Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   šest set sedmdesát šest:

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  57

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jak bojovat se sebeovládáním?
Dobrý den, prosím o radu. Výzkumy dokazují, že muži, kterým chybí sebeovládání (v sexualní obalsti) jsou špatnými partnery do života. Platí to stejně i pro ženy? Jak bojovat se sebeovládáním?
21.1.2022 17:08
Klára, 21 let
Odpověď:
Otázka: Prosba o radu
Milá redakce, Moc se omlouvám, že se na vás obracím s prosbou o radu, ačkoliv nejsem věřící, ale jako dospívající jsem ráda četla váš časopis a vždy jsem v něm nacházela dobré rady a poučení. Od nového roku zažívám svůj první vztah. Můj přítel je starší a zkušenější než já a je věřící. Já věřící nejsem, ale už od dospívání mám k církevnímu prostředí a ke křesťanství blízko a přítelovu víru respektuji a snažím se jí co nejvíc porozumět. Moc bych si přála, aby se náš vztah vydařil a byl krásný a naplňující pro oba a beru ho jako velkou zodpovědnost. Bohužel mám často strach, že nevím jak na to a že něco pokazím. Nejsem si jistá, jestli opravdu vím, jak dobrý vztah vypadá, jak by se v něm měli partneři chovat a o čem je v něm dobré přemýšlet, mluvit. Vím, že už nejsem dítě, ale přesto se bojím, že možná na tak vážnou věc nejsem připravená a že něco pokazím. Ráda bych se víc dozvěděla o tom, jak by měl takový dobrý (křesťanský) vztah vypadat, ale bohužel většina pojednání která jsem četla, se zabývají skoro jen předmanželskou čistotou, kterou samozřejmě vnímám jako velmi důležitý, ale ne jediný aspekt vztahu (promiňte). Neznáte třeba nějakou dobrou knížečku, brožuru nebo článek, kde by se mluvilo také o tom, jak být pro partnera oporou, jak ho podporovat v životě, ve víře, jak se naučit mu rozumět, prostě jak být dobrou přítelkyní z křesťanského pohledu. Mohli byste mi prosím něco takového doporučit? Promiňte, možná jsou takové věci samozřejmé a intuitivní, ale přesto bych je nerada brala na lehkou váhu. Moc děkuji za vaše pochopení a pomoc, snad můj dotaz není nevhodný.
18.1.2022 12:30
Marie, 20 let
Odpověď:
Otázka: Nevím, co mám dělat
Ahoj redakce, předem se omlouvám, jestli to bude nevhodný dotaz, ale opravdu potřebuju radu. Mám přítele dva měsíce, já jsem (sama za sebe bych řekla že) hodně věřící a chtěla bych si zachovat úplnou čistotu až do svatby. On je také věřící, ale má to nastavené úplně jinak. Když zjistil, že chci sex až po svatbě, nadšený nebyl, ale s tímto už se nějak smířil... Když jsme byli několikrát spolu, viděla jsem, že ho to vzrušuje. Moc se omlouvám za takové podrobnosti, nevím moc jak to zformulovat, není mi to úplně příjemné to tady psát, ale mám z toho obrovské výčitky a nevím co dělat. Mám pocit že už to je to, že ho svadim ke hříchu. Pak to ale zašlo ještě dál a začaly i nějaké dotyky, kdy jsme to cítili oba. Hrozně moc si to vyčítám, protože se bojím, že to pak zajde ještě dál a budu dál hřešit. Je to můj první vztah a tak vůbec nevím co se ve vztazích děje. Vím že to je asi hřešení, ale co se ve vztahu může? Několikrát jsme se o tom bavili, ale já vím, že chce tady tyto věci, sice jít na to pomalu, ale jít. Nechci hřešit ale zároveň ho ,,zklamat,,. Prosím o radu, předem moc děkuji, snad jste pochopily můj dotaz a ještě jednou se omlouvám jestli byl nevhodný.
3.1.2022 20:03
HM., 17 let
Odpověď:
Otázka: Jak prolomit ledy...
Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak prolomit ledy mezi mnou a mým bývalým přítelem. Před několika týdny po třech měsících náš vztah skončil. Rozešli jsme se opravdu v dobrém, ale pak se nezávisle na sobě stalo několik ne úplně příjemných věcí, které jsme bohužel spolu museli řešit pouze přes sociální sítě. V jednu chvíli to vypadalo opravdu moc špatně, ale pak jsem se to zlepšilo a já měla pocit, že jsme zase v pohodě. Nedávno jsme se od rozchodu viděli poprvé naživo. Nebyli jsme tam sami, byla to akce ještě s dalšími našimi kamarády, al mám z toho velmi špatný pocit. Po celou tu dobu jsem mezi námi cítila takový nepříjemný blok. Nevím, jestli je to oboustranné, ale z mé strany tam určitá barikáda je. Mrzí mě to a ráda bych se toho zbavila, ale nevím jak na to. Děkuji vám za odpověď :-)
27.11.2021 13:14
Čtenářka ;), 18 let
Odpověď:
Otázka: Je správné obnovit vztah?
Zdravím, řeším takovou otázku. Bylo by správné obnovit vztah, který už ovšem před nějakou dobou skončil? V jednom z vašich článků se píše, že když rozchod, tak úplný. To má něco do sebe, ale zase si říkám, že když nám to až na pár drobností klapalo a oba bychom to cítili stejně, proč to nezkusit znovu. Zajímá mě váš názor, děkuji za odpověď :)
21.11.2021 21:31
Z., 17 let
Odpověď:
Otázka: Dobrý den, nemohu nenapsat...
Dobrý den, nemohu nenapsat, díky babičce jsem chodila od čtvrté třídy do deváté do kostela, nechala se pokřtít a byla na přijímání. Na gymplu se to změnilo a já do kostela přestala chodit a celkově se s lidmi z katolické církve stýkat. Od víry odstoupila hlavně kvůli jejím názorům a přístupu. S dospíváním jsem si začala uvědomovat, jak zpátečnické názory má. Pamatuji si na jednu mši, kdy farář vybízel v podepsání petice proti stejnopohlavním svazkům, nechápala jsem. Já jako člověk, který má dva blízké přítele homosexuály a můj bratranec je trans a já ho v tom plně podporuji. Proč má katolická církev za potřebí toto dělat? Nechci na vás nějak útočit, jen mě zajímá pohled, když už tedy věříte v Boha a ten stvořil všechny, proč by nemohli homosexuálové v míru a lásce žít a brát si stejné pohlaví, protože je milují. Nikomu tím neubližují a také by dětem, které by si mohli adoptovat dali milovaný domov, který v dětském domově nemají. Vždyť u matek samoživitelek taky dítěti chybí mužský vzor. Píšu tuhle zprávu proto, že jsem viděla pár vašich odpovědi na lgbt+ otázky, kde dívky řešili, že se jim líbí stejné pohlaví a vy jste je odkázali na stránky, kde by se toho zbavily. Nepřijde vám to trochu zpátečnické? Tyto léčby se provozovaly v minulém století, kde bylo homosexualita brána jako úchylka. V této době jsme se snad posunuli. Zajímá mě, jam to berete. Líbí se mi například pohled papeže Františka, ten i když je katolík, tak homosexuály podporuje a je i pro svazky. Vím, že církev, zvláště katolická má zakořeněné způsoby, ale proč by se to nemohlo změnit? Mohla bych psát dal, ale asi už se nebudu rozčilovat. Děkuji za odpověď
12.11.2021 22:48
N, 20 let
Odpověď:
Otázka: Dva měsíce chodím se svým prvním klukem...
Dobrý den, dva měsíce chodím se svým prvním klukem (je mu 20), oba jsme věřící. Až teď, když jsem se poprvé zamilovala, si uvědomuju, že je to velká výzva, zachovat si čistotu a chtěla bych abychom jí dostáli, ale zároveň chci svému klukovi občas projevit lásku. Mám takovou nepříjemnou otázku (omlouvám se za ni, ale nedokázala jsem nikde dohledat dobrou odpověď), když jsme se jednou s mým klukem objímali, viděla jsem, že ho to vzrušilo (promiňte, sama se stydím to psát). Chtěla jsem přestat, ale styděla jsem se a bála jsem se, že by si uvědomil proč jsem přestala a že by to bylo pro oba hodně ponižující. :( Ale na druhou stranu mám špatné svědomí, že ho navádím na hřích. Přestali jsme až po nějaké době. Je to už hřích? Napadá vás, jak na to nejlépe reagovat? Měli bychom okamžitě přestat, když se něco takového stane? Já sama z něj takové pocity nemám a nedovedu odhadnout, jak se cítí. Promiňtě za takový neslušný dotaz.
8.11.2021 11:23
Iruš, 17 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat, když mě balí kamarád?
Ahoj IN! Co mám dělat, když mě balí kamarád, co má holku? Jinak je moc fajn, známe se už dlouho. Asi se mi i trochu líbí. Mám pocit, že je zamilovaný do nás obou. Když se vidíme, pořád se na mě usmívá, nenápadně se mě dotýká, pomáhá mi atd. Nevím, jak se k němu chovat, jestli mu říct, ať s tím přestane? Nechci ale zničit naše kamarádství a možná bych s ním i chtěla chodit. Prosím, poraďte. Díky.
5.11.2021 15:33
Inn, 14 let
Odpověď:
Otázka: Líbí se mi jedna spolužačka
Dobrý den, Líbí se mi jedna spolužačka. Jmenuje se Lucka, má dobré známky a celkově je velmi sympatická. Nevím co mám dělat. Předem děkuji za radu.
23.10.2021 22:11
Barbora, 17 let
Odpověď:
Otázka: Chci vás poprosit o radu...
Milé In! Chci Vás poprosit o radu. Už několik let mám ráda kamaráda. Jelikož měl přítelkyni a přišlo mi, že na mě žárlí. Tak jsem se stáhla do ústraní, abych nenarušila nějak jejich vztah. I když jsem trpěla, tak jsem jim to moc přála... Nedávno se rozešli a já a kamarád jsme začali společně trávit víc času a psát si. Což u mě vyvolává, že ho mám radši a radši. Mám strach, že kdybych mu řekla, že ho mám ráda, náš vztah by se pokazil. Nebo kdybychom spolu začali chodit a nevyšlo to, tak že bych ztratila skvělého kamaráda. Ani nevím, jestli mu mám něco říct, když mi sám řekl, že žádný vztah nechce a bude se věnovat škole a práci. Poradili byste mi, co s tím? Předem děkuji za odpověď.
5.10.2021 14:44
Maruška, 22 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  57
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz