Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   šest set padesát tři:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  70

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Chtěla bych jet o letních prázdninách do kláštera...
Ahoj, ráda bych o letních prázdninách jela do nějakého kláštera, kde bych mohla v klidu číst Bibli, modlit se a rozjímat. Nevíte prosím o nějakém, kde by bylo toto možné? Pozn.: A kde by nevadilo, že nejsem plnoletá. (Nebo bych asi musela jet s babičkou, kdyby tam nebyl \"dozor\" - jde o zodpovědnost, kterou by za mne někdo musel mít, že?) Děkuji moc.
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je myšleno to "do poslednej slzy"?
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je myšleno to \"do poslednej slzy\"? Díky.
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Když hraju při mši na varhany, nestihnu se připravit na přijímání...
Ahoj IN! Potřebovala bych poradit. Trápí mě dvě věci. První je tahle: Ležela jsem v posteli a nevím proč, prostě jsem se začala dotýkat svého pohl. orgánu. A najednou mnou projel hrozný pocit blaha. Ale prostě... Trvala to asi jenom vteřinu, prostě chviličku. Ale vůbec jsem z toho neměla dobrý pocit a hrozně jsem toho litovala. Jedná se o masturbaci? Vadí, že jsem šla potom ke sv.přijímání? A ta druhá věc: Jsem varhaník. Hraju celkem ve čtyřech farnostech, takže jsem na mši kromě jednoho dne v týdnu pořád, kolikrát dvakrát i třikrát. Jenomže studuju na střední škole a dojíždím, takže přijedu že školy, vezmu noty, jedu do kostela a nestihnu se nijak duchovně připravit. Kolikrát nedávám ani pozor na čtení, protože řeším žalm a hlavně... Většinou se nestihnu pomodlit ani po sv.přijímání, protože jdu hned hrát. Otec pak chvátá do další farnosti, takže než si uklidím, už ho ani nevidím, takže k přijímání po mši jít nemůžu. Je to těžký hřích? Bylo by lepší, abych k přijímání raději nechodila? Díky moc za vaše odpovědi. Moc si vás vážím. Bůh vám žehnej!
Romča, 18 let
Odpověď:
Otázka: Přemýšlím o zasvěceném životě...
Zdravím do redakce..Mám teď poslední dobou trochu zamotanou hlavu. Byla jsem na přednášce o zasvěceném životu a strašně mě to vtáhlo. Už několikrát jsem o tom přemýšlela a přemýšlím...A teď jsem byla na jednom úžasném setkání a přednáška byla vztahy a sexualita..a vlastně z té přednášky mi to zas přišlo takové že ten vztah s člověkem je pěknější..strašně nad tím přemýšlím...Co mám dělat? Mám ráda jednoho kluka a jsme úžasní kamarádi, ale pořád se rozhoduji jestli vztah s člověkem nebo Bohem...vím že na to mám asi ještě čas, ale nedává mi to spát. Děkuji moc za odpověd...
Nerozhodná, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak vybrat křížovou cestu?
Milá redakce, potřebovala bych poradit. Dostala jsem na starost jednu křížovou cestu pro dívky na jednom setkání...jen nevím jakou křížovou cestu mám zvolit a hlavně nevím jak se jí budeme modlit..třeba aby jsme se nad každým zastavením zamyslely a někam to napsaly nebo tak něco...něco co tu křížovou cestu obohatí a aby to nebylo moc složité na přípravu. Děkuji moc za každou radu...Nola
Nola, 15 let
Odpověď:
Otázka: Vyspala jsem se s přítelem a neituju toho... Co mám dělat?
Ahoj :) nevím co mám dělat... je mi 17 let a se svým přítelem(17) chodím 2 a půl roku...jednou jsme se spolu vyspali...můj gynekolog mi z důvodu nemoci (endometrioza) předepsal antikoncepci. beru ji...připravujeme se s přítelem na biřmování, ale hříchu ani jeden nelitujeme...ke zpovědi jít tedy nemůžeme a biřmování je teda vyloučené...je přeci jasné, že se momentálně brát nechceme a do 23 se na sebe taky dívat nechceme..na to se fakt dost milujeme...nechodím k příjimání a bojím se jít ke zpovědi když toho nelituju...co mám dělat???
Lellko, 17 let
Odpověď:
Otázka: Je slovo "ježda" braní Božího jména nadarmo?
Dobrý den, často říkám slovo \"ježda\" (slovo, který chci říct \"to je toho\"), ale sestra si myslí, že tím beru Boží jméno nadarmo, opravdu je to tak?
Pavlínka, 15 let
Odpověď:
Otázka: Je Harry Potter Bohu?
Zdravím :) potřebuji poradit. Skoro všichni říkají že Harry Potter je proti Bohu. Jsou tam kouzla ale já si jen myslím že je to jen FANTAZIE.. A přitom se na to ráda dívám.. Ale nevím.. Jaký na to máte názor vy a myslíte si že je to proti bohu? Předem díky moc za názor a za odpověď ;)
Maruš, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak se modlit?
Ahoj, ráda prožívám chvilky s Ježíšem. Ráda se modlím střelné modlitby nebo si spolu jen tak povídáme. Při dlouhých naučených modlitbách zapomínám na Ježíše a není to potom modlitba. Jaký na to máte názor?
Anička, 11 let
Odpověď:
Otázka: Jaký je rozdíl mezi evangelíky a katolíky?
Ahoj, jaký je prosím rozdíl mezi katolíky a evangelíky?
Jani, 15 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  70
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz