Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   pět set sedmnáct:

Poradna 'Rodina'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  12

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Co mám dělat, když nevycházím se starším bratrem?
Prosím o radu, mám staršího bratra (17) a on je na mně strašně ošklivej nadává mi, hodně se hádáme a jsme na sebe hnusný. Co mám dělat ?
Mendy, 15 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat, když mě sestra otravuje?
milý In,mám problémy s mojí mladší sestrou-10 let .Neustále mě otravuje, i když si s ní zahraju nějakou hru. Dívá se na filmy, na které se já dívám a nejsou vůbec pro ni, a neustále mi říká, že se prý chovám jako nějaká nejlepší a že toho mám nechat. Nevím, co mám dělat, protože když je naštvaná tak se s ní nedá vůbec bavit. Když s ní někam jdu, tak se přesně tak chová a pak mi naraz zdrne. Taky nevím proč se tak někdy chová trapně až neslušně, když jsme spolu v kroužku a ona se tam Vyvaluje na židli. Taky mi leze do pokoje. Někdy je ale hrozně super a je s ní sranda ale je blbé že neudrží žádné tajemství. Pokud se jí to co jsem jí řekla nelíbí tak to řekne mamce.prosím poraďte mi, budu Vám za odpověď vděčná.
Kika, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak se nezlobit na maminku, když udělá něco, co mě trápí?
Ahoj, doma mám trochu problém s maminkou, mám ji moc ráda, ale někdy bych si přála, aby byla tak 1000 km daleko... Dokáže mě opravdu často vytočit, brečím skoro každý den. Chtěla bych, abych se na ni nezlobila. Problém je takový, přijde mi, že si maminka myslí, že chyba nikdy není v ní. Když nám například zapomene něco říct, musím se dotyčnému člověku omlouvat já. Potom mě hodně bolí, když mi sice řekne, co mám udělat, ale takovým způsobem, že se mi prostě chce brečet. Když potom brečím tak mi vadí, že na mě mluví nebo se mě dotýká... Moc bych si přála odbourat tyto věci, poradíte mi prosím.
Eliss, 14 let
Odpověď:
Otázka: Mamka a schůzka
Ahoj. Chtěla bych jít ven s jedním klukem(18). Zdá se mi fajn, ale chtěla bych ho víc poznat . Jenže nevím co s rodiči. Nechci jim lhát, ale říct se jim to bojím. Protože by mi to mamka mohla zakázat. Jenže díky kamarádce ho trochu znám a věřím mu. Mám to říct?
Klára, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak pomoct rodičům, když se hádají?
Ahoj IN! Mám doma hodně rozdílné rodiče. Mamka je taková křehká duše a taťka je takový tvrďák. Nemají moc společných zájmů. Poslední dobou se docela často hádají. Možná to bylo i předtím, ale já jsem si to neuvědomovala. Taťka vůbec neumí projevovat city a je dost ironický. Mamka je dost zranitelná a dost často se cítí odstrčená a jako by byla sama a ne v manželství s taťkou. Tatínek si na ní, podle ní, všímá jenom toho špatného. Je z toho dost často nešťastná. Říká to a je to na ní vidět. Někdy si vlastně říkám ,,proč spolu jsou, když se jenom hádají, mají spolu domácnost, společně se o ní starají, ale jinak spolu nic moc nedělají, protože nemají společné zájmy?\". K čemu je vlastně manželství a jak bych jim mohla pomoc? Maminka věří, tatínek vyrostl ve věřící rodině, ale on si musí být vším na 100% jistý, takže teť je tak na půl věřící. Jak bych jim mohla pomoc? Už mě to hodně trápí a bráchu očividně taky. Za odpověď předem děkuji Hanča
Hanča, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jsem zapomětlivá
Dobrý den. Jsem strašně zapomnětlivá. Mám strach, že to půjde až do dospělosti. Že se nedovedu postarat o sebe, o rodinu, dům, dítě.... Co mám dělat? Dá se to trénovat-léčit? děkuji moc
Eleonora, 12 let
Odpověď:
Otázka: Povyšování se nad sourozence
Ahoj, mám jednu starší a druhou mladší sestru,ale jsme docela stejně věkově.A já se nad ně povyšuju, asi to není moc vidět zvenku,ale uvnitř to mám a nevím jak se toho zbavit. Myslím si,že jsem nejhezčí, nejšikovnější a nevím, jak z toho ven.Díky za radu
Verča, 16 let
Odpověď:
Otázka: Nemám doma soukromí
Ahoj jsem z celkem velké rodiny(je nás 6) a bydlíme v docela malém bytě 3+KK. jelikož je náš byt docela malí máme všechny čtyři děti jeden tak průměrně velký pokoj dohromady. Mě se v tom pokoji hrozně špatně učí a nemám tam skoro žádné soukromí , Moc bych si přála přijít domů ze školy a jen tak se rozvalit ve vlastním pokoji. Často se kvůli tomu s rodiči hádám a celkově kvůli tomu že nemáme zas tak moc peněz a hoodně věcí které bych si přála si nemůžeme dovolit. Já vím že život není jen o majetku a že bych měla být spokojená s tím co mám ale je to fakt těžké když vidím jak si žijí všichni mí spolužáci a kamarádi. Co mám dělat abych měla víc soukromí a dokázala být vděčná za to co mám?
Verunnka14, 14 let
Odpověď:
Otázka: Povolá k sobě Bůh člověka, který není připraven na smrt?
Dneska mi umřel děda... no a chtěla jsem se zeptat, jestli Bůh povolá někoho k sobě, když ví, že je ten člověk připraven odejít z tohoto světa..?
Madlen, 15 let
Odpověď:
Otázka: Problém se žárlivostí.
Ahoj IN! Mám velký problém se žárlivostí... Žárlím na sestru. Jen když se chytí se svým klukem za ruku, hned se mi do očí nahrnou slzy a začnu na ni žárlit :-( Co můžu dělat? Díky za rady :-)
Mars, 14 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  12
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz