Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sedm set padesát jedna:

Poradna 'Rodina'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  10 11 12 13 14 15 16 17 18  >>  19

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Rodiče se hodně pohádali, jsem z toho špatná. Prosím, pomozte.
Doma se naši hodně pohádali-můj táta je fakt ... Mamka smutná, doma ticho, ze školy stres a k tomu beru antidepresiva-moc ale nefungují...K psycholožce jdu až za týden a mám pocit, že se do té doby zblázním...
5.1.2016 16:59
Katy HC, 15 let
Odpověď:
Otázka: Máma mě nenechá nic říct a říká o mně nepravdy. Co mám dělat?
Máma mě nikdy nenechá nic říct.Říká o mně co není pravda a já se nemohu bránit.Co mám dělat?
17.11.2015 10:15
jarče, 12 let
Odpověď:
Otázka: Taťka nechodí do práce, mamka naopak do tří a je přetížená. I na mě je toho moc. Prosím o radu.
Ahoj IN!, v rodině máme teď problémy. Taťka je doma, nechodí do práce. Naopak mamka chodí do třech prácí. Já jsem tento rok přestoupila na gympl. Když příjdu domů, většinou jdu rovnou ke mně do pokoje, a jsem jen tam. Když je víkend, tak to ale nejde. To mě mí rodiče nenechají ani chvíli volno, pořád musím hlídat sestru, nebo poklízet, prostě pořád něco... Už toho je na mě opavdu moc. Mamka je podle mě dost vystresovaná ze všech těch prací, odchází brzo ráno a vrací se kolem sedmé večer. to jen dohlídne na úkoly a učení a jde spát. Taťka s ničím moc nepomůže. A když chci mít chvilku volna, a řeknu to mamce, řekne že ne, a ať na ni nejsem zlá, ať se podívám, co pro nás dělá... Já to chápu, ale já už prostě potřebuju pauzu, od všeho... :/. Prosím o názor a radu, co mám dělat?
16.11.2015 16:20
Terka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Mám problémy s tátou. Prosím o radu.
ahoj,mám tátu který je fajn ale jako každý má i své stiné stránky.Včera jsem mu dělala kafea zalila ho vlažnou vodou a o mi vinadal že to chce teplí a začal mně před ostatními ponižovat tak jsem mu žekla že mu to kafe taky už nemusím dělat ( když mně uráží) a on mi pak řek že si tohle nebudu dovolovat a já nevím co ale nezajmá ho proč jsem mu to řekla on má svou pravdu a hotovo.Nebo také to už se stalo skoro pravidlem že já se na něco dívám a on mi sebere ovladač k TV a řekne že když už jsem viděla 2032 díl tak nepotžebuju vidět další a dá si to na zprávy a hotovo a já nevím jak se mám bránit ( bojím se ) protoře mi vihrožuje fackou i za to kafe ale mě vadí jak se ke mě chová.CO mám dělat ??????
15.11.2015 11:19
kadlík, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak zlepšit vztahy v rodině?
Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nějaké tipy, jak se víc sblížit s rodinou. Poslední roky jsme se všichni vzájemně hrozně odcizili (mám dva mladší sourozence, už víceméně taky dospělé), vlastně o sobě nic do hloubky nevíme, nemodlíme se spolu, připadá mi, že žiju jenom s nějakými spolubydlícími, ne s mou vlastní rodinou. O citové, emoční ani duchovní rovině o sobě nevíme vůbec nic. Kolikrát mamce naznačuju, že bychom si mohli všichni popovídat. Jenže na to nikdy nedojde, buď není čas, nebo řekne, že neví, o čem si chci povídat. Jenže já nevím, jak začít, nedokážu se jen tak otevřít. Taky se asi trochu všichni bojíme, co bychom se o sobě vzájemně dozvěděli. Nebo myslíte, že jsme na tohle už moc "staří", že je načase osamostatnit se, že tím by se vztahy v rodině mohly zlepšit? Děkuju za každou radu.
20.10.2015 21:43
ABC, 23 let
Odpověď:
Otázka: Sestřenice nechce přijmout moji omluvu. Co mám dělat?
Ahoj mám jednu strašně urážlivou sestřenci. Jednou k nám přijela na prázdniny a pořád se urážela kvůli úplným maličkostem,blbostem. Když jsem něco vymyslela tak ji to hned vadilo a chtěla aby šli ostatní hrát třeba hru k ní a né ke mně. Už jsem to nevydržela a řekla jí, že je: Načančaná městská panička a že se neumí chovat,že je drzá....To už bylo podruhé co jsem ji to řekla. No ona se urazila a šla si hrát.Po chvíli mi to bylo líto a tak jsem se ji htěla omluvit.Šla jsem za ní a řekla jsem ji že bych si s ní chtěla o samotě mluvit, říct ji něco důležitého. A ona na mně vyjela: \" Ne.A proč bych jako měla chodit?\" No tak jsm se ji omluvila i před ostatními a poprosila ji jestli mi to může odpustit a ona ani nezvedla hlavu ani neřekla že je to v pořádku ani že se omluva přijímá. Seděla tam a řekla co nikdo nečekal:\"No a co jako.Mě to nezajímá.\" A to je tak vždycky když se ji omluvím. No a když řeknu rodičům jak se ke mně chová(nechci žalovat ale někdy se to vážně nedá vydržet) Tak je celý den uražená a naštvaná na mně:-( . Poraďte mi prosím jak se ji mám vyrovnat. je ji 9 let. Díky moc a mějte se dobře Any:-)
18.9.2015 12:08
Any, 11 let
Odpověď:
Otázka: Bojím se, že si nenajdu kluka, protože by nemohl chodit k nám domů. Prosím o radu.
Ahoj In,už dlouho bojuji s myšlenkou že si nemohu najít žádného kluka protože si myslím že by k nám nemohl chodit.Jedná se o náš dům,je starší ale vadí mě víc to že namám vlastní pokoj ,...Naše rodina nemá moc peněz takže si toho nemůžeme moc dovolit.Docela se stydím zato jak žijeme :(
18.8.2015 23:11
Veronika, 16 let
Odpověď:
Otázka: Mamka mi nedovolí chodit ven za kamarády, musím hlídat mladší sourozence.
Ahoj jsou prázdniny to jistě víte a já se nudím.Mamka mi nedovolí moc chodit ven za kamarády a tak si musím hrát s mladšími sourozenci a to mě moc nebaví. Slušně ji poprosím jestli si nemůžu vyjet ven na kole. Je tam jenom 5% naděje, protože většinou odpoví ne. Jo a když už mě pustí tak jen na 15 až 30min. To si s kamarády nestihnu ani na nic zahrát. Můžete mi prosím poradit co mám dělat aby mě mamka pustila aspoň na 1hod. ven? Díky Any
6.8.2015 11:32
Any, 11 let
Odpověď:
Otázka: Mladší bratr se chová divně a neposlouchá. Co mám dělat?
Co mám dělat se svým bratrem? Dobrý den, mám bráchu, bude mu 6 let je (ze čtyř sourozenců) nejmladší. poslední dobou se chová divně, neposlouchá, je lakomý a sobecký, odmlouvá... Mamka se s ním často zlobí a babičky ho ještě rozmazlují. Když mu řeknu, aby se nad sebou trochu zamyslel, protáhne obličej. Prosím poraďte, mi co mám dělat? Nechci, aby z něj vyrostl nevychovanec.
30.7.2015 16:51
Katka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Rodiče mé nejlepší kamarádky se rozvedli. Jak jí mohu pomoci?
Ahoj, rodiče mojí nejlepší kamarádky S. se asi před dvěma lety rozvedli. S. je z toho pořád smutná, vidím jí to na očích, a od té doby má taky alergie. Bydlí z tátou a už k nám do spolča nemůže chodit, takže se moc nevidíme. Jak jí mám pomoct, když o tom nechce mluvit?
24.7.2015 10:04
Lea, 13 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  10 11 12 13 14 15 16 17 18  >>  19
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz