Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sedm set dvacet :

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  78

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jak pracovat s neslušnými myšlenkami?
Ahoj, často mě napadají neslušné a neuctivé myšlenky. Jak mám rozeznat, co mě napadá a a čím se zabývám (čili je to hřích)? Někdy už se v tom sama nevyznám. Jak s tímto problémem pracovat?
17.6.2020 14:02
K., 16 let
Odpověď:
Otázka: Můj přítel se mi svěřil...
Ahoj, můj přítel se mi svěřil s tím že v minulosti... (Část otázky byla z důvodu citlivosti skryta redakcí.) ... Přemýšlíme o manželství a teď nevím co dělat.
17.6.2020 08:17
Kája, 20 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích jako hřích?
Ahoj, nedávno jsem se na oslavě svých narozenin trochu víc opila a měla sex s dvouma klukama najednou. Moje kamarádka se mnou nemluví protože to považuje za hrozný hřích i když sama spí se svým přítelem. Není to jedno s kolika kluky mám předmanželský sex? Hřích jako hřích ne? PS: nejsem věřící a ona jo, chci to jen pochopit
13.6.2020 17:57
Kája, 18 let
Odpověď:
Otázka: Máme se modlit i po jídle?
Ahoj. Před tím než se najíme, je dobré se před jídlem pomodlit. Máme se modlit i po jídle?
11.6.2020 11:00
Maky, -1 let
Odpověď:
Otázka: Mám pochybnosti o víře
Dobrý den, jsem věřící teprve krátce, s Bohem mám jen ty nejlepší zážitky a zkušenosti (s jeho dobrotou a láskou), přesto mě stále trápí pochybnosti a obavy. Zřejmě jsem nepochopila skutečné jádro křesťanství, skutečně jsem neuvěřila. Pořád hledám, \"v čem je háček\", křesťanskou radost a pokoj nepociťuji, naopak spíše smutek a neklid. Mám si být jistá svou spásou? Je těžký hřích a neodpuštění překážkou spásy? A vlažnost, neláska, pýcha? Pokud vím, tak ano, a proto je pro mě těžké být v klidu, natož se radovat. Je pravda, že podmínkou spásy je věřit v lásku Boha a milovat ho, důvěřovat? Myslím, že pro mě neplatí ani jedno, lásku k Bohu nepociťuji; není to překážka ke sv. přijímání? Křesťanská víra říká, že všechno je nám odpuštěno, ( a že budeme ze všech hříchů také uzdraveni?), ale co když odpadnu od víry, těžce zhřeším a nebudu litovat? Mám spoléhat na to, že Bůh něco takového nedovolí (ale on ze mě přece neudělá bezhříšnou loutku)? Jak se pak radovat ze své spásy a těšit do nebe, když si nemohu být jistá, že tam přijdu? Vím, že víra je vztah, že nemám být zahleděná na sebe a své hříchy, ale na Boha a jeho lásku ... To moc nedokážu, náboženská praxe pro mne znamená spíše být neustále ve střehu, hlídat své myšlenky, vystupování, motivace, tužby.. Tohle mě trápilo vždy, od začátku mého \"života víry\", od křtu se to ale zlepšuje, úzkost se postupně menší, Boha poznávám jako lásku a milosrdenství, přesto... Bojím se, že taková nevíra a nedůvěra je (velký) hřích a Boha to uráží, hněvá se na mě. Hlavně při sv. přijímání, že nechce/není rád, když ho přijímám. Často mě znepokojují mj. např. zjevení Panny Marie v La Salletě, kde řekla, že už nemůže udržet trestající ruku svého Syna, některé Ježíšovy výroky sestře Faustýně nebo otci Piovi ... nevím, jak se k tomu postavit. Vím, že je to hloupé (a rouhavé?), ale já se přes to nedokážu přenést, pochopit.. Velice děkuji za jakoukoliv odpověď!!
3.6.2020 22:32
Marie, 20 let
Odpověď:
Otázka: Jak se nachystat na svatou zpověď?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se mám správně zpovídat, aby to odpovídalo i mému věku. Vždycky si totiž všechno přeme napíšu na papírek a připadám si potom dost trapně, protože bez toho jinak nejsem schopná ve zpovědnici z hlavy říct vůbec nic, a ani nevím, s čím jsem tam šla. Děkuji za odpověď :-)
28.5.2020 13:16
lily, 16 let
Odpověď:
Otázka: Kdy se jedná o nactiutrhání
Dobrý den, pane faráři, prosím mohla bych se Vás zeptat, zda spadá pod nactriutrhání následující(níže)? Moc díky, přeji požehnaný týden. - vzhled, rodinná situace, zdravotní stav, životní styl - je tlustá, má jiného muže, má raka, nechce už další děti, nemá rád procházky, celý den hraje hry - vypil 8 vín (má sklon k alkoholismu) - chodí do kostela pozdě - chodí z práce o hodinu dříve před skončením pracovní doby - prodává jakostně pochybnou lepenku - 10 let přesluhuje - je nemluvná - má ráda pohodu, moc se nehýbe - je ukecaná - nejsou ohleduplní (možný užitek, dej si na ně pozor) - má antikoncepci IUD [nitroděložní tělísko (proti církvi)] - minulost řečená důvěryhodné, inteligentní osobě či anonymně (příklad) - moc neuklízí - typ stravování (přes den nejí, na noc si dá 2 špekáčky) Dále pokud: - se člověk potřebuje svěřit blízkému, důveryhodnému člověku - je informace poskytnutá člověku, který je natolik inteligentní, že ji již dál nebude šířit - se jedná o věc, která je nám oběma známá (mně i naslouchajícímu) - ani jeden z nás dotyčnému nezávidíme - se jedná o situaci, kdy bude dobře, když tu věc o dotyčném budeme znát, protože tam je potenciál modlitby - nebudu jmenovat, resp. i kdybych nejmenovala, nebude z obsahu přímo jasné, o koho se jedná - používáme přemrštěné řečové prostředky (\"pořád\" dělá to a to, \"stále\", \"nikdy\"→většinou dotyčný, který poslouchá, vytuší, že to nedělá 24/7→, ale že to má prostě rád nebo k dané věci má prostě odpor.)
24.5.2020 00:51
Marina, 25 let
Odpověď:
Otázka: Proč Bůh dopouští utrpení?
Ahoj,mám dva dotazy.První:nedávno jsem si pouštěla film o druhé světové válce a napadla mě nepěkná myšlenka jak může Bůh takové utrpení dopustit.A druhý dotaz co všechno patří do jednoho desátku růžence.Mooc vám děkuju.Mějte se krásně.
20.5.2020 13:25
Ani, 14 let
Odpověď:
Otázka: Je vhodné přijímání na ruku?
Dobrý den, v současné době se začalo více mluvit o způsobu přijímání eucharistie vzhledem k doporučením souvisejícím s epidemií. Zaznamenala jsem velmi odmítavá vyjádření na účet přijímání eucharistie na ruku (ta nejkritičtější se o něm zmiňovala dokonce jako o svatokrádeži) a naopak vyzdvihování přijímání do úst. Jestli se nemýlím, tak církev povoluje obě varianty? Jsou s přijímáním na ruku spojené nějaké problémy (zaznamenala jsem např., že není vhodné, protože miniaturní částečky eucharistie mohou na rukou ulpět), pro které by bylo moudřejší se mu pokud možno vyhnout? Děkuji za vyjasnění :)
18.5.2020 20:12
Dominika, 20 let
Odpověď:
Otázka: Proč existuje víc verzí Bible?
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to s Biblí, konkrétně s knihami - někdy je bez některých knih (\"přídavků\"?) a jindy i s dalšími knihami, které neznám. Která verze je tedy ta správná? A jak to že někdy existují dvě \"verze\"? Děkuji
16.5.2020 19:32
Jana, 17 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  78
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz