Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   čtyři sta dvacet :

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  >>  95

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jsem nevěřící a nechci jít na mši...
Ahoj IN, předem bych chtěla říct že moje otázka se netýká takový věci jako obvykle a nerada bych tím někoho urazila, nejsem věřící ale tato otázka s vírou souvisí. Moje rodina je na půl věřící na půl ne, můj táta a jeho strana rodiny je, a moje mamka ne. Nejsem ani pokřtěna. Nikdy jsem k víře nebyla vedena protože si to moje mamka nepřála a táta to respektoval. Proto prostě věřící nejsem, a stojím si za svým názorem, dřív jsem to ani tak nevnímala ale teď, kdy začínám vnímat co se kolem mě děje (názor věřících na homosexualitu, vzpoved atd) jsem nevěřící ještě víc, ne že mě by to vadilo, já jsem člověk který věří sám sobě rád si obstarává věci sám a, teď se neurazte, nepotřebuje se spoléhat na někoho jiného. Potíž je v tom, že příští týden má proběhnout křest mého bratrance. Už na jedněch křtinách jsem byla, ale během mše, jsem se neúčastnila (aniž bych nechtěla) a byla jsem uspávat malou sestřenici v kočárku. Teď, nevím jak to s tím bude a je dost možné že se mše budu muset účastnit. Ale já opravdu nechci, opravdu si to neberte, ale je to můj názor a já tomu nevěřím a i v tomto ohledu dle mého nemám v kostele co dělat. Mamce jsem to řekla tak jak jsem si to myslela a ona mě chápe, ale trochu se bojím jak to říct tátovi az na to přijde? Poradíte mi? Doufám že jsem nikoho neurazila.
24.8.2021 17:29
Barča, 14 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích nenosit podprsenku?
Ahoj, mám dvě otázky. 1) Na mobilu mám určité omezení, ale jednou jsem došla nato, jak si (např. prodloužit čas). Pár týdnů jsem to, tak dělala, ale pak jsem s tím přestala. Když jsem byla u zpovědi, vyzpovídala jsem se z toho a moc mě mrzí, že jsem to dělala, ale pořád se mi to vrací. 2) Je špatně chodit doma nebo po venku bez podprsenky, i když to není vidět ? Předem děkuji za odpovědi
21.7.2021 19:31
Anonym, 12 let
Odpověď:
Otázka: Může člověk po těžkém hříchu jít do nebe?
Může se člověk, který udělal těžký hřích (třeba někoho zabil nebo něco jiného vážného) a zemřel bez zpovědi, dostat do nebe? Mohou se lidé s těžkým hříchem dostat do nebe?
21.7.2021 13:01
M., 13 let
Odpověď:
Otázka: Mám se lidem omluvit za hříchy, nebo mi Bůh odpustí i bez toho?
Dobrý den, je důležité se za hříchy lidem omluvit, nebo mi Bůh odpustí i bez toho? A jaké jsou vlastně podmínky pro to, abychom se dostali do nebe? Někde totiž vidím, že když uvěříš, Bůh má pro tebe věčný život, ale zároveň, že nemůžeš mít na srdci těžký hřích a že pokud bližním neodpustíš, Bůh neodpustí tobě... Ale zase Bůh je nekonečně milosrdný, ale taky spravedlivý a nebe si nezasloužíme. Jak to tedy vlastně je? A jaké si po zpovědi vybrat předsevzetí, co když je nedodržím?
17.7.2021 11:03
Anonymka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak bere církev očkování proti koronaviru?
Ahoj! Mám otázku na trochu kontroverzní téma, ale budu moc ráda za odpověď. Jak bere církev očkování proti Covidu? Ze všech stran jsou na to různé názory, a to i od kněží. Náš kněz jednou při kázání mluvil i o proroctví Panny Marie, ve kterém sděluje nebezpečí vakcinace. Proroctví nechci v žádném případě zpochybňovat, ale proč jsou na to od církve tedy různé názory a není jen jeden společný? Celá rodina očkovaná nejsme, ale jsem asi jediná, ktera má pochyby a nevím, co je správné. Rozhodně nesoudim ty, kteří očkování jsou, spíš jde o můj vlastní boj. Zároveň cítím čím dál tím menší svobodu v rozhodování, protože média, politici a hlavně možnosti, které díky očkování \"můžete mit\" vyvíjí hrozný nátlak. Budu moc ráda za odpověď. Děkuji.
14.7.2021 08:23
:), 20 let
Odpověď:
Otázka: Mám si pořídit Jeruzalémskou bibli?
Dobrý den, ještě navážu na dotaz ohledně překladu Bible. Já zase váhám, jestli si mám pořídit Jeruzalémskou bibli nebo ekumenický překlad. Ve farnosti, kam chodím, mi doporučili tu Jeruzalémskou. Kamarádka mě ale varovala, že je složitě napsaná a že pro porozumění je lepší ČEP, tak nevím jakou mám vybrat. Ve studiu Bible jsem spíš začátečník, tak se bojím, abych tomu něměla moc velký problém porozumět.
29.6.2021 13:03
E., 17 let
Odpověď:
Otázka: Mohou se do kostela nosit krátké kraťasy?
Ahoj, je špatné doma chodit například jen v plavkách? Jsou špatné crop topy? Mohou se do kostela nosit krátké kraťasy? A jaké jsou tedy vlastně hranice v oblékání? Děkuji
29.6.2021 08:22
-, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jaký překlad Bible si mám pořídit?
Dobrý den, už delší dobu přemýšlím, že bych si pořídila bibli, ale váhám jaký překlad. Nejvíc se mi líbí Český ekumenický překlad nebo Bible21. Více je pro mě srozumitelný ten druhý. Ale jsem katolík a katolická církev ho moc nepodporuje a celkově je víc vyzdvihovaný ten ekumenický překlad. Poradíte mi prosím, jaký překlad si mám pořídit? Předem děkuji za odpověď. Mějte se krásně.
24.6.2021 18:27
Elicech, 14 let
Odpověď:
Otázka: Co když je žena v manželství obětí domácího násilí?
Zdravím, mám otázku: Chápu, že je dle víry rozvod špatný. Tomu rozumím v případě, že jde o obvyklé důvody, jako že si oba našli jiného, mají méně peněz, nerozumí si atd. Ale myslím, že v případě, kdy je žena ve vztahu \"vařenou žábou\" a po svatbě se stane obětí domácího násilí, měla by mít možnost začít nový život. Pak se dá svazek zneplatnit, ale pak jsou děti z něj vzešlé \"nemanželské\", a to mi taky nepřijde fér. Jak to tedy církev bere v takovém případě? Díky za odpověď, Brhlík
18.6.2021 20:40
Brhlík, 13 let
Odpověď:
Otázka: Nedokážu uvěřit, že Bůh stvořil svět...
Milá redakce, je normální, když jsem pokřtěná, věřím v Boha, chodím do kostela, ale pořád jsem nedokázala uvěřit, že Bůh stvořil svět? Všude nás učí, jak vznikla Země a život..a já nevím čemu mám věřit.. a jak bych se mohla přesvědčit, že svět stvořil Bůh?Předem mockrát děkuji :)
17.6.2021 20:35
Jednorožec, 14 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  >>  95
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz