Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   pět set šedesát devět:

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  57

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Je hřích nebýt jen na kluky?
Dobrý den, mám jen jednu otázku- je hřích nebýt jen na kluky? co když tomu prostě nejde zabránit a už to tak je.. je to proti víře? a kdyby ano- co by měl někdo takový dělat, protože je také křesťan..ale prostě je takový..? Předem moc prosím a děkuji!!
28.11.2023 21:03
hrošík, 16 let
Odpověď:
Otázka: Měla bych dotaz ohledně vztahů.
Ahoj, měla bych jeden dotaz ohledně vztahů. Doposud jsem žádnou známost neměla, ani jsem s nikým nechodila (a stále nechodím). Před více než měsícem mi napsal jeden kluk, kterého jsem jednou zahlédla v sousední farnosti v kostele, jestli nechci s ním zajít ven, (napsal, že jsem mu \"padla do oka\"-což mě potěšilo). Sám mi napsal, že ho mrzí, že mě neoslovil hned, ale mě to nevadilo, protože se mnou byli i rodiče :) Souhlasila jsem, že se můžeme třeba někdy potkat. Jenže on s naším společným \"setkáním\" příliš spěchal, chtěl se sejít ještě ten týden. Nakonec jsem mu napsala, že toho mám hodně, (což byla pravda), že není dobré věci příliš uspěchat a že bych vztahy nechala \"při starém\". A byla jsem celkem ráda, že jsem to tak \"klidně vyřešila\". Jenže teď si říkám, jestli jsem neměla jednat lépe/ příp. jak jinak, navíc jsem od začátku měla předsudek vůči němu, že je starší o šest let, a tudíž je v hodně odlišné životní situaci než já, která studuji a on dávno pracuje. Navíc pokud by mi znova napsal teďka a chtěl se sejít, nevím, jak bych zareagovala. Přece jenom se vztahy budují na něčem pevnějším než je náš vzhled a nějaký dojem. Jsem člověk, který všechno bere vážně, s rozvahou i citem, proto nevím, jak bych snesla vztah, který by nebyl upřímný, opravdový, stály, proto se taky bojím vyjít ze své komfortní zóny. Děkuji za jakoukoli reakci. Krásný den všem!
27.11.2023 17:29
Bety, 19 let
Odpověď:
Otázka: Potřebuji poradit...
Zdravím, potřebuji poradit. Připadám si strašně divná. Líbí se mi kluci ale oni si mě vůbec nevšímají. Mám na obličeji akné, mám velký nos, hodně se mi mastí vlasy, pleť mám hodně světlou... prostě nejsem dokonalá. Nejhorší je když mám mluvit před velkou skupinou (třeba před třídou) strašně znervózním abych prostě něco nepokazila. Jsem taková stydlivá a proto se s klukama ani nebavím. Chtěla bych se s nimi bavit ale nejde to. Když jako ani moc nemluvím a najednou bych prostě přišla za nějakým klukem a jakože \"nazdar\". Jsem prostě v koncích. Poradíte mi prosím.
26.11.2023 18:17
Holka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jde o jednoho kluka od nás ze školy....
Moc zdravím! Potřebovala bych nutně poradit, protože už fakt nevím co mám dělat. Jde o jednoho kluka od nás ze školy. Líbí se mi a klidně bych s ním začala chodit, ale je tady problém, že se na to necítím dost připravená. Mám problém přijmout jaká jsem a mám strach, že by to narušovalo vztah, kdybych s ním chodila. Myslím že i já se líbím jemu, tím si ale nejsem stoprocentně jistá. Možná že ne já fakt nevím. Příjde mi že je to u něho hrozně těžké určit, u kluků obecně. Ale vím že ho nechci ztratit a že bych s ním vážně ráda v budoucnu byla. Snažím se mu vyhýbat, ale vím že to nikam nevede a že hot in asi ztratím. A to fakt nechci. Máte nějakou radu co s tím? Jak se v takové situaci zachovat? Co mám dělat? Ještě jsem zapomněla u mého dotazu zmínit dost důležitou věc, že jsme se spolu nikdy nebavili.
20.11.2023 11:37
Holka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Ještě jsem neměla kluka, a jsem z toho nešťastná
Zdravím, ještě jsem kluka neměla a pokaždé, když to vypadalo, že se nějakému líbím, za chvíli skončil s jinou. Jsem z toho nešťastná, protože bych k sobě chtěla člověka, který se mnou bude sdílet radosti i starosti, kterého si jednou vezmu a budu s ním mít děti. Nedávno jsem byla na hodech. Stárkovala jsem s klukem, který se ke mně choval opravdu hezky a dokážu si představit, že bych s takovým člověkem chtěla být. Nicméně má holku, takže já mám smůlu. Na těch stejných hodech jsem se dozvěděla od kluka, který se mi spoustu let líbil a asi pořád i líbí (ale taky má pochopitelně holku), že kdyby se s tou holkou někdy rozešel, tak jsem jeho první volba. Tím otevřel starou ránu a já jsem dva večery probrečela. Jak jim mám přát štěstí, když vím, že kdyby spolu nebyli, tak to štěstí můžu prožívat já? Jak si mám vážit sama sebe, když mám pocit, že všechny kluky odpuzuji? Jak mám poznat, kdy kluk čeká nějakou aktivitu od mně a kdy mám jen čekat, co udělá on? Jak se mám přestat bát se klukům otevřít, když mám zkušenosti jen s bolestí z toho, že nakonec nejsou se mnou? A jak se mám přestat bát, že nezůstanu sama? Moje kamarádky jsou už vdané nebo zasnoubené a pro mě je stále těžší chodit na nějaké zábavy, když vím, že tam zase skončím sama a jen budu míjet do sebe zahleděné páry. Ale kde mám najít kluka, který by se mě nelekl?
24.10.2023 11:30
Nešťastná, 22 let
Odpověď:
Otázka: Ve třídě se mi libi jeden kluk, ale on mi napsal, že se mu nelibim co mám dělat?
Otázka:Ahoj ve třídě se mi libi jeden kluk, ale on mi napsal, že se mu nelibim co mám dělat? Ahoj, ve třídě je kluk, který se mi líbí, ale on mi napsal, že já jemu jsem se chvíli líbila ale teď už ne. Nevím co s tim mám dělat. Pořád se mi libi i když já jemu ne, a mám z toho nepříjemný pocit. Prostě si někdy říkám, že ho doslova miluju ale nevím jestli s tím mám neco delat.I když se mi teď zda, ze se ke mně začal chovat jinak než předtím. Víc si mě všímá, pořád na mě o přestávkách párkrát koukne a já nevím co to znamená. A hlavně když jsem s ním ve dvojici nebo skupině necítím se úplně dobře.
15.10.2023 19:36
Adel, 12 let
Odpověď:
Otázka: Začala jsem chodit s klukem....
Milá redakce, mám menší problém ohledně mého kluka. Je to můj první a chodíme spolu teprve deset dní :D. Co se týče vztahu: mám dojem, že nás oba neskutečně posouvá. I já i on jsme lepší, produktivnější v soukromém životě, oba jsme naráz pozitivnější a přijde mi, že mne dělá lepší. Myslím, že racionálně náš vztah snad má cenu i budoucnost, přestože jsme oba ještě mladí a prakticky nedospělí... Problém se týká něčeho podobného, co už tu zmiňovaly také některé holky přede mnou. Mám ho neskutečně ráda, záleží mi na něm, chci pro něj i pro nás to nejlepší, modlím se za náš vztah. On je do mě zamilovaný, a to víc než já, a já se cítím možná trochu špatně... Jsem si jistá, že mě nemá rád jen pro to, aby mě mohl objímat, že má rád i moji osobnost a čas travený spolu, není to z jeho strany nic špatného. Ale stejně bych mu chtěla říct, že bych náš vztah ráda poněkud zavedla ještě víc do kamarádské roviny. Nemusíme se nijak moc líbat ani objímat, to přece může přijít časem. To je můj pohled, nechci náš vztah uspěchat... Bojím se, že ho tím zraním, že je velká chyba, že jsem mu to neřekla třeba ještě předtím, než jsme spolu začali chodit. Na druhou stranu chci být k němu upřímná. Jak mu to, že chci vztah prohlubovat pomalu, mám říct šetrně? Děkuji moc za radu.
14.10.2023 19:09
Eli, 17 let
Odpověď:
Otázka: Ahoj, ve třídě se mi strašně líbí jeden kluk co mám dělat?
Ahoj, ve třídě se mi strašně líbí jeden kluk co mám dělat. Díky za radu.
23.9.2023 13:43
Čtenářka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Naše třída je rozhádaná, co s tím?
Dobrý den Chtěla bych se zeptat na jednu otázku ohledně mojí třídy. Vadí mi že moje třída je rozdělená na dvě části jedna klučičí a jedna holčičí což je docela normální ale asi před rokem se holky s klukama pohádali Ne všechny skupiny ale některé a od té doby je to v naší třídě docela divné kluci se vůbec nebaví s holkama ani jako kamarádi holky zase s klukama a já bych chtěla aby jsme se víc bavili aspoň jako kamarádi .Navíc se mi líbí v naší třídě jeden kluk ,ale asi si toho nikdy nevšimne protože je s holkama rozhadany. Můžete mi prosím poradit.
22.9.2023 16:27
Anežka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Romantické knížky a závislost
Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli je špatné být závislý na romantických knížkách můžeme mě to nějak ovlivnit moc děkuji za odpověď
19.9.2023 17:27
Anonymka, 13 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  57
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz