Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sto  osm:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  >>  71

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jak bojovat s neslušnými myšlenkami?
Ahoj, chtěla bych vás poprosit o radu. Často ke mně přicházejí neslušné myšlenky a já je nedokážu odbourat, v klidu od nich odejít a nevěnovat jim pozornost. Také někdy přicházejí myšlenky, které pochybují o víře. Nechci hřešit a zbytečně se v těchto myšlenkách \"šťourat\". Ráda bych byla proti těmto myšlenkám odolnější a byla lepším člověkem. Nemáte prosím nějaký tip, co na tyto myšlenky zabírá? Moc děkuji! :)
K., 15 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích, když člověk usne na mši?
Dobrý den, chci se zeptat: prý když se stane, že člověk trochu usne při mši, nevadí to. Mě se to ale stává dost často, takřka pravidelně, mrzí mě to a nevím, jestli už to není hřích? Dneska jsem byla na mši, byla jsem nevyspalá a mrzlo, tak jsem většinu času zas nevnímala, i když bych chtěla (a z určitých důvodů jsem nebyla ani na přijímání). Pak mě napadlo, jestli se to pak vůbec může brát tak, že jsem na té nedělní mši byla...?
Monika, 19 let
Odpověď:
Otázka: Jsou myšlenky na sebevraždu a sex hřích?
ahoj in! nevím jak to ale před pár dny jsem byla ,,celkem na dne,, pripadala jsem si hrozně a byla zoufala.to se mi stava casto ale reknu si že je to tou pubertou a tim že jsem neštastne zamilovana. jenze jsem zacla myslet na sebevrazdu.nemyslim jako doopravdy jen me to proste napadlo že bych skocila z mostu nebo si vzala prasky na spani.samozrejme ze bych to NIKDY neudelala. jen me napadaji takove myslenky kdyz mi neni zrovna ok. je to hrich? a mam se z toho zpovidat ? hrozne se bojim co by na to rekl knez a jestli by to ochopil že to bylo mysleno ne doopravdy taky me napadaji myslenky o sexu a podobnych vecech. už se me to moc nenapada ale je i to hrich? nevim ja se toho zbavit protoze nechci abych na to furt myslela dekuji moc
eli, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak bojovat se samotou a leností?
Zdravím, poslední dobou mám velký problém se sebepřijetím. Bývám velmi často sama, protože bydlím v jiném patře než moji rodiče a moji sourozenci už s námi nebydlí. Takže mám vlastně svůj vlastní celý byt. Někomu by to mohlo připadat skvělé,ale já na sobě začínám pozorovat, že stále více toužím po nějaké společnosti. Proto pokaždé když příjdu domů zapínám počítač a koukám někdy i dlouhé hodiny na videa nebo filmy. Jindy si jenom pouštím hlasitou hudbu. A velmi mě to omezuje při plnění nejen mých povinností,ale začínám omezovat i Pána a své koníčky a činnosti, které mě vždy doma bavily. Ale pokaždé, když se s tím snažím něco dělat a počítač například vypnu, to ticho mě ubíjí a cítím se ještě hůř než před tím. Zároveň se však nesnáším za to, že si připadám jako líná veš a veškerý svůj čas trávím na internetu. Jak proti tomu bojovat? (omlouvám se za příliš dlouhý text, ale nějak jsem se potřebovala rozepsat:D) děkuju
maruš, 15 let
Odpověď:
Otázka: Co znamená řešit problémy ve světle víry a modlitby?
v říjnovém INu jsem četla, že Anna Kolesárová může být vzorem \"všem dívkám, které potkalo sexuální násilí a snaží se své problémy prožívat ve světle víry a modlitby.\" Sexuální násilí mě bohužel potkalo. Můžete mi nějak víc vysvětlit, co znamená, že bych měla řešit své problémy ve světle víry modlitby? děkuji. Monulina
Monulina, 18 let
Odpověď:
Otázka: Může se vdova nebo vdovec znovu vdát nebo oženit?
Ahoj, zajímalo by mě, jestli podle křesťanské víry si může vdova/vdovec vzít někoho dalšího (druhého). Díky.
Jani, 16 let
Odpověď:
Otázka: Je špatné používat slovo sakra?
Ahoj, zjistila jsem, že často používám slovo \"sakra\". Zajímalo by mě, co vlastně znamená a jestli to není špatně? Taky když mě něco překvapí, tak říkám \"propána\". Nemyslím tím ale Pána. Není to braní Božího jména nadarmo? Díky.
Jani, 16 let
Odpověď:
Otázka: Co když za modlitbou zapomenu říct amen?
Ahoj, mám takovou otázku... Když se někdy modlím, třeba venku, kde je ruch, nevědomě za modlitbou neříkám \"amen\". Nebo se modlím, v souvislosti s tím tématem se zamyslím a tím pádem neřeknu \"amen\". Zajímalo by mě, jestli je i tak modlitba \"platná\".
Jani, 16 let
Odpověď:
Otázka: Co říká církev na halloween?
Ahoj, chtěla bych se zeptat, co říká církev na halloween?
Edita, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak se církev dívá na LGBT komunitu?
Milá redakce, mám takovou otázku. Poslední dobou jsem si všimla že se čím dál tím víc mluví o LGBT komunitě a taky mi trochu připadá že to záčíná být jakási móda, kterou moc nechápu. Ale teď to hlavní. Jak se na gaye, lesby, bisexuáli a transexuáli dívá křesťanská víra? Za odpověď předem děkuji :).
Fiserka010, 13 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  >>  71
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz