Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   čtyři sta devadesát :

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  >>  69

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Náramky z minerálů - je vhodné je nosit?
Ahoj, hodně jsou teď moderní náramky z minerálů. Přiznejme si, že jako šperk vypadají opravdu hezky. Jen mě tak ale napadlo, jestli je z hlediska víry vhodné je nosit? Děkuji za Váš názor
Helča, 28 let
Odpověď:
Otázka: Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to s modlením se nevěřících.
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to s modlením se nevěřících. Mohou Boha o něco prosit, když ještě neuvěřili a nebyli očištěni od svých hříchů? Mohou tak před Něj předstoupit a o něco Ho žádat?
Jani, 16 let
Odpověď:
Otázka: Vikingové
Dobrý den, zajímám se o vikingskou kulturu a mytologii, ale protože to byl pohanský národ, tak se tam často objevují jejich bohové. Je to v rozporu s vírou, když se o tento národ zajímám?
Evanlyn, 14 let
Odpověď:
Otázka: Předmanželská čistota
Mám přítele, se kterým chodím už skoro dva roky. Není věřící a o to je to těžší co se týče sexuality. Několikrát jsme to spolu probírali, ale já vlastně nevím, co říct. Miluju ho pořád stejně a nevadilo by mi s ním spát, ale prostě...nemůžu. Ptá se mě, proč nemůžu a já pak řeknu, že by to byl hřích. Respektuje mou víru, ale moc to nechápe. Kdysi, jsme se hodně pohádali, byli jsme už v pokročilejším vztahu. Říkala jsem, že mám Boha ráda a nechci ho zradit, udělat hřích. Ptal se mě, jak můžu zradit někoho, koho jsem v životě neviděla. Odvětila jsem, že v něj věřím a cítím ho. Chvíli mlčel, jakoby by přemýšlel a pak řekl, že neví jesti mi má věřit. Řekl, že pokud bych ho milovala, vyspím se s ním. Vedli jsem takovou dbeatu, ve které mě čím dál více zaváděl do otázek, na které jsem nebyla schopna odpovědět a najednou jsem si říkala, vždyť on má pravdu. Málem jsem se rozšli, ale on pak přišel. Omluvil se, že to přehnal, že toho lituje a že mé přání bude respektovat. Já jen přemýšlím, jak tu blíže upřenit, přiblížit a vysvětlit. Protože, ne, že bych nechtěla, chtěla bych, budu upřímná. Ale...porušila bych Boží zákon...
Anežka, 19 let
Odpověď:
Otázka: Masturbace
Ahoj, potřebovala bych poradit. Mám problém s masturbací. Už ani nevím, kdy jsem s tím začala. Vím, že je to špatné, ale nedokážu s tím přestat. Vyznala jsem to u zpovědi, ale stejně se toho nemůžu zbavit. Předtím mi vždycky hlavou probleskne, že je to špatné a proti Bohu, ale nějak tu myšlenku ztratím. Hrozně mě to trápí. Mám po tom vždy špatný pocit, jsem smutna a naštvaná. Taky nevím, jestli není špatně, že jsem šla ke svatému přijímání, i když jsem masturbovala. Jinak bych totiž musela chodit ke zpovědi tak minimalne jednou za týden. Prosím a předem děkuji za radu. Rose
Rose, 15 let
Odpověď:
Otázka: Mohou ve vězení přijímat eucharistii?
Dobrý den, chci se zeptat, jestli mohou vězni v rámci mše svaté ve věznici přijímat eucharistii? A jak je to zejména v případě vrahů, násilníků apod. Děkuji.
lejla, 24 let
Odpověď:
Otázka: Jak se zbavit závislosti na koukání na divná videa?
Ahoj redakce, mám takový dotaz. Už když jsem byla menší, tak jsem si občas dala Google, nebo YouTube a sledovala tam tlusté lidi. Pak to na nějakou dobu přestalo, ale poslední dobou je to tady zase. Na YouTube si občas vyhledám videa, kde si tlustí lidé (většinou z Ameriky) hrají si s břichem, krmí se, nebo dělají něco podobného. Na chvíli mě to uklidňuje, ale vždy po tom mám výčitky svědomí. Nikdo o tomto problému u mě neví. Když mám,,chuť\" se na takové video podívat, tak si říkám že ten mobil musím odložit, vypnout, pomodlím se, ale stejně se na to vždy podívám. Pak si řeknu, že jenom tři videa shlédnu, ale pak se to zvrtne. Kolikrát už jsem si řekla, že to příště neudělám, ale nedodržela jsem to. Pravidelně se z toho zpovídám, chci se toho zbavit, ale nevím jak. Hřích to asi je, že? Prosím, poraďte mi, jak se toho zbavit, a jestli je to hřích. Moc děkuju. (taky prosím o motlidbu)
..., 14 let
Odpověď:
Otázka: Můžu jít v zahraničí k přijímání, když je mše v jazyce, kterému nerozumím?
Dobrý den, pobývám teď v Nizozemsku ve městě, kde je sice katolický kostel, ale mše sv. probíhá pouze v holandštině. Mohu i přesto, že nerozumím, jít k přijímání? Není to špatně, když vůbec nevím, o čem je řeč a co kněz říká - mám na mysli promluvu. Děkuji.
Anna, 17 let
Odpověď:
Otázka: Mám nové plavky, spodní díl tanga. Není to v rozporu s něčím z víry?
Ahoj IN! Minulý týden jsem si pořídila nové plavky, kupovala jsem je s kamarádkou a hecnula mě, abych si koupila spodní díl tanga. Líbí se mi ten střih a kamarád říkal, že jsou na mě sexy.. celkově se za mnou kluci otáčejí a popravdě mi to dělá dobře.. ta pozornost. Zároveň jsem se ale chtěla zeptat.. není to v rozporu s něčím z víry?
veronika, 16 let
Odpověď:
Otázka: Co když mě napadne pochybovačná myšlenka přímo při svatém přijímání?
Mám také jeden dotaz k POCHYBNOSTEM. Co když mě napadne pochybovačná myšlenka přímo při svatém přijímání a já se jí bráním a za každou cenu CHCI věřit a ona třeba za chvíli zmizí, ale já se stejně cítím špatně, protože nechci udělat, ani myslet na nic zlého, ale nevím jak můžu stoprocentně ovládat myšlenku, nebo pocit, kterého je těžké se zbavit? Je to hřích?
M., 17 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  >>  69
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz