Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   šest set  jedna:

Poradna 'Rodina'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  19

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Mám starost o svou starší sestru
Ahoj, moje starší sestra byla vždycky umělecky založená a často sledovala na Instagramu umělce co kreslili věci už malinko přes čáru, jako nahé dívky a tak. Jenže teď sleduje prakticky jen umělce kteří kreslí sex holek s různými démony a dokonce takové věci i sama kreslí a nedávno dokonce měla na počítači otevřenou stránku kde se prodávají erotické hračky ve tvaru chapadel a tak, nevím co s tím mám dělat a bojím se o ní:-(
2.4.2019 11:43
Káťa, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jsem černá ovce rodiny?
Jsem černá ovce rodiny? Všichni v naší rodině jsou neskutečně chytří, vystudovali úžasné školy a všemu rozumí. Já nejsem tak chytrá, nevyznám se v téměř v ničem, na vysvědčení chytím i nějakou tu trojku a rozhodně nemám na to studovat jako oni. Naši mi to sice nechtějí dát najevo, ale já dobře vím, že jsou ze mě zklamaní.
12.3.2019 19:19
Aky, 15 let
Odpověď:
Otázka: Tatínek si na mobilu hledal nevhodné věci. Co mám dělat?
Ahoj, nedávno jsem si sedla k mému taťkovi, když něco dělal na telefonu. Nahlédla jsem mu na obrazovku a ve vyhledávači bylo několik slov a já jsem přečetla první a bylo to slovo striptýz. Od té doby na to často myslím a nevím, co mám dělat. Možná to moc řeším a určitě tam mohlo být dál napsáno cokoliv, ale stále mě to nějakým způsobem zatěžuje. Nevím, jestli jsem schopná se o tom pobavit s taťkou přímo. Modlím se za to, ale nevím, jestli bych to zvládla v sobě držet a přitom mít s taťkou vztah, jako by se nic nedělo, to asi nejde. Myslíte, že kdybych se svěřila třeba mamce, že tím naruším vztah mých rodičů? Nechci vyvolávat nějaké problémy, ale chci mít v sobě klid. Co dělat? Díky, Sandra
3.2.2019 16:53
Sandra, 15 let
Odpověď:
Otázka: Rodiče mě trestají za špatné známky...
Ahoj IN! Mám takový malý problém. Moje mamka je učitelka matematiky, fyziky a chemie. Taťka je učitel dějepisu. Vždy když nedostanu z nějakého předmětu za 1 tak mě rodiče vždy seřvou. Horší je když dostanu za 3 nebo za 4. To mi už vemou mobil a v koupelně mužů být max. 5 min. (osprchovat se, umýt vlasy atd.). Už jsem s nimi i mluvila, ale nic nepomohlo. A když dostanu za 4 z předmětu který oni vyučují tak musím chodit spát v 23:00 a budí mě v 4:25. Vemou mi mobil na měsíc a já si nemůžu ani zavolat. A vždy mně zavezou až pod školu a ze školy mě vždy berou i kdybych mohla jet autobusem a oni tak nemuseli rychle jet z práce, aby mě vzali. Když nestíhají tak po mně pošlou chůvu (je to chůva mého bratra). Když dostanu za 3 nebo za 4 tak mě ani na výlet nepustí (jakože pustí, ale zavezou mě tam a hned jak skončíme, tak mě hned berou domu) a musím ten čas na učení dohnat klidně přes noc (minulý měsíc se mělo jet do Energylandia v Polsku tak mě tam zavezli a čekali, než skončíme). Chtějí, aby že mně byla doktorka, ale já jsem se jim snažila vysvětlit, že chci byt psycholog. Oni to ale vůbec nedokážou pochopit. Prosím mohli byste mi poradit? Předem děkuji.
25.11.2018 16:50
Mika, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jít na gynekologii, aby to nevěděla mamka?
Ahoj In, jak mám doma říct, že už nejsem panna? Bojím se, že na mně bude mamka naštvaná a hnusná. S přítelem jsme spolu už 2 roky a milujeme se už cca. půl roku. Prostě jsem celou dobu nemohli vydržet jem u orálního dráždění! Jsem věřící, chodím každý týden do kostela, ale na sexu, masturbaci nebo antikoncepci nevidím nic špatného. Chtěla bych se nechat zkontrolovat na gynekologii a nechat si napsat prášky, nebo jinou antikoncepci. Ale pak by se mamka asi dozvědělay že už nejsem ... Bojím se, že by byla naštvaná i na mého přítele (je také věřící) a zakazovala by mi se s ním výdat. A to bychom se chtěli po VŠ vzít (tedy pokud spolu vydržíme, jeden nikdy neví). Navíc se bojím, že jsem těhotná. Co mám dělat?
17.11.2018 17:46
Terr, 17 let
Odpověď:
Otázka: Poslední dobou trpím úzkostmi, stresem a depresemi....
Dobrý den. Mám problém sama se sebou. Poslední dobou trpím strasnymi úzkostmi, stresem, strachem a někdy až depresemi. Hodně dlouho pláči a přemýšlím nad svým životem. Docházím k rozhodnutí, že tady vlastně uz ani nechci být, že vše co dělám je špatné. Mám strach, že jednou nezvládnu příval emocí a vím, že potřebuji pomoc. Modlim se a svěřuji se Pánu, ale někdy je to pak ješte mnohem horší. Co mám prosím dělat ? Děkuji.
7.11.2018 21:53
:), 17 let
Odpověď:
Otázka: S tatínkem se od sebe odcizujeme...
Ahoj do poradny! Můj problém je ten, že občas se nedokážu smířit se svýma rodičema. Je mi to hrozně líto a i když to sem píšu mám pocit, že hrozně hřeším. Je to tak, že jsem nejmladší ze 7 sourozenců. A když nejstarší ségru měla mamka ve 20, tak mě ve 40... Takže když vidím ostatní holky, jak je jejich mamky chápou, mluví s nimi o klucích, lacích na nehty, tak je to pro mě někdy těžký. A ještě težší to mám s taťkou. Trochu si pamatuju, že když jsem byla mladší, hodně si se mnou hrál. Ale teď se o mně skoro nezajímá. Den před mýma narozkama mu mamka napíše, co mi má koupit, vlastně se se mnou skoro nebaví. A když už, tak o keškách (geocatching) a asi tak jednou za rok mi pomůže se školou... a zase když si vezmu kamarádky... jejich taťkové s nimi řeší všechno, zajímají je jejich pocity a zážitky. Já jsem za svojí rodinu hrozně ráda! Pár sourozenců už má děti, takže si užívám hlídání neteří a synovců, ale doma mám prostě jen jednu o pět let starší sestru, se kterou si můžu o všem popovídat. Ale ta teď začala chodit na vysokou, takže se vidíme jednou za týden, což je mi líto... Vlastně asi neočekávám od vás nějakou ohromnou pomoc (neberte si to osobně! :-)), jenom jsem se potřebovala vypsat. Krásné dny! Bety
31.10.2018 16:12
Bety, 14 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém s tátou.
Ahoj. Mám problém s tátem. Když jsme byli na dovolené sice se usmíval, ale teď jsme se vrátili domů a pořád se mračí a je naštvaný. Je takový, že vždycky všechno musí být podle něj a nápady ostatních jo nezajímají. Pořád myslí jen na sebe. Mladšího bratra rozmazluje a když mu přeteče trpělivost tak na něj křičí. Taky hodně pije a mamce se to nelíbí. Nikdy se s ním nedá normálně promluvit. Vždycky řeč obrátí v to, že si neplníme povinnosti. Nejen, že je zlý na nás, ale i na mamku a to mě trápí ze všeho nejvíc. Chová se k ní jako nadřazený a ten, který o všem rozhoduje. Sice si s ním můžu promluvit o tom co mě trápí, ale nemám u něj podporu. Byla bych ráda kdybyste mi poradili co mám dělat.
28.8.2018 21:44
Hanka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Rodiče mě pořád kritizují...
Ahoj, rodiče říkají, že dělám všechno špatně a pořád říkají co mám jak dělat. Například, když si s kamarády naplánujeme výlet a přijedeme domů, první co řeknou je, jak jsme to vymysleli blbě a opovrhují tím co dělám. Přijde mi, že mi tím ničí sebevědomí. Nevím jak s nimi promluvit, protože by mě stejně neposlouchali. Jenom by na mě byli naštvaní. Nemám si o tom s kým promluvit. Nevím co mám dělat.
14.8.2018 21:45
Hanka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Taťka mi kontroluje telefon a nutí chodit spát brzy...
Ahoj redakce. Děkuji za odpověď v poradně Laská. Mam totiž ještě jeden problém. Jak jsem psala tak musím taťkovi večer před spaním (v posteli musím byt přesně v 20:00 a jak se opozdím tak další týden musím chodit v 19:30) dat mobil a on se mi nim prohrabe tzn. s kým jsem si psala, co jsem si psala, s kým jsem volala, na jaké videa jsem se koukala na couture, na jaké internetové stránky jsem se koukala atd. Mamka i já jsme mu říkaly, aby to nedělal, ale on nic.
10.7.2018 12:19
Mika, 15 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  19
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz