Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sedm set devadesát dva:

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  8 9 10 11 12 13 14 15 16  >>  58

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Sex v církvi jako tabu téma?
Je pořád i v této pokročilé době sex v církvi jako tabu téma? Mladí lidé o tom před věřícími přáteli moc nemluví, přesto tomu stále dokola podléhají.
11.5.2020 23:03
A., 22 let
Odpověď:
Otázka: Nechci ve vztahu nic uspěchat.
Zdravím, mám takový dotaz, nechci ve vztahu nic uspěchat. Nevím, jak bych správně měla říct klukovi, že na tohle je ještě čas (doteky, pusa...) tak, aby to nebylo hloupé a nepříjemné, aby to on pochopil a nějak ho to neranilo. Jak správně naznačit, že ho mám ráda, ale tohle až později... ? A říct to spíš rázně nebo mile? Předem děkuji za odpověď a za Vaši odpověď.
4.5.2020 17:37
Eliška, 18 let
Odpověď:
Otázka: Zajímal by mě váš názor.
Zdravím, zajímal by mě názor od vás i od toho jak to vnímá církev, když holka chodí s mužem který je jen o 5 let starší ale má již z předešlého vztahu dítě, i když oni nebyly vzítí.
8.3.2020 22:23
Anonym, 22 let
Odpověď:
Otázka: Nechce se mi s ním chodit, co mám dělat?
Ahoj, naše škola pořádá pro 5. a 7. třídu každý rok lyžařský kurz. My jsme letos jeli se 7. B. a vše se zdálo v pohodě. Potom si mě začal jeden kluk od nich víc všímat, pořád mě zdravil na chodbě a když mě viděl, běžel za mnou a já se musela neustále schovávat na záchodech. Není mi sympatický a vůbec nic k němu necítím. Pořád se na mě lepil a jednou za mnou šel v místnosti, kde bylo spousta dalších lidí. Začala jsem couvat a zjistila jsem, že jsem v rohu místnosti. Varovala jsem ho, ať mě nechá jít, že mu jednu vrazím, ale on se na mě pořád lepil, tak jsem mu vrazila facku. Většina spolužáků mi gratulovala, mě ale trápilo svědomí. Potom ve svojí snaze polevil, dnes ráno se mi omluvil za to, co dělal, já ale nevím, co dál. Spolužačky mi radí, abych s ním pár dní chodila, aby měl radost, a pak přestala. Mě to ale přijde divné, k čemu by to bylo? Nechci ho ranit, ale vím jistě, že ho nemám ráda a není mi příliš sympatický. Co mám dělat? Děkuju moc za radu. M.
14.2.2020 19:34
mysik, 12 let
Odpověď:
Otázka: Bylo by lepší se rozejít nebo to nějak zvážit?
Zdravím, už půl roku mám přítele, terý je jak by řekli ostatní tak skoro dokonalý. Jenže poslední dobou (tak před měsícem) mi začalo docházet, že jsme spíš kamarádi, protože mě fyzicky moc nepřitahuje. Jako že by nebyl pěkný ale on je taková stydlivka takže třeba pusa ještě nebyla ikdyž jsem se o to moc snažila. Myslíte si, že to nějak přejde ? Nemyslíte, že by bylo lepší se rozjít nebo to nějak zvážit? Děkuju
4.2.2020 08:09
já, 17 let
Odpověď:
Otázka: Masturbace
Ahoj IN, mohli byste mi prosím vysvětlit co je to masturbace? Už jsem si tady k tomu četla, ale pořád si nedokážu představit, co všechno to zahrnuje. Mohli byste mi prosím dát příklad? Chtěla bychse ujistit, že to nedělám.
3.2.2020 22:06
Anonym, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak se mám zachovat?
Milá redakce, Chtěla bych Vás poprosit o radu jak se zachovat. Omlouvám se, pokud je to na můj věk trochu banální dotaz, ale velmi se stydím se zeptat kamarádek. Před třemi lety jsem se zúčastnila jedné mezinárodní vědecké soutěže a potkala jsem tam jednoho kluka, který se mi okamžitě velmi líbil. On mě krátce poté oslovil a během těch několika dní jsme hodně volných chvil strávili spolu. Ještě nikdy mi s nikým nebylo tak hezky, měli jsme mnoho společných zájmů a i docela podobnou povahu. Navíc byl také věřící. Dokonce studoval obor, který jsem si také přála studovat a hodně mi o něm povídal. Bohužel ale pocházel z Polska a byl o čtyři roky starší než já (mně bylo 17 a jemu 21). Možná bych měla podotknout že jsem vždycky byla hodně introvertní, ve škole jsem bohužel neměla žádné kamarády a on byl první člověk v mém životě který se o mě zajímal a rád si se mnou povídal. Ačkoliv jsme se znali jen krátce, myslím že jsem se do něj zamilovala. Připadal mi tak zajímavý a vyzrálý v porovnání s kluky v mém věku. On mi také řekl že mě má moc rád, že jsem zajímavá a krásná a dokonce mě pozval na rande a koupil mi dáreček na památku a dlouze mě objal. Byl ke mně vždy mimořádně pozorný a galantní. Po té soutěži jsme si ještě nějakou dobu psali, pokusila jsem se mu dát najevo jak moc mi na něm záleží, ale bohužel ho po nějaké době psaní se mnou asi přestalo bavit. Od té doby mi už nikdy nenapsal. Tehdy jsem se cítila hrozně, myslela jsem si, že jsem příliš nudná, otravná, že jsem ho zklamala. Mezitím uběhly tři roky, teď studuji svůj vysněný obor, konečně mám kamarády a jsem velmi šťastná, ačkoliv kluka nemám, protože jsem se dlouho cítila ošklivá a nehodná lásky a asi jsem se i bála znovu se zamilovat. Před několika dny mi ten mladík napsal, že se rozhodl nějakou dobu studovat v mém městě a že až přijede by mě rád viděl a někam pozval. Vůbec nevím jak zareagovat. Sice bych ho také velmi ráda viděla, protože ho mám ještě pořád tak trochu ráda a ráda bych mu pomohla naučit se česky a vžít se do nového města, ale na druhou stranu mě velmi zranilo, že se ,,se mnou rozešel\" bez jakéhokoliv rozloučení, že mě ignoroval i když jsem mu psala. Navíc se velmi stydím za mé city, že jsem se zamilovala tak rychle a bojím se, že jsem mu byla pro smích. Vím, že ode mě asi bylo velmi naivní vůbec cokoliv očekávat, ale na začátku se ke mně přeci jen choval jako by se mnou chtěl mít vztah. Poradíte mi prosím, jestli se s ním mám setkat nebo na něj zapomenout? Upřímně řečeno bych nejradši zapomněla, protože se velmi stydím, ale pořád tajně doufám, že se omluví a vše bude jako dřív, protože se mi přeci jen jevil jako hodný a starostlivý kluk. Moc děkuji za Vaši pomoc :)
25.1.2020 12:37
Taťána, 20 let
Odpověď:
Otázka: Snažíme se o předmanželskou zdrženlivost, ale...
Mám kluka, který je o dva roky starší. Zachováváme předmanželskou čistotu. Nebo jsme se na tom alespoň dohodli. Jenže on masturbuje, přiznal mi to. Nevím, jestli to mám nechat být a tolerovat to. Někdy mě štve, že já čistotu zachovávám a on tak úplně ne. Nebo ano? a někdy mě dokonce napadne, jestli není hřích žít s někým, kdo žije v hříchu, a tolerovat to? Jak bych mu v tom mohla zabránit?
14.1.2020 10:43
Lin, 17 let
Odpověď:
Otázka: Poraďte mi prosím
Ahoj, mám jeden takový dotaz. Jak si mám najít někoho na vztah popřípadě do manželství? Měla jsem přítele 8 let. Byl na invalidním vozíku a nevidomý a já se o něj opravdu starala a skutečně ho milovala. bohužel nám to nevyšlo. Ale rozhodně jsem ho neopustila kvůli jeho handicapu to rozhodně ne i když si to spousta lidí myslí. Hrozně moc mi ten vztah dal ale i vzal. Je to už dva roky a já pořád se z toho nedokážu nějak vyhrabat opravdu nevím co mám dělat...... Ani se neumím moc seznamovat ani si o sobě nemyslím že jsem pěkná. Všechny kamarádky mě radí že musím toho kluka sbalit ale jak? Navíc mě to přijde divné nějaké odporné.... Všechny kamarádky mají ale už nějaký vážný vztah... Ale já opravdu nevím jak se seznámit vždy nevím co říct a připadám si blbě. Ani si nedokážu představit,že by mě měl být někdo tak blízko jako můj bývalý přítel. Na jednu stranu bych hrozně někoho chtěla. Bojím se, že zůstanu sama. dokonce už uvažuji nad tím, že navštívím nějakého psychologa, ale nevím jestli s tímhle můžu za někým jít? Zkoušela jsem se o tom bavit s lidmi, kterým věřím a říkají že musím být odvážná, usmívat se a chodit ven. Tohle všechno jsme dělala, ale tak nějak na sílu a bylo to k ničemu ani se mi nikam chodit nechce a ani nemám moc příležitostí kam chodit a když už někam jdu tak je to většinou místo kde bych nechtěla potkat svého budoucího partnera. Poraďte mi prosím. Děkuji.:-)
12.1.2020 18:05
Viktorie, 29 let
Odpověď:
Otázka: Cítím k němu něco víc, co mám dělat?
Ahoj :) Hodně jsem se skamarádila s jedním klukem. Dalo by se říct, že se z nás stali nejlepší kamarádi. Problémem je, že já k němu něco začala cítit něco víc. Sama ani nevím, jestli je to láska. Ten pocit je totiž jiný, než když se mi dřív někdo líbil. Hrozně mi ten člověk chybí, když se s ním málo vídám. Bojím se mu to říct, nechci o něho přijít jako o kamaráda a bojím se, že by to tak dopadlo, protože on by nic necítil. Zároveň mě vadí být jen kamarády. Co mám dělat??
5.1.2020 23:52
Adriana, 17 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  8 9 10 11 12 13 14 15 16  >>  58
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz