Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   devět set  dva:

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  42 43 44 45 46 47 48 49 50  >>  58

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Líbí se mi kamarád. Jak mám zjistit, jestli má o mě zájem?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co byste mně doporučili. Mám jednoho bezvadného kamaráda. Známe se od června a od září se vídáme tak 2x-3x do měsíce na různých akcích. Je nám spolu dobře, rádi si spolu povídáme a rozumíme si. Snažím se mu naznačit, že se mi líbí (od prosince) např. že se na něj usměju, pomohu mu s nádobím, zeptám se ho jak se má a občas si vedle něj sednu, ale ne zase moc často, abych nevypadala, že dolejzám a nechala mu volnost. I z jeho strany si myslím, že jsou náznaky, ale nejsem si jistá a nevím jestli to brát jako kamarádství nebo jako něco víc. Denně se za něj modlím a moc si přeji, aby byl šťastný. Mohu pro něj udělat ještě něco víc? Ráda bych zjistila, jak to myslí, ale jak? Mám si s ním domluvit schůzku a promluvit si s ním o tom jak to cítí on nebo mám ještě čekat jestli dostane odvahu? Nebo mu napsat dopis? Děkuji.
10.4.2015 16:57
Františka, 18 let
Odpověď:
Otázka: Myslíte si, že je ve 14 letech brzy na chození?
Ahoj In. Mám dotaz. Myslíte si, že je ve 14 brzy na chození? Začala jsem s jedním chodit. myslím to opravdově. Záleží mi na tom. A neberu to jako něco, co k tomuto věku patří. Nebo jen kvůli tomu se s ním držet za ruce a tak. Má to podle vás smysl i v takovém věku? Díky.
9.4.2015 15:44
Eli, 14 let
Odpověď:
Otázka: Může být první láska láskou až do smrti?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se může stát, že první láska bude ta pravá. Dejme tomu, že bych se zamilovala, ten druhý také a začali bychom spolu chodit. Nikdy předtím bych s nikým nechodila. Myslíte, že je šance, že bychom se i po dlouhé době měli rádi, vzali se a žili spolu až do smrti? Nebo je to spíše taková pohádka... A pokud si myslíte, že šance je, jak velká? Jak často se to podle Vás stává v dnešní době? Děkuji za odpověď.
8.4.2015 15:43
Kopretina, 16 let
Odpověď:
Otázka: Líbí se mi kluk, se kterým se vídám jen jednou za čas. Co mám dělat?
Ahoj, prosím poraďte! Líbí se mi (hóódně se mi líbí) jeden kluk - Petr, který bydlí asi 15 km ode mě - já jsem navíc přes týden na intru. Moc ho tedy nevídám, jen jednou za čas na nějaký společný křesťanský akci. A nevím, co mám dělat,... (jen tak pro jasno - je mi 17 a jemu 18) Díky
7.4.2015 22:08
Sára, 17 let
Odpověď:
Otázka: Líbí se mi o více let starší kluk. Myslíte, že bych u něj mohla mít nějakou šanci?
Ahoj, měla bych dotaz ohledně vztahů. Líbí se mi jeden kluk. Známe se, je moc hodnej a je věřící. Nejsem si jistá, jestli by o mě stál, protože je tady větší věkový rozdíl. Mně je 18 a jemu je 26. Myslím si, že kdybych o něho měla zájem třeba ve 14, tak bych na to mohla hned zapomenout, ale už nejsem dítě a vím, co chci. Co myslíte? Měla bych nějakou šanci? Díky :)
5.4.2015 19:36
Elizabeth, 18 let
Odpověď:
Otázka: Kamarád, se kterým se cítím šťastná a v bezpečí, se ke mně začal chovat jinak. Je ale zadaný. Co mám dělat?
Ahoj, moc prosím o radu. Mám kamaráda, se kterým se znám už od dětství a vždycky to bylo opravdu kamarádství. Poslední dobou se vídáme častěji a já jsem si uvědomila, že v jeho blízkosti se cítím šťastná a v bezpečí. V jeho chování ke mně se něco změnilo. Zajímá se o to, jak mi je, co dělám, nebo jaký mám na různé věci názor. Když jsme byli na plese, chtěl se mnou tančit a potom mi políbil ruku. Vím, že to může být prostě známka toho, že je gentleman. :) Ale potom mě pozval do tanečních, že shání někoho do páru... Problém je v tom, že je zadaný. Taneční jsem odmítla čistě z pudu sebezáchovy, nechtěla jsem se zbytečně trápit. Ale už to trvá víc než rok a musím říct, že žádná odvykací kúra nezabírá... když se vidíme, začnu \"svítit\". Nevím, jak to mám vyřešit, protože někdy už je to k nevydržení. Myslíte si, že je dobrý nápad dát mu malý dárek k narozeninám? Nebo dál trpělivě čekat, až se projeví on? Děkuji za radu :)
28.3.2015 11:17
Majda, 21 let
Odpověď:
Otázka: Zamilovala jsem se do kamaráda. On je na tom možná stejně. Co mám dělat?
Ahoj, potřebovala bych poradit s jednou záležitostí. Týká se to mého dlouholetého kamaráda a chodíme spolu i do stejné třídy na střední. Jenže jsem se do něho úplně zamilovala a bojím se mu to říct, nevím jak se zachová, bojím se případného odmítnutí.. Jedna spolužačka mi říkala, že prý na něm vidí, že mě má taky rád a prý o mně i mluví. V sobotu jede kvůli mě na setkání mládeže na téma Teď nebo nikdy!. (svěřil se kamarádce a prý si potřebuje uvědomit, co chce). Co mám ale dělat já? Hrozně mě trápí, že nemůžu nic udělat. Nechci tlačit na pilu.. Děkuji za odpověď :)
24.3.2015 13:50
Ivana, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak člověk pozná, že se ze zamilovanosti stala láska?
Ahoj IN! Vím, že je rozdíl mezi zamilovaností a láskou. Chtěla bych se zeptat, jestli existuje nějaká přibližná \"časová hranice přechodu\"? Jak dlouho trvá, než se z pouhé zamilovanosti stane láska? A pak taky: Jak člověk pozná, že už není zamilovaný, ale toho druhého vážně a hluboce miluje? Děkuji za odpověď :)
23.3.2015 20:24
Laura, 17 let
Odpověď:
Otázka: Jsem zamilovaná do kamaráda, který je však zadaný. Jak se k němu mám chovat, abych nikomu neublížila?
Ahoj IN :) Potřebovala bych poradit. Znám se s jedním klukem asi pět let, rozumíme si, společně trávíme volný čas. Prohlašujeme se za \"nejlepší kamarády\". Jenže, já mám pocit, že on mě \"stále\" miluje a já \"už\" miluji jeho. Abych byla přesnější. Před pěti lety, když jsme se ještě moc neznali, chtěl se mnou chodit, neřekl mi to nejspíš přímo, ale byly tam projevy- intimnější doteky, jeho pohled aj. Jenže já ho tenkrát ještě moc neznala, ani vzhledově mě neupoutal. Byl to prostě fajn kluk, ale nic víc. Nějak jsem mu tenkrát tedy naznačila, že vztah ne. Myslela jsem to jako \"ne dočasně\", ale on to vzal jako \"ne navždy\". Teď má přítelkyni a já jsem do něj zamilovaná (aspoň myslím; co je to láska?). Pořád se vídáme, trávíme spolu hodně času, hodně si píšeme, víme o sobě vše. Jenže já se cítím provinile i kvůli jeho přítelkyni. Párkrát se kvůli mě pohádali. Nechci být ta holka, která dolízá za zadaným klukem. Jenže já nedolízám, snažím se být stranou, ale když přijde on, tak nemám sílu ho odmítnou. Myslím, že mě pořád miluje, ale bojí se rozejít se svou holkou, protože neví, zdali to cítím stejně. Nechci mu říkat, že k němu cítím něco víc, abych nezkazila naše přátelství, kdyby přece jen on necítil to samé. Je možné že mě nemiluje, ale bere mě jen jako kamarádku? Jak se mám tedy chovat, abych neublížila jemu ani jeho přítelkyni? Nejlépe ani sobě?
18.3.2015 15:12
Lenka, 23 let
Odpověď:
Otázka: Od 6. třídy se mi líbí jeden kluk, už nevím, co dělat. Prosím, poraďte.
Ahoj In :) Chtěla jsem se zeptat. Od 6.třídy(jsem ted v prváku) se mi líbil jeden kluk..je od 2roky starší, než já.. líbil se mi tak do 8(to byl se mnou ještě na zš, tak že jsem ho viděla každý den) jenže to jsem ještě byla taková malá holčička, kteřá kvůli němu strašně blbla(ne nějak strašně..myslím, že jsem dolízala a psala mu na fb, dopisy ve škole posílala).. potom jsem na něj myslela dále až do 9.. jenže potom jsem mu napsala je to 1rok jakože bych se s ním ráda usmířila a normálně bavila.. zobrazil si to, ale neodpověděl..možný důvod je ten, že asi 2dny předtím se rozešel s holkou.. Ted chodil 1rok s jednou holkou.. a když ho vidím, tak většinou jen tak letmo.. jednou byl v kostele, ale to jsme se nepozdravili(nechodí normálně do kostela a bylo mi blbé za ním jít, když měl holku a byl tam ještě s rodičema) .. pořád na něj myslím.. už od té 6třídy.. vím, že to může znít pro někoho trapně.. ale já nevím co mám dělat :( doopravdy ho miluju.. Ted je to asi 14dní co se rozešel s tou holkou.. děkuji moc za radu
14.3.2015 19:43
Kočička, 17 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  42 43 44 45 46 47 48 49 50  >>  58
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz