Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   tři sta  tři:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  62 63 64 65 66 67 68 69 70  >>  74

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Hříšné spoléhání na Boží milosrdenství
Co je to hříšné spoléhání na Boží milosrdenství? Je hříšné spoléhání na Boží milosrdenství, když si řeknu: tuto špatnou věc můžu udělat, už jsem to udělala jednou, tak stejně se z toho budu zpovídat.....nezáleží na tom kolikrát jsem to udělala. Potom mi dojde, že na tom záleží a vzápětí ten hřích udělám. Pak si řeknu...co jsem to udělala? takhle nechci uvažovat. Je to těžký hřích?
????????, 14 let
Odpověď:
Otázka: Odpouštějí se při zpovědi i hříchy, které jsem zapomněla vyznat?
Chtěla bych se zeptat, zda se při sv. zpovědi odpouští i těžké hříchy, které jsem zapomněla vyznat a vzpomenu si na ně třeba až vyjdu ze zpovědnice, nebo si na ně vzpomenu, při slovech kněze: \"Bůh otec veškerého milosrdenství, smrtí a vzkříšením smířil se sebou celý svět,...\"- co mám v takovém případě dělat, přerušit kněze a ještě hřích vyznat i kdyby byl jen lehký? 2. Byl by odpuštěn i těžký hřích, který bych nevyznala, protože bych nevěděla, že je hříchem a myslela si, že to hřích není? Děkuji.
dotaz, 13 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích
Ahoj In! Chcela by som sa opýtať, či je hriech, keď mám taký zlozvyk, alebo možno závislosť ...... neviem. Začnem ten zlozvyk robiť a potom svedomie zabliká červenú a ja si poviem, aha, to je zlé opakovať ten zlozvyk, ale vzápätí si poviem, že to predsa nemôže byť zlé, že robiť tú vec nemôže byť hriech. A ten zlozvyk urobím znova. A tak sa to opakuje stále dokola. Znie to asi veľmi zvláštne, ale ten zlozvyk je trhanie, prehrabávanie sa a strihanie si rozdvojených končekov. Je to hriech? Tažký / ľahký? Ahoj In! Chcela by som sa opýtať, či je hriech, keď mám taký zlozvyk, alebo možno závislosť ...... neviem. Začnem ten zlozvyk robiť a potom svedomie zabliká červenú a ja si poviem, aha, to je zlé opakovať ten zlozvyk, ale vzápätí si poviem, že to predsa nemôže byť zlé, že robiť tú vec nemôže byť hriech. A ten zlozvyk urobím znova. A tak sa to opakuje stále dokola. Znie to asi veľmi zvláštne, ale ten zlozvyk je trhanie, prehrabávanie sa a strihanie si rozdvojených končekov. Je to hriech? Tažký / ľahký? Ahoj In! Chcela by som sa opýtať, či je hriech, keď mám taký zlozvyk, alebo možno závislosť ...... neviem. Začnem ten zlozvyk robiť a potom svedomie zabliká červenú a ja si poviem, aha, to je zlé opakovať ten zlozvyk, ale vzápätí si poviem, že to predsa nemôže byť zlé, že robiť tú vec nemôže byť hriech. A ten zlozvyk urobím znova. A tak sa to opakuje stále dokola. Znie to asi veľmi zvláštne, ale ten zlozvyk je trhanie, prehrabávanie sa a strihanie si rozdvojených končekov. Je to hriech? Tažký / ľahký? Ahoj In! Chcela by som sa opýtať, či je hriech, keď mám taký zlozvyk, alebo možno závislosť ...... neviem. Začnem ten zlozvyk robiť a potom svedomie zabliká červenú a ja si poviem, aha, to je zlé opakovať ten zlozvyk, ale vzápetí si poviem, že to predsa nemôže byť zlé, že robiť tú vec nemôže byť hriech. A ten zlozvyk urobím znova. A tak sa to opakuje stále dokola. Znie to asi veľmi zvláštne, ale ten zlozvyk je trhanie, prehrabávanie sa a strihanie si rozdvojených končekov. Nedokážem toho zanechať, keď viem koľko škaredých vlasov mám na hlave. 1. Je to hriech? 2. Tažký / ľahký? 3. Moc mi to vadí, ale nedokážem s tým prestať. Dokážem to robiť treba aj hodinu a navyše to asi ničí oči, keď sa obe sústredí na určitý pod vpravo alebo vľavo od hlavy. Potom ma z toho oči bolí. Ako sa to mám odnaučiť?
Luca, 14 let
Odpověď:
Otázka: Každý den jsem na Facebooku. Je to hřích?
Ahoj In, chtěla bych se zeptat...Poslední dobou mi připadá, že každý den navštěvuji facebook a dokážu tam být klidně přes hodinu a půl. Jde o závislost? Kdybych si ho měla odříct, asi to nedokážu, protože tam vždycky čekám, než je online jeden kluk, co se mi líbí. Je to HŘÍCH?
mlok, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak poznám, že jsem se rozhodla správně?
Ahojky, podle čeho poznám, že jsem se rozhodla správně (v čemkoliv)? Dá se to poznat i nějak jinak, než modlitbou? Když při zvážení pro a proti mám smíšené pocity... Potřebuji spíše praktičtější rady...
Le, 23 let
Odpověď:
Otázka: Co je to masturbace?
co je to mastrubace? chci se jen tak zeptat
někdo, 12 let
Odpověď:
Otázka: Co musí muž vystudovat, aby se stal knězem?
dobrý den, co je potřeba vystudovat, aby se mohl chlapec stát katolickým knězem? Díky.
lady lai, 20 let
Odpověď:
Otázka: Je homosexualita hřích?
Chtěla jsem se zeptat je homosexualita hřích mám nevěřící kamarády a oni se mě na to ptají a já nevím co odpovědět. Děkuji :)
anny, 13 let
Odpověď:
Otázka: Nemám žádný vztah k Panně Marii a chtěla bych to napravit. Poradíte?
Ahoj, tak nějak mi došlo, že nemám žádný vztah k Marii a chtěla bych to napravit. Máte nějaké tipy, co s tím? Děkuju :)
Mikx, 16 let
Odpověď:
Otázka: Je to masturbace?
Je hřích a má něco společného s mastrubací, když si při sprchování cedím vodu ze sprchy na můj pohl. orgán a dělám to proto, že to příjemně lechtá a vyvolává to ve mně trochu vzrušení? Když mě napadne, že by to mohlo mít něco společného s mastrubací, zamítnu to, ale pak si řeknu, že je to tak příjemné a začnu to dělat znovu a takhle se to pořád opakuje. Jsem asi blázen. Ale je to špatné? Děkuji.
blázen, 15 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  62 63 64 65 66 67 68 69 70  >>  74
 
 
   

  Vydavatelství IN s.r.o.
  Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

  objednávky:
  tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
  mail: objednavky@in.cz

  redakce:
  Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

  tel.: 775 598 603
  mail: redakce@in.cz