Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   pět set sedmdesát jedna:

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  47

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Mám teď takové těžké období
Ahoj/dobrý den, mám teď takové těžké období od té doby co jsem nastoupila na střední. Poslední dobou o mě má zájem spoustu kluků, nejprve mi začnou psát jsou hrozně fajn, pozvou mě ven, ale pak se to pokazí tím, že semnou chtějí vztah nebo v horším případě chtějí sex apod.. Nevím jak jim to mám rozumně vysvětlit.. Někdy si připadám jako lámač srdcí.. Ale Já se ke všem chci chovat hezky a vyslechnout je...Ráda bych si našla nějakého věřícího kluka, ale kdyby tu nějaký byl jsem tu odriznuta od světa... K nám do kostela chodí jeden kluk který by se mi líbil, ale jsme kamarádi a za to jsem ráda.... Tak děkuji za vyslechnutí (:
Anna Marie, 16 let
Odpověď:
Otázka: Už nějakou dobu cítím blízkost k jednomu klukovi
Ahojky IN, potřebuji poradit. Už nějakou dobu cítím blízkost k jednomu klukovi. Není od nás z farnosti, známe se z akcí na centru života mládeže a mám pocit, že si fakt rozumíme. Je to úplně normální kluk, mám ho ráda a fakt se mi líbí, že máme hodně společného - víru, oba nás baví práce s dětmi, máme podobné zájmy, pohled na svět apod. Poslední měsíce na něj hodně myslím. Často se za něj i za sebe modlím, protože vím, že mi není lhostejný. Ale poslední dobou mi dělá problém s ním normálně mluvit. Jsem z něj nervózní (v dobrém slova smyslu) a mám strach, abych neplácla při rozhovoru nějakou hloupost. U jiných kluků se mi to neděje. Co můžu pro to dělat, abych nebyla tak nervózní? Sice se mi líbí, ale nechci, aby na to přišel a zrovna tímto způsobem. :)
Anežka, 21 let
Odpověď:
Otázka: Jaký je nejlepší a také nejvhodnější věk na to mít kluka?
Ahoj IN, Jaký je nejlepší a také nejvhodnější věk mít kluka? Děkuji za odpověď
Veronika, 13 let
Odpověď:
Otázka: Školní filmy
Neznáte prosím nějaké podobné zamilované školní filmy pro mládež jako je např: bota jménem melichar? Děkuji.
Katka, 15 let
Odpověď:
Otázka: Zamilovala jsem se do svého kamaráda, ale on to tak necítí.
Ahoj. Rozhodla jsme se vám napsat dotaz, protože jsem tak úplně nenašla odpověď. Asi dva roky znám jednoho kluka. Moc jsme se nejdřív neznali, ale pak jsme se začali poznávat. Vždycky jsme byli jen kamarádi. I protože jsem měla pocit, že se mu líbím, tak jsem se do něj postupně zamilovala. Všechno to začalo asi před rokem. Myslela jsem, že mé pocity opětuje. Nebyla jsem si jistá, ale vždycky jsem měla pocit, že spolu trávíme hodně času a nechováme se k sobě úplně tak, jak se chováme k ostatní. Ale ne že by někdy došlo na polibek nebo podobné věci. Patříme do stejné party lidí, takže jsme se vídali dost často a poměrně často jsme taky byli přímo spolu. Když jsem s ním před půl rokem o tom chtěla mluvit, myslela jsem, že jsme na stejné vlně, a tak se chápeme. Úplně jsme to ale obrátili. Já si myslela, že ke mně cítí něco víc a nechápu to, ale on si od té doby nemyslel, že já něco cítím. Nic hlubšího necítil. Ale já další půl rok žila s tím, že cítí stejné věci. Pravidelně jsem z něj cítila, že ke mně něco cítí. Ptal se mě na to, kolik chci děti a jestli si nemá radši vybrat jiný směřování, protože by tím líp zajistil rodinu. Lidi viděli, že mezi námi něco je. Ale on ne. Teď jsem o tom s ním mluvila a byl to pro mě šok. Myslela jsem, že se třeba i jednou vezmeme. Ale ta věc, s kterou se na vás chci obrátit... Za ten rok jsem si byla jistá, že mi Bůh dává znamení, že na ten vztah nemám zanevřít. Stalo se spoustu věcí, které prostě nemohly být náhody. Nedokážu si je jinak vysvětlit. I proto jsem si myslela, že spolu máme být. Oba nám je zhruba sedmnáct a on vždycky vyrůstal v tom, že by neměl mít v tomhle věku vztah. Je možné, že prostě ještě nebyl připravený, a proto se nezamiloval? Že prostě nechtěl vztah? Hrozně si rozumíme. Máme podobné zájmy. Tuším, že by byl dobrý táta. A Bůh mi tolikrát dával znamení. Nechápu to. Mám čekat, že ještě třeba něco ucítí? A jestli ne, co mám dělat? Nemůžu se s ním přestat vídat. Pojí nás až moc věcí.
Anonym, 16 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka se seznámila s klukem, asi jí závidím. Chtěla bych mít taky kluka.
Dobrý den.Jsem v 9. třídě. Moje kamarádka šla na příjmačky do cizí školy na medicínu.Já do jiné. Po nemoci a příjmačkách které zvládla se vrátila a celá rozzářená mi řekla že se seznámila(okem)s nějakým pěkným klukem. Pořád se na jeden druhého koukali, řekla mi.Závidím ji to.Ale je mladší než já a už je zblázněná. Co mám dělat?? Chtěla bych mít taky kluka.Mám ji stejně i tak ráda.Avšak chci se taky zamilovat.Děkuji.
Renata, 14 let
Odpověď:
Otázka: Nechci s ním chodit, jak mu to mám říct?
Ahoj..chtěla byh vás prosím poprosit o radu..jsem totiž v situaci kdy jsem se před dvěma týdny seznámila s klukem o rok staršim než ja, viděli jsme se dvakrat a pišem si každy den, mi to už přijde trošku otravne jal mi piše každy den jak se mam a jak se daři, nevim ale jak mu to mam napsat aby se neurazil a an nenaštval, ono to jaksik totiž vypada že ny se mnou chtěl asi chodit ale ja na to nejsem asi ani připravena a ani bych s nim chodit nechtěla..nevim jal bych mu to měla řict..mohli byste mi prosim poradit? ..děkuji
cviky, 16 let
Odpověď:
Otázka: Líbí se mi kluk
Dobrý den. Líbí se mi kluk kterému je 25 a studuje vysokou školu. Známe se asi 4 měsíce. Poznali jsme se na jedné akci ,kdy za mnou přišel a začal se se mnou bavit. Pak jsme si nějakou dobu psali ,ale potom mi neodepsal , to se opakovalo asi 2x. Chodí na medicínu a pokaždé když neodepsal musel se učit na zkoušky.Když se potkáme naživo úplně se spolu bavíme. A mě se jako fakt hodně líbí. Myslíte , že to má cenu?
Mája, 19 let
Odpověď:
Otázka: Ahoj, mám dvě důležité otázky.
ahoj. :) chci se zeptat jak mám vysvětlit klukovi, že s nim chci spát až po svatbě? je nevěřící. A taky jak odpovědět na otázky proč věřím a zda Ježíš opravdu existuje? Před díky za odpověď
inačka, 18 let
Odpověď:
Otázka: Jak se chovat, abych zaujala nějakého kluka, aby o mě měl zájem?
Dobrý den. Zatím jsem nepoznala nikoho, s kým bych chtěla navázat nějaký delší vztah, ale přesto o tom přemýšlím. Jak se chovat, abych nekoho zaujala (v pozitivním slova smyslu) nebo aby si někdo všimnul na mě něčeho zvláštního? Rada bych totiž nekoho takového poznala, nebo bych alespoň rada, aby o mě měl někdo zájem. :) Bojím se, ze pokud tuto zkušenost nebudu mít za moje léta na střední škole (už jen 3 roky), kdy se ještě menim, takže bych poznala, jak bych se v takovém vztahu chovala a co by pro mě bylo důležité, nevyznám se potom později (třeba na vysoké škole nebo i po ni), kdy se takovéto vztahy berou vážně a třeba ti lidé uvažují už k sňatku a rodině, v sobě a budu se chovat lehkovazne a nebudu si moc toho vztahu vážit, protože za sebou nebudu mít tu zkušenost z minulosti, kdy jsem ještě neřešila, jestli vůbec budu s někým dalším chodit, když se tento vztah rozpadne. Ale myslím, ze vztahy na vysoké škole se prave už berou vážně, protože ti lidé jsou starší a už by třeba nemuseli potkat druhého takového člověka a zůstali by sami, takže se chovají jinak než na střední škole, kdy navíc byli ještě ovlivněni kamarády. Takže: jak poznat nekoho takového, nebi jak se chovat, vystupovat, aby si mě někdo všiml? Děkuji mnohokrát. :)
Anna, 17 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  47
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz