Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   devět set padesát čtyři:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  18

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Tipy na hry do spolča?
Ahoj IN! Nemáte nějaké tipy na vtipné hry do spolča, spíš do místnosti??? Díky moc
Zuzka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak přejít do jiného spolča a nezranit vedoucího spolča předchozího?
Jak se vypořádat s problémy se spolčem? Ahoj, u nás ve farnosti máme spolčo, do kterého chodí jedna určitá a neměnná parta - já a pět kámošek. (Jsme pouze holčičí spolčo a kluci nám tam velmi, velmi chybí.) My se ale dohromady vídáme i normálně přes týden, takže by se dalo říct, že takové menší \"spolča\" zažíváme vícekrát za týden. Nikdo nový se k nám, ale připojit nechce, protože ve farnosti o kousek vedle je spolčo pětkrát větší, všichni tedy chodí tam. Do našeho spolča můžeme maximálně přidat své mladší sourozence a to, jak asi víte, už nebude ono. Uvažujeme tedy nad možností, že naše spolčo zrušíme a společně se připojíme k vedlejší farnosti. Je to správné rozhodnutí? A jestli ano, jak to co nejšetrněji oznámit našemu vedoucímu, který spolčo vede, že odcházíme jinam, ale ne z důvodu, že nás to s ním nebaví, ale prostě chceme poznat nové lidi? Za radu děkuju.
sssmile, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak se bavit i s jinými kamarády a zároveň neztratit "svou skupinku" přátel?
Ahoj IN! Venku jsme se kdysi všichni bavili spolu, ale teď jsme rozděleni na několik skupinek. Jednu skupinku tvoříme já, moje nejlepší kamarádka a nejlepší kamarád. Chtěla bych se bavit i s jinou skupinkou, ale moji nej kamarádi se s nimi nebaví. Pak vznikají hádky, a já se z ostatními bavím jen když tam nejsou. Prosím porďte, jak to mám udělat? Děkuji
Kiki, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak se chovat ke kamarádovi, který je ve všem tak dobrý, až mě to štve?
Ahoj In! mám menší problém stává se mi to jen u jednoho člověka je to můj bývalý spolužák.Patří mezi takové ty které jsou ve všem jakoby dokonalý jsou dobří ve sportu, ve škole,jsou oblíbení...Začala jsem si postupně uvědomovat že mě štve jeho dokonalost a mluvím sním opovržlivě.nedokážu to ze sebe dostat a to se děje jen u něho. Dokonce se mě už ptal proč jsem na něj hnusná a já prostě nevím... Přitom bych se ráda stala jeho dobrou kamarádkou.Budeme spolu chodit do tanečních a nevím jak to dopadne.Mám z toho strach.prosím poradte děkujů :)
Kiki, 15 let
Odpověď:
Otázka: Kamarád mě ignoruje
Ahoj, jeden můj kamarád mě totálně ignoruje. Byli jsme si hodně blízcí. Dokázali jsme si psát přes fb celé hodiny, taky jsme se viděli přes skype (vidíme se jednou ročně). Jenže teď se to všechno změnilo. Na fb mě ignoruje, vůbec mi neodepisuje. Na tom táboře mě taky skoro ignoroval, ani neřekl ahoj při loučení. Za celý tábor se bavil pouze se svou přítelkyní (snažila jsem se je pozvat na kofolu, ale nepřišli).Nevím co mám dělat nebo co si o tom mám myslet. Je mi to strašně líto. Byl to kamarád, který mi opravdu rozuměl. Nenapadá vás proč tak ignoruje ?? Předem díky :) Je to ještě kamarád ???
Ostravačka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Cítím se ve škole sama
Čau IN, jsem introvert, takže samotu mám ráda, ale poslední 2 roky si začínám uvědomovat, že tím jak se stydím a straním se společnosti, nemám kromě rodiny žádné opravdové přátele, se kterými bych si rozuměla. Když jsem byla na základce, bavila jsem se tam s několika holkama. Pokaždé ale, když spolu jdeme ven, nemáme si co říct. Samozřejmě jsem se chtěla bavit i s klukama, ale na to abych začala konverzaci, jsem byla moc stydlivá a za celých devět let, za mnou žádný kluk nepřišel a nezačal se se mnou bavit. Bylo to hrozné, celých ddevět let jsem jen tak seděla na zadku a většina třídy se se mnou vůbec nebavila, většina mě ani nezdravila a já je tím pádem, taky ne.Musela jsem jim připadat hrozně nepřátelská, divná, nevím,co si o mě myslely. Já jsem je měla všechny ráda,ale nedokázala jsem to dát najevo. Ze základky tedy kamarády nemám. Ani z kroužků.Teď jsem začala chodit na novou školu a zatím se bavím se všemi, máme malý kolektiv. Jenže to ani tady nevypadá, že bych si s někým opravdu rozuměla. Už dva roky mám deprese, protože si připadám hrozně sama. Bojím se, že si nikdy nenajdu dobrou kamarádku, ani kluka. Nevím, kde bych měla hledat. Bojím se,jet sama na nějaké duchovní setkání. To, že věřím v Boha, mě drží nad vodou, ale měla bych začít svoji situaci řešit, tím, že se otevřu světu. Jenže mi to nejde. To všechno jsem napsala velice ve zkratce. K psycholožce už chodím, ale zajímá mě vaše rada a váš názor. Díky moc.
Beca, 15 let
Odpověď:
Otázka: Problémy s kamarádkou
Ahoj, mám nejlepší kamarádku, ale ta se vůbec nechová jak nejlepší. Pořád mě nějak ponižuje. Říká, že to mám hnusný atd. Vím, že to většinou myslí z legrace, ale začíná mito celkem vadit.Nejhorší na tom je, že jsem nejchytřejší ze třídy a ona si ze mně začíná utahovat, že musím mít všechno v pořádku, když jsem tak chytrá apod. Pak se nechová jako moje NEJ kámoška(kámošky si mají radit, pomáhat si, pomoci tomu druhému řešit problémy...), protože ona tohle nedělá. Spíš to dělám jen já(utěšuji ji, pomáhám, atd.) Dokonce už ani nenosí náš přívěsek, zatímco já ano. Zvažovala jsem, že kdybych už s ní nebyla nej kámoška, strašně by mi chyběla. Proto se vás ptám, co na to říkáte? Může být takoví člověk nej kamarádem? Mám ji odstrčit, nebo jen nad tím mávnout rukou? Díky za odpověď.
Any, 12 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádství
Ahoj IN! Je nějak špatně když chci mít třeba tři kamarádky se kterými půjdu jednou za čas ven, ale nechci se nijak vázat na jednu se kterou si budu všechno říkat, budu s ní trávit hodně času... Prostě že nebudu mít tu NEJLEPŠÍ NA ŽIVOT A NA SMRT? Nebo já bych ji mít chtěla jenže se ještě žádná taková se kterou bych si úplně rozuměla a mohla s ní být klidně týden v kuse a pořád by jsme si měly o čem povídat a nějak by jsme se navzájem už ,,neomrzely\" nenašla. Poslední dobou mě ta myšlenka že jsem žádnou takovou jsem ještě nenašla mrzí, myslíte si že se nějaká taková objevuje pro většinu holek spíš ve vyšším věku? Děkuji za odpověď na moje dvě otázky
Hanísek, 12 let
Odpověď:
Otázka: Víc se přátelím s klukama, ale zatím nechci víc. Jak se k nim mám chovat?
Ahoj!:)) Poslední dobou jsem se více spřátelila s klukama. Mám spoustu kamarádů.Pokud si máme co říct a líp ho poznám a jsme fakt dobří kámoši a nebo si jen píšeme na fb. on si myslí že mu dávám šanci. Už mi to někdy přijde že jim asi nějákým způsobem to dávám najevo ale jak a to jsem zatím nepřišla.A dalěí fakt je že s klukama neflirtuju Někdy musím bolestně vysvětlovat že žádnej vztah zatím nechci. Co mám dělat a jak se k nim mám chovat?? :) děkuji
Kiki, 15 let
Odpověď:
Otázka: Joga?
Milá redakce, potřebovala bych poradit. Moje kamarádka, která pro mě hodně znamená, patří mezi mé nejlepší přátele a je věřící, začala dělat jógu. Snažila jsem se jí párkrát vysvětlit, že jóga, jakožto prostředek hinduismu, není zrovna dobrý koníček, ale ona mi pokaždé odvětila, že to dělá z hlediska fyzického a když nevyznává žádný z principů hinduismu, není to přece nic špatného a navíc je to zdravé pro její tělo. Nechala jsem ji při tom, ale nedávno jógu použila jako program pro děti na táboře a jsem z toho dost rozpačitá. Nevím, jestli ji změním, ale aspoň mi, prosím, poraďte, jak se k tomu mám stavět já, když už ji nedokážu přesvědčit. Moc děkuji.
Naťus, 19 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  18
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz