Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   osm set šedesát jedna:

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  57

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Líbím se mu?
Dobrý den, chodím do 7. třídy a líbí se mi jeden kluk z 8. třídy. Nevím co mám dělat jeho kamarádi jdou vždy za mnou se pobavit ale on pak zamlkne a já pak říkám úplné blbosti. Kamarádka říká že si myslí že se mu taky líbím a já nevím. Děkuji za odpověď.
12.4.2023 21:16
Anežka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Rozešla jsem se s klukem a nemůžu na něj přestat myslet.
Dobrý den, mohla bych se zeptat, co mám dělat když jsem se právě rozešla s klukem, a nemůžu na něj přestat myslet?kamarádky mi poradily ať si prostě pustím písničky a na nic nemyslím, jenže když jsem to zkusila, tak se mi akorát začalo chtít brečet. Co s tím?
10.4.2023 20:56
Jenny, 12 let
Odpověď:
Otázka: Pravá láska
Ahoj holky, jsem tu celkem nová. Čtu In jen asi pár měsíců. Chci se zeptat na otázku, o které přemýšlím už dlouho. Myslíte si, že když bych chodila s klukem už ve 14, tak že to může být ten pravý? Nebo je to jen taková ta první láska. Protože si myslím, že když s klukem začnu chodit tak brzo, že ten vztah dlouho nevydrží. Nebo si myslíte že když jsou ti dva fakt dobří kamarádi, tak by to vydrželi? Díky za rady a názory.
10.4.2023 17:54
T-e-r-k-a, 14 let
Odpověď:
Otázka: Můžu být vážně na holky?
Ahoj, nevím, kde začít... Mám strach se komukoliv svěřit, tak píšu sem. Jako malá jsem se několikrát zamilovala do spolužáků ve školce a na prvním stupni základky. Poslední rok jsme se ale začly hodně bavit s jednou spolužačkou, se kterou jsem se předtím nikdy moc nekamarádila. Začly jsme spolu trávit dost času. V létě jsme obě byly na společném táboře. Hned druhou noc, když jsme se chystaly spát, se mi pokusila dát pusu. Byla jsem zaskočená, ale líbilo se mi to. Takhle to pokračovalo dál, když to šlo a nikdo nás neviděl, líbaly jsme se a tak podobně. Na konci tábora mi kamarádka řekla, že mě miluje a já to opětovala. Po zbytek léta jsme se ale neviděly a já byla zoufalá - stýskalo se mi, ale zároveň jsem se styděla a říkala jsem si, co by na to asi řekli rodiče a moji ostatní kamarádi, kdyby se to o nás dozvěděli. Přemýšlela jsem, co to všechno znamená - jsem na holky? Je to hřích? Po zbytek léta jsme se viděly už jenom jednou a opakovalo se to, co na táboře - líbání a tak. Od září každá chodíme na jinou střední a máme to daleko, takže se skoro nevídáme. Ze začátku jsme si hodně psaly, ale já se začala čím dál víc stydět a cítit špatně, bála jsem se - co kdyby se to o nás někdo dozvěděl? Co když to je všechno hřích? Tak jsem se začla vymlouvat a postupně jsme si přestaly psát. Já se ale pořád cítím hrozně a mám strach - co když se to bude někdy opakovat? Můžu být vážně na holky?
22.3.2023 20:28
anonymka01, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jsem zmatená a smutná....
Ahoj! Jsem teď hodně zmatená a smutná, ale vím, že je to potřeba rychle vyřešit...chodím s klukem 8 měsíců, máme se rádi. Ale asi jak opadla z mé strany zamilovanost, tak jsem si uvědomila strašně moc věcí. Mám dojem, že se k sobě nehodíme, že jsme každý úplně, ale úplně jiný. Já jsem introvertní, on extrovertní. Ze začátku to bylo moc fajn, pořád bylo o čem povídat (spíš teda povídal on, mně se to líbilo). Má mnoho kamarádů, má rád svou rodinu, na kterou je ale docela dost upnutý, je křesťan, je strašně moc chytrý a má mě rád. Po čase jsem ale zjistila, že není moc věcí, které bychom spolu mohli dělat, co by nás nějak spojovalo. Jediný, co děláme, tak to je to, že chodíme na procházky. Já mám ráda módu, mám ráda, když si vezmu hezký šaty, cítím se tak dobře. Líbí se mi, když o sebe kluk alespoň trochu pečuje, chodí hezky oblečený, ne ve vytahaných teplákách a vytahané bundě. Přesně tak je to u něj. Já vím, že vzhled není nejpodstatnější, ale mně na tom docela dost záleží. Taky mám moc ráda cestování (letíme nakonec spolu do Lisabonu, ještě se ségrou a jejím klukem, se kterým můj kluk je velký kámoš), přírodu, květiny,...Už jednou jsme se málem rozešli (nejen kvůli Lisabonu), protože jsme měli naplánováno, že všichni 4 poletíme, ale on řekl, že tam nakonec letět nechce, že mu to přijde zbytečný a že tam bude moc lidí a to on nemá rád. Mě to moc mrzelo, mrzelo mě taky to všechno, co jsem vám napsala, jak nic nemáme společného,... já mu všechno řekla, co mě trápí a on říkal, že to zlepší. Nabídla jsem mu svou pomoc, že můžeme spolu někdy koupit něco na sebe atd. Nakonec se rozhodl, že poletí, abychom mohli být spolu. Cítím se teď fakt hrozně, že kvůli mně poletí do Lisabonu, ale já přemýšlím o rozchodu. Ale prostě si nás nedokážu představit, že bychom se měli vzít, měli spolu bydlet, mít rodinu a zestárnout. Nejsem šťastná. Co by jste na mém místě dělaly vy? Děkuju moc za odpověď a prosím o modlitbu.
10.3.2023 21:06
Prostě smutná, 17 let
Odpověď:
Otázka: Mám dva dotazy
Ahoj, prosím vás, mám dva dotazy... 1. ... zajímá mě, jestli se kluci v mém věku (12-13 let) zamilovávají stejně často jako holky... Někdy se mi zdá, že většině kluků v mé třídě jsou holky úplně ukradené. A když se bavím s mými kamarádkami, mluví o tom docela dost... Umí to kluci jenom líp skrývat, nebo jim na tom opravdu začíná záležet až v pozdějším věku? 2. ... Líbí se mi jeden kluk... Vím, že už je to takové ošoupané, ale asi to tak bude. Jenže je to trošku složitější... Totiž, není to zamilovanost. Jen mi přijde fajn, snažím se před ním vystupovat dobře... A ráda třeba přemýšlíme o tom, jaký by to bylo, kdybychom spolu chodili.... Ale myslím, že já jsem mu docela jedno. Myslíte si, že bych na něj měla zapomenout? On totiž chodí do naší třídy... Asi jsem moc naivní, protože on se třeba kamarádí s úplně jinými holkami a já jsem pro něj nejspíš jako vzduch... Ale zároveň je mi příjemné na něj myslet. Co si o tom myslíte? Měla bych na něj pořád myslet a doufat, že jednoho dne si mě třeba všimne (nebo se třeba i snažit udělat první krok - ale to nevím, jestli moc půjde, je dost tichý a s lidmi, nebo alespoň se mnou se moc nebaví), nebo bych si měla takový nápad vyhnat s hlavy? Taky jsem o tom taky ještě nikomu neřekla... Je mi při tom trochu trapně. Díky moc za radu!!! ♥️♥️♥️
2.3.2023 20:37
Mia, 12 let
Odpověď:
Otázka: Internetové seznamky
Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo z Vás, máte zkušenost s internetovými seznamkami. Je nějaká čistě křesťanská? Trošku se seznámení touto formou bojím. Děkuji za odpověď
2.2.2023 08:25
Hanka, 25 let
Odpověď:
Otázka: Líbí se mi jeden kluk...
Dobrý den , chtěla bych se zeptat vlastně jde o jednoho kluka chodí ale do druhé třídy potkáváme se jenom ve skautu ,na náboženství ( na chodbě ve škole).Ale když jsem někde kde je on přestanu dost mluvit .Navíc holky s druhé třídy si ho přivlastňují myslim že mi to dělají na schval němu se to asi líbí protože chce zapadnout.Co mám dělat? Moc děkuji za odpověď Jjj
24.1.2023 17:54
Jjj, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak si můžu být jistá, že se mu opravdu líbím?
Chodí se mnou do třídy jeden kluk, kterému se asi líbím. Kamarádka mi říká, že se mám rozhodnout a říci mu jestli u mě má šanci nebo ne. Nevím jestli to je dobrý nápad a také nevím jak bych mu to měla říci. A jak si můžu být jistá, že se mu opravdu líbím?
22.1.2023 20:21
Marie, 14 let
Odpověď:
Otázka: Nevím, co mám dělat...
Nevím co mám dělat... Dobrý den, moc prosím o radu. Letos o Velikonocích jsem si při mši všimla jedné paní učitelky ze zušky a doma jsem si našla její profil na FB a instagramu. Díky tomu jsem zjistila že má tři syny a ten nejmladší se hrozně zalíbil. Je o dva roky starší než já, takže jsem v duchu zajásala. Od tohoto dne jsem začala snít jaké by to bylo kdyby to byl třeba jednou můj kluk. Pak jsem toho kluka viděla na autobusové zastávce a jel se dokonce stejným autobusem co já do stejného města do školy, ale samozřejmě na jinou školu. Dá se říct, že jsem od té chvíle do něj byla úplně zamilovaná. Jezdil stejným autobusem jenom občas, ale i to mě vždy potěšilo. Pak jsem ho jednou potkala v obchodě a zjistila jsem, že má holku. Sice jsem si nalhávala, že to nebyl on. Později se však ukázalo, že holku opravdu má. Byla jsem z toho hrozně nešťastná. Musím přiznat, že jsem ho nikdy neoslovila a možná ani neví že existuji. Přišlo léto a já jsem na něj zapomněla a našla si kamaráda se kterým mi bylo fajn, ale lásku jsem necítila. Pak v září jsem ho opět viděla a stále ho potkávám v autobuse. Zprvu mě to těšilo teď mě to spíš mrzí. Omlouvám se za takovou slohovku, ale proč vám vůbec píšu. Každý večer před spaním o něm sním, pak si ale přes den uvědomím realitu. Nechci mu nijak překazit vztah spíš ho chci nějak dostat z hlavy, protože pravděpodobnost na vztah je téměř nulová. Nevím jak přestat o něm před spaním snít.... Jsem z toho opravdu smutná, možná je to i tím, že jsem žádný vztah nikdy neměla a bojím se jestli vůbec někdy budu mít... Za odpověď budu moc vděčná. Děkuji
2.1.2023 15:30
Luna, 17 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  57
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz