Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   devět set deset:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  19 20 21 22 23 24 25 26

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Kamarádka se mnou nemluví kvůli tomu, co jsem řekla. Co mám dělat?
Ahoj já a Jana jsme nejlepší kámošky a obě dvě nemáme moc rádi naši spolužačku Evu. Jednou jsme malovali obrázky a Jana se mě zeptala jestli mi může pomoci s delfínem. Řekla jsem že ne, že by to nezvládla a že mi může pomoci s něčím jiným. Já jsem nakreslila delfína a šla jsem za Janou. seděla a byla uražená. Nechápala jsem proč. Vedle ní seděla Eva a řekla mi: \"když jsi ji řekla že neumí kreslit tak se s tebou nebude kamarádit.\" To byla lež tohle jsem ji neřekla. Nevím co mám dělat. Nechci přijít o NEJ kámošku. Teď se semnou Jana nebaví jen proto že ji Eva nakecala samé lži. Co mám dělat?
12.6.2015 20:50
Any, 11 let
Odpověď:
Otázka: Jak vše neříkat kamarádkám?
Ahoj, nějak si nevím rady... jak se mám naučit neříkat vše kamarádkám? Jde o to, že oni mi nic sami od sebe neřeknou, např. něco o klucích (kdo se jim líbí, do koho jsou zamilovaní), co plánují na víkend/prázdniny.. Nebo taky mluví dost obecně - \"něco jsem byla dělat, teď toho bylo hodně\" atd. Vadí mi to, ale nějak nejsem schopná jim to říct, protože se bojím, že na mě pak budou naštvané, nebo že se jich nějak dotknu. Já jim většinou všechno říkám..přijde mi, že to prostě někomu musím říct... a komu jinýmu, než jim (protože mi přijde, že kamarádky to víc chápou než dospělí). Jenže jak nad tím tak přemýšlím, tak docházím k závěru, že taky nemusím říkat úplně všechno... Jsem v tomhle taková blbá. Ale zase to jsou mé nejlepší kamarádky, díky té jedné se mi podařilo přežít dost bolavý rozchod (a to je právě taky to, ty veškeré pocity, (po)rozchodové bolesti jsem s ní poměrně detailně rozebírala) Prostě - oni o mě vědí vše, já o nich skoro nic. Jak se mám naučit si nechávat některé věci jen pro sebe, neříkat jim to (i když se \"musím\" podělit)?
4.6.2015 23:23
Le, 22 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka se chová jinak, nevím, na čem u ní jsem. Prosím o radu.
Ahoj redakce, prosím o radu. Moje asi nejlepší kamarádka (momentálně je na mě naštvaná, ale před chvilkou si se mnou docela normálně povídala) se na mě zlobí i proto, že jsem se prý po návštěvě a spaní u jiné kámošky změnila. Ono jí vadí, že jsem u ní už vůbec spala. Myslí si, že jsem od té návštěvy změnila k horšímu. :( Už dávno k ní nejsem taková, jaká jsem prý bývala. Je mi to líto. :( Dneska jsem nešla do školy, a moje sestra dvojče, která se s mou nej. kamarádkou taky hodně kamarádí, což mi je trochu nepříjemné, u ní spí!!! Když jsem já šla na přespáčko k jiné kámošce, svojí nejlepší jsem to řekla. Zarazilo mě, že ona ne, i když na mě byla, a možná ještě je dost nazlobená...? Jsem z toho nešťastná, nevím, na čem ještě pevně stojím nohama a co je už jinak... :(
5.5.2015 17:35
Aneta, 13 let
Odpověď:
Otázka: Záleží mi na kamarádovi, který střídá známosti a má špatnou pověst. Prosím, poraďte.
Mám dobrého kamaráda, který je adoptovaný a původně pochází z romské rodiny. Jelikož naše rodina si vzala kluka do pěstounské péče, vidím u nich dost shod a jsme si blízcí. Většině dětí z \"těchto problémových\" rodin nebylo dáváno hodně lásky... na našem \"pěstounkovi\" (14 let) se to odráží tak, že se rád tulí k lidem, je jedno jestli to je někdo méně známý, potřebuje si tu lásku \"dozískat\". Můj kamarád (16 let) si asi z tohoto důvodu, ačkoli je svou adoptovanou rodinou veden k víře, nedokáže cenit opravdové čisté lásky a \"lásku\" vyhledává u holčin. Chodil už s hodně slečnami, ptal se všech svých spolužaček, jestli s ním nebudou chodit (během krátkého období) (asi jen aby nebyl sám) dokonce si i \"užíval\" věcí, které patří do manželství... Přesto všechno jsem se do něho zakoukala a i tak si ho stále vážím, i když vím, co všechno už dělal... Nerada mám tajnosti, a tak jsem se mu se svými city svěřila, omlouval se a odmítl mě (pak jsem slyšela, že prý z toho důvodu aby mě neublížil, moc nevím, co si o tom mám myslet). Jeho rozhodnutí respektuji a teď když se na to koukám z odstupem dvou měsíců, vidím, že to je asi dobře, že mě odmítl, i když mi na něm stále záleží a mám ho ráda víc než kamaráda. Mám strach, že si svým přístupem k chození a užívání dost ublíží (už teď o něm kolují zvěsti, že je děvkař, což asi bohužel je). Nechci aby jednoho dne, kdy se opravdově zamiluje do fajn holky a zeptá se jí jestli s ním nebude chodit mu řekla ne, i když city bude opětovat, jen kvůli tomu, jak se choval, kvůli tomu, že by měla strach, že to nevydrží dlouho. Ráda bych mu pomohla, byla tu pro něho, aby na světě nebyl přes všechno jaký je sám... Myslím si, že \"né úplně správní\" lidé potřebují pomoc mnohem víc...
3.5.2015 19:28
Diki, 16 let
Odpověď:
Otázka: Mám kamarádce, která má psychické obtíže, doporučit návštěvu u psychologa? Kolik stojí jedno sezení?
Dobrý den, jedna moje kamarádka(18) má nějaké psychické obtíže, konkrétně má podezření na jednu duševní nemoc. Myslíte, že je vhodné ji nabídnout návštěvu u psychologa? Případně že ji tam i doprovodím. A ještě by mě zajímalo, kolik takové jedno sezení u psychologa zhruba stojí? Nějak se mi to nepodařilo najít, tak kolik to tak zhruba stojí? A je potřeba si vzít nějaký průkaz totožnosti nebo něco? Konkrétně v Brně. Děkuji.
17.4.2015 15:42
lilek, 20 let
Odpověď:
Otázka: Jak se bavit se sebestředným člověkem?
Ahoj, jak se mám bavit s člověkem/kamarádkou/známým, když se chová trochu sebestředně - egocentricky? Je to v tomhle věku typická adolescentní vlastnost (myslím z hlediska psychického vývoje) a časem vymizí? Anebo už je tato vlastnost již vštípená a já si budu muset zvyknout, že se s těmito lidmi dá bavit především o nich?
15.4.2015 20:14
Léňa, 16 let
Odpověď:
Otázka: Když vás kamarád najednou začne oslovovat zdrobněle, znamená to něco?
Ahoj, když vám kluk-kamarád začne najednou říkat zdrobněle, znamená to něco? Myslím tím třeba, že vám vždycky říkal Zuzko, a najednou Zuzanko nebo Májo -> Mariánko; Jančo -> Janičko Nehledám v tom žádné romantické gesto nebo něco takového, jen mě to zarazilo a přijde mi to divné, proto se ptám, jestli tomu mám dávat nějaký význam (jestli třeba něco nepotřebuje -pomoc a tak...).
7.4.2015 22:09
Zuzka, 17 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádky se změnily, všechno se mi hroutí. Prosím, pomozte.
Ahoj redakce, letos jsem v sekundě na osmiletém gymplu. Do třídy chodím se svým dvojčetem sestrou A. Loni jsem měla nej kamarádku L. Letos, protože L mě loni opustila, mám nej kámošku M. Nejdřív se obě moc se nebavily s A. Teď obě, a M si myslím, že A je dobrá kamarádka. L si s A domluvila sezení do tercie. Vše, co kdy bylo pevné se teď rozpadá, L i M mění názory a mě to drtí. A mi klidně řekne, že by chtěla s M, nebo s L být nej kamarádka, ale m je MOJE nej kamarádka. Strašně mě drtí to, že se rozpadá to, na co jsem mohla spoléhat a že A říká takové věci...! Prosím, pomozte mi nějak!!! (Už jsem sem psala několikrát, děkuji za Vaše odpovědi, vždy mě to uklidní a tak!!!:))) (
30.3.2015 19:23
Týna, 13 let
Odpověď:
Otázka: Pohádaly jsme se se spolužačkou, která se teď s námi nechce bavit. Jak se máme chovat?
Milé IN!ko, chtěli by jsme se zeptat co si myslíte o tom,že jsme se pohádali se spolužačkou ke které se pak přidala většina holek z naší třídy.Napsali jsme jí že jí odpouštíme a jestli se s námi chce zase bavit.Řekla že ne.Co si o tom myslíte jak se máme zachovat když při nás stojí dvě spolužačky?Doufáme že nám poradíte.Díky!
25.3.2015 13:20
Eliška a Terka, 11 let
Odpověď:
Otázka: Mám problémy s kamarádkami. Prosím o radu.
Ahoj In! :) Líbí se mi Vaše odpovědi na ostatní příspěvky a tak si myslím, že by jste mi mohli dobře poradit. Mám problém s kamarádkami. Na začátku sedmičky jsme se s jednou kamarádkou rozhodly dělat jednu uměleckou činnost. Potřebovaly jsme k tomu ale více lidí, a tak jsme do té skupiny přibraly naše dobré kamarádky (všechny se potom kamarádily se všemi). Vznikla nám z toho potom pevně určena skupina 5 kamarádek, která se té činnosti věnovala. Až do konce sedmičky to bylo v pohodě. Trávily jsme spolu čas, byly jsme si sobě oporou a ten koníček se nám relativně dařil. Teď v osmičce se nám to začalo postupně bořit. Nejprve se ta kamarádka, s kterou jsem to založila, začala od nás vzdalovat. Vzhledem k tomu, že je nás lichý počet a byly tam dvě dvojice nejlepších kamarádek, ona si pravděpodobně připadala lichá a začala trávit hodně času s holkami ve vedlejší třídě. Poté, co se mi začal líbit jeden kluk ze třídy jsme se začaly s druhou kamarádkou oboustranně extrémně provokovat v oblasti kluků. Sice se mi už líbí někdo jiný, ale rivalita mezi námi pořád zůstává. Navíc se hodně změnila a pořád řeší kluky. Třetí kamarádka, nejlepší kamarádka té druhé, je taková neutrální a přizpůsobivá. Z toho vychází, že také řeší často kluky, ale únosněji. Já s ní vycházím v pohodě. :) Čtvrtá kamarádka je v tuhle chvíli téma samo o sobě. Je to moje nejlepší kamarádka, je hodně chytrá, často se učí a vychází snad s každým ze třídy. V poslední době od ní ale cítím něco jako nezájem, jako kdybych byla jedna z těch, kterým pomáhá s úkoly, což je pro mě neuspokojující postavení. Dříve jsem se s ní mohla bavit o čemkoli, občas mi sice řekla, že moc věcí prožívám, ale teď mi přijde, že když se bavíme, tak je hodně často v opozici. Nevím, jestli má nějaké svoje problémy nebo jestli je to kvůli mě. Když byla hodně smutná, tak jsem se jí zeptala proč a svěřit se mi nechtěla. V současnosti jsem začala trávit hodně času s tou kamarádkou, kterou jsem zmiňovala jako první. Dobře se s ní baví, můžu s ní probrat i emotivnější věci, ale nevím, jestli to tak chci dál... Do toho všeho je tu ještě jedna holka ze třídy, která s námi tráví hodně času i přes to, že v té naší skupině není, ale já si s ní moc nesednu. Holek je nás ve třídě málo, ona se baví se všemi, ale pořádně nikam nezapadá, tak si podle mě snaží \"ulovit\" k sobě co nejvíce kamarádek a to té naší skupině moc neprospívá. Co se týče toho našeho koníčku, tak jemu se už bohužel skoro nevěnujeme. Proto Vás žádám o radu. Co bych měla udělat, aby jsme byly zase jako v sedmičce? Nebo aby jsem se zase bavila se svojí nejlepší kamarádkou jako dřív bez toho, abych ublížila té s kterou se bavím teď? A abych neublížila té holce \"navíc\"? O co bych se mohla pokusit, aby se to zlepšilo? Přiznávám se, že v poslední době mívám negativní myšlenky vůči člověku, kterému se moje nejlepší kamarádka věnuje víc, než mě nebo když se s námi baví někdo navíc, což je ode mě, jako od křesťanky, špatné. Jak to píši, tak si ještě víc uvědomuji, jak je mám ráda a proto bych s tím ráda něco udělala. Nechci si na ně stěžovat. I já mám své chyby, jako že si ráda rýpnu nebo že jsem neuvěřitelně ukecaná... Promluvit si s nejlepší kamarádkou se bojím a promluvit si se všemi 5 dohromady je podle mého nemožné. Předem moc děkuji za odpověď a přeji pěkný víkend. Slunečnice :)
20.3.2015 18:03
Slunečnice :), 14 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  19 20 21 22 23 24 25 26
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz