Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   tři sta čtyřicet jedna:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  83

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Předmanželská čistota
Dobrý den, omlouvám se, že jde o hodně intimní otázku, ale ráda bych se zeptala... Chodím s věřícím klukem, jsme rozhodí pro předmanželskou čistotu, kterou si držíme, ale čas od času dojde na orgasmus bez sexu. Je to hřích? Moc děkuji, K.
28.9.2020 12:01
N., 17 let
Odpověď:
Otázka: Chtěla bych si ujasnit něco ohledně zpovědi...
Ahoj, minulý dotaz se mi asi omylem neodeslal (už je to týden) Chtěla bych si pár věcí ještě ujasnit 1)Je nutné u těžkých hříchů uvádět u zpovědi počet? Protože když si to třeba už nepamatuji, tak to nejde. 2)Když kněz můj hřích (myslím si, že to byl těžký) pochopil asi jako lehký, protože jsem právě neřekla ten počet, bylo mi odpuštěno, nebo to musím říci znova? 3)Odkdy je lež a krádež těžkým hříchem? Kolik peněz atd. 4)Když si myslím, že je to lehký hřích, nebo že to není hřích vůbec a je těžký, jak to pak je? Mockrát děkuji a omlouvám se za časté dotazy:)
22.9.2020 16:04
X, 13 let
Odpověď:
Otázka: Občas mě napadnou ošklivé myšlenky...
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Někdy mě napadnou takové ošklivé myšlenky. Jako třeba že nějakou konkrétní osobu proklínám (samozřejmě nikoho proklít nechci ale prostě mě to napadne a pak se hodně modlím aby se to nikdy nestalo) a stejné je to u dalších myšlenek jako třeba mě napadne k nějakému konkrétnímu zlému člověku co už umřel vyzívavá myšlenka se sexem, nebo aby do něho vstoupil ďábel. Ty myšlenky jsou hrozné a žádnou z nich bych nikdy nechtěla, akorát mě někdy když třeba jentak přemýšlím prostě napadnou. Prosím jak s nimi mám naložit, mám vždy hrozný strach že se něco z toho splní, a je to hřích? Moooc vám děkuju.
22.9.2020 09:41
Sandra, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jsou tohle hříchy?
Dobrý den, chtěla bych si dojít ke zpovědi a potřebuju poradit s nějakými věcmi si totiž nejsem vůbec jistá. 1, V knížce YOUCAT svátost smíření se píše že je hřích nic neříkat když kamarádi berou drogy. Jednou jsme totiž seděli na zahradě a viděli jsme moje spolužáky a pak strejda říkal že zašli za keř a šel odtamtud kouř. A pak ještě jedna divná událost asi ty samé spolužáky jsem viděla v autobuse a jeden ukazoval druhému nějakou starou krabičku a v ní byl asi srolovaný papír či co. Ale to nemuselo o nic jít. Prosím o radu je to hřích když to nějak neřeším a měla bych to nějak řešit? Ale vůbec si nejsem jistá tím že by kouřili. 2, Byla jsem na mši spojené se křtinami. Najednou došlo na ty otázky na naší víru. Vůbec jsem to nečekala. Kvůli ostatním lidem jsem odpověděla: věřím. Ale v tu chvíli jsem si vůbec nebyla jistá jestli věřím. Najednou mi přišlo hrozně zvláštní že by mohl existovat Bůh. Pár minut na to jsem si byla jistá že Bůh existuje a že věřím Jé to hřích a jak ho mám vyznat a hlavně co ten křest, že není neplatný? Opravdu moc vám děkuji za odpovědi. Hrozně moc mi pomůžete.
22.9.2020 07:56
Lisa, 14 let
Odpověď:
Otázka: Výběr kmotry na biřmování
Milá redakce, obracím se na vás s otázka, která se týká výběru kmotra na biřmování...Poznala jsem jednu věřící holčinu, která byla biřmována před rokem a jsem si jistá, že bavit se rozhodně budeme i dál. Je to člověk, ke kterému jsem jako mladší vzhlížela, protože se mi líbil její charakter. Jakmile jsme se však začaly bavit, stala se pro mě jedním z mála lidi, ta kterým se nebojím přijít a jakýmkoli problémem. Častokrát mi pomohla. Jako člověk je skvělá. Avšak přesouvám se k části, která by mohla mít, asi spíš je, v rozporu s tím, že kmotr by mě měl vést v křesťanském životě a takový pocit já úplně nemám...Zaroven ale vidím, že víru nemá nic jako něco vedlejšího a je to pro ni opravdu láska. Dám příklad adoraci, ona se dokáže opravdu modlit a někdy mi to pomohlo vidět, abych se dokázala soustředit. Víte, ona se i ráda napije a tak...ale pána Boha má ráda a je pro ni důležitý, však i ona sama si k němu našla cestu. A jako člověk mi opravdu hodně pomohla a jsem si jistá, že opravdu upřímně. Myslíte, že by byl špatný nápad si ji vzít jako kmotru?
19.9.2020 10:06
Neznámá, 15 let
Odpověď:
Otázka: Svátost smíření přes mobil?
Ahooj, mám jen krátký dotaz...zajímá mě, jestli lze v případě nemoci, v dnešní momentální době třeba i karantény, přistoupit ke svatosti smíření přes mobilní hovor?
18.9.2020 17:40
Marolínka:)), 15 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích kouřit marihuanu, když je to ve státe legální?
Dobrý deň. Len zo zvedavosti - je napr. fajčenie marihuany hriech aj v krajine kde je to legálne?
15.9.2020 15:35
Anonymka, 17 let
Odpověď:
Otázka: Pořád přemýšlím, jestli jsem nespáchala nějaký hřích...
Dobrý den, je hřích se v neděli učit třeba do školy? (těžký/lehký, nebo žádný hřích?) Nejsem si moc jistá... Pořád přemýšlím, jestli jsem nespáchala nějaký hřích a už jsem z toho na dně. Také se bojím, jestli jsem v minulosti všechny hříchy napravila. Určitě vím, že ne. Dřív jsem to tolik neřešila. A jak to mám tedy teď napravit, když si to už nepamatuji? A byla ta zpověď neplatná, když jsem to nenapravila? A jak to mám tedy napravit? A myslíte, že když si myslím, že to byl těžký hřích a zároveň si myslím, že to kněz pochopil jako lehký, že mi bylo odpuštěno? Zdá se mi, že už nemám tak šťastný život jako dřív. Pořád přemýšlím, co jsem udělala na hřích, co jsem u zpovědi zapomněla říct a často kvůli tomu brečím. Můžete mi nějak prosím pomoct? A občas taky přemýšlím, proč si kupovat oblečení/věci atd., když to někteří nemají a když mi to až zemřu bude na nic. Když má křestan cíl se dostat do nebe. Třeba si to pak i vyčítám atd. Proč vlastně chodit na oslavy a žít ten \"náš\" život, není lepší být celý život zamčená v pokoji a modlit se, abych se dostala do nebe? Proč vlastně žít? Omlouvám se mých stálých dotazů, ale už fakt nevím co s tím mám dělat. Z knězem si promlouvat osobně nijak nechci, stydím se. A když se nevyzpovídám z těžkého hříchu, znamená to, že se do nebe nedostanu? Děkuji moc za pomoc, chtěla bych být šťastná, ale moc mi to nejde:(
13.9.2020 18:13
X, 13 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích, když...
Dobrý den, prosím o radu. 1)Je hřích (sebeukájení) když se např. umývám nebo mě svědí a já se polechtám tam dole, nebo na prsách a je mi to příjemný? Strašně moc teď přemýšlím, co je hřích, nemohu se v tom vyznat. Bojím se, že to byla masturbace 2) Když jsem hrála flašku (nesvlíkali jsme se, jen jsme si dvali takový ty dětský pusy) Je to hřích? A je vlastně hříh si dat s klukem krom. rodiny pusu? 3) Je hřích, když se snažím líbit se klukům? Ne tak, že bych nosila nějaké moc vyzývavé oblečení, ale prostě se hezky upravit, předvádět se a schválně se jim snažit padnout na oko (i když bych s nimi chodit třeba ani nechtěla)? 4) Je hřích, když mám do školy třeba šaty na ramínka, nebo sukni/kraťasy nad kolena? 5)Je hřích, když se mi líbí kluk z evangelického náboženství? Občas přemýšlím, jaký by to bylo, kdyby jsme spolu chodili a napadlo mě, že kdyby to klaplo, zkusila bych ho přivést ke křesťanství. 6)Je hřích, když si představuji např. sex? Děkuji za odpovědi
12.9.2020 08:12
Q., 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak to tedy je?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Když Bůh stvořila Adama a Evu a oni měli děti. Jak se pak dál rozmnožovali? Prostě mezi sebou to jejich potomstvo mělo pohlavní styk, a tak další dětí? Nebo jak? To mi nikdy nebylo nijak vysvětleno. Teď mi to přijde divné, kdybych měla mít pohlavní styk s bratrem/sestrou. Ale to bylo kdysi \"normální\"? A taky další otázka je, jak je možné, že kdysi lidé žili kolem 1000 let a pak nějakým zázrakem jenom kolem 40-50. (Možná jsem se to měla dozvědět na hodinách katechizmu, ale kněz, co nás učil celý rok rozebíral jenom Otče náš a odmítal mluvit o něčem jiném.) Předem děkuji za odpověď. (Jestli to je blbá otázka tak ji nemusíte zveřejňovat, ale jenom mi odpověď do emailu. Ponechám to na Vás.)
8.9.2020 16:29
Ester, 17 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  83
 
 
   

  Vydavatelství IN s.r.o.
  Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

  objednávky:
  tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
  mail: objednavky@in.cz

  redakce:
  Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

  tel.: 775 598 603
  mail: redakce@in.cz