Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

PORADNY
jsou během letní dovolené uzavřeny
(od 24.7.2020 do 9.8.2020)
Těšíme se na vaše nové dotazy od 9.8.2020 8:00.

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  74

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Co znamená zapřít sám sebe?
Co znamená zapřít sám sebe? Zdravím do poradny :) Nerozumím tomu, nevím co se tím myslí.. Jak to mám chápat? Předem vám děkuji za odpověď.
Tazatelka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích poslouchat pop?
Ahoj, vždycky jsem ráda poslouchala pop, ale někdy jsou v písních nevhodné prvky. Je hřích, když to poslouchám, protože se mi prostě líbí ta melodie? Předem díky:)
Živý otazník, 11 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích nadávat?
Ahoj, mám takovej menší dotaz. Kamarádka pochází z věřící rodiny, sama je věřící, ale mluví sprostě. Ale v podstatě neříká ty slova, které \"uráží\" Boha, ale spíše slova typu p..ca nebo k.urva. Je to vlasne hřích, když se tím Bůh neurazí?
M., 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak se vypořádat s úzkostmi?
Ahoj, mám problémy s úzkostlivostí. Chtěla bych mít hezký vztah s Bohem a zažívat krásu a svobodu víry. Jak na to? Jak se s úzkostmi vypořádat a nakládat s nimi? Díky, Lily
Lily, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak posílit důvěru k Bohu?
Důvěra k Bohu Jak posílit důvěru k Bohu, Panně Marii, Ježíši? Dlouho nad tím přemýšlím a ptala jsem se jednoho kněze, který mi řekl, že si důvěru můžu posilovat tím, že budu Ježíše poznávat, tak že budu o něm číst. Je ještě nějaký způsob jak víc důvěřovat?
Kiki, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak poznám vyzývavé oblečení?
Ahoj, mám mnoho otázek ohledně vyzývavého oblečení. Jak rozpoznám, že nějaké oblečení je vyzývavé? Vnímají vůbec chlapci, že dívka má na sobě něco vyzývavé? Pokud ano, jak to vnímají? Už předem děkuji za odpověď.
Monika, 13 let
Odpověď:
Otázka: Proč je stahování hřích?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to se stahováním písniček z internetu. Holk říkaly že to stahují přes uložto.cz nejprve do počítače a pak přes USB do mobilu. Kamarádka mi říkala že to dělá přes uložto akorát rovnou v mobilu. JENŽE říkali jste že stahování z internetu je hřích.Když ty písničky mám pro sebe a nebo když je kamarádka chce přeposlat aby si je nemusela stahovat a bylo to rychlejší je to hřích?a co na tom je tak špatného?a co je špatného na tom když si stáhnu film, který si pak pustíme třeba s rodinou nebo s holkama a pak ho smažu??nechci dělat špatné věci ale co na tomhle je špatného?děkuji za objasnění
Ema, 14 let
Odpověď:
Otázka: Vyšetření intimních partií
Ahoj In!, chtěla jsem se zeptat na jednu otázku. Když jde žena na kontrolu na gynekologii, aby zjistila, zda má vše v pořádku, tak to je jakoby \"pohoda\". Ale když třeba muž musí na kontrolu spermatu, tak jakože tam se přece musí to sperma dát,ne? Jenže to si ho tam musí, promiňte mi těm výraz, vyhonit, a masturbace je přeci zakázána v křesťanství... Nebo stačí jakoby \"přinést z domova\"?
A., 14 let
Odpověď:
Otázka: Je to těžký hřích?
Ahoj in! Měla jsem problém s masturbaci, ale z té jsem se vyznala... Ale dneska jsem byla nadrzena... A držela jsem to dlouho... Ale pak mě přepadavaly myšlenky, jako proč ne, vždyť se nic nestane... A uděláš to tak, že se tím za to potrestás...a pak jsem četla na internetu věci o masturbaci... Ne jak, ale prostě jak často... Ani nevím proč, asi mě to zajímalo... A pak jsem to nevydržela... Nepřestala jsem hned... Ale byla jsem tak nadrzena, že doslova do pár sekund přicházelo vyvrcholení...uprostřed jsem se přestala... Že jsem udělala chybu... Je to bráno jako těžký hřích? Nechci se znovu potýkat s tím, že Ježíše znovu nemůžu přijmout... A jsem z toho zoufalá... Hrozne mě to uzira a chci jít hned ke zpovědi... Jenže teď to nejde... Prosím, ať se nejedná o těžký hřích, jsem z toho špatná a je mi to hrozně líto... Opravdu nemohu přijmout hostii?
Anonym, 14 let
Odpověď:
Otázka: Byla zpověď platná?
Dobrý den, prosím o radu. Nedávno jsem byla u zpovědi a před rozhřešením se za mě kněz modlil a říkal \"Bože, prosím za Pavlu, která je před Tebou svatá..\" nebo něco v tom smyslu... V tu chvíli na mě padlo takové překvapení a pýcha, myšlenky ve smyslu \"tak já jsem svatá? týjo to ten kněz asi pozná, kdo se blíží ke svatosti? tak já jsem tak dobrá?... a jak je ten kněz ze mě paf...\" Až potom jsem si uvědomila, co to dělám, že to kněz takhle určitě nemyslel a že byla chyba a hřích takhle to vzít.. Nepamatuji si přesně, zda jsem si toto uvědomila ještě před rozhřešením, nebo až po zpovědi, nebo snad až po přijímání. Pak jsem si až uvědomila, že to ne já, ale Bůh je ten, kdo si zaslouží obdiv... Ještě mě napadlo že jsem si u té zpovědi a i po ní ani tolik neuvědomovala Boží lásku a to, že to On mi dává milost, a že mi vše, co jsem tam vyznala, skutečně odpustil... spíš jsem se soustředila na své hříchy, na sebe, na to, jak jsem dobrá a ne tolik na Boha... Teď mě to trápí a při všech těchto věcech mě teď napadá, jestli třeba vůbec ta zpověď byla platná... Děkuji
Pavla, 20 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  74
 
 
   

  Vydavatelství IN s.r.o.
  Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

  objednávky:
  tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
  mail: objednavky@in.cz

  redakce:
  Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

  tel.: 775 598 603
  mail: redakce@in.cz