Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

PORADNY
jsou během letní dovolené uzavřeny
(od 24.7.2020 do 9.8.2020)
Těšíme se na vaše nové dotazy od 9.8.2020 8:00.

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  74

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Mám problém s masturbací
Ahoj, mam velky problem s masturbaci, nevim, jak prestat a delam to porad dokola... pripadam si hrozne spinava, ale priste to udelam zas... Dik, R.
Rhiannon, 11 let
Odpověď:
Otázka: Co když jsou věřící lidé homosexuálové?
Ahoj, co mají dělat věřící lidé, kteří zjistí, že jsou homosexuálové? Můžou mít přítele stejného pohlaví, nebo se mají stát knězem nebo řeholní sestrou, nebo mají zůstat sami? Děkuji
Aňa, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak je to s metodou plodných a neplodných dnů?
Ahoj, vím, že na tohle mám ještě čas, ale často se o tom bavíme s kamarádkami a odpověď by mě fakt zajímala. Ne každý novomanželský pár chce mít hned po svatbě děti - chtějí si zařídit dům, zajistit si práci, zžít se spolu... ale jak na to, když jsou všechny formy antikoncepce hřích a metoda plodných a neplodných dnů je celkem riskantní a ne vždy účinná? Díky za odpověď!
Bety, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak je to s kmotrou při křtu?
Nemám se po kom pokřtít! Ahoj, mám menší problém. Nemám se po kom nechat pokřtít. A tak jsem se chtěla zeptat jestli musím mít kmotra nebo kmotru. Nebo stačí mít patronku u mě by to asi byla sv. Alexandra. Mohu si po ní nechat jméno ,a aby byla moje patronka? Vím že by měla být za kmotru žena která se o mě postará ale jde toto? Předem dík za odpověď.
Klárka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak obnovit svůj vztah s Bohem?
Ahoj, jak mám obnovit svůj vztah s Bohem? Jak Ho dát na první místo v životě - před rodinou, školou, ostatními vztahy? Mám pocit, že se neumím modlit a četba Písma mě už nenaplňuje tak jako dřív. Co mám dělat, abych svůj vztah s Ním dala zase do pořádku? Cítím, že chci žít s Ním a je to správná, ale těžká cesta. Máte taky nějaké tipy na modlitbu? Děkuji.
Adéla, 21 let
Odpověď:
Otázka: Jsem z ateistické rodiny...
Jsem z ateistické rodiny. Ahojky, mám menší problém. Jsem z ateistické rodiny ,ale já v Boha a v Ježíše věřím. A chtěla bych se stát křesťankou. Rodičům to nevadí ale sestra má furt hloupé narážky. Třeba že Adam a Eva byly bratr a sestra a v tom případě měli retardované děti a ti měli další retardované děti ,a takhle pořád dokola. A nebo. Jelikož jsem si asi před 1 měsícem založila modlitební sešítek a píšu si do něj tak pořád naráží na to že si dopisuju s Bohem. Ale to není pravda píšu si do něj třeba modlitby,hříchy atd. No prostě pořád naráží na víru. Jak jí mám jakoby vysvětlit že ona věří v něco a já zase v něco? Jo a nevadí když mi je 12 a začnu teprve teď se stávat křesťankou??
Klárka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Je to hřích?
Ahoj redakce, chtěla bych se zeptat jestli je hřích když si v hlavě říkám Ježiš, Bože,Šmária atd. Prostě svatá jména. Je to hřích nebo ne?
Alexis, 13 let
Odpověď:
Otázka: Chci jít poprvé na mši...
Dobrý den, je nějaký seznam věcí co nesmí křesťan dělat?? Jsem začínající křesťanka ,a vůbec nevím kudy kam. Poradíte mi prosím? Jo a myslíte si že pochopím mši?? Kdybych tam šla poprvé? Předem díky za odpověď ❤️
Alexis, 12 let
Odpověď:
Otázka: Co s pochybnostmi o víře?
Ahoj, potřebovala bych poradit. Někdy ač nechci mě najednou přepadnou pochybnosti o víře. A často mě také napadne že nechci být věřící jen proto že mě k tomu přivedla rodina. Nevíte jak z toho ven? Mooc děkuju.
Nina, 14 let
Odpověď:
Otázka: Můžou se stahovat filmy?
Ahoj. Jak je to se stahováním? Je to bez zaplacení hřích? Mohou se filmy vůbec stahovat bez nějakého zaplacení? A co filmy, které jsou už několik let staré? Děkuji.
Maky, 12 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  74
 
 
   

  Vydavatelství IN s.r.o.
  Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

  objednávky:
  tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
  mail: objednavky@in.cz

  redakce:
  Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

  tel.: 775 598 603
  mail: redakce@in.cz