Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   čtyři sta patnáct:

Poradna 'Rodina'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  9 10 11 12 13 14 15 16 17  >>  19

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Taťka je učitel matematiky a mně matematika nejde. Jak si s ním promluvit?
Dobrý deň,potrebovala by som poradiť.Viete,môj ocko je matematikár a mne matika nikdy tak úplne nešla a ani som ju nemala rada.A vždy keď dostanem zlú známku,ocko mi niečo zakáže,väčšinou je to tanečný krúžok na ktorý chodím rada a na ktorý som sa sama dobrovoľne prihlásila.Príde mi to dosť ako systém \"za odmenu bude tanečný\".Ako mám ockovi slušne a pokojne vysvetliť svoje rozpoloženie??:)
9.4.2016 21:05
Tereza, 13 let
Odpověď:
Otázka: Co říct mladší ségře na to, když se jí údajně líbí holky?
Dobrý den, co mám dělat, když je moje třináctiletá ségra přesvědčená o tom, že se jí líbí holky? Je teď do jedné zamilovaná a předtím se jí prý jedna nebo dvě líbily. Předtím se jí normálně líbili kluci, prý to všechno začlo cca před půl rokem. Co jí mám na to říct? Předem moc díky.
18.3.2016 23:09
Anonym, 15 let
Odpověď:
Otázka: Babička se víc věnuje mladšímu sourozenci, nevycházím s ní. Co dělat?
Ahoj :(. Jsem třetí dítě ze 4 a je mi 15. Mám babičku, ale ta mi hrozně leze na nervy. Mého bráchu (12 let, tudíž je nejmladší) se mi zdá, že chce rozmazlit, ale mě ne. Když u nás zrovna je, tak nás chodí kontrolovat, vytýkat, že se neučím, ale že jsem na počítači, že jdu spát pozdě. A každý večer chodí nahoru a jde za bráchou a přitom říká. Já se jdu pomodlit s Vojtou. Někdy nás při zve taky, ale spíš nás nezve. Za mnou nikdy nepřišla a neřekla mi, že se jde se mnou pomodlit. Nikdy... Každý den, když Vojta přijde ze školy, tak říká: "Pojď, udělám s tebou ukoly, naučím se s tebou a pak spolu přehrajem na harmoniku." JE MU 12!!! A je v 6. třídě na gymplu!!! Měly by ho nechat, ať se osamostatní... Tohle není dobrý. Jasně, chápu. když mně bylo 9, tak jsem ráda dělala ukoly s někým, ale ve 12?! To je moc. Někdy se mi, že nám chce nahradit mamku. Ale já chci mamku, a ne ji! Já ji mám ráda, ale někdy mi opravdu leze krkem... Kdyby jste jen tak věděly, jak mě to trápí, jak mě to štve, jak mě mrzí, že se ke mně takhle nikdy nechovala. Jak mi je líto, to co jsem ji dělala. Tím nemyslím, že jsem ji nějak mučila, ale znáte to. Puberták jsem. Takže furt na někoho křičím, hádám se... A babičku to někdy chytne... Co mám dělat? Ja ani nevím, na co se chci ptát.. Asi jak v ní hledat dobré věci, jak na ní nebýt zlá, jak si na ni zvyknout. Ale jestli budete chtít abych si s ní promluvila o tom, proč se ke mě takhle nikdy nechovala, nebo proč rozmazluje bráchu = > tak to ani náhodou... To po mně nechtějte. Mamka říká, že babičku máme nechat být. Prý je to ve stáří těžký, tak se k ní máme chovat slušně a nechat a se k bráchovi takhle chová. Tak jsem Vám to snad docela ujasniľa jak to u mě chodí a doufám, že mi nějak poradíte. Děkuju a mějte se :)
2.3.2016 16:31
Tess, 15 let
Odpověď:
Otázka: Nebudu moct mít děti. Bojím se, že si nenajdu životního partnera, nevím, jak to říct babičce.
Dobrý den, před pár lety mi v nemocnici lékaři diagnostikovali vrozenou vadu, kvůli které nemůžu nikdy v životě počít dítě. S touto skutečností se snažím s pomocí Boží vyrovnávat, ale někdy je to dost složité. I přesto, že se cítím být povolána do manželství, mám obavy, že budu mít problém si najít životního partnera, který to vezme v pohodě a bude mě mít rád, takovou, jaká jsem. Jednou bych si ráda děti adoptovala, nebo se v tomto směru věnovala dobročinnosti. Další věc je, že jsem o mém zdravotním stavu neřekla jedné mojí babičce. Chtěla bych jí vše vysvětlit, ale mám strach, že ji to bude moc mrzet. Moc děkuji za radu a povzbuzení.
23.2.2016 20:12
beruss, 19 let
Odpověď:
Otázka: Nelíbí se mi, jak mě sestra oslovuje. Co mám dělat?
Co mam dělat když mě ségra říká Andrejko a já jí neumím říct že se mi to nelíbí.
21.1.2016 11:57
ajušek, 18 let
Odpověď:
Otázka: Ze stresu jsem si rozkousala tvář a mám sebevražedné myšlenky. Prosím, pomozte.
Ahoj to jsem zase já, doma už je to v pohodě naši se po týdnu udobřili. Problém, ale je, že jsem tátovi ještě nedokázala odpustit. K tomu škola a pololetí (pro mě o to víc důležité protože jsem tam od listopadu). Už dřív jsem si občas prokousla vnitřní stranu tváře, ale dnes už je to podruhé za tři dny- a opravdu hodně-mám teď v tváři díru...a bolí to hlavně když jím. Dnes jsem se kousla asi hluběji než jindy, protože mi brněly chvíli rty. Myslím, že to byl nerv nebo co. V pátek jdu k psychiatričce, ale té to říct nemůžu, protože je tam se mnou mamka. K psychložce jdu až 1.2. Také mám stres z tanečních moc mi to nejde a představa, že mě bude sledovat spousta lidí na prodloužené mě skutečně děsí. Také se mi do hlavy vkradly myšlenky na sebevraždu a že to v nebi nebo kdekoliv bude lepší. Za to asi může film nebe existuje-jak ten klučina popisoval nebe. Samozřejmě bych to asi nedokázala udělat. Hlavně kvůli mamce. Teď jsem začala cvičit, ale nepomáhá mi to. Nemáte nějakou radu, jak zaměstnat pusu a hlavu jinak než tkovými myšlenkami a kousáním?? Nechci si brát oxozepam-pomáhá při úzkostech do deseti minut. Vím, že to není zdravé a hlavně může být návykový.
17.1.2016 20:17
Katy HC, 15 let
Odpověď:
Otázka: Rodiče se hodně pohádali, jsem z toho špatná. Prosím, pomozte.
Doma se naši hodně pohádali-můj táta je fakt ... Mamka smutná, doma ticho, ze školy stres a k tomu beru antidepresiva-moc ale nefungují...K psycholožce jdu až za týden a mám pocit, že se do té doby zblázním...
5.1.2016 16:59
Katy HC, 15 let
Odpověď:
Otázka: Máma mě nenechá nic říct a říká o mně nepravdy. Co mám dělat?
Máma mě nikdy nenechá nic říct.Říká o mně co není pravda a já se nemohu bránit.Co mám dělat?
17.11.2015 10:15
jarče, 12 let
Odpověď:
Otázka: Taťka nechodí do práce, mamka naopak do tří a je přetížená. I na mě je toho moc. Prosím o radu.
Ahoj IN!, v rodině máme teď problémy. Taťka je doma, nechodí do práce. Naopak mamka chodí do třech prácí. Já jsem tento rok přestoupila na gympl. Když příjdu domů, většinou jdu rovnou ke mně do pokoje, a jsem jen tam. Když je víkend, tak to ale nejde. To mě mí rodiče nenechají ani chvíli volno, pořád musím hlídat sestru, nebo poklízet, prostě pořád něco... Už toho je na mě opavdu moc. Mamka je podle mě dost vystresovaná ze všech těch prací, odchází brzo ráno a vrací se kolem sedmé večer. to jen dohlídne na úkoly a učení a jde spát. Taťka s ničím moc nepomůže. A když chci mít chvilku volna, a řeknu to mamce, řekne že ne, a ať na ni nejsem zlá, ať se podívám, co pro nás dělá... Já to chápu, ale já už prostě potřebuju pauzu, od všeho... :/. Prosím o názor a radu, co mám dělat?
16.11.2015 16:20
Terka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Mám problémy s tátou. Prosím o radu.
ahoj,mám tátu který je fajn ale jako každý má i své stiné stránky.Včera jsem mu dělala kafea zalila ho vlažnou vodou a o mi vinadal že to chce teplí a začal mně před ostatními ponižovat tak jsem mu žekla že mu to kafe taky už nemusím dělat ( když mně uráží) a on mi pak řek že si tohle nebudu dovolovat a já nevím co ale nezajmá ho proč jsem mu to řekla on má svou pravdu a hotovo.Nebo také to už se stalo skoro pravidlem že já se na něco dívám a on mi sebere ovladač k TV a řekne že když už jsem viděla 2032 díl tak nepotžebuju vidět další a dá si to na zprávy a hotovo a já nevím jak se mám bránit ( bojím se ) protoře mi vihrožuje fackou i za to kafe ale mě vadí jak se ke mě chová.CO mám dělat ??????
15.11.2015 11:19
kadlík, 13 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  9 10 11 12 13 14 15 16 17  >>  19
 
 
   

  Vydavatelství IN s.r.o.
  Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

  objednávky:
  tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
  mail: objednavky@in.cz

  redakce:
  Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

  tel.: 775 598 603
  mail: redakce@in.cz