Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   osm set osmdesát pět:

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  55

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Dobrý den, nemohu nenapsat...
Dobrý den, nemohu nenapsat, díky babičce jsem chodila od čtvrté třídy do deváté do kostela, nechala se pokřtít a byla na přijímání. Na gymplu se to změnilo a já do kostela přestala chodit a celkově se s lidmi z katolické církve stýkat. Od víry odstoupila hlavně kvůli jejím názorům a přístupu. S dospíváním jsem si začala uvědomovat, jak zpátečnické názory má. Pamatuji si na jednu mši, kdy farář vybízel v podepsání petice proti stejnopohlavním svazkům, nechápala jsem. Já jako člověk, který má dva blízké přítele homosexuály a můj bratranec je trans a já ho v tom plně podporuji. Proč má katolická církev za potřebí toto dělat? Nechci na vás nějak útočit, jen mě zajímá pohled, když už tedy věříte v Boha a ten stvořil všechny, proč by nemohli homosexuálové v míru a lásce žít a brát si stejné pohlaví, protože je milují. Nikomu tím neubližují a také by dětem, které by si mohli adoptovat dali milovaný domov, který v dětském domově nemají. Vždyť u matek samoživitelek taky dítěti chybí mužský vzor. Píšu tuhle zprávu proto, že jsem viděla pár vašich odpovědi na lgbt+ otázky, kde dívky řešili, že se jim líbí stejné pohlaví a vy jste je odkázali na stránky, kde by se toho zbavily. Nepřijde vám to trochu zpátečnické? Tyto léčby se provozovaly v minulém století, kde bylo homosexualita brána jako úchylka. V této době jsme se snad posunuli. Zajímá mě, jam to berete. Líbí se mi například pohled papeže Františka, ten i když je katolík, tak homosexuály podporuje a je i pro svazky. Vím, že církev, zvláště katolická má zakořeněné způsoby, ale proč by se to nemohlo změnit? Mohla bych psát dal, ale asi už se nebudu rozčilovat. Děkuji za odpověď
12.11.2021 22:48
N, 20 let
Odpověď:
Otázka: Dva měsíce chodím se svým prvním klukem...
Dobrý den, dva měsíce chodím se svým prvním klukem (je mu 20), oba jsme věřící. Až teď, když jsem se poprvé zamilovala, si uvědomuju, že je to velká výzva, zachovat si čistotu a chtěla bych abychom jí dostáli, ale zároveň chci svému klukovi občas projevit lásku. Mám takovou nepříjemnou otázku (omlouvám se za ni, ale nedokázala jsem nikde dohledat dobrou odpověď), když jsme se jednou s mým klukem objímali, viděla jsem, že ho to vzrušilo (promiňte, sama se stydím to psát). Chtěla jsem přestat, ale styděla jsem se a bála jsem se, že by si uvědomil proč jsem přestala a že by to bylo pro oba hodně ponižující. :( Ale na druhou stranu mám špatné svědomí, že ho navádím na hřích. Přestali jsme až po nějaké době. Je to už hřích? Napadá vás, jak na to nejlépe reagovat? Měli bychom okamžitě přestat, když se něco takového stane? Já sama z něj takové pocity nemám a nedovedu odhadnout, jak se cítí. Promiňtě za takový neslušný dotaz.
8.11.2021 11:23
Iruš, 17 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat, když mě balí kamarád?
Ahoj IN! Co mám dělat, když mě balí kamarád, co má holku? Jinak je moc fajn, známe se už dlouho. Asi se mi i trochu líbí. Mám pocit, že je zamilovaný do nás obou. Když se vidíme, pořád se na mě usmívá, nenápadně se mě dotýká, pomáhá mi atd. Nevím, jak se k němu chovat, jestli mu říct, ať s tím přestane? Nechci ale zničit naše kamarádství a možná bych s ním i chtěla chodit. Prosím, poraďte. Díky.
5.11.2021 15:33
Inn, 14 let
Odpověď:
Otázka: Líbí se mi jedna spolužačka
Dobrý den, Líbí se mi jedna spolužačka. Jmenuje se Lucka, má dobré známky a celkově je velmi sympatická. Nevím co mám dělat. Předem děkuji za radu.
23.10.2021 22:11
Barbora, 17 let
Odpověď:
Otázka: Chci vás poprosit o radu...
Milé In! Chci Vás poprosit o radu. Už několik let mám ráda kamaráda. Jelikož měl přítelkyni a přišlo mi, že na mě žárlí. Tak jsem se stáhla do ústraní, abych nenarušila nějak jejich vztah. I když jsem trpěla, tak jsem jim to moc přála... Nedávno se rozešli a já a kamarád jsme začali společně trávit víc času a psát si. Což u mě vyvolává, že ho mám radši a radši. Mám strach, že kdybych mu řekla, že ho mám ráda, náš vztah by se pokazil. Nebo kdybychom spolu začali chodit a nevyšlo to, tak že bych ztratila skvělého kamaráda. Ani nevím, jestli mu mám něco říct, když mi sám řekl, že žádný vztah nechce a bude se věnovat škole a práci. Poradili byste mi, co s tím? Předem děkuji za odpověď.
5.10.2021 14:44
Maruška, 22 let
Odpověď:
Otázka: Nevím, co dělat.
Ahoj mám otázku jak se chovat ke klukovi který je o tři roky starší a možná má holku. Bohužel už asi rok se mi líbí a tak nevím jestli mu naznačit že něco cítím nebo čekat jestli za mnou nepřijde sám. ( Ale nevím kdo jsem jen že zahlédnutí) prosím a děkuji za radu.
15.9.2021 21:15
Jana, 14 let
Odpověď:
Otázka: Byla bych moc vděčná za radu.
Hezký den do redakce, byla bych moc vděčná za radu ohledně vztahu v čistotě. S přítelem jsme se kvůli rozdílnosti názorů na tuto oblast rozešli, on měl poté vztah s jinou slečnou, se kterou spolu žili a rozešli se. My jsme se teď znovu potkali, a protože se pořád máme rádi, chtěli bychom s pomocí Boží jít do vztahu znova. Pro mě je předmanželská čistota prioritou číslo jedna, ale pro něj (i vzhledem k tomu, že s minulou přítelkyní sexuálně žil) je to dost těžké. Je něco, čím bych to mohla alespoň částečně změnit, zlepšit, něco pro to udělat? Respektive...jak to vydržet, aby i on byl šťastný a neměl pocit, že mu v tom vztahu pořád něco chybí?
28.8.2021 18:22
K., 18 let
Odpověď:
Otázka: Jak pomoci dceři, poté, co se rozešla s klukem?
Jak pomoci dceři ,-21 let, která se trápí, po že ,co se rozešla s klukem. Měla a má ho moc ráda, ale nebyla s ním spokojená, nedokázal opětovat lásku, jak by si představovala.dekuji
19.7.2021 14:59
Janka, 49 let
Odpověď:
Otázka: Mám ráda jednoho spolužáka
Dobrý den, mám ráda jednoho spolužáka, kamarádka mi řekla, že on mě taky, ale nejsem si jistá, jestli je to pravda. Ráda bych mu to pověděla, ale nevím jak na to zareaguje, moc si s holkama nepovídá. Nevím, co mám dělat.
17.6.2021 22:26
K., 13 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat?
Ahoj :), chci se jen zeptat, jak se namotivovat k tomu, že na mě někde čeká ten pravý? Ještě nikdy jsem s nikým vyloženě nechodila, moc si přeji mít velkou rodinu a manžela. Už dlouho se modlím, aby mi Bůh poslal toho správného. S přibývajícím věkem se čím dál víc trápím, snažím se to nechat na Bohu a netrapit se, ale i vlivem okolí a všeho možného na to pořád myslím a bojím se, aby se vůbec někdy objevil. Tak se chci zeptat, jak na to čekání vyzrát? :) Děkuji za odpověď
6.4.2021 00:27
B., 20 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  55
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz