Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sto šedesát sedm:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  71

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Čteme ve škole knihu, ale jsou v ní sprostá slova...
Ahoj poradno, ve škole o češtině skoro každý týden čteme jednu knížku. (Učitelka vybere žáka, a ten tak 15 minut čte)... Čteme knížku, nevím, jestli znáte, Občanský průkaz. Jestli ji znáte, tak víte, že se v ní nachází hodně sprostých slov. Já jsem zatím nečetla (pořád se hlásí jeden kluk a učitelka ho pořád vyvolává), ale bojím se, že někdy vyvolá mě. Já jsem totiž nikdy v životě neřekla sprostý slovo. Mám k tomu odpor... Nikdy ho neřeknu, nenapíšu nikam... Co mám dělat, kdyby mě učitelka vyvolala, a já bych prostě číst nemohla?? Díky!
prostě já, 13 let
Odpověď:
Otázka: Proč nás Bůh stvořil?
Dobrý den, mám trochu filosofickou otázku. Jestliže je Bůh dokonalý, nepotřebuje nás. Jestliže nás nepotřebuje a nepotřeboval, proč nás stvořil? Stvořit lidstvo kvůli němu samému, když ještě neexistuje, mi nedává smysl. Navíc, neexistujících, ale možných civilizací je nekonečný počet. Jestliže nás stvořil jen \"pro zábavu\", protože prostě chtěl, proč zrovna v této podobě? Proč zrovna společnost, ve které existují sebevrazi (kteří být stvořeni nechtěli), ateisté (kteří jsou přesvědčeni, že Bůh neexistuje a mají pro to důvody) a takoví rýpalové jako já? A měli by být sebevrazi a lidé v těžší depresi být Bohu vděční za život = něco co nenávidí?
k, 18 let
Odpověď:
Otázka: Co se stane s mým majetkem při vstupu do řádu?
Milý pane faráři, už dlouhou dobu cítím povolání k zasvěcení (od 13ti let), vím, že bych litovala toho, kdybych se pro Boha nerozhodla. Sice nejsem pro svoji hříšnost disponovaná k tomu do kláštera vstoupit nyní, ale prosím Vás o zodpovězení pár krátkých a velmi praktických dotazů: 1) co se děje s mým autem a dědictvím při vstupu do řádu 2) co se děje s mojí hypotékou.. mám možnost přivýdělku při službě Bohu, abych mohla dluh splácet a nezatěžovala s ním celou komunitu? A čekat až celou hypotéku splatím by mohl trvat celý život, čas je dar Boží, jednou Mu ano říct chci. Moc Vám děkuji, prosím o modlitbu a přeji Vám požehnané svátky, držte se :-)
Maja, 23 let
Odpověď:
Otázka: Máte nějaké tipy na pěkné modlitby?
Mate nejake tipy na pekne modlitby?
Anicka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Může jít nevěřící do kostela?
Dobrý den, asi bych začala s tím, že nejsem věřící, proto prosím, abyste na to v odpovědi brali ohled. Už dlouhou dobu bych se chtěla zúčastnit mše, protože chci poznat , jak probíhá. (Ale jsem hlavně zvědavá.) Problém je v tom, že nevím, jestli tam můžu jít, když nejsem věřící. Mám k tomu několik otazek: 1)Můžu jít vůbec do kostela na mši, když nejsem věřící? (Samozřejmě to nemyslím nijak špatně, jen jsem docela zvědavá , proto se chci zúčastnit .) 2) Nemohli by to vzít věřící jako znesvěcení jejich mše, když tam je nevěřící člověk? 3) Jak mše probíhá? Neměla bych si dopředu nastudovat nejaké motlitby, abych v kostele nevypadala špatně? (Chci jít do katolického kostela.) 4) Co na sebe do kostela? Předem děkuji za odpověď a doufám, že nevadí, že je otázka asi trochu delší. Aneta
Aneta, 16 let
Odpověď:
Otázka: Může být biřovacím kmotrem člověk, který ještě nepřijal svátost biřmování?
Ahoj, mám dotaz, jestli může být biřmovací kmotr člověk, který ještě nepřijal svátost biřmování. Nebo to vždycky musí být člověk, který už tuto svátost přijal?
Lili, 16 let
Odpověď:
Otázka: Proč se o Velikonocích zpívá žalm Bože můj, proč jsi mě opustil?
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, proč se jako jeden z žalmů zpívá na Velikonoce: \"Bože můj, Bože můj, proč jsi mě opustil?\". Nedává mi smysl, protože Bůh přece nikdy nikoho neopouští, pokud se od něj člověk z vlastní vůle neodvrátí a neuzavře. Děkuji za odpověď. Mája :)
mája, 15 let
Odpověď:
Otázka: Chtěla bych jet o letních prázdninách do kláštera...
Ahoj, ráda bych o letních prázdninách jela do nějakého kláštera, kde bych mohla v klidu číst Bibli, modlit se a rozjímat. Nevíte prosím o nějakém, kde by bylo toto možné? Pozn.: A kde by nevadilo, že nejsem plnoletá. (Nebo bych asi musela jet s babičkou, kdyby tam nebyl \"dozor\" - jde o zodpovědnost, kterou by za mne někdo musel mít, že?) Děkuji moc.
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je myšleno to "do poslednej slzy"?
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je myšleno to \"do poslednej slzy\"? Díky.
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Když hraju při mši na varhany, nestihnu se připravit na přijímání...
Ahoj IN! Potřebovala bych poradit. Trápí mě dvě věci. První je tahle: Ležela jsem v posteli a nevím proč, prostě jsem se začala dotýkat svého pohl. orgánu. A najednou mnou projel hrozný pocit blaha. Ale prostě... Trvala to asi jenom vteřinu, prostě chviličku. Ale vůbec jsem z toho neměla dobrý pocit a hrozně jsem toho litovala. Jedná se o masturbaci? Vadí, že jsem šla potom ke sv.přijímání? A ta druhá věc: Jsem varhaník. Hraju celkem ve čtyřech farnostech, takže jsem na mši kromě jednoho dne v týdnu pořád, kolikrát dvakrát i třikrát. Jenomže studuju na střední škole a dojíždím, takže přijedu že školy, vezmu noty, jedu do kostela a nestihnu se nijak duchovně připravit. Kolikrát nedávám ani pozor na čtení, protože řeším žalm a hlavně... Většinou se nestihnu pomodlit ani po sv.přijímání, protože jdu hned hrát. Otec pak chvátá do další farnosti, takže než si uklidím, už ho ani nevidím, takže k přijímání po mši jít nemůžu. Je to těžký hřích? Bylo by lepší, abych k přijímání raději nechodila? Díky moc za vaše odpovědi. Moc si vás vážím. Bůh vám žehnej!
Romča, 18 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  71
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz