Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sto devadesát pět:

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  9 10 11 12 13 14 15 16 17  >>  58

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Předmanželská čistota
Ahojky, mám otázečku, která mě provází už dost dlouho a chci ji mít zodpovězenou i od někoho jiného... Týká se předmanželského sexu. Jde o to, že jsem s přítelem už 4 roky a přemýšlíme nad svatbou asi pokaždé, co spolu jsme. Opravdu moc bychom chtěli spolu žít i bydlet a všechno.Ale každý jsme na nějaké škole, ještě nepracujeme a přítel ještě k tomu jezdí na Výšku pryč. Náš vztah je po fyzické, duševní i té duchovní stránce, myslím, že už dost připravený na takovéto posunutí se dál,myslím že jsme narazili na naše maximum... A právě s tímto se nám objevuje i otázka sexu. Když se opravdu milujeme a chceme se vzít,jen teď není vhodná chvíle... když to spolu myslíme vážně,jako odevzdání se tomu druhému-to největší,co tomu druhému můžeme dát,...tak je to i přesto hřích, že chceme takto jednat? Že bychom do toho šli? ... Moc vám děkuji předem za radu😊😉Annie
18.12.2019 22:06
Annie, 19 let
Odpověď:
Otázka: Mám strach, že nenajdu nikoho, kdo by mě doopravdy miloval
Dobrý den, ahoj. Mám strach... obavu, že nikdy nenajdu svoji \"spřízněnou duši\", někoho kdo by mě doopravdy milovat. Byli v mém životě sice dva kluci, kterým jsem se líbili, avšak u obou to bylo krátkodobé a ne příliš vážné... Jsem, ale velmi komplikovaná bytost plná paradoxů a tak představa vztahu opravdové lásky je pro mě tak vzdálená jako cesta na Měsíc... Ale i přes to se snažím chodit do společnosti a poznávat nové lidi. Taky mám zájmy a koníčky, zajímám se a ráda si rozšiřuji obzory (hlavně ve světě umění a kultury)... Každý den se snažím číst Bibli a především vyhledávám odstavce týkající se této problematiky... Vím, že si řeknete, že jsem mladá a naivní, ale vážně mne děsí představa, že je mi 26 let a nejsem nikým milována... Velmi toužím po vztahu na celý život, nechci mnoho bezvýznamných... a myslím, že kdyby přišel byla bych připravená. Když se dívám kolem sebe, vztahů co vydržely je tak málo... Snažím se této obavě dlouhodobě vyhýbat (ne vždy marně), ale stejně nakonec skončím jako na začátku a přijde mi, že si jen něco namlouvám. Nechci aby na mě okolí cokoliv poznalo, hlavně mé nejbližší kamarádky, protože ví, že jsem na tyto věci citlivá a navíc už je s tím nechci otravovat. A tak stále sebe i ostatní přesvědčuji, že je vše fajn a že i kdybych zůstala sama, tak by mi to nevadilo. Netuším, zdali je mi co poradit, ale za jakoukoliv myšlenku a radu budu nesmírně vděčná... Hezký zbytek dne a děkuju aspoň, za vyslechnutí...
14.12.2019 22:36
Jana, 16 let
Odpověď:
Otázka: Poraďte mi, jak poznám, co vlastně cítím ?
Dobrý den, teprve chvíli chodím s mým prvním klukem (19). On mě velmi miluje a já myslím, že já jeho taky, ale nejsem si tím jistá. Bojím se, že lžu sama sobě a i jemu. Kdykoli přemýšlím, co se mi na něm líbí, nemůžu přijít na odpověď, která by mě uklidnila. Bojím se, že ho zklamu. Prosím, poraďte mi jak poznám, co vlastně cítím ?! Děkuji za odpověď.
1.12.2019 15:11
paPája, 17 let
Odpověď:
Otázka: Můžu být lesba?
Muzu byt lesba? Ahoj, mam pocit, že neco je spatne. Už je to par mesicu co jsem začala bydlet u sve nejlepsi kamaradky. Byly jsme si opravdu moc blízke, rikali jsme si vsechno. Sdileli sme spoločne sve pocity a každodenné starosti. No ted kdyz už spolu bydlime delsi dobu, moje kamaradka je ke mne nekdy až moc milá. Coz mi nevadilo. No stejne občas prijde k situaciim, že ké mne prijde do koupelny kdyz se myju, nebo se ke mne prituli v posteli. Mne to ale není nepríjemné a ja jeji prítomnosť vyhledavam. Občas se vzájomne dotýkame i na intimnich mistech, samozrejme sme pri tom oblečené a pusobi to vzrusujice. Nevim jesti se mam odstehovat nebo zustat a dovoliť podlehnout mym touham. Jeste sem s tymhle nemela zadný zkusenosti. Zatim jsem mela jenom kluka a pri nem jsem tyto pocity nemela. Prosím poraďte mi, nechci zit v hrichu.
25.11.2019 22:20
Marie, 23 let
Odpověď:
Otázka: Co bych mu měla říct?
Ahoj, už nějakou dobu koukám po jednom klukovi. On mi pohledy vrací, pohybuje se v mé blízkosti... Co to ale znamená? Jak mám oslovit kluka, kterého potkávám většinou jen na 10 minutové cestě do školy? Co bych mu měla říct?
15.11.2019 19:41
Helča, 18 let
Odpověď:
Otázka: Zakoukala jsem se už poněkolikáté do mladšího kluka
Milá redakce IN! Už po několikáté se mi stalo, že jsem se zakoukala do mladšího kluka. Nejdřív jsem si toho nevšímala, protože mi přišlo, že to nic neznamená. Teď už se mi to ale stálo asi potřetí za 4 měsíce... Mám crush na kluka, kterýmu je 10 přičemž mě je 17. A stejně staří/starší kluci se mi moc nelíbí. Myslíte, že je se mnou něco špatně? Cítím se kvůli tomu fakt hrozně a stydím se za to, ale nemůžu si pomoct. ☹️ Poraďte mi prosím co mám dělat.
10.11.2019 11:13
Katka, 17 let
Odpověď:
Otázka: Na základce byl do mě zamilovaný, ale teď už si mě asi nepamatuje...
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Studuji na osmiletém gymnázium, nyní chodím do kvinty. Na naší škole funguje i čtyřleté gymnázium, letos tam nastoupil i jeden kluk, se kterým jsem chodila do třídy na základní škole. Na základce byl do mě zamilovaný, jenže jsme se dlouho neviděli a on si mne nejspíš už vůbec nepamatuje. Skoro každý den jezdíme stejným autobusem do školy i ze školy, má vždy sluchátka a takový výraz, jako že je mu všechno jedno a že ho všechno otravuje (ale pamatuji si, že byl hrozně milý). Já jsem se taky dost změnila a bohužel se stydím a bojím se, že budu vypadat trapně a úplně praštěně, a tak jsem zatím nenašla odvahu ho slovit a říct mu, jak se jmenuji a že jsem s ním chodila do třídy. Protože nevím, jestli by ho to vůbec zajímalo. Trochu odvahy jsem našla a sedla si v autobuse k jeho spolužačce (která s námi na základce chodila do té samé třídy a která si mne pamatuje), když tam on seděl taky. Tehdy jsem zjistila, že si mne nepamatuje. Jediné, na co se mne zeptal bylo, jestli s se mnou do třídy nechodí nějaká M, která mu napsala na lavici nějaký vzkaz. M je moje spolužačka, která je hodná, trochu rozpustilá, výborně si rozumí se všemi kluky a které se líbí ten kluk. M má tu výhodu, že jí naši spolužáci pomáhají toho kluka získat. Nechci být závistivá ani žárlivá, mám M ráda a přeji M jen všechno dobré. Ale mně se ten kluk líbí taky, jenže jemu se třeba M líbí, když se na ní ptal. Připadá mi, že M má prostě vždycky všechno. Pořád nad tím vším víc a víc přemýšlím a nevím, jestli se mám tomu klukovi představit. Ale přeji si a doufám, že si mě aspoň trošičku někde v podvědomí pamatuje. Děkuji za odpověď.
28.9.2019 18:59
K., 16 let
Odpověď:
Otázka: Chceme počkat až do svatby...
Ahoj, milá redakce, potřebovala bych poradit. Oba víme, že si na pohlavní styk chceme počkat až do svatby, je to pro nás oba velmi důležité. Bavíme se o tom, co by pro někoho z nás už mohlo být dráždivé a mohlo vést k tomu, co nechceme a řekli bychom si to - říkáme si to. Je ale všeobecně špatné si dát před svatbou francouzskou pusu? Nebo v olbečení si vedle sebe lehnout a líbat se, nebo se k sobě přitulit, obejmout se, hladit se po vlasech a povídat si? Samozřejmě se víc zaměřujeme na poznávání se navzájem, jaký je druhý uvnitř ;) Děkuji.
17.9.2019 18:41
Janča, 19 let
Odpověď:
Otázka: Nemám čekat víc než přátelství.
kluk mi napsal že nemám čekat víc než přátelství protože ode mě bydlí daleko...mám to vzdát nebo tiše doufat ještě když se známe chvíli
1.9.2019 01:12
L, 17 let
Odpověď:
Otázka: Jak se postavit k hledání partnera?
Ahoj IN! Pořád nevím, jak správně se mám postavit k hledání partnera. Co tak ještě můžu udělat kromě modlitby za budoucího manžela? Myslím, že najít si někoho je pro mě asi problém - nevím, kde bych někoho mohla potkat, protože nemám moc možností poznávat nové lidi. Záleží to více na Bohu, nebo na mně, jestli se vdám? Děkuji předem za odpověď
26.8.2019 21:47
Hana, 26 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  9 10 11 12 13 14 15 16 17  >>  58
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz