Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   čtyři sta sedmdesát sedm:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  >>  25

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jak si najít kamarády?
Ahoj. Jak si najít dobré kamarádky? Jak se dobře začlenit do kolektivu, aby, když máme udělat nějaké týmy, aby s tebou spolužačky chtěly být a nezůstával jsi mezi posledními? A vadí, když někdo řekne MATEMATIKA, místo matika? Děkuji.
11.6.2020 11:26
Maky, -1 let
Odpověď:
Otázka: Jak vydržet na táboře?
Ahoj! Nechce se mi na křesťanský tábor. Mamka a taťka jsou z něho nadšení, dokonce i starší sestra a mladší bratr. Jezdím tam od malička a od 8 let to pro mě bylo spíše utrpení než zábava. Nesedli mi tam lidi, vedoucí a vždy jsem dostala nějakou příšernou rádkyni, která buď neuměla prohrávat, nebo byla nafoukaná...Předminulý rok jsem tam nejela, to už jsem prostě nedávala, ale naši se mysleli, že mě to doma nebaví...prý jsem byla pořád zamračená a nic se mi nechtělo. Podle mě to není pravda. Doma jsem si to užila, ale oni to do teď nechápou. Minulý rok to bylo poprvé, co jsem měla dobrou rádkyni. Jsem velký introvert ve společnosti, ve které mi není dobře, takže jsem byla ráda, že na mě vyšel stan, ve kterém jsem byla sama. Minulý rok jsem tam také měla starší sestru, která byla rádkyně (vedoucí skupinky), ale alespoň někdy jsme spolu chodily dělat orlí pírka nebo tak něco. Jenže teď jde do vedení a já tam budu nadobro sama. Našla jsem si tam sice jednu kamarádku, ale ta asi nepojede, nebo pojede se svou jinou kamarádkou. Protože mi bude 15, tak bych mohla dělat podrádkyni. Ale já nechci. Moje mamka mě do toho nutí, že prý to bude super a tak. Já ale nejsem vůdčí typ. Já moc ráda vařím, peču dorty a tak, takže jsem byla ráda, když jsem doma mohla našim vařit a hlídat mladší sestru. Napadlo mě, že bych šla do kuchyně na táboře, ale teď už je pozdě...taťka to před chvílí zaplatil. Jsem strašně smutná. prosím, poraďte, jak to mám vydržet. Mějte se hezky a děkuju za odpověď.
18.5.2020 21:01
Julča, 15 let
Odpověď:
Otázka: Mám kamarádce posílat vypracované úkoly?
Ahoj,zdravím,potřebuju poradit jak máme ted učení na doma mám kamarádku a ona mi celkem často píše jestli bych jí neposlala nějaké vypracované úkoly(jde mi to ve škole o něco lépe než jí) něco jí posílám ale mám výčitky svědomí že jí takhle naopak uškodím,protože se nic nic moc takhle nenaučí.Jenže ona je trochu urážlivá takže mám strach že kdybych jí prostě napsala že jí to nepošlu tak by se asi urazila.Co mám dělat?Mám jí to nějak šetrně vysvětlit.Mooc dějuju.Mějte se hezky.
22.4.2020 13:36
Ani, 14 let
Odpověď:
Otázka: Šikanují mě bývalí spolužáci...
Ahoj, už asi čtyři roky se nedokážu přenést přes šikanu. Už čtyři roky nechodím na základku kde mě šikanovali, ale stále to tak nějak probíhá a já nevím jak se s tím mám vypořádat. Občas se stane že je potkám na cestě ze školy. Když se stane, že je potkám snažím se jim velkým obloukem vyhnout ale ne vždy se to povede, a když je potkám tak se stane, že se mi buď začnou vysmívat nebo mi nadávají a už opravdu nevím co proti tomu mám dělat. Občas kolem nich jen tak projdu snažím si jich nevšímat, ale ne vždy to zvládnu. Takže moc prosím o radu a předem děkuji.
13.2.2020 20:02
Daniela, 15 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka mě pořád kritizuje...
Ahoj, prosím o pomoc. Mám moc ráda svou kamarádku a rozhodně bych o ni nechtěla přijít. Jenže už to nejde. Pořád se nějak ke mně vyjadřuje, třeba k mému oblečení a tak, vždycky mě to mrzí. Mám třeba něco nového, ona to okomentuje a já jsem vždycky zklamaná. Přitom já jsem jí nikdy nic na oblečení ani nic takového neřekla. Nejhorší na tom je, že to pak odskáčou rodiče, na které jsem kvůli tomu zlá, protože mě to mrzí. Někdy pak to oblečení přestanu nosit. Snažila jsem se s ní o tom promluvit, ale nejde mi to. Co mám dělat?
13.2.2020 08:50
JÁ, 17 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka už se se mnou nebaví tolik jako dřív...
Ahoj, už 9.rokem se bavím se svoji kamarádkou. Vlastně jsme byli pro sebe navzájem nejlepšími kamarádkami a byly jsme si toho obě vědomy. V osmé a deváté třídě jsme se už spolu bavily střídavě. Bylo to ale také období puberty, různých proměn člověka atd. Přesto jsme spolu vycházely a chtěly jsme na stejnou střední. Což nakonec vyšlo a jsme ve stejné třídě. Zní to tak, že teď mám vše, co jsem si přála-svoji starou nejlepší kámošku vedle sebe kdykoliv si vzpomenu a která mě zná,...Ale vůbec tak to není. Spolu už netrávíme vzásadě zádný čas, pouze občas jsme spolu na obědě, ale jinak je to vše. Hodiny nemáme taky pořád spolu a když ano, tak se mnou si nikdy nesedne. Teď se taky začla bavit se dvěma dalšími bývalými spolužáky chodící s námi do třídy. V minulosti se spolu bavily jen krátce a nyný tráví spolu všechen čas ve škole i o přestávkách. Každé volné odpoledne tráví všechen svůj čas na tréninkem na fotbale se kterým začla asi před 2 lety. Je mi jasné, že její nejlepší kamarádi jsou právě odtud. Nejvíc mě taky štve, že každou volnou přestávku ve škole si telefonuje se svým treném!!!!!! Prostě všichni se s ní baví, ona se baví se všemi, ale s těmi, se kterými se zná od začátku vůbec. Je středem veškeré pozornosti. Já vlastně ani nevím, o čem si mám s ní povídat - kdybych s ní byla sama, což nehrozí. Teď si zpětně říkám, že by možná bylo lepší, kdybychom byli každý na jiné škole a normálně si psali. Pořád chci ale veřit, že je mojí nej kamarádkou, kterou jsem znala a jakou jsem ji měla ráda. Nejde mi o to, aby se bavila jen se mnou, ale aby mě taky pořád nepřehlížela. Bojím se toho, že jsem na jejím seznamu kamarádů úplně nakonci jestli ještě vůbec. Ona by mi otevřeně nikdy neřekla, za jakou kámošku mě považuje. Nato ji znám dobře. Já ale taky ne, protože jsem spíše uzavřenější člověk. Nevím, jak se spolu znovu bavit jako dřív a to z oboustran a skutečné, abychom se považovaly za kamarádky. Teď mi příjde, že jsme jenou spolužáci, ne opravdoví kamarádi jako dřív a hrajeme si na kamarády. Když má narozky dá mi nárek, ale přijde mi, že mi ho dává jenom proto, aby se neřeklo (vždycky jsi je dáváme taky na Vánoce), ale taky proto, aby byla spokojená její babička, která se znala zase s mojí. Byla bych dokonce i vdečná, kdybychom se spolu hádaly, jak někteří tady píšou o svém kamarádství, protože se říká, že nejsou žádné vztahy bez problémů. Problém je však, že my jsme spolu nikdy nebyly v žádném zásadním rozporu ani hádce....Naše běžná konverzace je jedině o škole,.....o čem jiném? Tohle je nejdůležitější činností jejího dne i života. Dosáhnout úspěchu ve vzdělání i práci. Fak nevím jak se mám správně chovat. Chci něco udělat, než bude úplně pozdě, ale bojím se, že už je :-) :-( DĚKUJI
6.2.2020 21:09
Lili, 16 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádky mi přebraly koníček...
Ahoj, kdysi jsem chodila na základní školu, ale tam na mě byli v celku zlí. Snášela jsem to dlouho až se to nakonec začalo řešit a já jsem šla na jinou školu. Teď mám bezva kamarády a kamarádky na které se můžu vždy spolehnout. Jenže jak to tak bývá tak se přece jen vyskytl menší problém, všechny moje kamarádky byly v něčem dobré a já jsem trochu zaostávala. Konečně jsem našla něco co mě bavilo a byla jsem v tom dobrá. Jenomže to začalo bavit i pár dalších kamarádek. Ze začátku jsem si říkala že to je fajn, budeme mít společný koníček, ale postupně je to strašně chytlo a začaly být lepší už i v mé oblíbené činnosti. Říkala jsem si že s tím nic neudělám a nechám to být, vždyť jsem měla ještě jednu činnost která byla jen moje. Jenže i tuto vlastnost si po čase přivlastnily. Možná jsem na ně za to byla ze začátku naštvaná ale nemůžu jim to mít za zlé. Proto se chci zeptat je špatné že jsem na ně byla naštvaná a jak bych to mohla spravit. Bylo totiž hezké mít svůj vlastní koníček a nebaví mě hledat si nový když jsi ho pokaždé někdo přivlastní.
5.2.2020 18:04
Danča, 14 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka se se mnou nechce bavit...
Moje kámoška mi řekla že by jsme se spolu měly méně bavit. Vždycky jsme se spolu bavily ale potom mi to řekla. Je to moje jediná kámoška a nevím co dělat.
21.1.2020 12:27
Veru, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak se nehádat s kamarádkou?
Víte ten to příběh je o moji kamarádce Emě a Kristýně, Emu znám už 6 let a je to moje kamarádka. Už od první třídy jsme se nikdy nepohádali, začalo to právě v 6. třídě když sem potkala její kamarádku Kristýnu,Kristýna mi někoho připomínala a přece jen chodila semnou do školky a už sem si ji moc nepamatovala proto že to je už hodně dávno. S Kristýnou jsme se rychle spřátelily a nejednou byla moje BFF, nevím jestli Ema na nás žárlí jako by tak trošku ano mi to někdy příjde. S Emou jsme byli dobré kamarádky jenže jsme se kvůli tomu začali hádat Ema hodněkrát řekla Kristýně že mě ovlivňuje a že mě ji přebrala a to bylo hodněkrát, a taky se to někdy opakuje někdy si myslím že za to právě můžu já pro tože sem šla na tu stejnou školu kam šla Ema. Ema se od té doby dost změnila a od té doby se pořád hádáme. Někdy jsme se pohádali i kvůli ničemu po messengeru ale pak se zase semnou začala bavit i když mi říkala že se semnou nechce bavit a tak to jde pořád dál a nevím co mám vlastně říct aby jsme se tak zbytečně nehádali. Mohli by jste mi dát nějákou řadu aby jsme se pořád nehádali? Děkuji
4.1.2020 20:09
Neznámá, 12 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádi pijí alkohol a já ne...
Ahoj IN, potřebovala bych poradit ohledně přístupu k alkoholu. Je mi sedmnáct a nejvíc, co jsem kdy vypila, byla si tak půlka skleničky naředěného vína. Teď mě čeká pár plesů (z tanečních) a vím, že většina mých spolužáků a kamarádů pije. Jako tak, že jsou vždycky opilí a třeba si ani něco nepamatují. Mě pití vůbec neláká, ale přijde, že se tak úplně vyřadím z kolektivu. Myslím, že je hrozná škoda, že se ostatní bez toho neumí bavit. Nechci být úplný abstinent. Ale zase si myslím, že mám ještě času dost, navíc mi ani nebylo osmnáct. Mám pocit, že kdybych souhlasila s tím, že ochutnám, tak už v té chvíli pro mě bude téměř nemožné pak na další říct ne, kvůli nátlaku ostatních. Připomíná mi to, jak když někomu podáte prst a on vám ukousne celou ruku. Taky mi přijde být opilá dost ponižující a trapné. Ale nevím, jestli na to nejsem jen přecitlivělá. Bojím se toho, co by to se mnou udělalo, kdybych se napila. Taky se bojím, abych si tímhle přístupem nevytvořila nějakou zeď oproti alkoholu a ostatním lidem, co pijí. Všichni tvrdí, že abstinenti jsou divní. Ale já mám z alkoholu strach. A vůbec se necítím na to, abych pila. Moje nejlepší kamarádka se naposled docela opila. Mám ji opravdu moc ráda a vlastně nic špatného neudělala, ale nějakým záhadným způsobem mě to zranilo. Jsem z toho všeho hrozně zmatená. Existuje nějaká střední cesta? Je v pořádku vůbec nepít alkohol? A není hřích pít alkohol ještě než je člověku 18? Předem děkuji za odpověď.
4.12.2019 20:09
Zmatená, 17 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  >>  25
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz