Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   pět set  čtyři:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  >>  23

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Kamarádka chodí s holkou
Dobrý den, se svou nejlepší kamarádkou se znám od 1. tř. ( 9 let). Před nedávnem ale řekla, že je lesbička. Vlastně to prasklo i před celou třídou. Dost lidí ji proto odsuzuje. Nevím, jak se mám správně zachovat. Doma to nemá moc jednoduché, především ze začátku, když se to její mamka dozvěděla, dlouho spolu nemluvily a bylo u nich doma \"dost dusno\". Ona je ale dost samostatná a dokonce byla i u psychologa, ale moc ji asi nepomohl. Vím, že tento vztah není správný. O to je to horší, že \"chodí\" s holkou z naší třídy a bojím se, že o ni přijdu. Poslední dobou to není totiž úplně růžové. Sice jsme se nijak nepohádali, ale už se spolu nebavíme tak, jak kdysi a já osobně ji nijak nepomohla, když bylo potřeba. Začala se více spolčovat se zbytkem holek z naší třídy. Já se k nim ale nijak nechci přidávat nejen proto, že mě odsuzují pro mou víru a pomlouvají (mimo moji kamarádku), ale taky jejich chování není vůbec dobré a já se nechci od nich nechat \"zkazit\". Moc ráda bych ji pomohla, i když už jsem tak měla učinit dávno, ale nevím jak. Moc Vám děkuji za odpověď !!!!!!!!!!!! :-)
22.8.2018 19:54
lalá, 14 let
Odpověď:
Otázka: Ukradená kamarádka?
Ahoj, potřebuju poradit. Moje nejlepší kamarádka se jmenuje Markétka a poznaly jsme se na začátku školníího roku. Znaly jsme se už předtím, z hasičů. Ale protože ona byla ve starších a já v mladších, a starší námi patřičně opovrhovali, tak jsme kamarádky nebyly. Pak přistoupila k nám do třídy (ještě s jednou naší společnou kamarádkou Jíťou) a všechny jsme se spolu kamarádily. Ještě s jednou kamarádkou Verčou jsme tvořily takový kamarádský čtyřlístek, ale myslím,že ve skrytu duše jsme každá měly nejradši Markétku. A teď, asi poslední tři měsíce školy se k nám postupně přidávala moje kamarádka z 5. třídy - Hanča. A já jsem pomalu získávala pocit, že mi (nám) chce Hanča Markétku \"ukradnout\". Nejsem si jistá, jestli je to jenom můj pocit, a nebo pravda, ale myslím, že i Markét chtěla být s ní. Ale nechtěla jsem si s ní o tom promluvit, protože jsem se bála, že by mě potom obě pomlouvaly, že jsem žárlivá fiflena. Možná jsem, ale jen proto, že mám Markétku moc ráda a nechci o ni přijít. Když byl poslední den školy před prázdninami, Markét byla pořád s Hančou, a já jsem si uvědomila, že ten nový pocit je opravdu žárlivost... Prosím poraďte mi, co mám dělat? Předem děkuji.
17.7.2018 15:30
Luci, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jsem divná?
Je mi dvanáct a to je věk kdy se normálně pomalu holky začínají zajímat o make-up,oblečení a kluky. Mají nejnovější mobily a tablety a milují růžovou. Prosazují se hlasitostí a šarmem. Nosí kraťase a trička s velkým výstřihem. Večině klukům se líbí a všechny okouzlí svým šarmem. Mají rádi pozornost a značkové oblečení. Já jsem však úplně jiná... Make-up nenosím a kluci mě nezajímají. Místo mobilu si radči čtu a růžovou nemusím. Nejradči sedím někde v koutě kde nepřekážím. Nejradči nosím dlouhé kalhoty a mikinu. Pozornost nesnáším... Jsem úplně jiná... Někteří říkají že jsem divná... Je to v pořádku??? (to že jsem jiná)
6.6.2018 16:30
Marie, 12 let
Odpověď:
Otázka: Hrozně špatně se vyrovnávám s kritikou...
Ahoj IN! potřebovala bych od Vás radu. Hrozně špatně se vyrovnávám s tím, když mě někdo kritizuje nebo o mě řekne něco, z čeho jsem potom smutná (např. kamarádka něco řekla mojí nejlepší kamarádce a zakázala jí, aby to řekla mě nebo jí pochválí obrázek a mě ne) Ostatní nad tím jen mávnou rukou, ale já to neumím. Co mám dělat?
24.5.2018 16:25
Adéla, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka mi dělá starosti...
Ahoj IN! Mám jednu kamarádku, která mi začala dělat starosti. Nedávno jsme šly spolu z oběda na nádraží, vyprovázela mě k vlaku, a při našem obvyklém tlachání se mi svěřila, že tuhle měla hroznou chuť někomu podříznout krk. Docela mě to vyděsilo. Je stejně stará jako já, chodí na sebeobranu a doma to nemá lehké. Její rodiče se nesnáší, ani nevím, proč spolu stále jsou. Nejspíš kvůli těmto okolnostem se začala řezat, ale z toho jsme ji už dostali. Přitahují ji starší muži, s jedním měla i poměr, takže její duše je hodně pošpiněná. V Boha nevěří, možná akorát, že je tu nad námi něco většího. Teď abych se vrátila k té příhodě. Nejprve jsem na ni jen koukala, nebyla sem si jistá, zda nevtipkuje. Pak ale řekla, že tu chuť měla už víckrát. Chvilku jsem to s ní rozebírala, ale ona nakonec začala vtipkovat, že z ní bude nájemná vražedkyně. Stále tu ale byl vážný podtón, protože k tomu dodala, že by jí to nevadilo. Tak jsem jí na to odpověděla, že by pak zatratila, úplně si zkazila duši. Ona mi ale řekla, že jí je její duše ukradená. A tak se chci zeptat, jak bych mé kamarádce mohla pomoct. Nechci mluvit nějako moc duchovně, pak by to ze mě s nejvyšší pravděpodobností udělalo v jejích očích fanatičku a nebrala by mě vážně. Na druhou stranu se o ní dost strachuji. Nejen kvůli této příhodě, ale i kvůli její \"posedlosi\" staršími muži (nejstarší, se kterým byla, byl 35-letý). Doufám, že jsem to sformulovala rozumně. Tuším, že toto je už spíš na poradu s psychologem, i tak jsem ale doufala, že mi trochu pomůžete. Hlavně v ohledu víry. Ráda bych jí pomohla. Aspoň trochu postrčila k víře, jenže to vypadá, že je o dlouhá a složitá cesta. Děkuju, Anny
11.5.2018 13:17
Anny, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak si zvýšit sebevědomí?
jak si zvysit sebevedomí?mam s tim posledni dobou problem.pokud kolem me projde nejaka skupina holek ci kluku sem uplne nadne .furt je sleduju jak sou uzasni a pak si pripadam podprumerna prosím poradte co s tím
5.5.2018 17:41
naty, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka bývá naštvaná, že jsem jí nestihla poradit s písemkou...
Ahoj poradno! Mám kamarádku. O tý jsem chtěla napsat samostatný dotaz/poprosit o radu, ale o to teď nejde. Ta kamarádka ve škole skoro vůbec nedává pozor (pořád si čte). Pak to tak i vypadá na jejích pracích. Dostává horší známky, laborku udělá úplně jinak, než bylo řečeno... no ale tak nějak doufá, že jí s tím pomůžu já. Většinou je to před testem z matiky, kterou úplně nechápeme ani jedna. Ona se mě vždycky zeptá, jestli jí pomůžu, tak jí říkám, že jo, ale až to dodělám já. Jenomže já to pak dělám celou hodinu a na ni už prostě \"nemám čas\". Pak je na mě naštvaná a nemluví se mnou. Prosím, pomožte mi, mám změnit postoj nebo jak jinak předejít hádce? Díky moc!
5.4.2018 17:42
Alžběta, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak se chovat ke klukovi, co mě štve, ale záleží mi na něm?
Ahoj In, chtěla jsem se zeptat. Dřív jsem byla zamilovaná do jednoho kluka. Moc se mi líbil měli jsme si toho opravdu moc co říct. Jenže po té co se mě zeptal na vztah, ucouvla jsem a vymluvila se. On mě taky měl moc rád a svoji náklonost projevoval více než já.. Což mě pak začalo odrazovat. Nedokázala jsem si představit že bych s někým chodila, stále jsem objevovala spoustu otázek na které stále hledám odpověď... jsem dobrým přáteli, je to člověk kterému se nebojím svěřit, a mám ho moc ráda a záleží mi na něm. Ale tím že jsem ho odmítla změnil ke mě přístup.. Zároveň mu na mě záleží, ale na druhou stranu je dost arogantní... Někdy mě tím dost naštve, jak se chová nebo co napíše a já pak vybuchnu. Ale vůbec nevím, jak se k němu mám chovat.. Protože sama mám v sob zmatek... na jednu stranu bych se s ním nikdy neviděla ale na druhou sebe dost přistihuju jak na něj myslím, a představuju si coby kdyby.. Tyto stavy se neustále střídají.. Většinou ty stavy zamilovanosti dorazí když se vidíme na spol. akcích co mám prosím dělat... Napadlo mě se přestat bavit nebo se nevídat.. děkuji M.
2.4.2018 14:56
Mini, 17 let
Odpověď:
Otázka: Jsem outsider?
Ahoj IN!...mám dotaz...nebo možná víc dotazů...je to normální?... Poslední dobou mi je docela dost smutno...vlastně už to trvá tři roky (od 6té třídy)...nemám moc vysoké sebevědomí, vlastně si myslím že fakt hoodně malé a vůbec v ničem si nevěřím...někdy mám i období, že kvůli tomu probrečím celý večer...mám hodně kroužků a tím pádem hodně kolektivů a to i křesťanských a problém je v tom, že se nikde, ani v jednom z těch mnoha kolektivů necítím jako doma...jako že bych se nestyděla, že by mi tam všichni sedli a hlavně mám ocit že nesednu já někomu...je mi to hrozně líto a pak si říkám, že ani nemám právo žít a znepříjemňovat někomu život a mám pocit že si to určitě myslí i ti ostatní...je mi to hrozně líto...snažím se abych nedělala nic nikomu proti srsti a stejně mám takový dojem... Hrozně moc bych chtěla mít nějaký kolektiv, který by byl sehraný, kde bych se nemusela stydět a nebyla nikomu \"proti srsti\".. Navíc mám taky dojem, že se se mnou musí každý hrozně nudit a že jsem prostě nudná a taky všude kolem vidím lidi, kteří mají tolik kamarádů a já mám 3 opravdové kamarádky a ti ostatní...s nimi prohodím pár vět o škole, nebo o lidech které společně známe, nebo prostě o to, co máme společného...je tohle normální a nebo jsem outsider? Je mi z toho opravdu moc smutno... Předem děkuji za odpověď
8.3.2018 18:51
FanIN!ka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Mám říct kamarádce, že nám učitelka řekla o jejích problémech?
Milá redakce, dneska jsem zjistila, ze moje nejlepší kamarádka, která je hodně velký introvert a je ticha a velmi citlivá na okolí, se necítí dobře ve škole, je vystresovana ze známek, aby je měla co nejlepší (a opravdu má), netěší se do školy, protože to pro ni nejspis znamená strest a vypětí, bere prášky. Tyto informace jsem se já a půlka naši třídy dozvěděla o jedné učitelky, která zastávala i funkci školní psycholožky, a do nich je zamichany i její pohled a jak ona to cele vnímá, takže nejsou úplně směrodatné a na 100% přesně, ale přesto se o ni bojím. Ta kamarádka se mi nesvěřuje, má nízké sebevědomí, neerada mluví o sobě, takže když z hodiny odešla a já jsem se ji potom zeptala, co se řešilo, nechtěla mi to říct a já jsem nenaléhala, protože vím, ze to nemá rada. Je mi to líto, ale totéž není to podstatně. Podstatně je, ze ona neví, ze to všechno nakonec vím já i půlka naši třídy. A já se bojím ji to říct, protože by ji to mohlo ublížit, ze tolik lidi ví o jejím dost osobním problému; také ze by se na mě zlobila, ze to vím. Ale zase mi přijde nespravedlivé ji to nerict. Poraďte, co mám dělat? Jak se vůbec bavit s takovýmto člověkem, který je hodně uzavřeny a citlivý? Děkuji mnohokrát, moc mi tím pomůžete.
6.3.2018 21:10
Anna, 17 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  >>  23
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz