Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   osm set padesát čtyři:

Poradna 'Škola'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  12 13 14 15 16 17 18 19 20  >>  21

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jaké existuje nejvyšší IQ?
Ahoj In! , jaké existuje nejvyšší IQ ? A jaké měl Enstein ? Děkuji a přeji a pokojný advent ! : )
13.12.2015 15:24
olga, 14 let
Odpověď:
Otázka: Můj spolužák mně fyzicky ubližuje. Bojím se, že mi něco udělá. Prosím, pomozte.
Ahoj In!. Zase jsem tu já:-). (doufám, že mím neustálím dotazováním neotravuji.). Ale k věci. Ve svém úplně prvním dotazu jsem psala, že mám spolužáka, který je vlezlý. Jak jste psali ignorovala jsem ho. No v rámci možností, protože do člověka občas hučel tolik, že pak rozbolela hlava. Už od toho incidentu s tramvají se mi zdál fakt divný. Pak na mě byl hnusný tak jsem ho bouchla do ramene se slovy ať mě nechá a on byl tak ubohej, že mě o dva roky mladší holku bouchnul(ne že by to moc bolelo, spíš mi to připadalo divný). No, ale dle vaší rady jsem se ho snažila ignorovat, mnoho lidí mi říkalo, že mi fakt nezávidí, že zamnou tak leze. Já si ale říkala že to zvládnu a nic jsem doma neřekla. Což byla jak se později ukázalo chyba. Začínal být už opravdu neodbytný. Když jsem mu řekla že semnou nepojede tramvají domů, šel se zeptat mé mladší sestry. Pořád byl nepříjemný a tvrdil že jsme na něj s kámoškou hnusné. Pak měl zase dobrou náladu tak se snámi bavil a omlouval se za vše co udělal. No a dnes to všechno vyvrcholilo. Když jsme sli já sestra on moje kámoška a ještě pár kluků na tramvaj začal byt hnusný. Sestru bouchnul ta se sním však nemazlila a rány mu slušně vracela (a to je o několik let mladší). Na zastávce jsem telefonovala a on nějak tlačil sestru celkem zle. Už jsem se naštvala a kopla ho ze zadu do nohy se slovy at necha mou sestru napokoji. On se otočil a silně mě kopnul do rozkroku! Neskutečně to bolelo až jsem si z toho musela sednout přímo na zastávce na bobek aby bolest utoupila. Když jsem mu začala nadávat do kryplů a idiotů řekl jen ,,Bolest přejde” . Ostatní kluci si ničeho nevšimli. Ten kdo mi pak pomáhal na nohy byla kamarádka a sestra. Doma jsem to všechno řekla a rodiče se neskutečně naštvali. Já je chápu. Řekli že hned v pondělí jdou za ředitelem aby to vyřešil! Bojím se však co na to spolužáci? Ale to tolik nevadí jako jestli mě nechá na pokoji? A mojí sestru, která chodí do stejné školy? Neublíží jí? Rodiče říkali, že když by mě nenechal hned tak semnou budou chodit do i ze školy. Což mi nevadí protože z toho kluka mám teď strach! Strašnej. Ale co když mě vůbec nenechá? Dokonce ví i kde bydlím tak na mě může třeba čekat před barákem. Myslíte, že mě nechá? A co když ne? Moc se omlouvám za tak neskutečně dlouhý a zmatený dotaz. A také se omlouvám, že pořád píši. Ale teď mám opravdu nahnáno. Předem děkuji za odpověď. :-)
20.11.2015 20:10
bariky, 13 let
Odpověď:
Otázka: Ve škole mě pokládají za šprtku, i když se doma skoro neučím. Co s tím?
Ahoj IN! Ano zase píši já. Můj dnešní problém je, že mě považují za šprtku. Abych osvělila situaci. Na nové škole mám dost dobré výsledky. Vlastně ze všeho krom češtiny mám za jedna. Pokládají mě za šprtku. Přitom já se doma skoro vůběc neučím! Prosím poraďte nechci , aby si mysleli, že jsem šprtka. Mě jenom učení baví, a vím že vzdělání mít musím. Děkuji za odpověď.
14.11.2015 16:50
bariky, 13 let
Odpověď:
Otázka: Musím si vybrat volitelné semináře, ale nevím, kam bych chtěla dál. Prosím o radu.
Ahoj redakce IN!, už delší dobu mě trápí jedna věc. Jsem druhým rokem na gymnáziu a na konci druháku (prý už v březnu) si máme zvolit tzv. semináře= příprava na maturitu a zároveň na výšku. Problém je v tom, že já opravdu netuším, kam mám jít dál, láká mě dějepis, ale to bych musela být hooodně dobrá ale stejně bych se asi nijak neuplatnila. Taky mě baví jazyky- hlavně AJ. Jenže mám pocit, že v tom jazyku nejsem až tak dobrá, jak si myslím. Chtěla bych i něco studovat s jazyky, ale nejsem moc komunikativní a stydím se mluvit před větším počtem lidí...Taky AJ studuje na VŠ moje starší sestra, té to moc nejde a proto mě od toho nějak odrazuje.... Mám takový pocit, že VŠ zvládnu, protože mi gympl celekm jde-až na chemii a fyziku... Jsem z toho celá zmatená-vím, že mám ještě čas, ale učitelé na nás pořád tlačí a tak a já mám z toho neurózu. Poradíte mi, prosím, podle čeho si mám vybrat ty semináře, a jak se nějak dopídit k tomu, kam dál po gymplu? Díky moc za odpověď.
4.11.2015 21:51
Brown, 16 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém s mluvením a poslechem v angličtině. Co s tím?
Ahoj in, mám jet do Anglie a bojím se, že se nedomluvím. V angličtině mám problém hlavně s mluvením a posloucháním. Ale také mi dost často chybí slovíčka. Jak se naučit anglicky?
12.10.2015 19:36
Peťa, 14 let
Odpověď:
Otázka: V testu mi vyšlo, že jsem flegmatik. Jsem z toho rozpačitá. Co s tím?
Ahoj IN. Podle hodně dobře hodnoceného testu temperamentu mi vyšlo že jsem flegmatik. Dávala nám ho učitelka a tvrdila že to opravdu funguje. Já mám od té doby z toho ale divný pocit. Vím že flegmatik je člověk, který je klidný a nedává najevo city, ale stejně mi to nějak vadí. Všem mým kamarádkách vyšel melancholik. Říkaly že se mám, když mi vyšel flegmatik, ale stejně...Je tohle vůbec normální? Je normální ten pocit? Předem děkuji PS: O tom že jsem flegmatik jsem věděla i předtím a ten divný pocit začal až při tomhle. ANNA
4.10.2015 10:10
Anna, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak se učit na vysoké škole?
Ahoj In:) Nastoupila jsem na VŠ (filosofická fakulta, humanitní obor) a chtěla bych se zeptat, jestli nemáte v redakci nějaké tipy, jak se během roku učit:) Mám se učit každý den? A kolik zhruba minut? Budu ráda za jakékoliv tipy:) Děkuji.
1.10.2015 18:25
lady lai, 21 let
Odpověď:
Otázka: Učitelka si na mě zasedla. Co mám dělat?
Milá poradno, mám dotaz ohledně naší paní učitelky na matematiku. Zasedla si na mě a já nevím co s tím udělat. V jejích hodinách se hlásím a odpovídám na její "ujeté" otázky, ale nic nezabírá. Slyšela jsem už i dokonce našeho pana profesora, který se s naší třídní učitelkou bavil o tom že mě nemá ráda. Už nevím a hlavně nevím co jsem jí udělala.
28.9.2015 09:23
Dona, 14 let
Odpověď:
Otázka: Připravuji se na práci v lékárně. Co když ale budu muset vydat přípravek, který je z křesťanského hlediska nevhodný?
Ahoj IN,(už jsem sem o tomle jednou psala) jsem v prváku na farmaceutickém asistentovi, takže když školu dostuduju, budu moct být v lékárně na volný prodej nebo připravovat různé mastičky a tak...Jenomže v poslední době nad tím přemýšlím a nevím, jestli jsem si nevybrala špatně. Na tento obor jsem šla ze zdravky s tím, že alespoň budu mít v budoucnu více času na svou rodinu a nebudu dělat dvanáctky v nemocnici a mám taky problémy se zády. Už jako malá jsem chtěla dělat v lékárně. Jenomže co když se dostanu do situace, že budu muset vydat lék, který je z křesťanského hlediska nevhodný? (např.antikoncepce, homeopatika, atd.) Jenomže zase si říkám, že tohle si může říct více lidí u různých oborů a pak by ve zdravotnických zařízeních a tak pracovalo málo křesťanů, takže jaké bychom mohli čekat změny... Nejvíc mě trápí asi ty homeopatika... Bojím se, že jednou neseženu práci, když majiteli řeknu, že tyto léky nebudu vydávat :( A zrovna naše třídní učitelka je taková, že homeopatii hodně propaguje...
19.9.2015 16:15
Leňa, 20 let
Odpověď:
Otázka: Odkládám nejdůležitější věci na poslední chvíli. Jak to změnit?
Ahoj INe! Poslední dobou mám takový problém, že dávám nejdůležitější věci na poslední místo. Příklad, vím že bych se měla učit/pomáhat rodičům, ale místo toho dělám nic, brouzdám po internetu a koukám na talentové soutěže, na televizi, dělám blbosti, které mi nic nedají... Potřebovala bych nějakou radu na to, abych pořád nekoukala do monitoru a obrazovky a konečně začala dělat to nejdůležitější prvně. Díky:)
14.9.2015 18:17
Otáleč, 15 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  12 13 14 15 16 17 18 19 20  >>  21
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz