Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sto čtyřicet devět:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  69

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Je Harry Potter Bohu?
Zdravím :) potřebuji poradit. Skoro všichni říkají že Harry Potter je proti Bohu. Jsou tam kouzla ale já si jen myslím že je to jen FANTAZIE.. A přitom se na to ráda dívám.. Ale nevím.. Jaký na to máte názor vy a myslíte si že je to proti bohu? Předem díky moc za názor a za odpověď ;)
Maruš, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak se modlit?
Ahoj, ráda prožívám chvilky s Ježíšem. Ráda se modlím střelné modlitby nebo si spolu jen tak povídáme. Při dlouhých naučených modlitbách zapomínám na Ježíše a není to potom modlitba. Jaký na to máte názor?
Anička, 11 let
Odpověď:
Otázka: Jaký je rozdíl mezi evangelíky a katolíky?
Ahoj, jaký je prosím rozdíl mezi katolíky a evangelíky?
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Má se křesťan zajímat o politiku?
Ahoj, mám takový divný dotaz. Myslíte, že by se křesťan měl zajímat o politiku (světskou věc) ?
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Přemýšlím, že bych šla do kláštera...
Ahoj, jsem teď na gymnáziu a nevím co bych měla v budoucnu dělat. Mám hodně možností kam bych chtěla jít. Někdy mě i napadá, že bych šla do kláštera. Ale nevím jak to funguje a co to obnáší. Někdy mám i pocit, že si to pro mě Bůh připravil, že bych měla touto cestou jít. Nevím ale jestli to není jen mé domnění. Děkuji za odpověď.
Hanka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Stydím se chodit ke zpovědi k našemu panu faráři...
Nemůžu jít ke zpovědi k našemu panu faráři, připadá mi to divné,nejdřív mu o sobě všechno říct a pak stát vedle něho u oltáře, chodím ministrovat, a tak to řeším vždy dvakrát, třikrát do roka,když jsem na vesnici u babičky tak jdu ke zpovědi tam, jenže tam je zase skoro všechno slyšet, co si tak kněz může o lidech myslet? já vím, že to nesmí říct, ale přesto
eeelišškaa, 14 let
Odpověď:
Otázka: Co říká Bible na trhání obočí?
Ahoj, chtěla bych se zeptat, co si myslíte o vytrhávání obočí a co na to říká Bible?
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Můžu jít ke zpovědi, když jsem ještě všechno nedala do pořádku?
Před vánoci jsem byla asi po třech letech u zpovědi a chtěla bych jít ted znovu, ale......................... měla jsem dát do pořádku pár věcí, což zatim neni možné,taky se nic nezměnilo ve vztahu k jednomu člověku a nevim jestli je to správné pořád vyznávat, nechci aby to byla jen položka na seznamu , a vím, že s tím hned tak něco neudělám, mužu jít ke zpovědi? nepřipadá mi to moc fér, prosit o odpuštění a nemít vyřešenou minulost
Linda, 18 let
Odpověď:
Otázka: Za jakých podmínek může člověk přijímat duchovní svaté přijímání?
Zdravím do IN!, mám jeden takový dotaz, nejlépe přímo pro otce Jana Balíka :) Jde mi o to, za jakých podmínek může člověk přijímat duchovní svaté přijímání. Vždycky jsem to chápala tak, že to je pro lidi, kteří nemůžou být na mši svaté nebo třeba nedodrželi eucharistický půst, ale že na to člověk musí být v milosti posvěcující, jako když přijímá \"normálně\". Setkala jsem se ale i s názorem, že duchovně může přijímat kdokoliv, kdo nemůže normálně přijímat Tělo Páně, tedy i ten, kdo je v těžkém hříchu. Dost by mě zajímalo, co z toho je pravda, protože já sama jsem už několik let nebyla ani u zpovědi, ani u svatého přijímání (vím, že je to špatné, a doufám, že se to časem změní, ale zatím vůbec nemám odvahu ani sílu jít ke zpovědi a zbavit se některých svých hříchů). Děkuji za odpověď.
Fontinai, 20 let
Odpověď:
Otázka: Jak je to možné?
Dobrý den, jak je možné, že se od nás Ježíš \"nelišil v ničem kromě hříchu\", když snad každý člověk pochybuje? Jak by o sobě mohl říkat, že je Boží syn, učit a konat podle toho, ale nebýt si tím jist? Navíc, Bůh je vševědoucí a Ježíš mnoho věcí věděl dopředu. Naproti tomu lidé jen tápou, věří, pochybují. Ti nejradikálnější často jen schovávají svou nejistotu. Pochyby jsou pro nás zdrojem strachů, nedorozumění a omylů.
k, 18 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  69
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz