Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   tři sta  tři:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  68 69 70 71 72 73 74

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Vylučuje Bible existenci mimozemských civilizací?
Chtěla jsem se zeptat, jestli Bible nějakým způsobem vylučuje existenci mimozemských civilizací..? A pokud ano, jak se dají vysvětlit jevy jako např. kruhy v obilí, které jak víme, nemohly vzniknout rukou člověka ???Jaký je Váš názor na tyhle věci??
Monika, 15 let
Odpověď:
Otázka: Je homosexualita hřích?
Někde jsem slyšela, že homosexualita je hřích. Co je na tom pravdy?
Danny, 14 let
Odpověď:
Otázka: Proč je metoda PPR tak znevažovaná?
Poslední dobou se zamýšlím nad otázkami etického \"nepočetí\" dítěte. A teď tedy to, co mě zaráží. Proč metoda \"přirozeného plánování rodičovství\" (dále jen PPR), která je založená na pozorování cyklu ženy, proč navzdory tomu, jak se dovídám z křesťanských zdrojů,je snadná, etická, žena do sebe necpe léky, její spolehlivost je srovnatelná s horm. ant., proč navzdory všem těmto \"superlativům\" je natolik opovrhovaná \"ateistickými\" lékaři? Proč všichni gynekologové \"z lidu\" ji kritizují pro její zastaralost, nespolehlivost,...? Moje mamka si metodu PPR vychvaluje, tvrdí, že je stoprocentně spolehlivá, což jako mamce věřím. Na druhé straně se ale setkávám až s agresí a výsměchem některých gynekologů, sotva před nimi zmíníte PPR. Horm. ant. z etických důvodů neuznávám, ale agrese a opovrhování PPR \"světa\" mě již unavuje, a je mi z toho smutno. A navíc vl. zkušenosti nemám. Tak kde je problém? Děkuji za odpověď a přeji krásné dny.
Wivi, 21 let
Odpověď:
Otázka: Proč rozvedený křesťan nesmí chodit ke svatému přijímání?
Přemýšlím nad tímto už déle a nechápu, co je na tom \"špatnýho\" Proč křesťan, který se rozvede, nesmí chodit ke sv. přijímání? Proč si nemůže najít nějakého jiného partnera? To musí žít do konce svého života sám? (samozřejmě mám na mysli střední věk, ne stáří, kdy člověk umře a jeho partner zůstane sám, to už je něco jinýho) Děkuji za vysvětlení :)
Johanka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Je jóga hřích?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je jóga hřích?
Jana, 16 let
Odpověď:
Otázka: Proč Bůh dopouští bolest a smrt?
Mám kolem sebe ve třídě kamarády (nevěřící) a vždycky se zastávám víry a přesvědčuju je, že Bůh opravdu existuje, jenže pak se zeptají, proč tedy dopouští tolik bolesti na světě, proč malé děti umírají a podobně a jÁ jsem doslova v háji, protože nevím co odpovědět...
Hanka, 15 let
Odpověď:
Otázka: Proč je potřeba církev a kostel?
Jak se dá vysvětlit někomu kdo věří v Boha, ale nepotřebuje k tomu kostel ani církev proč je dobré žít v těchto společenstvích. Děkuji
123, 17 let
Odpověď:
Otázka: K čemu jsou řádové sestry?
Ahoj, chtěla bych se zeptat, k čemu jsou řádové sestry? Chápu poslání knězů, ale k čemu sestry?
katka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Je film "Šifra mistra Leonarda" špatný?
Ahoj redakce :) Chtěla bych se zeptat na váš názor a názor církve na film Šifra mistra Leonarda. Je na tom filmu něco špatného? Předem dík :)
M., 18 let
Odpověď:
Otázka: Proč je špatně nepřát někomu víc než mám já?
Pěkný večer, pane faráři mohla bych se prosím zeptat, jak je to s tím, když druhému přeju jen do té míry kolik mám já, a víc ne? Vždyť je to přeci ve shodě s přikázáním: \"Miluj bližního svého jako sebe samého.\" Třeba když se jednalo o zaměstnání v knihovně a měl ho dostat můj známý (ještě ho neměl), tak jsem mu to moc nepřála, aby to vyšlo, protože já se nemůžu uchytit, a on by se měl mít lépe než já? Ale teď, když se tam dostal, tak jsem za to na druhou stranu ráda, a chci, aby se mu tam líbilo. Proč je špatné druhému nepřát víc než mám já? Vždyť se o této věci ani Kristus nikde nezmiňuje - o závist ani dychtivost přeci nejde, když ten dotyčný \"toho\" ještě nedosáhl... Díky moc za odpověď :)
Maruška, 15 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  68 69 70 71 72 73 74
 
 
   

  Vydavatelství IN s.r.o.
  Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

  objednávky:
  tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
  mail: objednavky@in.cz

  redakce:
  Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

  tel.: 775 598 603
  mail: redakce@in.cz