Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   dvě stě  dva:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  >>  70

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Předmanželská čistota
Mám přítele, se kterým chodím už skoro dva roky. Není věřící a o to je to těžší co se týče sexuality. Několikrát jsme to spolu probírali, ale já vlastně nevím, co říct. Miluju ho pořád stejně a nevadilo by mi s ním spát, ale prostě...nemůžu. Ptá se mě, proč nemůžu a já pak řeknu, že by to byl hřích. Respektuje mou víru, ale moc to nechápe. Kdysi, jsme se hodně pohádali, byli jsme už v pokročilejším vztahu. Říkala jsem, že mám Boha ráda a nechci ho zradit, udělat hřích. Ptal se mě, jak můžu zradit někoho, koho jsem v životě neviděla. Odvětila jsem, že v něj věřím a cítím ho. Chvíli mlčel, jakoby by přemýšlel a pak řekl, že neví jesti mi má věřit. Řekl, že pokud bych ho milovala, vyspím se s ním. Vedli jsem takovou dbeatu, ve které mě čím dál více zaváděl do otázek, na které jsem nebyla schopna odpovědět a najednou jsem si říkala, vždyť on má pravdu. Málem jsem se rozšli, ale on pak přišel. Omluvil se, že to přehnal, že toho lituje a že mé přání bude respektovat. Já jen přemýšlím, jak tu blíže upřenit, přiblížit a vysvětlit. Protože, ne, že bych nechtěla, chtěla bych, budu upřímná. Ale...porušila bych Boží zákon...
Anežka, 19 let
Odpověď:
Otázka: Masturbace
Ahoj, potřebovala bych poradit. Mám problém s masturbací. Už ani nevím, kdy jsem s tím začala. Vím, že je to špatné, ale nedokážu s tím přestat. Vyznala jsem to u zpovědi, ale stejně se toho nemůžu zbavit. Předtím mi vždycky hlavou probleskne, že je to špatné a proti Bohu, ale nějak tu myšlenku ztratím. Hrozně mě to trápí. Mám po tom vždy špatný pocit, jsem smutna a naštvaná. Taky nevím, jestli není špatně, že jsem šla ke svatému přijímání, i když jsem masturbovala. Jinak bych totiž musela chodit ke zpovědi tak minimalne jednou za týden. Prosím a předem děkuji za radu. Rose
Rose, 15 let
Odpověď:
Otázka: Mohou ve vězení přijímat eucharistii?
Dobrý den, chci se zeptat, jestli mohou vězni v rámci mše svaté ve věznici přijímat eucharistii? A jak je to zejména v případě vrahů, násilníků apod. Děkuji.
lejla, 24 let
Odpověď:
Otázka: Jak se zbavit závislosti na koukání na divná videa?
Ahoj redakce, mám takový dotaz. Už když jsem byla menší, tak jsem si občas dala Google, nebo YouTube a sledovala tam tlusté lidi. Pak to na nějakou dobu přestalo, ale poslední dobou je to tady zase. Na YouTube si občas vyhledám videa, kde si tlustí lidé (většinou z Ameriky) hrají si s břichem, krmí se, nebo dělají něco podobného. Na chvíli mě to uklidňuje, ale vždy po tom mám výčitky svědomí. Nikdo o tomto problému u mě neví. Když mám,,chuť\" se na takové video podívat, tak si říkám že ten mobil musím odložit, vypnout, pomodlím se, ale stejně se na to vždy podívám. Pak si řeknu, že jenom tři videa shlédnu, ale pak se to zvrtne. Kolikrát už jsem si řekla, že to příště neudělám, ale nedodržela jsem to. Pravidelně se z toho zpovídám, chci se toho zbavit, ale nevím jak. Hřích to asi je, že? Prosím, poraďte mi, jak se toho zbavit, a jestli je to hřích. Moc děkuju. (taky prosím o motlidbu)
..., 14 let
Odpověď:
Otázka: Můžu jít v zahraničí k přijímání, když je mše v jazyce, kterému nerozumím?
Dobrý den, pobývám teď v Nizozemsku ve městě, kde je sice katolický kostel, ale mše sv. probíhá pouze v holandštině. Mohu i přesto, že nerozumím, jít k přijímání? Není to špatně, když vůbec nevím, o čem je řeč a co kněz říká - mám na mysli promluvu. Děkuji.
Anna, 17 let
Odpověď:
Otázka: Mám nové plavky, spodní díl tanga. Není to v rozporu s něčím z víry?
Ahoj IN! Minulý týden jsem si pořídila nové plavky, kupovala jsem je s kamarádkou a hecnula mě, abych si koupila spodní díl tanga. Líbí se mi ten střih a kamarád říkal, že jsou na mě sexy.. celkově se za mnou kluci otáčejí a popravdě mi to dělá dobře.. ta pozornost. Zároveň jsem se ale chtěla zeptat.. není to v rozporu s něčím z víry?
veronika, 16 let
Odpověď:
Otázka: Co když mě napadne pochybovačná myšlenka přímo při svatém přijímání?
Mám také jeden dotaz k POCHYBNOSTEM. Co když mě napadne pochybovačná myšlenka přímo při svatém přijímání a já se jí bráním a za každou cenu CHCI věřit a ona třeba za chvíli zmizí, ale já se stejně cítím špatně, protože nechci udělat, ani myslet na nic zlého, ale nevím jak můžu stoprocentně ovládat myšlenku, nebo pocit, kterého je těžké se zbavit? Je to hřích?
M., 17 let
Odpověď:
Otázka: Proč jsou homosexuálové diskriminovaní?
Mně i mojí kamarádce přijde strašně nefér, že naše mamky nemají rády LGTB komunitu. Říkají, že za to mohou, ale nemohou. Dlouho jsem si myslela, že sex je povolený, pokud jsou jako registrovaní partneři /což vlastně znamená manželství, ne?), ale zjistila jsem, že ne. To přeci není fér, ne? Ti lidé nemohou za to, jací jsou a sami jste jednou napsali, že muži jsou v oblasti sexuality slabší. To přeci musí být strašné, žít celý život v čistotě. Proč je to hřích? Proč jsou oni tak strašně diskriminovaní? Proč mají takový zákaz? Vždyť oni jsou vlastně normální lidé, strašně fajn lidé, akorát mají jinou orientaci. Nechápu to a přijde i to strašně nefér.
M., 14 let
Odpověď:
Otázka: Něco jsem v noci viděla...
Když jsem se v 1. třídě připravovala na 1. sv. příjimání, tak jsem se jednou před spaním modlila čáct z modtlitby Věřím v Boha, kterou jsem si pamatovala. Ale potom se najednou strašlivě v pokoji setmělo a přímo přede mnou se zjevila jakási ještě černější postava. Netuším, jak dlouho tam stále, ale pak zmizela a objevila se další, tentokrát bílá postava v druhém rohu. Vlnila se a mávala na mě rukou. Jestli jako na pozdrav nebo abych šla k ní, to už nevím. Pak také zmizela. Už si nepamatuji, jestli se objevily ještě nějaké iné, ale asi ne. Tehdy jsem běžela za rodiči a dlouho jsem seděla s maminkou v posteli a četli z ikony Pána Ježíše. Od té doby se mi nic nestalo, ale jde o ton, že od té doby mám strach jít někam do tmy sama. MLuvila jsem o tom trochu s knězem po nějaké době, ale neřekla jsem mu, co se stalo, takže mi poradil, abych se modlila. Jenže já nemám takovou víru v modlitbu, když vím, že se to přihodilo právě při té modlitbě. Letos jsem o tom s knězem poprvé mluvila, rozbrečela jsem se u toho, protože při tom popisování to byl hodně emociální zážitek. Ten kněz řekl, že je to hodně zajímavé nebo tak něco a pak jsme o o tom mluvili. Řekl, že to mohu bráti tak, že právě díky té modlitbě zmizely. Je to možné, ale můj strach nezmizel. Je pravda, že se k modlitbě ulpívám, když usínám a mám strach, ale nějak moc nevěřím, že by mi Bůh pomohl. Miluju Boha, ale v tu chvíli je strach větší. Prosím, poradíte mi, jak si pomoci a co mohlo být důvodem, že se mi zjevily? Napadá mě, že to mohl být někdo od Ďábla, který mě chtěl od Boha odvrátit. Víte, můj bratr, stejně jako spousta lidí co mají nějaké postižení jako ADHD nebo AS vidí duchy a řekl, že také viděl postavu stát přesně na to místě, kde stála i ta moje. Akorát, že to byl čert či co, každopádně to mělo rohy. A měl na sobě krev. Svému bratrovi věřím, protože vím, že duchy vidí spousta lidí a on jich také spousta viděl. Jak mám věřit v modlitbu, nemít strach a co bylo asi příčinnou? A ještě, někdy se mi stane, že mě zničehonic napadne věta ,,Přivolám tě Ďáble.\", nemyslím to opravdově, jen mě to nějak napadne. Okamžitě se pak modlím, ale prostě mám strach. Je opravdu možné ho nějak přivolat, i když nechci? A jak zabránit takovým myšlnekám, které zničehonic napadnou? A je to vlastně vůbec hřích?
Mája, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak si vybrat biřmovacího patrona?
Ahoj, letos budu mít biřmování, ale pořád nevím, koho si mám vybrat za svého patrona. Dáte mi prosím nějaké typy?
já, 16 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  >>  70
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz