Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   čtyři sta dvacet sedm:

Poradna 'Rodina'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  9 10 11 12 13 14 15 16 17  >>  19

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Naši chtějí, aby mě večer někdo doprovázel domů. Jak nebýt za ustrašence?
Ahoj,stala jsem se vedouci v našem oddile vlčat a teď vymyslime pro ostatni tábor. Ti velcí vedoucí organizují schůzky,kde to domlouvame, jenže oni můžou až v 19.hod. Tyto schůzky končí vždy až kolem jedenácté,mně by to až tak nevadilo,domů to nemám daleko,ale mí rodiče s tim maj problém. Taťka chtěl volat hl.vedoucí aby mně odvedla domů, trvá na tom aby mně doprovázeli dva muži... chápu že se o mně bojí, ale nechci bejt za tu ustrasenou holčičku, co neumí sama dojít domů. Co mám dělat???
26.5.2016 22:14
lívance, 15 let
Odpověď:
Otázka: Co dělat, když se rodiče hádají?
Dobrý den, co by měl člověk dělat, pokud se stane svědkem rodičovské hádky? Je to např. u večeře, ze které nejde prostě odejít, ale musím tam sedět, dokud nedojím, a rodiče se zničehonic začnou hádat. :( Co dělat??? Děkuji !
25.5.2016 16:06
palačinka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Všichni z rodiny mi říkají, že jsem tlustá, už jsem se přihlásila i do baletu, ale nepomáhá. Co s tím?
Ahoj,všichni z rodiny i bližšího okolí mi říkají že sem tlustá a já nevím co mám dělat už jsem se přihlásila do baletu ale vůbec to nepomáhá.Cos tím mám dělat?
1.5.2016 16:29
Pája, 13 let
Odpověď:
Otázka: Mám problémy s taťkou a nevím, jak to mám vyřešit.
Ahoj, mám problémy s taťkou a nevím jak to mám vyřešit. Před třemi roky si taťka našel jinou ženu a tajně se s ní scházel a doma dělal jako by se nic nestalo. Když na to mamka přišla, začala mu domlouvat, ale nic nepomáhalo. Všechno sváděl na mamku, že za to může ona.Mamka už nemohla dál, všichni jsme z taťky byli na prášky, tak podala žádost o rozvod. Taťkovi se to samozřejmě nelíbilo. S mamkou se domluvili, že když proto něco udělá, tak žádost o rozvod zruší. Tak se začal snažit, ale já jsem to nemohla nějak překousnout. Celý roky se o nás nestaral a najednou s námi začal trávit čas. Minulý rok přišel o práci. Pracoval v Rakousku, takže celý týden byl pryč a na víkend jezdil domů. Jak přišel o práci začalo to znovu, ne teda s tou ženou, ale začal nám nadávat, křičet atd. Já jsem se mu vždycky dokázala postavit a bránila jsem svoje sourozence, ale když jsem ráno odcházela na autobus trnula jsem hrůzou co zase bude, když nebudu doma. Sestry někdy chodívaly do školy s pláčem, ale když byla doma mamka nikdy si nic k nám nedovolil. Tohle už přestalo, ale nemůžu na to zapomenout, ještě když mě furt provokuje a většinou to skončí tak, že se pohádáme a nemluvíme spolu. Minulý týden mi dokonce řekl, že nic nedělám, že mi doma nic nepatří,že jsem tady jenom na návštěvě a že jsem do domu nic neinvestovala. Prosím poraďte mi jak se mám zachovat. Děkuji
30.4.2016 09:18
Maruška, 16 let
Odpověď:
Otázka: Taťka je učitel matematiky a mně matematika nejde. Jak si s ním promluvit?
Dobrý deň,potrebovala by som poradiť.Viete,môj ocko je matematikár a mne matika nikdy tak úplne nešla a ani som ju nemala rada.A vždy keď dostanem zlú známku,ocko mi niečo zakáže,väčšinou je to tanečný krúžok na ktorý chodím rada a na ktorý som sa sama dobrovoľne prihlásila.Príde mi to dosť ako systém \"za odmenu bude tanečný\".Ako mám ockovi slušne a pokojne vysvetliť svoje rozpoloženie??:)
9.4.2016 21:05
Tereza, 13 let
Odpověď:
Otázka: Co říct mladší ségře na to, když se jí údajně líbí holky?
Dobrý den, co mám dělat, když je moje třináctiletá ségra přesvědčená o tom, že se jí líbí holky? Je teď do jedné zamilovaná a předtím se jí prý jedna nebo dvě líbily. Předtím se jí normálně líbili kluci, prý to všechno začlo cca před půl rokem. Co jí mám na to říct? Předem moc díky.
18.3.2016 23:09
Anonym, 15 let
Odpověď:
Otázka: Babička se víc věnuje mladšímu sourozenci, nevycházím s ní. Co dělat?
Ahoj :(. Jsem třetí dítě ze 4 a je mi 15. Mám babičku, ale ta mi hrozně leze na nervy. Mého bráchu (12 let, tudíž je nejmladší) se mi zdá, že chce rozmazlit, ale mě ne. Když u nás zrovna je, tak nás chodí kontrolovat, vytýkat, že se neučím, ale že jsem na počítači, že jdu spát pozdě. A každý večer chodí nahoru a jde za bráchou a přitom říká. Já se jdu pomodlit s Vojtou. Někdy nás při zve taky, ale spíš nás nezve. Za mnou nikdy nepřišla a neřekla mi, že se jde se mnou pomodlit. Nikdy... Každý den, když Vojta přijde ze školy, tak říká: "Pojď, udělám s tebou ukoly, naučím se s tebou a pak spolu přehrajem na harmoniku." JE MU 12!!! A je v 6. třídě na gymplu!!! Měly by ho nechat, ať se osamostatní... Tohle není dobrý. Jasně, chápu. když mně bylo 9, tak jsem ráda dělala ukoly s někým, ale ve 12?! To je moc. Někdy se mi, že nám chce nahradit mamku. Ale já chci mamku, a ne ji! Já ji mám ráda, ale někdy mi opravdu leze krkem... Kdyby jste jen tak věděly, jak mě to trápí, jak mě to štve, jak mě mrzí, že se ke mně takhle nikdy nechovala. Jak mi je líto, to co jsem ji dělala. Tím nemyslím, že jsem ji nějak mučila, ale znáte to. Puberták jsem. Takže furt na někoho křičím, hádám se... A babičku to někdy chytne... Co mám dělat? Ja ani nevím, na co se chci ptát.. Asi jak v ní hledat dobré věci, jak na ní nebýt zlá, jak si na ni zvyknout. Ale jestli budete chtít abych si s ní promluvila o tom, proč se ke mě takhle nikdy nechovala, nebo proč rozmazluje bráchu = > tak to ani náhodou... To po mně nechtějte. Mamka říká, že babičku máme nechat být. Prý je to ve stáří těžký, tak se k ní máme chovat slušně a nechat a se k bráchovi takhle chová. Tak jsem Vám to snad docela ujasniľa jak to u mě chodí a doufám, že mi nějak poradíte. Děkuju a mějte se :)
2.3.2016 16:31
Tess, 15 let
Odpověď:
Otázka: Nebudu moct mít děti. Bojím se, že si nenajdu životního partnera, nevím, jak to říct babičce.
Dobrý den, před pár lety mi v nemocnici lékaři diagnostikovali vrozenou vadu, kvůli které nemůžu nikdy v životě počít dítě. S touto skutečností se snažím s pomocí Boží vyrovnávat, ale někdy je to dost složité. I přesto, že se cítím být povolána do manželství, mám obavy, že budu mít problém si najít životního partnera, který to vezme v pohodě a bude mě mít rád, takovou, jaká jsem. Jednou bych si ráda děti adoptovala, nebo se v tomto směru věnovala dobročinnosti. Další věc je, že jsem o mém zdravotním stavu neřekla jedné mojí babičce. Chtěla bych jí vše vysvětlit, ale mám strach, že ji to bude moc mrzet. Moc děkuji za radu a povzbuzení.
23.2.2016 20:12
beruss, 19 let
Odpověď:
Otázka: Nelíbí se mi, jak mě sestra oslovuje. Co mám dělat?
Co mam dělat když mě ségra říká Andrejko a já jí neumím říct že se mi to nelíbí.
21.1.2016 11:57
ajušek, 18 let
Odpověď:
Otázka: Ze stresu jsem si rozkousala tvář a mám sebevražedné myšlenky. Prosím, pomozte.
Ahoj to jsem zase já, doma už je to v pohodě naši se po týdnu udobřili. Problém, ale je, že jsem tátovi ještě nedokázala odpustit. K tomu škola a pololetí (pro mě o to víc důležité protože jsem tam od listopadu). Už dřív jsem si občas prokousla vnitřní stranu tváře, ale dnes už je to podruhé za tři dny- a opravdu hodně-mám teď v tváři díru...a bolí to hlavně když jím. Dnes jsem se kousla asi hluběji než jindy, protože mi brněly chvíli rty. Myslím, že to byl nerv nebo co. V pátek jdu k psychiatričce, ale té to říct nemůžu, protože je tam se mnou mamka. K psychložce jdu až 1.2. Také mám stres z tanečních moc mi to nejde a představa, že mě bude sledovat spousta lidí na prodloužené mě skutečně děsí. Také se mi do hlavy vkradly myšlenky na sebevraždu a že to v nebi nebo kdekoliv bude lepší. Za to asi může film nebe existuje-jak ten klučina popisoval nebe. Samozřejmě bych to asi nedokázala udělat. Hlavně kvůli mamce. Teď jsem začala cvičit, ale nepomáhá mi to. Nemáte nějakou radu, jak zaměstnat pusu a hlavu jinak než tkovými myšlenkami a kousáním?? Nechci si brát oxozepam-pomáhá při úzkostech do deseti minut. Vím, že to není zdravé a hlavně může být návykový.
17.1.2016 20:17
Katy HC, 15 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  9 10 11 12 13 14 15 16 17  >>  19
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz