Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   osm set šedesát tři:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  18 19 20 21 22 23 24 25 26

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jak se přátelit s kluky?
Jak může holka získat přátelství s kluky? Jsem taková, že se s kluky raději nebavím a většinou je ignoruji... Dík:))
14.9.2015 18:23
Kaktus, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak si najít kamarádky a zvýšit sebevědomí?
Dobrý den, IN!, potřebovala bych poradit. Jsem introvertka a takový přemýšlivý člověk. Na ZŠ jsem neměla \"pořádné\" kamarádky, ze kterými bych chodila ven, svěřovala se a tak. Možná to je tím, že pocházím z velké rodiny (mám dost sourozenců) Maximálně jsem se se spolužačkami bavila o domácích úkolech, písemkách apod. Možná mi navázání přátelství přerušila zkušenost slovní šikany-především ze strany mých spolužáků; byla jsem v podstatě jediná věřící ve třídě, měla jsem jiné zájmy a byla jsem hodně přecitlivělá...uzavřela jsem se do sebe a doma jsem vypustila svůj smutek a hněv na sourozence a rodiče- často jsem si říkala, že se k nim chovám špatně ale nešlo to být jinačíí.když mi něco špatného řekli nebo se mi smáli, hned jsem se rozbrečela-byla to moje slabost. A kdekoliv jsem byla já a někdo se něčemu smál, myslela jsem si, že se směje mě... nebylo týdne, kdy bych nebrečela, nebo si nestěžovala. Snažila jsem se to řešit se třídní uč. ale ona mě nedokázala pochopit... Taky mi říkala, že na střední budu mít problémy (s komunikací-jsem hrozně nesmělá)... Vůbec jsem nevěděla, kým chci být, a tak jsem se dostala na gympl. Nastalo období, kdy jsem si pomalu zvykala na nový režim školy. Byla jsem na adapťáku, kde jsem se s někým z nové třídy aspoň trochu seznámila. Najednou jsem totiž měla čistý štít, nikdo nevěděl o mé předchozí zkušenosti se spolužáky. Začala jsem se s jednou holkou- nevěřící V. , se kterou jsem seděla v půlených hodinách a tak. Nic moc jsme neměly společného- jen jsme obě rády četly (ale jiné žánry). Postupně se z ní stala moje kamarádka. Ale neříkala jsem jí žádné tajemství, dozvěděla se že jsem věřící ale asi jí to nevadilo(a já jsem čekala že se se mnou přestane bavit)... apod. Pak jsem se začala bavit taky se dvěma věřícíma holkama z mé třídy a chtěla jsem abychom byly kamarádky. Na konci roku jsem se s nimi domluvila že k nim přijedu. Stalo se tak, bylo to skvělé odpoledne. Poté začala opět škola-druhák. Znovu se bavím s V. ,ale zdá se mi, že můj vztah s těmi věřícími holkami poněkud ochladl. Když chci s nimi mluvit, vždy jdu za nimi, ony moc nezačínají hovor. Snažím se mít dobrou náladu, dělat vtipy apod. Ale zdá se mi, že asi nikdy nenajdu žádnou dobrou kamarádku... :-( Modlím se za ně a za to, aby naše přátelství vydrželo. Doufám že jsem toho nenapsala moc, ale potřebovala jsem se vypsat. Když se chci svěřit někomu z rodiny, už mě znají, mou přecitlivělou povahu a tak řeknou nic si z toho nedělej apod. Možná to až moc řeším, ale nevím jak mám změnit svou povahu, svůj přístup k životu...Co mám dělat? Jak si najít kamarádku, která mi bude oporou? Jak zlepšit své sebevědomí? Sestry mi doporučovaly centrum mládeže (=animátory) ale já na animátorku pravdu nemám(chybí mi ty schopnosti a odvaha)...Děkuji za jakoukoli odpověď....
10.9.2015 17:43
Přecitlivělá, 16 let
Odpověď:
Otázka: Můžu mít nevěřící kamarády?
Ahoj redakce IN! Chtěla bych znát váš názor na situaci, kterou vám hned vysvětlím. Mám kamarády jak mezi věřícíma, tak mezi nevěřícíma. Tyto prázdniny jsem trávila dost času právě s tou partou, která není věřící. Jezdím s nimi na tábor jako vedoucí. Máme skvělou partu, je mi s nimi dobře. Někdy si dokonce říkám, že mi je s nimi líp než s kamarády, kteří jsou věřící. Připadá mi, že tato parta mi vždy nabídne lepší zážitky, takové adrenalinové, takové, co bych jinak nezkoušela. A baví mě to. Někdy si ale říkám, že to je možná až za hranice slušnosti. (např. jsme na táboře šli v noci do řeky nazí. A všichni - jak kluci, tak holky.) Nějak zvlášť mi to nevadilo, ale nedokážu si představit, co by na to řekli moji rodiče, kdyby to věděli. Moji rodiče neví, co všechno s tou partou dělám. Často pijeme alkohol, ostatní i kouří (já teda ne). Co se týče té víry, tak většina z nich je nevěřící a oni zase ví, že já jsem věřící. Ale jsme v pohodě. Jenom si někdy říkám, že bych měla přece být radši s těmi věřícími kamarády. Že tito mě možná kazí, i když mi to tak nepřijde. Co si o tom myslíte vy?
30.8.2015 20:03
A., 19 let
Odpověď:
Otázka: Stydím se tancovat. Co s tím?
Ahoj redakce,mohla bych se zeptat na váš názor odledně mně?Jedná se o to že mě sestřenice přemlouvá abych s ní chodila na taneční.Mám z toho strach.Z toho že se ztrapním,že to prostě nedám.Už kvůli tomu že naši jsou děsně nespolečenští co se plesů týče!Hlavně se děsím těchto věcí: podpadků,toho že se mi budou smát ostatní,a taky rytmu tance.Ale zase si říkám že chci umět tancovat když mě někdo pozve na svatbu třeba :) Nedávno jsem byla na zábavě a tančila jsem se strejdou a ten mě docela pochválil.Jak mám strach překonat??
18.8.2015 23:21
Stydlivka :), 17 let
Odpověď:
Otázka: Kámoška se naštvala a nechce se mnou sedět v lavici. Co s tím?
Ahoj, dozvěděla jsem se, že se na mě kámoška naštvala a už se mnou nechce sedět v lavici. Napřed jsem tomu nevěřila, ale když jsem se ji pokusila zkontaktovat, tak neodpovídala moje zavolání sice vzala ale chovala se dost stroze. Nechápu a nevím co jsem jí udělala. Dost dlouho jsem o tom přemýšlela ale nic čím bych ji mohla naštvat mě nenapadlo. Leda, když jsem na konci roku šla do cukrárny s holkou, kterou bezdůvodně nesnáší (zatímco ona šla čekat na svého kluka). Co mám dělat? Chci aby to bylo jako dřív, jenže ona se tak moc změnila!
31.7.2015 14:00
Ell, 14 let
Odpověď:
Otázka: Mám trápení s kamarádkami. Prosím o radu.
Ahoj In!, už dlouho mám starosti. V uplynulém šk. roce jsem se rozešla s kámoškou, naštvala se na mě a napsala mi dopis, který mě hodně ranil, mám pocit, jako by tam schválně napsala všechno špatné a zraňující, dopis v takovém duchu napsala vždy, když na mě byla naštvaná..., kromě tohoto posledního jsem se vždycky udobřily, ale teď si uvědomuji, že hlavně z mojí iniciativy, že jsem se omlouvala já, a ona se za tyto strašně dopisy NIKDY neomluvila, nikdy je nepopřela!! V tomto posledním mi k jedné věci napsala, že s ní souhlasí i jedna naše spolužačka, přitom ta spolužačka se se mnou příjemně baví...? A já vážně NEVÍM, jestli je je pravda to, co bylo v tom dopise, a kdyby ano, proč se se mnou ostatní úplně v pohodě baví? Nebo si to taky myslí a jenom se přetvařují? A jestli by to pravda nebyla, proč to ta kamarádky nikdy nevzala zpátky? Jak mám zjistit, jestli to je, nebo není pravda???!! A ještě jedna otázka. Když jsme si jednou s jinou kámoškou povídaly, chtěla jsem po ní, aby mi řekla, co jí na mě vadí. (Abych s tím mohla něco udělat) Řekla mi to, a já se podle toho změnila, myslím, že docela podvědomě...?, ale ne negativně. Je to známka toho, že mě nedokáže přijmout takovou, jaká jsem??? Někdy mi řekne, abych to, co jsem právě udělala, už nikdy nedělala, že je to hrozné..., je taky trochu sobecká. S touhle kamarádkou jsem se hodně kamarádila už loni, v uplynulém šk. roce jsem se zase kamarádila s tou první. Teď si moc rozumím s tou druhou, ta chce být hlavně se mnou, a já si nemůžu pomoct, ale někdy mě napadne, že mě chce zpátky, potom jí omrzím..., jako loni. Jak to teda je???!! A pak ještě, přijde mi, že když té první řeknu, že jsem jela autobusem s tou druhou, je víc naštvaná, než kdybych řekla úplně někoho jiného... Přijde, že je proti ní vysazená... Hlavně ta první je dost žárlivá, takže jsem se moc nekamarádila s tou druhou, i když jsem chtěla..., naše kamarádství mě svazovalo, bála jsem, že když třeba přespím u té druhé, ta první se na mě zase naštve, takže jsem docela ráda, že naše kamarádství skončilo, ale chtěla bych vědět, jako to je s tou pravdou...?! (Na začátku) Omlouvám se, že je to tak dlouhé. ;)
28.7.2015 14:59
Cecilie, 14 let
Odpověď:
Otázka: Můžu se dívat s kamarádkami na film stažený z internetu?
Ahoj In. Pojedeme s kamarádkami na prázdniny a jako každoročně bývá zvykem, pouštíme si tam každý večer film. Zjistila jsem však, že stahování filmů a dívání se online je špatné. Když se však pokusím jim říct, ať se na ty filmy nedíváme, nebude to mít cenu. Je jich velká přesila a já jsem asi jediná, kdo se nebude chtět dívat. Co mám dělat. Mám jít pryč a nedívat se? To je asi vůči nim dost blbé. Můžu se na ty filmy dívat s nimi, a není to hřích, když to budou pouštět ony a ne já? díky
23.7.2015 09:46
peťa, 15 let
Odpověď:
Otázka: Mám jiné zájmy než vrstevnice, nemám si s nimi co říct. Prosím o radu.
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Už dlouho mám pocit, že svým vrstevnicím nerozumím a že si s nimi nemám moc co říct. Zajímají se o kluky, řeší, co si vezmou na sebe, kdy půjdou nakupovat, pořád cosi píší na mobilu, ... Mně to nic neříká a mluvit jen o škole je hloupé, ačkoliv mně na škole záleží. Hodně se učím, snažím se pomáhat rodičům (máme dům a zahradu) a ve volných chvílích telefonuji s babičkou a dědečkem a dívám se na jeden seriál, co nikoho nezajímá. Co si o tom myslíte? Mohla bych mít více kamarádek (mám jednu, sedíme spolu a řešíme hlavně školu), ačkoliv nemáme stejné zájmy a trávíme čas jinak (kromě školy)? Nechci se ale do ničeho nutit, předstírat, že mě něco baví, když ne. Děkuji.
30.6.2015 10:02
XYZ, 16 let
Odpověď:
Otázka: Pokouším se bavit s kamarádkou, která ale nejeví zájem a baví se jenom se sestrou. Prosím o radu.
Ahojky, trápí mě, že když se pokouším bavit s kamarádkou tak ona nejeví zájem. Nevím proč... Docela často si proto připadám sama a úplně zbytečná... Sestra se baví hodně s kamarádkou, se kterou já mám příští rok sedět, ale vůbec se podle toho nechová. Nebaví se se mnou a jenom se sestrou. Mám pocit, jakoby mi ji(tu kamarádku) \"brala\" nebo jakoby mi unikalo něco důležitého... a já nevím co! Nebo když sestra a ta kamarádka a já někam společně jdeme, tak se taky baví mezi sebou. Sestra mě se taky na něco občas vyptává, ale já mám stejně pocit, že to dělá jen tak, \"aby se neřeklo\". Nevím, jak mám se s tou kamarádkou bavit stejně jako sestra. Prostě potom se nebavím skoro s nikým, taky oni nechtějí, a jsem sama... Prosím poraďte...
18.6.2015 18:20
Anička, 14 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka se mnou nemluví kvůli tomu, co jsem řekla. Co mám dělat?
Ahoj já a Jana jsme nejlepší kámošky a obě dvě nemáme moc rádi naši spolužačku Evu. Jednou jsme malovali obrázky a Jana se mě zeptala jestli mi může pomoci s delfínem. Řekla jsem že ne, že by to nezvládla a že mi může pomoci s něčím jiným. Já jsem nakreslila delfína a šla jsem za Janou. seděla a byla uražená. Nechápala jsem proč. Vedle ní seděla Eva a řekla mi: \"když jsi ji řekla že neumí kreslit tak se s tebou nebude kamarádit.\" To byla lež tohle jsem ji neřekla. Nevím co mám dělat. Nechci přijít o NEJ kámošku. Teď se semnou Jana nebaví jen proto že ji Eva nakecala samé lži. Co mám dělat?
12.6.2015 20:50
Any, 11 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  18 19 20 21 22 23 24 25 26
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz