Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   osm set šedesát osm:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  18

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Kde v Praze poznat nové lidi?
Dobrý den, jestli bych vás mohla poprosit o nějaké konkrétní rady, jak si najít nějakou příležitost poznat nové lidi? Mně dost dělá problém si pro sebe něco sehnat. U nás ve farnosti toho moc pro mě není a přátelé se moc nemají k tomu, aby mě někam vzali a přijde mi blbý je pořád přemlouvat. Můžete mi napsat kontakty na nějaká centra pro mládež někde v Praze? Jsem poblíž Prahy. Děkuji
Hana, 26 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka se na mě naštvala...
Ahoj In. Prosím o radu. Už od dětství jsem s mojí nejlepší kamarádkou trávila všechen můj čas. Všechno jsem podřídila tomu, abychom se mohly potkat, ale když přišel čas našeho společného koncertu a já ji chtěla půjčit šaty, které měly hodně velkou hodnotu. Zeptala se mě, jestli jí je vezmu do školy, ale já řekla ne, protože byly skutečně drahé a ona se na mě naštvala a řekla, že už se mnou nechce být nejlepší kamarádka. Mě to ranilo a kvůli tomu jsem s ní týden nepromluvila. Už po měsíci, když jsem myslela, že se všechno uklidnilo a že je to jako dřív, tak se začala chovat zas, jako by mě neznala. Prosím o radu. Děkuji a AHOJ! :-)
Andulinka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak spolužačce vysvětlit, že jí to víc sluší bez make-upu?
Ahoj, mám jednu spolužačku,která dnes ráno přišla do školy nalíčená tak příšerně, že se na to nedalo dívat. Pandí oči, make-up v odstínu, který jí vůbec neseděl...Řekla jsem jí, aby si to nebrala osobně, ale že jí tenhle tip líčení nesluší. Jenže ona se urazila. Nevím, jak jí vysvětlit, že jí to sluší víc bez tun make-upu.Děkuju
mysik, 11 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka odchází na gymnázium...
Milá redakce, moje nejlepší kamarádka se dostala na gympl a já ne. Nevím, s kým se teď budu ve škole bavit. Holky ze třídy už mají nejlepší kámošku a navíc jsou dost neupřímné (lžou, pomlouvají apod.). S kamarádkou jsme si velmi seděli. Sice se budeme občas scházet, ale je to hodně velký rozdíl. Co byste v takové situaci dělali vy??? Díky moc, Lily
Lily, 11 let
Odpověď:
Otázka: Jak říct kamarádce, že kouření není dobré?
Ahoj, mám kamarádku, která se chce skamarádit s jednou dívkou, které kouří a pije a tak začala kouřit také. Jak jí mám říct, že to není dobré?
Sofia, 13 let
Odpověď:
Otázka: Mně a mojí BFF se líbí stejný kluk...
Dobrý den. Potřebovala bych poradit, co mám dělat, když se mě a mojí bff líbí stejný kluk. Nedávno jsme si upřímě povídali a ona se mi přiznala, že se jí líbí kluk z naší třídy, který se líbí mě. Sice jsem byla a možna ještě jsem trochu naštvaná, ale zase jí chápu, protože to máme úplně stejně: dřív nám bylo jedno, co máme na sobě, ale teď nad šatníkem trávíme spostu času, jsme v jeho přítomnosti nervózní a tak troch na sebe žárlíme (naštěstí jen v dobrém, tedyvětšinou). No a já jí nechci nijak ublížit... A máme takové tušení, žese mu líbíme obě dvě... Nevím co mám dělat...
Elizabeth, 12 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka se baví se spolužačkou, která kouří a usíná v hodinách...
Mám jednu 14letou spolužačku, která kouří a bere věci a usíná o každé druhé hodině. Taky šikanuje svého mladšího bratra. Jenže kamarádka se s ní docela baví a já nevím, jestli by mě nezačaly pomlouvat,když bych se s ní přestala bavit a taky nevím, jak by zareagovala. Jak bych jí mohla šetrně vysvětlit, že mi její chování vadí?
X, 11 let
Odpověď:
Otázka: Mám ve škole dvě kámošky, nemůžou se vystát, a odnáším to i já.
Ahojky, Mám ve škole dvě kámošky, ale oni se nemůžou vystát. Takže pokud se jednu přestávku bavím s jednou, ta druhá se naštve. Pak to poví doma, a její rodiče jdou za mnou. Dostanu vynadáno. A takto se to opakuje pořád. Co byste v této situaci dělali vy ?
Anička, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádky mluví hodně sprostě...
Chtěla bych se zeptat jestli hodně vadí, že moje kamarádky mluví sprostě? Co mám dělat, abych nebyla sprostá jako ony? Jsou to dobré kamarádky, ale jsou celkem sprosté a já nechci mluvit sprostě jako ony, ale chci se s nimi pořád kamarádit. A taky se bojím, že potkám někdy s kamarádkami někoho z rodiny a všichni se budou divit proč se bavím s někým kdo je tak sprostý.
K., 12 let
Odpověď:
Otázka: Je to moje kamarádka nebo ne?
Ahoj, mám problém s kamarádkami. Sedím s Barčou a jsme kamarádky. Ale mám o tom pochyby. Je tu ještě Zuzka a její kamarádka Klára. Zuzka s Barčou jsou nejlepší kamarádky a jsou pořád spolu, když mezi ně přijde Klárka tak je to v pohodě, ale když se snažím připojit já nějak to nejde. Buď jen poslouchám nebo řeknu něco blbého a ony si mě nevšímají. Když chci Barču někam pozvat nemá čas nebo jo tráví se Zuzkou. Už jsem se snažila jestli bych se k nim nemohla připojit ale neprošlo to. Kdysi jsem mívala nejlepší kámošku, která mě zradila. Vždycky když se na Zuzku s Barčou podívám jak si rozumí, nemůžu si pomoct. Cítím se opuštěná, smutná a závidím. Už jsem si s Barčou párkrát popovídala, ale většinou moc ne, protože se bojím že řeknu něco blbého a odejde za Zuzkou. Nevím jestli je to moje kamarádka nebo ne. Předem děkuji za odpověď.
Hanka, 17 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  18
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz