Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   osm set deset:

Poradna 'Péče o zdraví'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  52

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Chci zhubnout
Dobrý den. Za poslední dobu jsem dost přibrala a dost mě to trápí. Dokonce se mi začíná dělat Celulitida. Nevíte prosím jak se toho zbavit???
11.6.2022 18:53
Anonymka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Chtěla bych nějakou změnu
Dobrý den, mám otázku chtěla bych nějakou změnu a nevím přesně jakou, přemýšlela jsem že bych si obarvila hlavu na jinou barvu( ale někteří z mé rodiny nejsou úplně pro i když já bych do toho šla) jen prostě nevím jestli je to dobrý nápad nebo jsou nějaké spousty nápadů na nějakou změnu a popřípadě jaké, protože občas mě něco takovehleho chytne a chci se cítit dobře
9.6.2022 19:29
Anna, 15 let
Odpověď:
Otázka: Hormonální antikoncepce
Ahoj IN, chtěla bych se zeptat, co si myslíte o hormonální antikoncepci. Uvažuji o ní ne kvůli antikoncepci jako takové, ale abych neměla menstruaci. Mám ji už dva roky, nemám vlastně žádné bolesti ani nic takového, ale prostě mi to samo o sobě úplně kazí dny, kdy to mám, je to pro mě opravdu nepohodlné a nepříjemné. Mám mnoho mimoškolních aktivit a dost náročný režim, a tak je to v těch dnech pak ještě protivnější. Vím, že jde o úplně přirozenou věc, ale děti chci nejdřív tak za osm let a ráda bych si teď užívala všechny dny bez komplikací, které s sebou menstruace přináší. Nechala jsem se taky vyšetřit a nemám predispozice ke krevním sraženinám, takže by to ani nebylo nebezpečné. Četla jsem si už zkušenosti holek a žen, které to braly, a často zmiňovaly různé vedlejší účinky, ale mně menstruace tak vadí a překáží, že bych to klidně podstoupila... Bylo by podle Vás v pořádku brát hormonální antikoncepci z těchto důvodů?
8.6.2022 21:37
Sofie, 16 let
Odpověď:
Otázka: Tetování
Zdravím! Mám takový dotaz týkající se tetování. Je před Bohem špatné ho mít? Nemám na mysli, žádné pochybné velké obrazce, ale jen něco malého, decentního, pěkného. Nikdy se mi to moc nelíbilo a moc jsem tomu nefandila, ale toto by pro mne bylo jako takové spojení s jedním člověkem, na kom mi neskutečně moc záleží. Nikde (v Bibli ani v jiných dobrých zdrojích) jsem o tom nic nenašla - možná jen špatně hledám. Jen spousta různých postojů a názoru od spousty různých lidí. Tak se teda obracím na vás. Je to v pořádku? Přece jen není to nic proti Bohu a víře... Nebo se to považuje za hřích? Jestli ano, tak proč? Díky za odpověď;)
1.6.2022 14:50
Z :), 17 let
Odpověď:
Otázka: Jak říct mamce, že jsem dostala menstruaci?
Ahoj! Před půl rokem jsem dostala mestruaci vím o tom vcelku dost dokážu si s ní v pořádku poradit ale přesto si myslím že by o tom měla vědět moje mamka ale nevím jak jí to říct? Nevím jak sebrat odvahu a jít jí to říct?
31.5.2022 19:49
Sárka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Tampony
Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda považujete za vhodné/běžné používat tampony. JÁ, přesto že mám menstruaci už 6 let, jsem k tomu ještě zatím nedošla. Chtěla bych vyzkoušet, zda mi to bude vyhovovat, když to bude třeba. Ale slyšela jsem, že to může způsobit mnoho problémů a mám jisté obavy. Takže nevím, na které straně více stát. Určitě nemám potřebu to používat stále, ale někdy to člověku může usnadnit život :-) Děkuji moc za váš názor/radu!!!
19.5.2022 15:01
anonymka, 18 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém
Dobrý den, já jsem na to psychicky špatně, minulý rok jsem se rozešla s přítelem a hodně mi to trápilo, ale měla jsem podporu v kamaradkách ( u, kterých jsem takovou důvěru neměla, až na některý ) Jenomže léto se pomalu blížilo a já jsem neměla strach už od března, že to léto budu úplně sama, že to léto nezvládnu, ale ono to bylo celkem v pohodě, že jsem to léto zvládla, ale byla jsem ve velkých úzkostí ( chodím psychožce a psychologovi ) V srpnu to začínalo být v pořádku, protože jsem se konečně mohla vídat s kamarádkou :). Teď už taky bude brzy to léto a já mám z toho léta znovu strach :( . Přestávám mít chuť k jídlu a asi i míň píšu:(
15.5.2022 13:22
Alexandra, 19 let
Odpověď:
Otázka: Asi mi začala puberta...
Dobrý den, asi mi začala puberta protože poslední dobou se HODNĚ věcí mění. Asi nejhlavnější je můj aktuální vztah k rodičům. Dřív jsem je na cca 85% poslouchala a měla jsem je ráda (to mám i teď) ale často mě štvou. Pořád mají protivné poznámky ke všemu co dělám atd... Taky jsem si všimla že pro mě rodina už zdaleka neznamená tolik jako předtím. Mám svou rodinu ráda a neumím si bez ní představit svůj život ale mnohem raději jsem např. na přespávačce u kamarádky. Taky mi strašně vadí moje ,,fyzická puberta\'\' (nevim jak to napsat) najednou jsem se strašně změnila (začala mi růst prsa, chlupy atd...). Taky se mi strašně snížilo sebevědomí. Dřív mi přišlo že jsem hezká holka ale teď? Připadám si trochu jako housenka motýla prostě strašně škaredá. Prosím poraďte mi jak se s tím vším mám vypořádat. Předem děkuji. Mája
14.5.2022 17:53
Mája 3, 12 let
Odpověď:
Otázka: Délka letních šatů
Zdravím! Předem se omlouvám, ale můj dotaz nebude asi moc důležitý. Ale já opravdu potřebuji poradit. Dostala jsem k narozeninám jedny letní šaty, jsou moc krásné, ale trápí mě jejich délka. Zepředu i zezadu mají asi 15 cm nad kolena. Není to moc vyzývavé a nebude to lidi přivádět na neslušné myšlenky, když v nich budu chodit? Děkuji mockrát za odpověď, a mějte se moc krásně. :) PS: Omlouvám se, ale nevěděla jsem do jaké poradny můj dotaz zařadit, tak snad to takhle nebude vadit.
10.5.2022 22:58
eeliska, 15 let
Odpověď:
Otázka: Mám problémy se zuby
Dobrý den, moc zdravím a potřebovala bych poradit: Mám velký předkus ( no, tedy těch vad na mojich zubech je trochu víc, než jen to), nosím rovnátka, ale prý to nesrovnají celé a jeden větší problém mi zůstane. Na rovnátkách proto chtějí, abych šla na operaci. Ta operace by měla i nějaké zdravotní přínosy, a také bych si snad připadala lépe a hezká. I když už jsem se s těmi zuby které u mě nejsou úplně hezké naučila žít a někdy si připadám hezká, prostě taková jaká jsem. ;) Ale já nevím, jak se správně rozhodnout: jestli je dobré na tu operaci jít, i když jako každá operace má nějaká rizika nebo nejít...? Vím že mi nemůžete napsat úplně co mám dělat,ale prosím o radu co si o tom myslíte a jak mám zjistit co je to správné? A je vůbec správné podstupovat v tomto případě opeaci? Když je to operace sice se zdravotními přínosy ale hlavně asi kvůli estetice. Moc, moc, moc vám děkuju. ;) Moc mi pomůže jakákoli reakce. JSTE SKVĚLÝ. Mějte se moc krásně
20.4.2022 15:38
Nerozhodná, 16 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  52
 
 
   

  Vydavatelství IN s.r.o.
  Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

  objednávky:
  tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
  mail: objednavky@in.cz

  redakce:
  Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

  tel.: 775 598 603
  mail: redakce@in.cz