Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sto devadesát :

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  57

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Mám udělat první krok?
Mám udělat \"ten\" krok, napsat mu a pozvat ho ven? Je to vhodné nebo spíš ne? Už se nějakou dobu bavíme a docela dost si píšeme, ale sami jsme venku ještě nebyli (kdyžtak jen s kamarády). Takto to trvá už víc jak půl roku. Nechci zkazit náš vztah tím, že bych něco uspěchala, ale myslím, že je už na čase. Mám pocit, že pokud se něco nezmění teď, \"zamrzneme\" v tomto stádiu a už se z toho nikdy nedostaneme. Díky za reakci
25.4.2023 21:00
Leňa, 19 let
Odpověď:
Otázka: Rádi si píšeme, ale v reálu je to kostrbaté...
Krásný den do redakce! Potřebovala bych malou radu. Ze skautu se znám s jedním chlapcem. Asi před 3/4 jsme se začali bavit trošku víc, do té doby jsme se znali jen tak od vidění. Více jsme se za tu dobu poznali, často si píšeme a cítím jisté oboustranné sympatie. Mám ho moc ráda a kdyby na to přišlo, nebála bych se jít s ním do vztahu. Když si píšeme, dokážeme se bavit úplně o všem. Ta konverzace nestojí, je vtipná, zajímavá, ale hlavně mnohem jednodušší. Když se ale máme bavit v reálu, je to takové kostrbaté. Mám pocit, jako kdybychom si neměli občas co říct. Ráda si s ním píšu, ale chtěla bych vztah, ve kterém bude živá konverzace alespoň stejně tak jednoduchá a nenucená jako ta v online světě. Je vhodné začít v tomto stádiu začít nějaký vážnější vztah? Mohlo by se to časem třeba zlepšit? Co bychom mohli udělat, aby to šlo lépe? Trápí mě to, ráda bych se posunula dál, ale toto nemohu nějak překousnout. Budu tedy ráda, za jakýkoliv názor či radu :)
23.4.2023 20:47
Zdeni, 18 let
Odpověď:
Otázka: Líbí se mi jeden kluk, ale já mu asi ne...
Dobrý den , Chtěla bych se zeptat spíš si nevím rady.Libi se mi jeden kluk ,ale on mne asi nemá rád nebo já nevím občas se na mne podívá a usměje ale asi před dvěma týdny mi když došel za mnou se na něco zeptat řekl jen ty .A navíc dělá ve škole strašné blbosti a kdysi navíc chodil z jednou holkou ze třídy .A ve škole se moc pak stydím .A ještě se mi předevčírem zdál jeden sen na který prostě nejde zapomenout ,že se sním držím za ruce pak se pustíme a pak sem se myslím vzbudila. Moc děkuji za odpověď.
18.4.2023 19:25
Anežka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Mám trápení s láskou
Mila redakce, poradte mi, prosim. Muj pritel, se kterym jsme se nedavno rozesli (ale pak si uvedomili, ze nas Buh mini provazet nasimi zivotnimi cestami po vzajemnych bocich, tak jsme se dali, jak rikaji mladi, zpatky “dohromady”, mi pred tydnem rekl na romantickem vylete, ze nevi, jestli spolu chodime. bylo to na kopci s vyhledem, takze to narusilo romantickou intimni chvili. pry se boji, ze bude opet ranen a prochazet temnotou... jsem z toho zmatena a nemuzu spat, ani ve skole davat pozor na prednaskach (studuji vysokou skolu a materialy obcas nejsou dostupne online, takze je potreba nemit hlavu tzv. “v oblacich”.. jak to mam brat? je ma duvera opetovana? posledni dobou vynechavame spolecne mse svate a ja uz dlouho nebyla na svatosti smireni.. muze to mit na to vliv??.. dekuji za odpoved.
16.4.2023 23:00
Majda, 21 let
Odpověď:
Otázka: Líbím se mu?
Dobrý den, chodím do 7. třídy a líbí se mi jeden kluk z 8. třídy. Nevím co mám dělat jeho kamarádi jdou vždy za mnou se pobavit ale on pak zamlkne a já pak říkám úplné blbosti. Kamarádka říká že si myslí že se mu taky líbím a já nevím. Děkuji za odpověď.
12.4.2023 21:16
Anežka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Rozešla jsem se s klukem a nemůžu na něj přestat myslet.
Dobrý den, mohla bych se zeptat, co mám dělat když jsem se právě rozešla s klukem, a nemůžu na něj přestat myslet?kamarádky mi poradily ať si prostě pustím písničky a na nic nemyslím, jenže když jsem to zkusila, tak se mi akorát začalo chtít brečet. Co s tím?
10.4.2023 20:56
Jenny, 12 let
Odpověď:
Otázka: Pravá láska
Ahoj holky, jsem tu celkem nová. Čtu In jen asi pár měsíců. Chci se zeptat na otázku, o které přemýšlím už dlouho. Myslíte si, že když bych chodila s klukem už ve 14, tak že to může být ten pravý? Nebo je to jen taková ta první láska. Protože si myslím, že když s klukem začnu chodit tak brzo, že ten vztah dlouho nevydrží. Nebo si myslíte že když jsou ti dva fakt dobří kamarádi, tak by to vydrželi? Díky za rady a názory.
10.4.2023 17:54
T-e-r-k-a, 14 let
Odpověď:
Otázka: Můžu být vážně na holky?
Ahoj, nevím, kde začít... Mám strach se komukoliv svěřit, tak píšu sem. Jako malá jsem se několikrát zamilovala do spolužáků ve školce a na prvním stupni základky. Poslední rok jsme se ale začly hodně bavit s jednou spolužačkou, se kterou jsem se předtím nikdy moc nekamarádila. Začly jsme spolu trávit dost času. V létě jsme obě byly na společném táboře. Hned druhou noc, když jsme se chystaly spát, se mi pokusila dát pusu. Byla jsem zaskočená, ale líbilo se mi to. Takhle to pokračovalo dál, když to šlo a nikdo nás neviděl, líbaly jsme se a tak podobně. Na konci tábora mi kamarádka řekla, že mě miluje a já to opětovala. Po zbytek léta jsme se ale neviděly a já byla zoufalá - stýskalo se mi, ale zároveň jsem se styděla a říkala jsem si, co by na to asi řekli rodiče a moji ostatní kamarádi, kdyby se to o nás dozvěděli. Přemýšlela jsem, co to všechno znamená - jsem na holky? Je to hřích? Po zbytek léta jsme se viděly už jenom jednou a opakovalo se to, co na táboře - líbání a tak. Od září každá chodíme na jinou střední a máme to daleko, takže se skoro nevídáme. Ze začátku jsme si hodně psaly, ale já se začala čím dál víc stydět a cítit špatně, bála jsem se - co kdyby se to o nás někdo dozvěděl? Co když to je všechno hřích? Tak jsem se začla vymlouvat a postupně jsme si přestaly psát. Já se ale pořád cítím hrozně a mám strach - co když se to bude někdy opakovat? Můžu být vážně na holky?
22.3.2023 20:28
anonymka01, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jsem zmatená a smutná....
Ahoj! Jsem teď hodně zmatená a smutná, ale vím, že je to potřeba rychle vyřešit...chodím s klukem 8 měsíců, máme se rádi. Ale asi jak opadla z mé strany zamilovanost, tak jsem si uvědomila strašně moc věcí. Mám dojem, že se k sobě nehodíme, že jsme každý úplně, ale úplně jiný. Já jsem introvertní, on extrovertní. Ze začátku to bylo moc fajn, pořád bylo o čem povídat (spíš teda povídal on, mně se to líbilo). Má mnoho kamarádů, má rád svou rodinu, na kterou je ale docela dost upnutý, je křesťan, je strašně moc chytrý a má mě rád. Po čase jsem ale zjistila, že není moc věcí, které bychom spolu mohli dělat, co by nás nějak spojovalo. Jediný, co děláme, tak to je to, že chodíme na procházky. Já mám ráda módu, mám ráda, když si vezmu hezký šaty, cítím se tak dobře. Líbí se mi, když o sebe kluk alespoň trochu pečuje, chodí hezky oblečený, ne ve vytahaných teplákách a vytahané bundě. Přesně tak je to u něj. Já vím, že vzhled není nejpodstatnější, ale mně na tom docela dost záleží. Taky mám moc ráda cestování (letíme nakonec spolu do Lisabonu, ještě se ségrou a jejím klukem, se kterým můj kluk je velký kámoš), přírodu, květiny,...Už jednou jsme se málem rozešli (nejen kvůli Lisabonu), protože jsme měli naplánováno, že všichni 4 poletíme, ale on řekl, že tam nakonec letět nechce, že mu to přijde zbytečný a že tam bude moc lidí a to on nemá rád. Mě to moc mrzelo, mrzelo mě taky to všechno, co jsem vám napsala, jak nic nemáme společného,... já mu všechno řekla, co mě trápí a on říkal, že to zlepší. Nabídla jsem mu svou pomoc, že můžeme spolu někdy koupit něco na sebe atd. Nakonec se rozhodl, že poletí, abychom mohli být spolu. Cítím se teď fakt hrozně, že kvůli mně poletí do Lisabonu, ale já přemýšlím o rozchodu. Ale prostě si nás nedokážu představit, že bychom se měli vzít, měli spolu bydlet, mít rodinu a zestárnout. Nejsem šťastná. Co by jste na mém místě dělaly vy? Děkuju moc za odpověď a prosím o modlitbu.
10.3.2023 21:06
Prostě smutná, 17 let
Odpověď:
Otázka: Mám dva dotazy
Ahoj, prosím vás, mám dva dotazy... 1. ... zajímá mě, jestli se kluci v mém věku (12-13 let) zamilovávají stejně často jako holky... Někdy se mi zdá, že většině kluků v mé třídě jsou holky úplně ukradené. A když se bavím s mými kamarádkami, mluví o tom docela dost... Umí to kluci jenom líp skrývat, nebo jim na tom opravdu začíná záležet až v pozdějším věku? 2. ... Líbí se mi jeden kluk... Vím, že už je to takové ošoupané, ale asi to tak bude. Jenže je to trošku složitější... Totiž, není to zamilovanost. Jen mi přijde fajn, snažím se před ním vystupovat dobře... A ráda třeba přemýšlíme o tom, jaký by to bylo, kdybychom spolu chodili.... Ale myslím, že já jsem mu docela jedno. Myslíte si, že bych na něj měla zapomenout? On totiž chodí do naší třídy... Asi jsem moc naivní, protože on se třeba kamarádí s úplně jinými holkami a já jsem pro něj nejspíš jako vzduch... Ale zároveň je mi příjemné na něj myslet. Co si o tom myslíte? Měla bych na něj pořád myslet a doufat, že jednoho dne si mě třeba všimne (nebo se třeba i snažit udělat první krok - ale to nevím, jestli moc půjde, je dost tichý a s lidmi, nebo alespoň se mnou se moc nebaví), nebo bych si měla takový nápad vyhnat s hlavy? Taky jsem o tom taky ještě nikomu neřekla... Je mi při tom trochu trapně. Díky moc za radu!!! ♥️♥️♥️
2.3.2023 20:37
Mia, 12 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  57
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz