Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   pět set dvacet osm:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  69 70 71 72 73 74 75 76 77  >>  81

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Mladší brácha mě pořád leká - je hřích, když na něj kvůli tomu křičím?
Ahoj In! Chtěla bych vám popsat naši rodinnou situaci a poprosit o radu. Mám strašně otravného bratra, kterému stále dokola vysvětluji, že se strašně lekám. Jednou jsem dokonce leknutím spadla na zem. A on mě pořád otravuje, je hrozně hyperaktivní a nedokáže pochopit, že by se mi mohlo něco stát. Dělá si ze mě srandu a já se mu to snažím rozumně vysvětlit. Ale on si to vysvětlit nenechá. A já už to nemůžu psychicky vydržet. Kde může, všem dělá naschvály a když se to snažím vysvětlit rodičům, aby mu něco zakázali, tak řeknou, ať si toho nevšímám, že on toho nechá, když na něj nebudu reagovat ani křičet. To je sice pravda, ale já tak silné nervy prostě nemám. A teď bych se v souvislosti s tím chtěla zeptat, jestli je špatné, když na mě bafne a já se hrozně leknu, začnu pištět a křičet na něj ať toho nechá nebo ho i mlátit. To se prostě nedá vydržet. Na mou psychiku je to příliš. co mám s tím dělat, je to těžký hřích - hněv?
6.10.2014 17:28
otázka, 15 let
Odpověď:
Otázka: Odpustil mi Bůh hříchy...?
Dobrý den, moc prosím o zodpovězení těchto otázek 1) Je těžký hřích, když jsem chodila pravidelně ke sv. přijímání s hříchem o kterém jsem nevěděla, že je těžký, je to svatokrádež? 2) Představte si, že udělám 2 hříchy - nedodržím eucharistický půst 1. 1. a potom 1. 6. a 2. 6. se vyzpovídám z toho, že jsem nedodržela 1. 6. eucharistický půst. Po několika dnech mi dojde, že jsem eucharistický půst nedodržela i 1. 1. A teď mám otázku, zda se mi odpustily oba hříchy, když zní stejně => \"nedodržela jsem eucharistický půst\" , když jsem se při zpovědi vyznala jen z toho nedodržení 1. 6. a to 1. 1. jsem si vzpomněla až déle. A teď to zobecním. Odpustil by se mi těžký hřích,když bych se zpovídala jen z jednoho konkrétního a udělala bych jich víc stejného druhu a to bych si vzpomněla až po zpovědi. Musím ty další stejné hříchy při další zpovědi vyznat, nebo mi už byly odpuštěny? Doufám, že mě chápete. Děkuji.
6.10.2014 17:19
?, 15 let
Odpověď:
Otázka: Je hříšné jednání, při kterém mám
Dobrý den, chci se zeptat, jestli patří mezi všední hříchy hřích, před jehož uděláním se zastavím a ujasním si: vím, že ta jedna věc je dobrá a ta druhá je hříšná a pak se rozhodnu pro tu špatnou. Když mám opravdu čas na rozmyšlenou a není to třeba tak, že mě někdo naštve a já ho začnu bít (kde vlastně to zastavení a rozmýšlení není, jestli mi rozumíte). Je to hříšné jednání, při kterém mám \"čas na rozmyšlenou\" těžký hřích?
6.10.2014 17:07
?, 15 let
Odpověď:
Otázka: Je hříšné, když mi nevadí dostávat se do situací, kdy je lehké udělat hřích?
Ahoj In! Je hříšné spoléhání na Boží milosrdenství, když mi nevadí, že se dostanu do situace, kdy je lehké udělat hřích a naschvál se do těchto situací dostávám a potom, i když nechcu ty hříchy dělám? Vím, že by mi na to každý řekl, ať se do té situace přestanu dostávat, ale pro mě je to těžké....Je to TĚŽKÝ HŘÍCH?
6.10.2014 17:01
?, 15 let
Odpověď:
Otázka: Proč se při mši vybírají peníze?
Dobrý den zajímalo by mě, proč se vždycky při mši vybírají peníze? Nestačila by třeba nějaká kasička někde vzadu? Díky
6.10.2014 13:09
Penélope, 20 let
Odpověď:
Otázka: Hříšné spoléhání na Boží milosrdenství
Co je to hříšné spoléhání na Boží milosrdenství? Je hříšné spoléhání na Boží milosrdenství, když si řeknu: tuto špatnou věc můžu udělat, už jsem to udělala jednou, tak stejně se z toho budu zpovídat.....nezáleží na tom kolikrát jsem to udělala. Potom mi dojde, že na tom záleží a vzápětí ten hřích udělám. Pak si řeknu...co jsem to udělala? takhle nechci uvažovat. Je to těžký hřích?
2.10.2014 18:53
????????, 14 let
Odpověď:
Otázka: Odpouštějí se při zpovědi i hříchy, které jsem zapomněla vyznat?
Chtěla bych se zeptat, zda se při sv. zpovědi odpouští i těžké hříchy, které jsem zapomněla vyznat a vzpomenu si na ně třeba až vyjdu ze zpovědnice, nebo si na ně vzpomenu, při slovech kněze: \"Bůh otec veškerého milosrdenství, smrtí a vzkříšením smířil se sebou celý svět,...\"- co mám v takovém případě dělat, přerušit kněze a ještě hřích vyznat i kdyby byl jen lehký? 2. Byl by odpuštěn i těžký hřích, který bych nevyznala, protože bych nevěděla, že je hříchem a myslela si, že to hřích není? Děkuji.
1.10.2014 18:43
dotaz, 13 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích
Ahoj In! Chcela by som sa opýtať, či je hriech, keď mám taký zlozvyk, alebo možno závislosť ...... neviem. Začnem ten zlozvyk robiť a potom svedomie zabliká červenú a ja si poviem, aha, to je zlé opakovať ten zlozvyk, ale vzápätí si poviem, že to predsa nemôže byť zlé, že robiť tú vec nemôže byť hriech. A ten zlozvyk urobím znova. A tak sa to opakuje stále dokola. Znie to asi veľmi zvláštne, ale ten zlozvyk je trhanie, prehrabávanie sa a strihanie si rozdvojených končekov. Je to hriech? Tažký / ľahký? Ahoj In! Chcela by som sa opýtať, či je hriech, keď mám taký zlozvyk, alebo možno závislosť ...... neviem. Začnem ten zlozvyk robiť a potom svedomie zabliká červenú a ja si poviem, aha, to je zlé opakovať ten zlozvyk, ale vzápätí si poviem, že to predsa nemôže byť zlé, že robiť tú vec nemôže byť hriech. A ten zlozvyk urobím znova. A tak sa to opakuje stále dokola. Znie to asi veľmi zvláštne, ale ten zlozvyk je trhanie, prehrabávanie sa a strihanie si rozdvojených končekov. Je to hriech? Tažký / ľahký? Ahoj In! Chcela by som sa opýtať, či je hriech, keď mám taký zlozvyk, alebo možno závislosť ...... neviem. Začnem ten zlozvyk robiť a potom svedomie zabliká červenú a ja si poviem, aha, to je zlé opakovať ten zlozvyk, ale vzápätí si poviem, že to predsa nemôže byť zlé, že robiť tú vec nemôže byť hriech. A ten zlozvyk urobím znova. A tak sa to opakuje stále dokola. Znie to asi veľmi zvláštne, ale ten zlozvyk je trhanie, prehrabávanie sa a strihanie si rozdvojených končekov. Je to hriech? Tažký / ľahký? Ahoj In! Chcela by som sa opýtať, či je hriech, keď mám taký zlozvyk, alebo možno závislosť ...... neviem. Začnem ten zlozvyk robiť a potom svedomie zabliká červenú a ja si poviem, aha, to je zlé opakovať ten zlozvyk, ale vzápetí si poviem, že to predsa nemôže byť zlé, že robiť tú vec nemôže byť hriech. A ten zlozvyk urobím znova. A tak sa to opakuje stále dokola. Znie to asi veľmi zvláštne, ale ten zlozvyk je trhanie, prehrabávanie sa a strihanie si rozdvojených končekov. Nedokážem toho zanechať, keď viem koľko škaredých vlasov mám na hlave. 1. Je to hriech? 2. Tažký / ľahký? 3. Moc mi to vadí, ale nedokážem s tým prestať. Dokážem to robiť treba aj hodinu a navyše to asi ničí oči, keď sa obe sústredí na určitý pod vpravo alebo vľavo od hlavy. Potom ma z toho oči bolí. Ako sa to mám odnaučiť?
1.10.2014 18:35
Luca, 14 let
Odpověď:
Otázka: Každý den jsem na Facebooku. Je to hřích?
Ahoj In, chtěla bych se zeptat...Poslední dobou mi připadá, že každý den navštěvuji facebook a dokážu tam být klidně přes hodinu a půl. Jde o závislost? Kdybych si ho měla odříct, asi to nedokážu, protože tam vždycky čekám, než je online jeden kluk, co se mi líbí. Je to HŘÍCH?
30.9.2014 17:44
mlok, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak poznám, že jsem se rozhodla správně?
Ahojky, podle čeho poznám, že jsem se rozhodla správně (v čemkoliv)? Dá se to poznat i nějak jinak, než modlitbou? Když při zvážení pro a proti mám smíšené pocity... Potřebuji spíše praktičtější rady...
29.9.2014 10:40
Le, 23 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  69 70 71 72 73 74 75 76 77  >>  81
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz