Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   dvě stě šedesát šest:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  26

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jak se chovat ke klukovi, co mě štve, ale záleží mi na něm?
Ahoj In, chtěla jsem se zeptat. Dřív jsem byla zamilovaná do jednoho kluka. Moc se mi líbil měli jsme si toho opravdu moc co říct. Jenže po té co se mě zeptal na vztah, ucouvla jsem a vymluvila se. On mě taky měl moc rád a svoji náklonost projevoval více než já.. Což mě pak začalo odrazovat. Nedokázala jsem si představit že bych s někým chodila, stále jsem objevovala spoustu otázek na které stále hledám odpověď... jsem dobrým přáteli, je to člověk kterému se nebojím svěřit, a mám ho moc ráda a záleží mi na něm. Ale tím že jsem ho odmítla změnil ke mě přístup.. Zároveň mu na mě záleží, ale na druhou stranu je dost arogantní... Někdy mě tím dost naštve, jak se chová nebo co napíše a já pak vybuchnu. Ale vůbec nevím, jak se k němu mám chovat.. Protože sama mám v sob zmatek... na jednu stranu bych se s ním nikdy neviděla ale na druhou sebe dost přistihuju jak na něj myslím, a představuju si coby kdyby.. Tyto stavy se neustále střídají.. Většinou ty stavy zamilovanosti dorazí když se vidíme na spol. akcích co mám prosím dělat... Napadlo mě se přestat bavit nebo se nevídat.. děkuji M.
2.4.2018 14:56
Mini, 17 let
Odpověď:
Otázka: Jsem outsider?
Ahoj IN!...mám dotaz...nebo možná víc dotazů...je to normální?... Poslední dobou mi je docela dost smutno...vlastně už to trvá tři roky (od 6té třídy)...nemám moc vysoké sebevědomí, vlastně si myslím že fakt hoodně malé a vůbec v ničem si nevěřím...někdy mám i období, že kvůli tomu probrečím celý večer...mám hodně kroužků a tím pádem hodně kolektivů a to i křesťanských a problém je v tom, že se nikde, ani v jednom z těch mnoha kolektivů necítím jako doma...jako že bych se nestyděla, že by mi tam všichni sedli a hlavně mám ocit že nesednu já někomu...je mi to hrozně líto a pak si říkám, že ani nemám právo žít a znepříjemňovat někomu život a mám pocit že si to určitě myslí i ti ostatní...je mi to hrozně líto...snažím se abych nedělala nic nikomu proti srsti a stejně mám takový dojem... Hrozně moc bych chtěla mít nějaký kolektiv, který by byl sehraný, kde bych se nemusela stydět a nebyla nikomu \"proti srsti\".. Navíc mám taky dojem, že se se mnou musí každý hrozně nudit a že jsem prostě nudná a taky všude kolem vidím lidi, kteří mají tolik kamarádů a já mám 3 opravdové kamarádky a ti ostatní...s nimi prohodím pár vět o škole, nebo o lidech které společně známe, nebo prostě o to, co máme společného...je tohle normální a nebo jsem outsider? Je mi z toho opravdu moc smutno... Předem děkuji za odpověď
8.3.2018 18:51
FanIN!ka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Mám říct kamarádce, že nám učitelka řekla o jejích problémech?
Milá redakce, dneska jsem zjistila, ze moje nejlepší kamarádka, která je hodně velký introvert a je ticha a velmi citlivá na okolí, se necítí dobře ve škole, je vystresovana ze známek, aby je měla co nejlepší (a opravdu má), netěší se do školy, protože to pro ni nejspis znamená strest a vypětí, bere prášky. Tyto informace jsem se já a půlka naši třídy dozvěděla o jedné učitelky, která zastávala i funkci školní psycholožky, a do nich je zamichany i její pohled a jak ona to cele vnímá, takže nejsou úplně směrodatné a na 100% přesně, ale přesto se o ni bojím. Ta kamarádka se mi nesvěřuje, má nízké sebevědomí, neerada mluví o sobě, takže když z hodiny odešla a já jsem se ji potom zeptala, co se řešilo, nechtěla mi to říct a já jsem nenaléhala, protože vím, ze to nemá rada. Je mi to líto, ale totéž není to podstatně. Podstatně je, ze ona neví, ze to všechno nakonec vím já i půlka naši třídy. A já se bojím ji to říct, protože by ji to mohlo ublížit, ze tolik lidi ví o jejím dost osobním problému; také ze by se na mě zlobila, ze to vím. Ale zase mi přijde nespravedlivé ji to nerict. Poraďte, co mám dělat? Jak se vůbec bavit s takovýmto člověkem, který je hodně uzavřeny a citlivý? Děkuji mnohokrát, moc mi tím pomůžete.
6.3.2018 21:10
Anna, 17 let
Odpověď:
Otázka: Jak mít aspoň jednu dobrou kamarádku a zapadnout do kolektivu?
Dobrý den, před 6lety jsme se přestěhovali. Všichni u z vesnice chodí do jiné školy než já, jelikož jsem se přestěhovala a školu jsme měnit nechtěli. Takže když už sedím v kroužku s holkama s vesnice nevím o čem se baví (baví se o škole, když byli malé jejich spol. zážitky, kluky které neznám,..) Prostě ať se snažím jak chci prostě jim nerozumím a tak si po chvilce připadám že mezi ně nepatřím a jsem navíc(což je vlasně pravda), že tu na světě nikoho nemám komu bych se mohla svěřit a měl mě rád. Ve třídě to totiž není o moc lepší. Moje nejlepší kamarádka se už se mnou tak rok nebaví, našla si 3 druhý nej kámošky, tak jsem se snažíla mezi ně zapadnout, ale neberou mě. Tak je to všude všechny mají nejlepší kamarádku a nikoho dašího nepotřebují.Už tak rok se s tím snažím něco dělat(přát na narosky, chválit, nasloucht, být nápomocná), celkem často o tom rozmlouvám s Bohem, jelikož je asi jedinej kdo mě má rád a naslouchá mi. Kamarádi jsou pro mě hodně důležití, moc mi chybí nějaká kamarádka, nebo někdo kdo by mě měl rád. Hodně mě to bolí a nejednou jsem k vůli tomu brečela. Do budoucna mám v plánu se odstěhovat a skusit začít znovu, ale to je ještě daleko... Jak tedy zapadnout a mít aspoň jednu kamarádku? Co by mohlo za příčiny, že se se mnou nebaví i když se snažím? Případně jak se vyrovnávat s tím, že nemám nikoho kdo by mě měl rád?
18.2.2018 22:27
Terez, 14 let
Odpověď:
Otázka: Je špatně oblékat se extravagantně?
Ahoj In! mám poslední dobou problém se svým zevnějškem. Nepřipadám si škaredá nebo něco takového,jen teď hodně řeším oblečení. Nejsem ten typ co by u skříně stál hodiny a hodiny a stále nevěděl co si vzít na sebe. Mám ve skříni několik oblíbených kousků, ale bojím se ,že kvůli nim připadám okolí \"nafintěná\". Ve farnosti máme spolčo a já mám lidi odtamtud moc ráda. Ale nějakou dobu se mi zdálo, že se na mě dívají skrze prsty. Hlavně kluci. Většina z nich se se mnou nebaví a sotva o mě ve škole nebo na veřejnosti zavadí pohledem. Zatímco s ostatními děvčaty se baví normálně, smějí se jejich vtipům a jsou k sobě milí. Bojím se ,že se se mnou nechtějí bavit ,protože jim přijdu zkrátka \"nafintěná\". Mám dvě o dost starší sestry. Malují se a oblékají pěkně. Často bych chtěla být jako ony. Neoblékám se nevhodně, ale mám ráda extravaganci a originalitu. Je to špatně? Není to na můj věk brzy?
1.2.2018 22:21
Maruš, 15 let
Odpověď:
Otázka: Moje kamarádka mě s její kamarádkou a ještě jedním klukem začali šikanovat
Ahoj, byla jsem půl měsíce nejlepší kámoška se svojí spolužačkou, ale teď, i když nevím co jsem udělala, s spojila s jinou její kámoškou a jedním klukem o všichni tři se snaží o to, abych se co nejvíc ztrapnila....chtěla bych se vás zeptat: JE TOTO ŠIKANA? Mám přestoupit do druhé třídy?
10.1.2018 14:44
Makyky, 12 let
Odpověď:
Otázka: Mám velký strach o kamarádku.
Ahoj, mám dvě dobré kamarádky. Kamarádka K. už má delší dobu psychické problémy a deprese. Před Vánoci mi zavolala kamarádka E., že jí K. řekla, že už si vše promyslela a že se chce do několika měsíců zabít. A že to řekne jen jí a jen ona to bude vědět. A nemá to nikomu říkat. A že je prostě už rozhodnutá. Na druhou stranu, vůbec tomu nerozumím, se mnou a ostatními si normálně povídá, dokonce si i hledá vztah k Bohu a myslela jsem, že je vše na dobré cestě. A tak teď opravdu nevíme, co dělat. Já jí nemůžu dát najevo, že to vím, protože se bojím, že by to mohlo jen urychlit to, co chce udělat. A taky nevím, jak moc velké právo vlastně mám zasahovat do jejího života, když je dospělá a je to její rozhodutí? Modlím se za ní, ale bojím se, že nezvládnu najít hranici toho, co mám udělat a nakolik už to není moje záležitost... Předem moc děkuju za odpověď.
4.1.2018 19:27
Veru, 19 let
Odpověď:
Otázka: Mám strach, že se se mnou kluk rozejde kvůli prsům...
Ahojte, mám takový choulostivý dotaz, tak snad to nebude vadit. Mám problém se svou postavou, mám totiž sice velká, ale strašně povislá prsa. Mému příteli to sice zatím nevadí, ale mám strach, že se se mnou kvůli tomu brzo rozejde. A taky mám spolubydlící, která tento problém nemá a je úplně pěkná a nemůžu s zbavit toho, že jí závidím. Co mám dělat, jak se mám se sebou vyrovnat? Děkuju moc.
15.12.2017 12:56
Markéta, 17 let
Odpověď:
Otázka: Nic mi nedělá radost a netěším se na Vánoce...
Ahoj In, připadá mi že mi nic nedělá radost, ani maličkosti. A ke všemu se netěším na Vánoce.
12.12.2017 18:14
Ewa, 14 let
Odpověď:
Otázka: Co dělat, když kamarádka přestává jíst?
Ahoj holky! Mám trochu problém s kamarádkou... ona se mi teď docela dost oddaluje a je to podle mě hodně proto, že přestává jíst. V jídelně občas nesní ani sousto a já se s ní pak hádám. Teď jsem četla v INu, že s takovými kamarádkami o jídle nemáme mluvit, ale je to občas těžké... Moje jiná kamarádka to s ní občas drsnějc probírala a teď ji ta druhá nemá ráda... nechci, aby to tak bylo... Mám ale vůbec šanci to nějak změnit?
30.11.2017 17:11
Bětka, 13 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  26
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz