedkom odstehovala. v novem meste nema moc pratel, jeji rodice maji mezi sebou problemy a je nestastna. casto miva deprese, je hrozne smutna a trapi se. snazim se byt pro ni oporou a vzdycky tu pro ni jsem, ale chtela jsem se zeptat jestli tady je jeste neco co bych pro ni mohla udelat..? nekdy to je tezke tady pro ni byt, kdyz jsme od sebe tak daleko (3 hodiny vlakem).
klarinka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Trable s nejlepší kamarádkou.
ahoj, už nám to s nejlepší kamarádkou tolik neklape jako kdysi...už jako bych ji...nepotřebovala. Hodně si teď rozumím se spolužačkou a spolužákem (jsme takové trio ve třídě), nebo s kýmkoli jiným, než s ní. Pořád se hádáme, nebo se nebavíme. Navíc před rokem jsme se alespoň vídali ve škole. Teď je na SŠ a vidíme se 1xtýdně ve spolču. Dokážu se bavit s kýmkoli jiným než s ní. Už nevím co mám dělat...prosím poraďte....DÍKY
Madlen, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak na dlouhotrvající smutek?
Jak zvládnout smutek a lehké deprese? Dobrý den, asi před měsícem nevlastní sestřenka řekla něco ve smyslu, že se se mnou baví jen tak, že mě nebere za rodinu(já ji mám ale starašně ráda a tohle bych o ní říct nemohl)(jedna holka se jí na to ptala). Já si to vzala hodně osobně,brečela jsem tak půl hodiny. No a pak už se to vezlo: Zdravotní problémy(tedy omezování koníčků), nedorozumění s ostatnímy přáteli, a další nedorozumění se setřenkou, stres, ignorování snad všech,.. Pak jsem prečela a byla hodně smutná čím dál častěji. Teď už doma do polštáře brečím tak 2krát za týden a jsem smutná pořád.:(Což mi už příjde dost. Kdyby jen to, ale já mou strašnou náladou nejsem zrovna nejmilejší na ostatní, takže pak jsou na mě taky husní a znovu můžu brečet. To mě strašně mrzí a chtěla bych to změnit. Přátelé, rodina a zdraví jsou prostě pro mě důležité a těd se mi to hroutí všechno najednou a já to nezvládám. Bojím se že se to zase zhorší. Jak zvládnou všechen smutek? Předem moc děkuji
Kája, 13 let
Odpověď:
Otázka: Nechci, aby se do mě zamiloval kamarád.
Ahoj IN!, ještě nikdy jsem neměla za kamaráda kluka. Vždycky to byly jen samý kamarádky. Teď se ale celkem dost bavím s jedním klukem a trochu začínám pochybovat, že jsme opravdu jen kamarádi. Bojím se, že se do mě pomalu začíná zamilovávat. Večer mi třeba donese domů knížku, kterou jsem mu půjčila, i když ví, že mi ji klidně může vrátit na druhý den ve škole. Řekl mi, že to cítil jako povinnost, ale nevím, jestli je to tak docela pravda. Pak se často stává, že když se bavíme, najednou nastane takový to trapný ticho a on se na mě jen tak dívá a usmívá, jak kdyby byl do mě zamilovanej. Taky mě často doprovází domů. Má málo kamarádů, tak je dost možný, že proto se tohle všechno děje a opravdu mu na mě záleží, jako na kamarádce, protože si se mnou prostě nejvíc rozumí. Ale, co když ne? Co když se to nějak zvrtne? A teď máme jít spolu ven. Vůbec nevím jak se mám k němu chovat, o čem se s ním mám bavit, aby jsme nepřešláply kamarádskou hranici. Prostě co mám dělat, aby se do mě nezamiloval kamarád? Nechci ho zranit. Díky. :)
Kika, 15 let
Odpověď:
Otázka: Problém s kamarádkou.
Ahoj In Mám menší problém. Měla jsem nejlepší kamarádku 11 let. Měla sem v rodině problémy,mamka musela na operaci se zádama a já jsem jí musela hodně pomáhat. Kámoška si čas který jsme trávili spolu,ale já na ni neměla moc času začala vynahrazovat dojížděním za jinými kamarády. Postupem času začala chodit na diskotéky a kouřit. Lhala mi celou tu dobu a já to věděla šel z ní cítit kouř a už i když jí viděla sestra tak se z toho vymluvila. Strašně mě to svíralo a hodně jsem se za ní modlila. A já jsem měla úzkost že člověkovi kterému jsem věřila a byla moje opora se zhroutila. Už jsem na střední a mám hodný spolužáky a kamarády ale někdy si vzpomenu co jsme spolu dělali a jak to bylo skvělý tak se z toho zhroutím pláču a jediný co mi pomáhá je cvičit a odpoutat se od toho. Chci se zeptat jestli by se dala ještě kámoška změnit jestli není už příliš pozdě a co mám dělat já abych byla v pohodě? Jak se mám modlit? Moje mamka o tom ví ale já se chci zeptat vás protože mi vždycky poradíte :) děkuji a omlouvám se že je to tak dlouhý. :)
Kiki, 15 let
Odpověď:
Otázka: Kolik dotazů chodí běžně do poradny?
ahojky, kolik vám denně příjde dotázů do poradny? nebo třeba přes víkend? asi hodně co? díky za odpověď
mája, 127 let
Odpověď:
Otázka: Jak by mělo vypadat spolčo děvčat ve věku 12 - 22 let?
Ahoj, chci se zeptat jak si myslíte, že by mělo vypadat ideální spolčo ve farnosti děvčat zhruba tak 12-22 let. Co by se tam mělo dělat a tak. Jestli se jen modlit nebo i něco zábavnějšího :)
anička, 15 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  20
 
 
   

  Vydavatelství IN s.r.o.
  Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

  objednávky:
  tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
  mail: objednavky@in.cz

  redakce:
  Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

  tel.: 775 598 603
  mail: redakce@in.cz