Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sto osmdesát čtyři:

Poradna 'Škola'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  21

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Mám nejlepší kamarádku, které jsem slíbila, že s ní půjdu na stejnou školu. Jenže jsem objevila jinou školu, na kterou bych chtěla mnohem víc.
Mám nejlepší kamarádku které jsem slíbila že s ní půjdu ta stejnou školu.Jenže jsem objevila jinou školu na kterou bych chtěla mnohem víc.Jak jí mám vysvětlit že jsem změnila názor a přitom zachovat naše přátelství?
31.10.2018 19:17
Maty, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak se sžít s třídou, do které jsem přistoupila?
Ahoj redakce, potřebuji pomoct. Jde o to, že jsem nastoupila na gympl - byla jsem doplněna do kvinty, kde jsme noví jenom 3 (ty dva se znají). A jsem velký introvert a neseznamovací typ (na základce jsem měla kamarádku podobného typu). A všichni jsou takový ,,živý\". Neumím ani nijak se zajímavě oblíkat, mluvit - a ještě k tomu koktám. Prosím, jak se alespoň trochu sžít se třídou. Moc děkuji, jsem fakt zoufalá. Kuky
3.9.2018 11:34
Kuky, 15 let
Odpověď:
Otázka: Zvládnu odolat pokušení?
Ahoj redakce! Poslední dobou se hrozně bojím budoucnosti... Mám strach, jak zvládnu to období mezi 15ti až 20ti roky. Když vidím, jak spolužáci ve škole odpočítávají až jim bude 15 a budou moc s někým spát nebo mluví sebeuspokojování... Děsí mě to. Bojím se, že nezvládnu všechny ty pokušení dnešní doby v tomhle věku. Nechci chodit na žádné diskotéky ani nic podobného, ale zvládnu to...? Hrozně moc se toho bojím... Prosím poraďte mi. Děkuji!
11.6.2018 16:50
Káťa, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak si mám víc věřit?
Ahoj! POtřebovala bych poradit... Minulý rok (v primě) se se mnou nikdo ve třídě nebavil. Trvalo to asi půl roku, když počítám ještě nějkaý kouske sekundy. Nebylo to nijak příjemné období, protože tehdy se ještě takoví, řekla bych oblíbenci třídy na IG vydali za jednoho tichého spolužáka a pak si se mnou psali, sice jen jeden víkend, jelikož jsem to odahlila včas, ale i tak. NApříklad to, jak se mu líbím a jestli spolu budeme chodit. Pak to přešlo do poměrně velké úchylnosti, což jsem ale dokázala zkrotit. Během toho víkendu jsem byla schopná se do toho spolužáka příšerně zamilovat. Napsala jsem mu všechno, i věci dotýkající se hlouběji v soukromí. PAk mi spolužačka řekla, že si ti oblíbenci třídy založili profil a psali pod jménem spolužáka. O těch SMS věděli všichni. Cítila jsem se strašně, zranitelná a podvedená, ale nechtěla jsem to víc řešit. Rodičům jsem to řekla a oni to řešili i když já moc nechtěla. Nakonec se mi omluvili, ale co zmůža jedna omluva na obrovský pocit studu a bezmoci ve třídě? A v tu dobu už se se mnou spolužáci nebavili a já se cítila ve třídě strašně sama. Brečela jsem kvůli tomu několikrát, ale neměla jsem odvahu přijít za někým a povídat si s ním. Bála jsem se jejch reakci, kdybych s nimi měla mluvit. Strašně to bolelo, byla jsem kvůli tomu i jednou u školního poradce. Pak to naštětsí ustalo, ale doteď vnímám mé nízké sebevědomí. Nemám odvahu říct svůj návrh a jsem spíš tichá, i když dříve jsem byla spíš opak. Meg amoc jsem se bála reakce osttaních, co si o mně budou myslet, až za nimi přijdu. Nyní už se s tím snažím něco udělat, je to lepší, ale pohybuji se na lehké hranici a kdykoli mohu klesnout zase zěpt dolů. Jak si mám více věřit a jak získat sebevědomí?
22.5.2018 22:16
Mandy, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak být svá?
Ahoj IN!, chtěla bych být ve třídě více oblíbenější, jak u kluků, tak i u holek. Také bych se chtěla naučit být svá... Jak toho můžu dosáhnout? Děkuji za odpověď.
16.5.2018 16:07
Káťa, 13 let
Odpověď:
Otázka: Nechci jet bez kamarádky na vodák...
Ahoj, máme se třídou za dva týdny jet na vodák... ve třídě mám jen jednu kamarádku - jsem tichá, pro někoho nudná, nejde mně tělák, klasický introvert a ta kamarádka si zlomila ruku. Nechci tam jet, nikoho tam nebudu mít a toho se bojím, protože v naší třídě dobrý kolektiv není... Ale táta je sportovně založený a chce abych jela. Pomoc potřebuji poradit - jsem z toho zoufalá. Nevím jestli jsem to srozumitelně napsala - je to můj 1. příspěvek sem do INu. Díky za jakoukoliv odpověď
15.5.2018 19:59
KáťaNaj, 15 let
Odpověď:
Otázka: Bojím se, že přijdu o kamarády...
Dobrý den. Chodím do sedmé třídy. Na 1. stupni jsem neměla moc kamarádů. Často mě spolužáci pomlouvali. Teď když jsem na 2. stupni a mám jinou třídu je to o hodně lepší, ale stále mám v sobě ten strach, že mě bude někdo pomlouvat nebo že přijdu o kamarády. Nechtěla bych znovu zažít to, co, jsme si prožila na 1. stupni. Až moc řeším svoje oblečení, vlasy a celkově to, jak vypadám. Stále jsem v takové křeči. Bojím se, se tak \"odvázat\", říct si, že je to přeci jedno že např. ten účes není dokonalý nebo že nemám tolik oblečení, jako ostatní. Chtěla bych být svá... Jak toho můžu dosáhnout? Jak se mám zbavit strachu, že přijdu o kamarády nebo že mě bude někdo pomlouvat? Děkuji za odpověď.
14.5.2018 17:10
Katka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Bojím se, že si na nové škole nenajdu kamarády.
dobry den pristi rok budu nastupovat na gympl a bojím se že si nenajdu kamaradky.holky co znam se nedostaly a jinak mam 1 bff ktera zustava na skole.muj nejvetsi problem je ze sem nudna proste neumim vymyslet super zabavu a tak.asi proto nemam moc kamosek .prosim poradte ja si najit aspon jednu kamaradku PS ty decka co se dostaly tak ty uz tam kamarady maji a proto se bojím že si s nikým nesednu předem děkuji za odpoved
5.5.2018 17:38
Jani, 13 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat, když si na mě kluci ve třídě zasedli?
Ahoj in! Už dlouho řeším problém, že se na mě kluci ve třídě zasedli. Rodičům jsem to řekla (samozřejmě jim věřím) a oni mi poradili, že mám kluky ignorovat . Nějaký čas to fungovalo, ale teď se to zhoršilo. Nechci, aby rodiče chodily do školy. Bylo by to ještě horší, smáli by se mi, že jsem žalobníček. Nevím co mám dělat. Ale jsem takový tip, že všechno dramatizuji. Přehnala jsem to nebo to mám začít víc řešit? Co mám dělat? A ještě jeden dotaz je mi teprve 12, můžu jít na setkání do Prahy?
3.5.2018 19:48
Monika, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak se zlepšit v matematice a angličtině?
Dobrý den,ve škole se se známkama hodně zhoršuji.A to hlavně v angličtině a matematice.Vychází mi(z obou)2-3.Jak mám jít na to učení?Dali byste mi prosím nějaké tipy pro 7.tř.Chtěla bych to dotahnout alespoň na dvojku.Děkuji
26.4.2018 21:59
Maruška, 13 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  21
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz