Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   šest set šedesát tři:

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  58

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Nevím, co si o tom mám myslet.
Milá redakce, moc ráda bych Vás poprosila o radu. Před rokem jsem se na jednom táboře seznámila s klukem. Nestihli jsme si dát na sebe kontakt, ale z málo informací, co mi řekl o sobě, jsem ho našla a napsala. Začali jsme si spolu psát. Jak začal školní rok, naše psaní začalo pomalinku upadávat, ale z jeho strany. Chápala jsem, že má hodně povinností a nějak jsem to neřešila.Před cca dvěma/třemi měsíci jsme se bavili o karanténě, kde jsem mu napsala, že hlavní je, že jsou všichni spokojení. Natož mi napsal, že on ještě spokojený není, ale že jsem na nejlepší cestě, aby toho docílil. Teď je to měsíc a půl co vůbec nenapsal. Nevím, jak se k tomu všemu postavit nebo jak si to vyložit. Jak bych se měla zachovat? Snažím se na něj nějak nemyslet, ale nejde to. Když už si to všechno srovnám v hlavě, tak napíše a jsem zase tam, kde jsem byla. Předem děkuji za odpověď.
29.6.2020 09:03
Maruška, 21 let
Odpověď:
Otázka: Žárlím, nevím co s tím.
Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, už dva roky chodím s klukem a všechno je skvělé. Jen já mám problém se žárlením. Občas se baví s nějakou holkou a mě to vadí. Bavili jsme se o tom spolu a já mu věřím a vím že se mu nelíbí. Ale nedokážu se zbavit toho blbého pocitu. Nevím co dělat.
27.6.2020 14:31
Petra, 22 let
Odpověď:
Otázka: Jsou nějaké hranice ve flirtování?
Milá redakce, chtěla bych se zeptat, jak se církev staví k flirtování. Myslím tím to, když chci \"otestovat\", jestli se tomu klukovi líbím, a tak se na něho třeba usměji nebo se na něho často podívám. Není to hřích, když si nejsem jistá, jestli se mi líbí on (ale před nějakou dobou jsem do něj byla platonicky tajně zamilovaná, ovšem do jeho idealizované podoby)? Nechci ho zranit, jen chci vědět, na čem jsem. Jsou nějaké hranice ve flirtování? Děkuji za odpověď.
21.6.2020 20:54
Adéla, 21 let
Odpověď:
Otázka: Mám kamaráda, se kterým bych chtěla chodit ,ale...
Dobrý den, mám kamaráda se kterým bych chtěla chodit - máme to navzájem. Ale když přijde na takovou tu,, romantickou,, chvilku tak nějakým zvláštním způsobem nemůžu v tom fyzickém kontaktu(puse) pokračovat - spíš to vubec začít. Jako my si skvělé rozumíme. Cítím se s ním jako bych nemusela nic řešit. Přijde mi že pokaždé když cítím že to má zajít někam dál než povídání tak,, utecu,,. Dá se stim nějak pracovat? Nebo to nemá smysl? Děkuji.
19.6.2020 00:54
Janča, 17 let
Odpověď:
Otázka: Odsuzuje církev plastické operace?
Ahoj, mám dotaz. Odsuzuje církev plastické operace? Mám totiž velký problém se svým nosem, je prostě jiný a dost viditelný. Nejhorší je, když jsem k někomu otočena z profilu a usmívá se, protože tak vypadá snad nejhůř. Kvůli tomu se i strašně nerada jakkoliv fotím. Co s tím? Jak přijmout něco, co beru jako velkou nespravedlnost, protože sourozenci a všichni kolem mě mají nos normální a pěkný? Jak se vlastně přestat srovnávat s ostatními? Možná to nedokážu přijmout i proto, že je mi 19 a ještě jsem neměla kluka, ale proč?... Protože nejsem hezká kvůli svému nosu, že díky němu nestojím nikomu ani za pohled?... Strašně bych si přála, abych se měla ráda, taková jaká jsem, ale nevím jak. A ano, máma mi stále opakuje, že můj nos je pěkný a má ho ráda a že jsem něčím výjimečná, ale co když nechci? Co když chci být normální a co když chci být milovaná i jinými lidmi, než jen mou rodinou? Proč je vlastně svět postavený pouze na vzhledu lidí? Moc se omluvam za tak dlouhý text. Předem děkuji!
6.6.2020 14:50
:), 19 let
Odpověď:
Otázka: Co si mám vzít na oslavu narozenin kluka, který se mi líbí?
Ahoj! Potřebovala bych poradit co si mám vzít na oslavu narozenin kluka který se mi líbí. Vím že chci něco s krajkou protože mi příjde hodně elegantní. Poradíte mi?
4.6.2020 20:05
Hanka, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak se zbavit té obrovské vnitřní nejistoty?
Dobrý den, vím, že jste tuhle otázku řešili určitě mockrát a taky se omluvit, jestli to bude zdlouhavé, ale potřebovala bych poradit (a možná si tak trochu vylít srdíčko). Chodila jsem s klukem necelý rok a teď jsem se s ním rozešla. Byli jsme sice hodně odlišní, ale rozuměli jsme si, nehádali se... Jenže já už od začátku vztahu byla taková nejistá, měla jsem z toho závazku strach, obavy představit ho rodičům atd. Vím, že to není dobrá známka, že to asi není úplná zamilovanost. V poslední době ale začala být ta nejistota horší a horší, snažila jsem se o tom s přítelem mluvit, ale věděla jsem, že ho moje slova zraňují. Modlila jsem se, abych se dokázala správně rozhodnout. Nejhorší na tom bylo, že ve chvílích, kdy jsme byli spolu mi všechno připadalo super, ale pochybnosti přišly, když jsem byla o samotě. Nevěděla jsem teda, které pocity jsou správné a kdy jsem jen zaslepená. Ale nakonec jsem měla pocit, že to musím ukončit a ne to déle prodlužovat a víc tím ublížit nám oběma. Všechno jsme spolu probrali, byl na mě hodný a i když ho to hodně ranilo, pochopil mě. Čekala jsem, že se dostaví pocit úlevy, ale místo toho cítím jen bolest a další pochybnosti, které doufám časem vymizí. Vím, že rozchody bolí, to by ten vztah taky za nic nestál, kdyby ne, ale jak mám vědět, že jsem se rozhodla správně? Jak se vyrovnat s tím, že jsem mu takhle ublížila? Jak mám vědět, jestli to opravdu nebyl \"ten pravý\" a jestli tu ty pochyby nebudou vždy? Jak se zbavit té obrovské vnitřní nejistoty?
1.6.2020 16:42
Mia, 18 let
Odpověď:
Otázka: Ráda bych měla skvělého partnera i rodinu.
Dobrý den, ještě ve svém věku jsem neměla přítele. Ráda bych se seznámila, našla svého životního partnera a měla skvělou rodinu. Bohužel jsem velmi plachá a moc se neumím seznamovat. Mí vrstevníci už jsou většinou ve vztahu a neumím se donutit, abych jela na nějakou akci sama. Napadlo mě, zkusit seznamku přes internet, chvíli si nejprve psát a až potom se třeba sejít a seznámit osobně. Co si o tom myslíte. Asi není nějaká seznamka přímo pro křesťany? Nebo nějaká ze začátku méně kontaktní cesta. Vím, že těžko radit, ale ráda si poslechnu další názor. Děkuji
17.5.2020 17:27
Jana, 22 let
Odpověď:
Otázka: Pohlavní styk před svatbou. Proč ne?
Dobrý den, četla jsem zde v odpovědích, že chození je na to, aby se dva partneři mohli poznávat a zjistit, jestli to mezi nimi klape. Pokud zjistí, že ne, tak rozchod není žádný hřích. Ale nepochopila jsem, proč by dva lidé spolu nemohli mít pohlavní styk při chození, před svatbou, aby se poznávali i z této stránky? Co když pak zjistí, že jim to navzájem v posteli nevyhovuje? Nemělo by to být poznávání ze všech stránek?
15.5.2020 16:07
Terka, 17 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém
Ahoj IN! Mám pořád problém s prací na sobě. Nevím, jak správně mám na sobě zapracovat, abych měla nějaké předpoklady pro partnerský vztah. Necítím se být ani dost dobrá, ani dostatečně vybavena pro vztah. Časem si chci najít partnera, ale mám při tom hledání zábrany a bojím se, že než začnu něco dělat, může už být pozdě. Prosím poraďte.
12.5.2020 20:12
Hana, 27 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  58
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz