Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   osm set šedesát čtyři:

Poradna 'Škola'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  21

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Dyslexie a spolužáci
Dobrý den, já i brácha máme dyslexii, proto ve škole dostáváme zkrácené testy ATD. Ostatní spolužáci si o nás, ale myslí, že jsme jen líný a závidí nám různé úlevy v učení. Hrozně mě to štve, protože bych si to s nimi ráda vyměnila a dyslexii neměla. Dá se něco udělat s tím aby mě přestali považovat za línou a zjistili, že dyslexie není nic příjemného?
30.10.2022 07:19
Marie, 14 let
Odpověď:
Otázka: Sebepoškozování
Máme strach o naši spolužačku , která se sebepoškozuje(kvůli známkám a asi i kvůli tomu, že se jí rozvádějí rodiče). Jak jí můžeme pomoct
21.10.2022 16:46
Stázka a Sára, 12 let
Odpověď:
Otázka: Mám velkou trému
Ahoj, jsem v devítce a čekají mě příjmačky. S češtinou problém nemám, ale z matiky mám docela strach. Matika mi vždycky šla, měla jsem jedničky, nanejvýš dvojky, ale teď když vidím všechny ty zkušební testy z aritmetiky a hlavně geometrie, furt dokola se mi v hlavě honí \"to nedáš, to nedáš, to nedáš...\" Ale největší problém mi dělá čas. Nikdy jsme testy nedělali s krátkým časem, a když jsme teď začali, vůbec mi to nejde tak, jak bych chtěla. Když ke konci učitelka začne odpočítávat kolik sekund nám zbývá, taky to nepomáhá - najednou mám v hlavě černou díru a musím se nutit pokračovat dál. Navíc se mi stres z příjmaček z matiky dostal z vyučovacích hodin i do běžného života - vždy, kdy si na ně vzpomenu, mám strašnou trému (jakou mám třeba před vystoupením) a nemůžu dlouho spát, protože na ně myslím. A ještě něco - naše třída má z minulého školního roku obrovský skluz, ještě jsme ani nezačali dělat rovnice. Nevím, jak to mám řešit. Děkuji V.
10.10.2022 21:51
V., 15 let
Odpověď:
Otázka: Všeho se bojím
Ahoj In!, vůbec jsem nevěděla kam to zařadit, tak jsem to zařadila sem. Mám takový problém. Hodně se bojím. Bojím se své budoucnosti, jak to bude s globálním oteplováním, válkou, budou sucha, málo dešťů, tornáda, ... Je toho spousta. Nebo teď. Žijeme v rodinném domku na vesnici. Máme zahradu a já se večer vždycky bojím že tam někdo je. Nemůžu ani spát. Nemáte prosím nějaké tipy co s tím? Děkuju
23.7.2022 22:40
Delfín, 12 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat?
Ahoj, už delší dobu často přemýšlím o jedné věci a nevím si rady, tak mě napadlo, že by jste mi tady mohli aspon nějak poradit, tak snad. Už rok se potýkám s psychickými problémy zpusobeny ruznymi událostmi a věcmi, co se mi staly a dějou, hodněkrát jsem chtěla svůj život vzdát, ale jsem ještě pořád tady a snažím se nějak bojovat. Ted jsem dokončila osmou třídu(měla jsem odklad), jsem na osmiletym gymnáziu a měla jsem dost špatné známky, i mi hrozilo že neprojdu, nedokážu se absolutně na nic soustředit, nespím, jsem unavená, takže zadne učivo nedokazu do hlavy dostat. Moje třída mi dost ublížila, nikoho tam nemám a jsem tam sama, necítím se s nima dobře a proste bylo pro me dost težke do školy chodit, říkala jsem si, že to ještě příští rok zvládnu a pak pujdu na střední nebo na učnák, na gympl nemám ani kdybych šla na jiný, ale nejsem si jistá zda to tam ještě příšti rok zvládnu, přemyslela jsem o přestupu, ale na rok na jinou zakladku mi to nepřijde dobre, ani se s nikym nechci seznamovat a celkove si s lidmi myho veku moc nerozumim, nevim co mam dělat. Díky moc a omlouvám se, že vás s tím tady otravuju.
1.7.2022 16:20
An, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak si vybudovat zdravé sebevědomí?
Ahojte, potřebovala bych poradit, jak si získat, vybudovat zdravé sebevědomí. Jsem člověk, který se strašně podceňuje, sama mi to řekla moje ségra i nejlepší kamarádka, se kterýma mám nejlepší vztah. Je pravda, že jsem poměrně tvrdá a přísná na sebe a nespokojím se jen tak s něčím. Mám ale problém v tom, že si připadám naprosto zbytečná ve všem a jakkoli neužitečná do budoucna. V této době bych měla být téměř rozhodnutá o tom, co budu studovat za výšku. Ale čím víc nad tím přemýšlím (a to už delší dobu), nenacházím, co by bylo pro mě, abych na to měla, bavilo mě to a byla bych užitečná pro okolí. Mám pouze velice úzký profil toho, co by mě relativně zajímalo, ale věc další je ta, že povahově se člověk stále vyvíjí a jaký je dneska, tak zítra může být úplně jiný a nic není jistého. Nevím, jak se racionálně v tomhle rozhodovat, když mám největší problém sama se sebou a ani nevím pořádně, co chci a za čím si jít. Nemám vytyčený žádný cíl nebo motivaci, čeho bych chtěla dosáhnout a jakého člověka ze sebe chci vybudovat. Děkuji moc za jakoukoli vaši reakci nebo radu!!! :-)
13.6.2022 17:34
anonymka, 18 let
Odpověď:
Otázka: Spolužáci mě neberou
Ahoj Marti a Verčo, no řekla bych že se chovám tak, že se chci s holkama bavit, ale když holky (spolužačky) řeknou něco vtipného, zasmějou se tomu všichni… Ale zase když já řeknu spokužačkám něco vtipného (myslím si že to je vtipné) oni třeba například řeknou: „Hmmmm. To je fakt vtipný a kdo se ptal? Nikoho to nezajímá….” A takový moc mě to mrzí kamarádím se nejvíc se spolužačkou která sedí přede mnou v první lavici. Mám teďka brýle asi už od 6. třídy a moji spolužáci (kluci) mi jednou řekli: „Hmmmm, hezký hípízácký brýle (nevím jak se to píše pardon:)) moc si toho nevšímavý ale i když to rěknu učitelovy/učitelce tak řeknou že si to máme řešit mezi sebou ale já se s nimi bavit FAKT NECHCI❌❌. Pomoc prosím❤😭
5.4.2022 20:08
Eliška, 13 let
Odpověď:
Otázka: Proč mi spolužáci říkají, že jsem divná?
Proč mi občas spolužáci říkají že jsem divná? Ve škole se chovám divně, to je pravda,… Ale mimo školu se chovám přátelsky…. Proč….?
1.4.2022 16:38
Eliška, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádky si hodně potrpí na úspěchu, co když jsem jiná?
Milá redakce, píšu ohledně školy a učení se. Moje nejlepší kamarádka si hodně potrpí na úspěchu, výborném prospěchu a chce být ve všem zkrátka nejlepší. Fakt je ten, že jí jde v zásadě všechno, jak nejlépe to jen jde. A pak jsem taky ale já, která si taky nepotrpí na špatné známky, ale všechno mám příšerně vydřené, až si připadám naprosto k ničemu a říkám si, jestli mi ta jednička nebo dvojka stojí za to úsilí, co jsem do toho dala. Nejsem ale typ člověka, který nad vším mávne rukou a řekne, že je mu to jedno. Nerada něco odbývám, včetně učení. Problém je pak ale efektivita. Když se něco napíše, a vzápětí zapomene, protože to třeba nepoužívám, připadám si ještě více deprimovaná tím vším. Když pak skončí týden a mám chvíli volna, tak ho nemám sílu ani chuť využít ho k samo/sebe/vzdělávání se, jak to dělají jiní. Nejraději bych celý víkend neslyšela o škole ani slovo a myšlenkami byla v reálném světě, který je kolem nás. Od svých kamarádek stále slyším, jak se připravují na jazykové certifikáty z angličtiny C1 a druhého cizího jazyka min. B2, protože podle nich dělat B1 je pod úrovní.... Já chodím s kamarádkou na přípravu na certifikát, primárně to bylo cílené na B1, což některým nestačí...Já jsem člověk, který \"má raději vrabce na dlani, než-li holuba na střeše.\" Takže bych byla skutečně ráda, kdybych udělala B1, ale hodně mě ničí a deprimuje, že většina toto bere jenom jako \"papír pod jejich úrovní\". Sice mi kamarádka říká, že bych si B2 taky mohla udělat, jde ale o to, aby člověk nestrávil celý svůj život věčným učením, které nemá konce a ještě k tomu mnohdy do krve vydřeného. Připadá mi, jako by to byla v mém případě ztráta času, radostného mládí a místo seberozvoje to ničí moji osobnost. Moc děkuji za jakoukoli Vaši reakci. :-)
25.3.2022 14:11
Lída, 18 let
Odpověď:
Otázka: Nedokážu mluvit nahlas
Dobrý den, potřebují radu. Mluvím strašně potichu, nevím co mám dělat. Když mluvím hlasitěji, tak někdy své slova nemůžu říct, prostě se zadýchám. Když zařvu, tak sotva dokážu něco říct. Někteří spolužáci, ani rodina mě neslyší, a mě to vadí. Vůbec netuším jak tento problém řešit. Prosím o pomoc, něčím co dělat.
4.3.2022 15:07
Ta co ji říkají Veve, 13 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  21
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz