Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   čtyři sta padesát čtyři:

Poradna 'Škola'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  21

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka:
Milá redakce, mám problém s tím, že nevím, na čem s ostatními jsem. Vždycky jsem měla nízké sebevědomí, a čím méně se na svět dívám dětskýma očima, tím více si uvědomuji, že všechno nemusí být tak, jak si myslím... Ve třídě nebo i jinde jsem byla většinou oblíbená a s kolektivem neměla problém. Všichni mě měli rádi. Všichni říkali, že jsem fajn a kamarádská. I učitelé mě chválili za pečlivost. Ale poslední dobou mi přijde, že všechno musí být nutně jinak. Možná je to tím, že jsem nikdy neměla kamarádku, které bych svěřila všechno. Každopádně mám pocit, že mnou ostatní opovrhují, že si o mně myslí divné věci, a že když o mně řeknou něco hezkého, nemyslí to vážně... Nechci, aby to někdo vyvracel, vy ani nemůžete vědět, jak se kamarádky chovají, takže se to špatně posuzuje. Ale ráda bych věděla, jestli se nějak dá poznat, jestli člověk říká pravdu. Zároveň mám ale problém i s povyšováním a pýchou, protože mi jde škola a lidé mě prostě chválí, takže se proti tomu špatně bojuje... Omlouvám se za tak dlouhý článek, ale já už nějak nevím, co mám dělat. Hezký den!
17.4.2021 20:40
Eli, 14 let
Odpověď:
Otázka: Chtěla bych si dát po maturitě rok pauzu, než půjdu na vysokou...
Zdravím, letos maturuji a rodiče chtějí, abych šla na vysokou. Já bych ale radši šla na rok pracovat, abych si dobře promyslela kam jít. Jak jim to mám říct, aby na mě nebyli naštvaní?
14.4.2021 10:34
Pavlína, 18 let
Odpověď:
Otázka: Je nějaká učebnice náboženství pro starší?
Zdravím, před časem jsem vystudovala osmileté biskupské gymnázium, ale dost jsem tam postrádala nějakou učebnici (katolického) náboženství. Existuje vůbec nějaká taková? Co jsem tak hledala, tak se snad dají sehnat pouze nějaké učebnice pro základní školu. Pro vyšší gymnázium už nic není. Nemohl by to konečně někdo napsat a vydat? Ano, znám Youcat i Tančící skály od Marka Váchy, ale ty se při gymnaziálním vyučování nepoužívají. Potom to dopadá tak, že si každý vyučující učí, co ho napadne. Víte, měli jsme třeba pěknou učebnici fyziky, která obsahovala veškeré učivo vyššího gymnázia. Člověk si tam mohl v případě pochybností všecko dohletat. Takováhle učebnice by se hodila i do předmětu náboženství.
2.4.2021 19:14
Alena, 24 let
Odpověď:
Otázka: Nechce se mi dělat úkoly a opisuju...
Ahoj redakce IN, mám problém když mi skončí online hodina nejdu dělat úkoly ale jdu hrát hry nebo se dívám a YouTube.A potom se mi úkoly nechcou dělat a pak mě svádí podvádět když si kontrolujeme úkoly tak jenom opisuji. Díky a předem děkuji.Klárka
31.3.2021 09:28
Klárka, 10 let
Odpověď:
Otázka: Brečím nad tím, jak teď při pandemii žijeme...
Dobrý den. Nevím co mám dělat já totiž každý večer brečím nad tím jak žijeme že se nemůžeme vídat s kamarády že mě to vůbec nebaví a nejde ve škole hádám se s bratrem už to fakt špatně snáším. Co mám dělat? Strašně moc děkuju jsem vám vděčná.
19.3.2021 18:27
Faustyna, 14 let
Odpověď:
Otázka: Moc mi to teď nejde ve škole...
Redakce, zdravím. Dopsala jsem test z Přírodopisu, a vůbec mi to nešlo. I u předchozích testech jsem byla naprosto zhroucená, a začala vyhledávat informace v sešitu. Mrzí mě to, ale protože se mi v této době všechno hroutí, nejsem schopná si to zapamatovat... A je mi hrozně. Vím, moc dobře, že je to hřích, ale mě se nic nedaří... Vždycky jsem byla nejlepší na češtinu, ale z testu jsem dostala tři. Děkuji za odpověď. Mějte se krásně.
18.3.2021 11:07
Méďa, 12 let
Odpověď:
Otázka: Bude mi 18, ale nepřipadám si dospělá...
Dobrý den. Nevím co mám dělat. V květnu mi bude 18 ale vůbec se necítím jako dospělá. Přijde mi že vevnitř jsem pořád dítě. Bojím se dospělosti, přináší to starosti s prací a všechno je už takové vážnější. Jak se s tím vyrovnat? Děkuji za radu.
12.3.2021 18:30
Danča, 17 let
Odpověď:
Otázka: Klávesnice
ahoj redakce, mam asi velkej problem. nevim jak se to stalo ale kdzy jsem chtela naspat stupen celsia neco se obratilo a me to nejde, nemuyu napsat hacek nebo carku, abratilo se z a y a nemuyu psat otaynik. jsem strasne youfala protoye to je skolni pocitac. prosim prosim pomoyte. dekuju vam a prosim o co nejrzchlejsi odpoved
10.3.2021 08:27
***, 127 let
Odpověď:
Otázka: Bojím se, že nezvládnu přijímačky na gymnázium...
Ahoj 😁 Budu zkoušet přijímačky na gymnázium a bojím se že to nezvládnu. Taky nechci opustit svoji třídu, kterou mám ráda a svoji nejlepší kamarádku ( kdybych se tam dostala ). A nevím jestli tam vlastně vůbec chci. Táta je hodně pro a tak nevím jestli mě nechá rozhodnout se. Děkuji za odpověď Lůďa
2.3.2021 22:47
Lůďa, 11 let
Odpověď:
Otázka: Mám se stydět za svou víru?
Zdravím IN a všechny ostatní! Když byla ještě covid situace v pořádku a chodila jsem do školy, tak jsem si jednou na obědě sedla ke stolu, kde seděly ostatní holky. Moc se s nimi nebavím, ale moje nejlepší kamarádka byla zrovna nemocná a nebyla ve škole, tak jsem nechtěla sedět sama. Každopádně jsem si s nimi povídala a jedna holka se zeptala co budeme dělat o víkendu. Tak jsem řekla, že v sobotu jdu na výlet a v neděli do kostela. Když jsem řekla to o tom kostele, tak se mi jedna holka řekla, jestli jsem normální a že do kostela chodí jen lidé padlí na hlavu a že to nemám v hlavě v pořádku. Ostatní holky se tomu potom začaly smát. Nejhorší na tom bylo, že to řekla skoro před všema holkama ze třídy. Jak se potom mám cítit? Mám se snad za svou víru stydět?
27.2.2021 16:21
T., 13 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  21
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz