Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sedm set padesát :

Poradna 'Škola'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  15 16 17 18 19 20 21

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Mám velké problémy se sebedůvěrou. Jde s tím něco dělat?
Dobrý den, mám velký problém se sebedůvěrou. Bojím se mluvit s lidmi, které neznám moc dlouho, špatně začínám nová přátelství atd. Ztratila jsem svou nejlepší kamarádku již od školky. Nesnažila jsem se nějak si hledat nové kámošky v průběhu našeho přátelství- myslela jsem, že se se mnou bude pořád bavit...Nehlodlám se měnit kvůli tomu, že si moje kámoška myslí, že nejsem populární, ale nevadilo by mi si trošku zlepšit sebevědomí. Dá se sebedůvěra zlepšit? Ve škole nemám problém s učením, ale nejdou mi předměty jako tělocvik, výtvarka...Myslíte, že to může být jeden z důvodů, proč si nevěřím? Děkuji moc.
22.12.2014 13:56
anonym, 13 let
Odpověď:
Otázka: Ve škole jsem šedá myška. Jak to změnit?
Dobrý den, chtěla bych poradit, co mám dělat. Ve škole nejsem moc oblíbená a když vejdu na ulici, připadá mi, že se mi všichni lidi, kteří kolem mě projdou, vysmívají. Vždycky nevím, co mám dělat, uhýbám pohledem, .... ale já se jim nedivím, kdybych potkala na ulici někoho, kdo vypadá jako já, taky bych se na něj dívala zvláštním, pohledem. Nikdy jsem neměla problémy se sebevědomím, ale teď asi už trochu jo. Co mám dělat? Nechci, aby se mi ostatní vysmívali a čím více takových situací zažívám, tím víc se ze mě stává šedá myška, která se bojí něco říct... Děkuji za všechny rady...
10.12.2014 18:19
Marulinka, 15 let
Odpověď:
Otázka: Učitelka nám chce zadat vypracování horoskopu na příští týden. Jak se k tomu postavit?
Dobrý den... V angličtině teď probíráme budoucí čas a učitelka nám chce zadat projekt, kde bychom měli napsat horoskop na další týden. Jednu hodinu nám v rámci hry vysvětlovala numerologii a pak nám dala za úkol vypočítat sousedovi číslo a dle toho určit jeho budoucí povolání (která jsme ale k jednotlivým číslům měli sami vymyslet, tudíž nešlo o nějaké věštění). Její dcera ale chodí na náboženství... Jak se k tomu mám stavět, a co dělat v případě, že nám opravdu zadá ten horoskop?
7.12.2014 20:09
Akdis, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jsem totálně nesebevědomá a připadám si neschopná. Prosím, poraďte.
Ahoj, In, mám takové trápení. Jsem totálně nesebevědomá, dokonce tak, že se bojím jít někam na brigádu, nebo do práce. A to nemluvím o vysoké, toho se děsím strašně. Bojím se totiž, že by mě odkudkoliv vyhodili kvůli tomu, že dělám všechno špatně, a jsem děsně neschopná. Dřív jsem to tak neměla, bohužel v červnu 2013 mě jedna učitelka dostala totálně na dno, protože mě ponížila a shodila pro mě v citlivé oblasti. Ta učitelka byla nejobávanější osoba na škole. Dost mi to ublížilo, a teď se bojím kamkoliv hlásit. Ráda bych třeba měla nějakou práci nebo brigádu, ale jsem zablokovaná. Připadám si totálně neschopná, jako že všechno zkazím: Bojím se třeba i jen urovnávat někde na praxi ubrousky, že by bylo trošku nakřivo a oni by mě kvůli tomu vyhodili.( Nemáte nějaké rady, jak tento blok překonat? Díky.
22.11.2014 18:40
Arwen, 20 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádky mě pomlouvají, cítím se na dně. Prosím, poraďte.
Jsme absolutně na dně..rodiče se možná rozejdou, a mé kamarádky..? Pořád mě pomlouvají, říkají o mě škaredé věci a vůbec je nezajímám..já tedka málem brecím..už toho mam docela dost! Celej život se přetvařuju kvůli tátovi, aby nebyl nervózní, hledám nejlepší kamarádku..a už brecím..někdy (docela často) prosím Boha, aby na mě seslal tčeba mdlobu, abych jela do nemocnice a mohla si odpočinout..modlím se, někdy si připadám silná, že to zvládnu, ale někdy si připadám na nervové zhroucení.. (přestávám brečet)...Nina, která sem psala : Jak odejít od kamarádky, aby to nemělo žádné následky? to psala o mě..přitom se dřív chovala podobně..ale nezlobím se na ni..jen mě to zranilo..trochu..ale víc mě zranujou ty ostatní kamarádky..asi byly celou tu dobu falešný..ta, co mě ted pomlouvá nejvíc nebo ještě s jednou nejvíc porad rikala: Jsme ještě nej kamosky, že? Ja cjci byt s tebou nej kamoska..pak prislo mé smutné období a ona si jednoduše odejde..minulý rok brecela asi měsíc a já s ní celou dobu byla..ale at jsou spolu! Klidne..akorat jsem vam to prostě potrebovala napsat, jelikož jsem prostě na dně..
20.11.2014 16:42
Klárka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak si najít kamarády na nové škole?
Ahoj,nastoupila jsem na novou školu a nemám tu moc kamarádů. Je tu jedna holka se kterou bych se chtěla kamarádit, protože je věřící a hrozně milá, ale nevím jak se s ní skamarádit.
14.11.2014 17:45
Gabča, 12 let
Odpověď:
Otázka: Co dělat s trémou?
Co dělat s trémou? Nikdy jsem se nebála vystupovat před lidmi a teď se toho děsím.
2.10.2014 18:39
Kuře, 18 let
Odpověď:
Otázka: Jak se stát pohodářkou do nepohody?
Ahoj IN! :) Mám takové menší trápení... Četla jsem si jednu vaši radu: ,,staneš holkou do nepohody, se kterou se kluci budou cítit dobře, která bude mít zdravé sebevědomí a každý, kdo se s ní potká, bude odcházet o něco radostnější,, Pár lidí, které znám se tak chovají a já když někoho z nich potkám nebo jsem s nimi někde, naplňuje mě to obrovskou radostí... později si však uvědomím, že bych chtěla taky být takovým pohodářem do nepohody. Usmát se když někoho potkám, ,,originálně,, ho pozdravit :D Správně reagovat a někdy i vtipně odpovídat, když se s někým bavím (hlavně kluky) :DD atd. Nevím jak začít :( když jsem se o něco pokusila, tak jsem byla jako utrápený človíček :D Doufám že jste nějak rozluštili mě složitě napsanou otázkou, a moc děkuji za rady ;)
2.10.2014 16:57
zkušebná :D, 17 let
Odpověď:
Otázka: Jde přestoupit z vyššího ročníku gymplu do stejného ročníku na SOŠ?
Ahoj, mám dotaz, může člověk přestoupit z gymplu na střední odbornou školu? Myslím tím, jestli by člověk nastoupil do stejného ročníku, nebo by musel začít zase od prváku. Potřebuji to vědět, protože jedné kamarádce nejde škola a chtěla by přestoupit, ale bojí se, že ji nikam nevezmou. Díky moc, zdraví kámoščina kámoška
23.9.2014 21:28
kámoška, 17 let
Odpověď:
Otázka: Třídní učitelka si na mě zasedla. Co mám dělat?
Dobrý den milá redakce. Mám veliký problém potřebuji se s nim svěřit někomu. Sem v prváku a hned po týdnu si na mě šíleným ale şílenym způsobem zasedla třídní s kterou máme 19 hodin týdně. Pokaždý jen se zasměju nebo otočím nebo se něco nevím hned mě začne ztrapňovat před celou třídou vyvolá si mě k tabuli a ptá se decek co sem provedla a děcka aby si zachránili svůj krk tak řeknou to co ona by chtěla slyšet že nekomunikuju nedávam pozor atd. poštvává proti mě celou třídu :‘( přestoupit nemůžu na rodiče pùsobí hrozně mile že prý mě rodiče říkali a když sem jim všechno řekla byli na její straně a říkali ať sem ráda že mám tak hodnou třídní že akorát chce aby sme si plnili svoje povinosti prostě je falešná jak zmije. Chtěla bych tak přestoupit ale rodiće prostě nene. Co mám dělat? Nedokážu pořádně dávat v hodině pozor mám takovou poruchu :(
22.9.2014 21:00
Huhu, 15 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  15 16 17 18 19 20 21
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz